reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 22:07    Temat postu: Re: mleko Odpowiedz z cytatem

gwiazda napisał:
Dobry wieczor:)moze ktoras z mam sie orientuje jak wyglada sprawa z przywozeniem mleka w proszku.moje malenstwo ma 4 miesiace i juz przeszlam na sztuczne mleczko, ale niestety tego rodzaju nie ma w sprzedazy na wyspie...Jedyna mozliwosc to sprowadzenie ale nie wiem czy jak bede miala je w walizce czy beda chcieli je otwierac?? bedzie to kilka puszek.prosze o jakies informacje- moze ktos spotkal sie z taka sytuacja


http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=2327&postdays=0&postorder=asc&start=4600 poczytaj tu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisał:
Probiotyki sa przerozne, Z Udos choice "infants blend probiotic", Solarey "babylife"- ten jest z miarka. i Animal parade Inner Ear z tej firmy jest rowniez zink kids, acidophiluskids i cala seria witamin dla dzieci.
Tran sa rozne ja podaje ten z bonusa Krakkalysi, lyzeczka dziennie. Na kaszel syrop dla dzieci z propolisu.
Wszystko to mozna kupic w heisuhusid, aptekach i w sklepie heilsa.
to jest wypowiedz jednej mamy stąd jakie są tu probiotyki
dobrze by było dać nurofen bo dajesz tylko panadol i możesz dać nurofen i po 3h panadol i tak na zmianę a jak jeden masz to co 6h.skąd jesteś???ja mam nurofen mogę ci pożyczyć


No to moj wpis byl musze uzupelnic bo niektore probiotyki zawieraja maltodekstryne ktora czasami ma dzialanie rozwalniajace wiec proponowalabym Acidophilus plus.
Nawadniac, Nawadniac,Nawadniac, jakkolwiek to jest najwazniejsze coreczce mojej siostry lekarz zalecil podawanie napoju energetycznego niepamietam jego nazwy ale to pomaga, zawiera skladniki ktore dziecko traci podczas gdy wymiotuje badz ma biegunke. Jak sie dowiem nazwy to odrazu napisze. I jesli nie minie to wybralabym sie jeszcze raz do lekarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stokrotka28
Gość
PostWysłany: 29 Wrz 2010, 22:29    Temat postu: przewĂłz mleka Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej mozesz przewiesć dla dziecka mleko.Ja też przewoziłam 10 puszek i nic mi nie otwierali. Smile
Powrót do góry
gwiazda

Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 17
PostWysłany: 30 Wrz 2010, 8:17    Temat postu: przewoz mleka Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za odpowiedzi :)pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monikadob

Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 40
PostWysłany: 30 Wrz 2010, 15:24    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Ja równiez chciałabym podziękować Wam dziewczyny za cenne rady.Już starszej lepiej temp spadła tylko biegunkę ma jeszcze za to młodzsza 8mcy dostałą temp i utrzymuje się na 38 ale może będzie dobrze.Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 1 Paź 2010, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukam dagmamy w Keflaviku;)))macie jakieś namiary???ile piniędzorów bierze????gdzie iść i się o niej dowiadywać????
dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Paź 2010, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisał:
szukam dagmamy w Keflaviku;)))macie jakieś namiary???ile piniędzorów bierze????gdzie iść i się o niej dowiadywać????
dziękuję i pozdrawiam


Sprobuj tam gdzie zapisywalas do przedszkola.W Rvk dali mi cala liste dagmam z rejonow jakie mnie interesowaly, na ul. Frikirkju... tam jest takie centrow i tam zapisalam malego do przeszkola i tam dali mi liste z dagmamami adresy telefony i w jakich godz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pati_23

Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Poland
PostWysłany: 1 Paź 2010, 20:21    Temat postu: prosze o rade Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie mam pytanko co do urodzenia dziecka na islandii,jezeli zaszlabym w ciaze nie pracujac tutaj to czy naleza mi sie jakies swiadczenia na dziecko? czy musze przepracowac tutaj rok? prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 1 Paź 2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisał:
lampeczka napisał:
szukam dagmamy w Keflaviku;)))macie jakieś namiary???ile piniędzorów bierze????gdzie iść i się o niej dowiadywać????
dziękuję i pozdrawiam


Sprobuj tam gdzie zapisywalas do przedszkola.W Rvk dali mi cala liste dagmam z rejonow jakie mnie interesowaly, na ul. Frikirkju... tam jest takie centrow i tam zapisalam malego do przeszkola i tam dali mi liste z dagmamami adresy telefony i w jakich godz.

dziękuje:)))pozdrawiamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mexa

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23
PostWysłany: 2 Paź 2010, 13:03    Temat postu: kolczyki Odpowiedz z cytatem

witam
mamuski wiecie moge gdzie mozna przekuc uszy dziecku
i jak to wyglada i jak moze gdzies byc cena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 2 Paź 2010, 13:05    Temat postu: Re: prosze o rade Odpowiedz z cytatem

pati_23 napisał:
Witam wszystkich serdecznie mam pytanko co do urodzenia dziecka na islandii,jezeli zaszlabym w ciaze nie pracujac tutaj to czy naleza mi sie jakies swiadczenia na dziecko? czy musze przepracowac tutaj rok? prosze o odpowiedz
Musisz miec przepracowane minimum6 miesiecy na islandii zeby dostac cokolwiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pati_23

Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Poland
PostWysłany: 2 Paź 2010, 13:09    Temat postu: Re: prosze o rade Odpowiedz z cytatem

MARCINIS1 napisał:
[ Musisz miec przepracowane minimum6 miesiecy na islandii zeby dostac cokolwiek


Ok,Bardzo dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
gwiazdeczka

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWysłany: 2 Paź 2010, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko, ponieważ za tydzień przyjeżdża mama mojego chłopaka, a mój synek przyjdzie na świat w lutym i zastanawiam się co by musiała wziąźć z Polski dla maleństwa z lekarstw, czego tutaj się nie kupi, napewno na biegunkę, bo słyszałam że tu wycofali. Proszę napiszcie mi co jeszcze, bo nie mam pojęcia, to moje pierwsze dziecko i nie chciałabym później mieć jakiegoś braku, a wiadomo, że listownie nie wszystkie leki można wysłać, bo zabierają. Czy coś na kolkę czy gorączkę w razie czego? Czy tu już resztę dostanę jakby co? Z góry ślicznie dziękuję :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paula

Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Paź 2010, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczyny!
Mam złe wieści.. dziś w wiadomościach islandzkich mówili, że w przyszłym roku zasiłek rodzinny na dziecko spadnie do 50.000 na rok dla obojga rodziców. obecnie przyznają ponad 60.000 dla każdego rodzica rocznie.. a do tego przeczytałam na mbl ( tu link http://mbl.is/mm/frettir/innlent/2010/10/02/faedingarorlof_skert_a_naesta_ari/ ) macierzyński ma się zmniejszyć.. hmmmm.. kiepsko Sad
_________________
Even the stars look brighter tonight
Nothing's impossible
I still believe in love at first sight
Nothing's impossible (DM)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 3 Paź 2010, 0:04    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

a zasilek dla bezrobotnych pojdzie pewnie w gore!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mauler

Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 46
PostWysłany: 3 Paź 2010, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdeczka napisał:
Mam pytanko, ponieważ za tydzień przyjeżdża mama mojego chłopaka, a mój synek przyjdzie na świat w lutym i zastanawiam się co by musiała wziąźć z Polski dla maleństwa z lekarstw, czego tutaj się nie kupi, napewno na biegunkę, bo słyszałam że tu wycofali. Proszę napiszcie mi co jeszcze, bo nie mam pojęcia, to moje pierwsze dziecko i nie chciałabym później mieć jakiegoś braku, a wiadomo, że listownie nie wszystkie leki można wysłać, bo zabierają. Czy coś na kolkę czy gorączkę w razie czego? Czy tu już resztę dostanę jakby co? Z góry ślicznie dziękuję :*


Mysle,ze powinnas zaopatrzyc sie koniecznie w kropelki na kolke.Tutaj o ile pamietam nie maja,zalecaja dawac rumianek lyzeczka.:)Ok tylko jak to podac przykladowo miesiecznemu dziecku?SmileA co do lekarstw na goraczke czy przeziebienie to raczej sa,czesto takze odpowiedniki naszych polskich lekarstw.A i takze powinnas miec cos na zabkowanie,bo tutaj proponuja masc,ktora jest na zapaleie dziasel,a to raczej nie zabkowanie:)pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 3 Paź 2010, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mauler napisał:
gwiazdeczka napisał:
Mam pytanko, ponieważ za tydzień przyjeżdża mama mojego chłopaka, a mój synek przyjdzie na świat w lutym i zastanawiam się co by musiała wziąźć z Polski dla maleństwa z lekarstw, czego tutaj się nie kupi, napewno na biegunkę, bo słyszałam że tu wycofali. Proszę napiszcie mi co jeszcze, bo nie mam pojęcia, to moje pierwsze dziecko i nie chciałabym później mieć jakiegoś braku, a wiadomo, że listownie nie wszystkie leki można wysłać, bo zabierają. Czy coś na kolkę czy gorączkę w razie czego? Czy tu już resztę dostanę jakby co? Z góry ślicznie dziękuję :*


Mysle,ze powinnas zaopatrzyc sie koniecznie w kropelki na kolke.Tutaj o ile pamietam nie maja,zalecaja dawac rumianek lyzeczka.:)Ok tylko jak to podac przykladowo miesiecznemu dziecku?SmileA co do lekarstw na goraczke czy przeziebienie to raczej sa,czesto takze odpowiedniki naszych polskich lekarstw.A i takze powinnas miec cos na zabkowanie,bo tutaj proponuja masc,ktora jest na zapaleie dziasel,a to raczej nie zabkowanie:)pozdrawiam

syropków nie mają dla dzieci typu paracetamol, nurofen, ibu.mają tylko czopki.i to wszystkie chyba z paractamolem a dobrze mieć i z rodziny nurofenów bo można po krótkim czasie dawać na przemian.maść na ząbkowanie jest.bardzo dobra ale i droga.ja do tej pory smarowałam DENTINOXEM.polecam ale i ten islandzki też---DELABARRE się nazywa.kropleki na kolkę są MINIFON się nazywają.są dobre ale ja polecam SAB SIMPLEX.Zalecam też kupno flegaminy, i może priobiotyki jakieś nie wiem linexbaby, dicoflor 30.na pewno się przyda starszemu już maluszkowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 3 Paź 2010, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisał:
mauler napisał:
gwiazdeczka napisał:
Mam pytanko, ponieważ za tydzień przyjeżdża mama mojego chłopaka, a mój synek przyjdzie na świat w lutym i zastanawiam się co by musiała wziąźć z Polski dla maleństwa z lekarstw, czego tutaj się nie kupi, napewno na biegunkę, bo słyszałam że tu wycofali. Proszę napiszcie mi co jeszcze, bo nie mam pojęcia, to moje pierwsze dziecko i nie chciałabym później mieć jakiegoś braku, a wiadomo, że listownie nie wszystkie leki można wysłać, bo zabierają. Czy coś na kolkę czy gorączkę w razie czego? Czy tu już resztę dostanę jakby co? Z góry ślicznie dziękuję :*


Mysle,ze powinnas zaopatrzyc sie koniecznie w kropelki na kolke.Tutaj o ile pamietam nie maja,zalecaja dawac rumianek lyzeczka.:)Ok tylko jak to podac przykladowo miesiecznemu dziecku?SmileA co do lekarstw na goraczke czy przeziebienie to raczej sa,czesto takze odpowiedniki naszych polskich lekarstw.A i takze powinnas miec cos na zabkowanie,bo tutaj proponuja masc,ktora jest na zapaleie dziasel,a to raczej nie zabkowanie:)pozdrawiam

syropków nie mają dla dzieci typu paracetamol, nurofen, ibu.mają tylko czopki.i to wszystkie chyba z paractamolem a dobrze mieć i z rodziny nurofenów bo można po krótkim czasie dawać na przemian.maść na ząbkowanie jest.bardzo dobra ale i droga.ja do tej pory smarowałam DENTINOXEM.polecam ale i ten islandzki też---DELABARRE się nazywa.kropleki na kolkę są MINIFON się nazywają.są dobre ale ja polecam SAB SIMPLEX.Zalecam też kupno flegaminy, i może priobiotyki jakieś nie wiem linexbaby, dicoflor 30.na pewno się przyda starszemu już maluszkowi.
aaa te probiotyki podaje się przy biegunce i wymiotach.wspomagają organizm:)pozdrawiamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 3 Paź 2010, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja radziłabym kupić jakieś witaminki odpowiednie do wieku. Maść do smarowania Pulmex Baby, co prawda radzą ,żeby używać dopiero po pół roku życia, ale niewielka ilość to może raczej nie zaszkodzi , a dużo ulgi daje. Kremy ochronne dla dzieci a w szczególności bambino i sudokrem. A jeszcze dobrze żeby maleństwu przywieść rożek do spania. Tu tego nie znają , a naprawdę to bardzo przydatna rzecz przy maluszku. Ja używałam jeszcze kupione w Polsce płyny do kąpieli antyalergiczne razem z olejkami . dziecko po kąpieli miało już odpowiednio naoliwkowane ciałko i wolne od wszelkich podrażnień.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 3 Paź 2010, 10:16    Temat postu: Re: kolczyki Odpowiedz z cytatem

[quote="mexa"]witam
mamuski wiecie moge gdzie mozna przekuc uszy dziecku
i jak to wyglada i jak moze gdzies byc cena


tez bym sie z checia dowiedziala
mamuski piszcie jak cos wiecie o tym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 3 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron