reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 26 Wrz 2010, 18:14    Temat postu: Re: Jadlospis Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisał:
anika napisał:
Witam mamuski!
Mam pytanie o diete waszych pociech, kiedy wprowadzalyscie pierwszy raz serki lub jogurty do jadlospisu i co to bylo (jogurt naturalny, skyr)?
zastanawiam sie nad rozszezeniem diety mojej dzidzi w tej chwili ma ona 9 miesiecy.
Pozdrawiam!



Moj syn w tym wieku juz jadl przede wszystkim natyralne jogurty organiczne czasami smakowe, ale nie te dla dzieci sa strasznie slodzone. Niania dawala ABmjolk.

a jakie są tu słodzone dla dzieci????ja widziałam tylko jakies małe po 6pakowane i kwaśne jak cytryna ,no wstrętne Exclamation moja mała miała 4m.jak zjadła w pl danonka i od tamtego momentu je serki ,jogurty dwa razy w tyg.
kupuje jej skyry i te jogurty z kuleczkami(no ale te kuleczki wyrzucam)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbych

Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 46
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich, pisze bo mam problem ze skórą dzidzi ma już 8miesiecy i wciąż ma sucha skórę na nóżkach, raczkach, plecach i raczej nie jest to uczuleniowe bo nie ma zaczerwienienia plamek czy krostek Używam do kąpieli oilatum soft lub weleda cream bath i lotion i jest chwilowa poprawa lub wcale już sama nie wiem czego używać, może macie jakieś sprawdzone sposoby lub kremy (a i niestety na bambino i nivea ma uczulenie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 15:04    Temat postu: Re: Jadlospis Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisał:
mikolaj napisał:
anika napisał:
Witam mamuski!
Mam pytanie o diete waszych pociech, kiedy wprowadzalyscie pierwszy raz serki lub jogurty do jadlospisu i co to bylo (jogurt naturalny, skyr)?
zastanawiam sie nad rozszezeniem diety mojej dzidzi w tej chwili ma ona 9 miesiecy.
Pozdrawiam!



Moj syn w tym wieku juz jadl przede wszystkim natyralne jogurty organiczne czasami smakowe, ale nie te dla dzieci sa strasznie slodzone. Niania dawala ABmjolk.

a jakie są tu słodzone dla dzieci????ja widziałam tylko jakies małe po 6pakowane i kwaśne jak cytryna ,no wstrętne Exclamation moja mała miała 4m.jak zjadła w pl danonka i od tamtego momentu je serki ,jogurty dwa razy w tyg.
kupuje jej skyry i te jogurty z kuleczkami(no ale te kuleczki wyrzucam)


Wybieralam te w ktorych skladzie nie bylo cukru. Na tej zasadzie stwierdzilam ze sa slodkie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 15:13    Temat postu: Re: Jadlospis Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisał:
lampeczka napisał:
mikolaj napisał:
anika napisał:
Witam mamuski!
Mam pytanie o diete waszych pociech, kiedy wprowadzalyscie pierwszy raz serki lub jogurty do jadlospisu i co to bylo (jogurt naturalny, skyr)?
zastanawiam sie nad rozszezeniem diety mojej dzidzi w tej chwili ma ona 9 miesiecy.
Pozdrawiam!



Moj syn w tym wieku juz jadl przede wszystkim natyralne jogurty organiczne czasami smakowe, ale nie te dla dzieci sa strasznie slodzone. Niania dawala ABmjolk.

a jakie są tu słodzone dla dzieci????ja widziałam tylko jakies małe po 6pakowane i kwaśne jak cytryna ,no wstrętne Exclamation moja mała miała 4m.jak zjadła w pl danonka i od tamtego momentu je serki ,jogurty dwa razy w tyg.
kupuje jej skyry i te jogurty z kuleczkami(no ale te kuleczki wyrzucam)


Wybieralam te w ktorych skladzie nie bylo cukru. Na tej zasadzie stwierdzilam ze sa slodkie.

coś ty nie sa....ale są obrzydliwe jak dla mnie:)mała też nie jadła chętnie a syn mojej siostry jak dostał łyżeczkę takiego to zwymiotował---w kringlanie.wyobraźcie to sobie.byli u mnie miesiąc czasu i siostra po tygodniu chciała wracaćWink)zła była no nie na mnie ale mały lubi sobie podjeść a tu wszystko inne i mały marudził.no wiadomo skyr to nie danonek, czy monte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbych napisał:
witam wszystkich, pisze bo mam problem ze skórą dzidzi ma już 8miesiecy i wciąż ma sucha skórę na nóżkach, raczkach, plecach i raczej nie jest to uczuleniowe bo nie ma zaczerwienienia plamek czy krostek Używam do kąpieli oilatum soft lub weleda cream bath i lotion i jest chwilowa poprawa lub wcale już sama nie wiem czego używać, może macie jakieś sprawdzone sposoby lub kremy (a i niestety na bambino i nivea ma uczulenie)

kupuj te oilatum stosuj cały czas i na pewno będzie poprawa.nie mieszaj tych kremów specyfików może dla tego nie schodzi dzidzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 20:30    Temat postu: tran Odpowiedz z cytatem

witam
a czy ten tran mozna kupic gdzies jakis smakowy dla dzieci
bo tego dla nas ja sama pic nie moge az mnie skreca od niego ,a slyszalam ze dla dzieci mozna dostac smakowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbych

Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 46
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w bonusie jest smak cytrynowy ale nie wiem czy on nadaje się dla dzieci ze względu na większą dawkę witaminy A i E niż w tym dla dzieci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 21:22    Temat postu: Re: tran Odpowiedz z cytatem

pyza27 napisał:
witam
a czy ten tran mozna kupic gdzies jakis smakowy dla dzieci
bo tego dla nas ja sama pic nie moge az mnie skreca od niego ,a slyszalam ze dla dzieci mozna dostac smakowe

a moja jeszcze się oblizuje po nim i robi mnym mnym:)))ale ona przyzwyczajona jest.a te smakowe chyba się daje od 3r.ż.nie wiem jak tu ale w PL na pewno
sama bym nie wypiła...wolę w kapsułkach chociaż i po nich się odbija rybkąSmile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 21:33    Temat postu: Re: tran Odpowiedz z cytatem

pyza27 napisał:
witam
a czy ten tran mozna kupic gdzies jakis smakowy dla dzieci
bo tego dla nas ja sama pic nie moge az mnie skreca od niego ,a slyszalam ze dla dzieci mozna dostac smakowe


Powiem tak od ponad roku pije omega369 pierwsze razymyslalam ze ne przelkne a teraz nawet nie czuje tego smaku czyt. wcale mi nie przeszkadza. Moj syn od samego poczatku pije krakkalysi i tez mu nie przeszkadza. To jest kwestia samozaparcia i przyzwyczajenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbych

Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 46
PostWysłany: 27 Wrz 2010, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pije ten tran cytrynowy jest naprawdę dobry i nie odbija się bo po kapsułkach tez mi się odbijało rybka Wink a po tym w ogóle polecam a córci tez podaje krakkalysi i tez jak widzi ze go daje wierzga nóżkami z radości aż dziw bierze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chomik1
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWysłany: 28 Wrz 2010, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny robilam pozadki i znalazlam pol buteleczki kropelek na kolke.jezeli jest ktos zainteresowany to oddam za darmo,nam juz nie sa potrzebne a maja dlugi termin waznosci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monikadob

Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 40
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 17:37    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Witam.Szukam pomoocy może ktoś mi coś doradzi.Otóż moja dwuletnia córcia od wczoraj w nocy ma temp.ok39,5 i podaje jej panadol i nic jedyne co spada to tak do 38,6.Poza tym ma straszną biegunkę aż płacze jak robi kupę.Byłam dziś u lekarza a on że to jakis wirus i nic mi ne dał jedyniie co powiedział to zbijać gorączkę.Co mam robić.Pomocy nie mogę patrzeć jak córcia cierpi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:11    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

monikadob napisał:
Witam.Szukam pomoocy może ktoś mi coś doradzi.Otóż moja dwuletnia córcia od wczoraj w nocy ma temp.ok39,5 i podaje jej panadol i nic jedyne co spada to tak do 38,6.Poza tym ma straszną biegunkę aż płacze jak robi kupę.Byłam dziś u lekarza a on że to jakis wirus i nic mi ne dał jedyniie co powiedział to zbijać gorączkę.Co mam robić.Pomocy nie mogę patrzeć jak córcia cierpi.

.......a wymiotuje????nic ci nie przepisał????dawaj jej dużo pić żeby się nie odwodniła i smaruj pupkę masz jakieś probiotyki???dicoflor30 czy jakiś inny???też możesz podawać....moze to rota wirus???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:12    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisał:
monikadob napisał:
Witam.Szukam pomoocy może ktoś mi coś doradzi.Otóż moja dwuletnia córcia od wczoraj w nocy ma temp.ok39,5 i podaje jej panadol i nic jedyne co spada to tak do 38,6.Poza tym ma straszną biegunkę aż płacze jak robi kupę.Byłam dziś u lekarza a on że to jakis wirus i nic mi ne dał jedyniie co powiedział to zbijać gorączkę.Co mam robić.Pomocy nie mogę patrzeć jak córcia cierpi.

.......a wymiotuje????nic ci nie przepisał????dawaj jej dużo pić żeby się nie odwodniła i smaruj pupkę masz jakieś probiotyki???dicoflor30 czy jakiś inny???też możesz podawać....moze to rota wirus???

masz nurofen w syropie/???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monikadob

Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 40
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:15    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Nie mam nurofenu.Mała nie wymiotuje ale nie chce też jeśc pić to trochę pije.A te probiotyki kupię w aptece a jak je stosować i co one pomogą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
monikadob

Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 40
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:18    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Sama nie wiem może to poprostu zęby ale kupkę robi mi bardzo często aż po kolana dziś przed chwilą znowu przebieranie a to juz 6 kupa taka luzna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:20    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

monikadob napisał:
Nie mam nurofenu.Mała nie wymiotuje ale nie chce też jeśc pić to trochę pije.A te probiotyki kupię w aptece a jak je stosować i co one pomogą?

one działają na jelitka u dziecka...nie odwodni się tak jak będziesz je podawała.moja miała rotawirusa i mi kazał podawać linexbaby i dawać pić a moja nie chciała i musiałam jej strzykawką wmuszać bo nie chciałam iść na kroplówkę do szpitala.
http://www.apteka.gda.pl/linex-baby-sasz-p-5774.html
poczytaj tu w aptece masz inne tutaj probiotyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probiotyki sa przerozne, Z Udos choice "infants blend probiotic", Solarey "babylife"- ten jest z miarka. i Animal parade Inner Ear z tej firmy jest rowniez zink kids, acidophiluskids i cala seria witamin dla dzieci.
Tran sa rozne ja podaje ten z bonusa Krakkalysi, lyzeczka dziennie. Na kaszel syrop dla dzieci z propolisu.
Wszystko to mozna kupic w heisuhusid, aptekach i w sklepie heilsa.
to jest wypowiedz jednej mamy stąd jakie są tu probiotyki
dobrze by było dać nurofen bo dajesz tylko panadol i możesz dać nurofen i po 3h panadol i tak na zmianę a jak jeden masz to co 6h.skąd jesteś???ja mam nurofen mogę ci pożyczyć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaa kochana ja mam jeszcze smecte.lekarz przepisał małej moje na biegunkę.....możesz po to wpadać chętnie pomogę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwiazda

Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 17
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 21:28    Temat postu: mleko Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczor:)moze ktoras z mam sie orientuje jak wyglada sprawa z przywozeniem mleka w proszku.moje malenstwo ma 4 miesiace i juz przeszlam na sztuczne mleczko, ale niestety tego rodzaju nie ma w sprzedazy na wyspie...Jedyna mozliwosc to sprowadzenie ale nie wiem czy jak bede miala je w walizce czy beda chcieli je otwierac?? bedzie to kilka puszek.prosze o jakies informacje- moze ktos spotkal sie z taka sytuacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 80, 81, 82  Następny
Strona 2 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron