reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 3 Paź 2010, 11:58    Temat postu: Re: kolczyki Odpowiedz z cytatem

[quote="pyza27"]
mexa napisał:
witam
mamuski wiecie moge gdzie mozna przekuc uszy dziecku
i jak to wyglada i jak moze gdzies byc cena


tez bym sie z checia dowiedziala
mamuski piszcie jak cos wiecie o tym

ja przekłuwałam w smaralindzie.na 2piętrze koło sportowego---chyba inter sport się nazywa--- jest mały jubiler i tam laski to robią.chyba 3.000już nie pamiętam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwiazdeczka

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWysłany: 3 Paź 2010, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam bardzo za porady Smile Jesteście kochane :* :* :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 3 Paź 2010, 12:54    Temat postu: Re: kolczyki Odpowiedz z cytatem

[quote="lampeczka"][quote="pyza27"]
mexa napisał:
witam
mamuski wiecie moge gdzie mozna przekuc uszy dziecku
i jak to wyglada i jak moze gdzies byc cena


tez bym sie z checia dowiedziala
mamuski piszcie jak cos wiecie o tym

ja przekłuwałam w smaralindzie.na 2piętrze koło sportowego---chyba inter sport się nazywa--- jest mały jubiler i tam laski to robią.chyba 3.000już nie pamiętam.[/quote

ok dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 5 Paź 2010, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej mamuśki!!! powiedzcie mi jak to jest z polskim paszportem dla dziecka w przypadku kiedy rodzice nie maja ślubu?? Ktoś powiedział mojej siostrze że jej dziecko w paszporcie nie może mieć nazwiska ojca, że dziecko w paszporcie będzie miało jej nazwisko a w Polsce sądownie będą mogli je zmienić, prawda to czy fałsz? Dziecko w akcie ur (oczywiście islandzkim) ma nazwisko po tacie. Czy w takim przypadku są im potrzebne te same dokumenty przy składaniu wniosku czy jeszcze coś dodatkowo. Z góry wielkie dzięki za odp Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 5 Paź 2010, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisał:
hej mamuśki!!! powiedzcie mi jak to jest z polskim paszportem dla dziecka w przypadku kiedy rodzice nie maja ślubu?? Ktoś powiedział mojej siostrze że jej dziecko w paszporcie nie może mieć nazwiska ojca, że dziecko w paszporcie będzie miało jej nazwisko a w Polsce sądownie będą mogli je zmienić, prawda to czy fałsz? Dziecko w akcie ur (oczywiście islandzkim) ma nazwisko po tacie. Czy w takim przypadku są im potrzebne te same dokumenty przy składaniu wniosku czy jeszcze coś dodatkowo. Z góry wielkie dzięki za odp Smile
wydaje mi sie ze wlasnie nie jezeli dziecko ma w akcie urodzenia wpisane nazwisko ojca i wystepuje pod nazwiskiem ojca paszport nie ma tu nic do rzeczy bo w dokumentach paszportowych sama wpisujesz jakie nazwisko nosi dziecko ale tu dla pewnosci radze dowiedziec sie w konsulacie tu masz meila do osob tam pracujacych

Danuta Szostak - Konsul Generalny ( danuta.szostak@msz.gov.pl )
Michał Gierwatowski - Wicekonsul, Kierownik Administracyjno-Finansowy ( michal.gierwatowski@msz.gov.pl )

Elżbieta Gierwatowska - Specjalista ds. Księgowości (elzbieta.gierwatowska@msz.gov.pl)
Izabela Sobczak - Referent ds. Konsularnych (izabela.sobczak@msz.gov.pl)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dziewuszka
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 25
PostWysłany: 5 Paź 2010, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisał:
hej mamuśki!!! powiedzcie mi jak to jest z polskim paszportem dla dziecka w przypadku kiedy rodzice nie maja ślubu?? Ktoś powiedział mojej siostrze że jej dziecko w paszporcie nie może mieć nazwiska ojca, że dziecko w paszporcie będzie miało jej nazwisko a w Polsce sądownie będą mogli je zmienić, prawda to czy fałsz? Dziecko w akcie ur (oczywiście islandzkim) ma nazwisko po tacie. Czy w takim przypadku są im potrzebne te same dokumenty przy składaniu wniosku czy jeszcze coś dodatkowo. Z góry wielkie dzięki za odp Smile



moje dziecko ma nazwisko ojca i w akcie urodzenia i w paszporcie a ja tez nie mam ślubu:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maggie

Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 88
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Paź 2010, 10:03    Temat postu: masc na zabkowanie Odpowiedz z cytatem

Oddam tubke polskiej masci na zabkowanie Bobodent. Wazna do 2013. W tej sprawie dzwonic na 618 9574.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 6 Paź 2010, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewuszka i musiałaś dostarczyć tylko te dokumenty wymienione na str konsulatu czy coś jeszcze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
lew
=konto odzyskane=
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWysłany: 7 Paź 2010, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mamy
Może was to zainteresuję bo sama na tym się złapałam. Podajecie czasem jogurty itp typu "light" dzieciom? Mi się zdarzyło, niestety na Islandii słodzi się je wówczas aspartamem (substancja rakotwórcza). Nie chodzi tu tylko o Islandię stosuję się to wszędzie w słodzikach, gumach do żucia i produktach "light"...Wiem że ciężko uchronić maluchy przed chemią ale jeśli na razie to my wybieramy co jedzą nasze dzieci to warto o tym pomyśleć.
Dla zainteresowanych artykuł i film.
Polecam!!!
http://www.eioba.pl/a84988/aspartam_rakotw_rcza_s_odycz
film
http://video.google.com/videoplay?docid=-2305973265509284580#
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wioletta1238

Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 5
PostWysłany: 12 Paź 2010, 21:48    Temat postu: Serdecznie zapraszamy :) Odpowiedz z cytatem

Wszystkie mamy i ich pociechy !! Smile

Masz ochotę poznac nowych ludzi? spędzic miło czas i zapewnic rozrywkę Twojemu dziecku? Serdecznie zapraszamy na spotkanie w czwartek (14.10.10) godz. 10.00 ul. Borgatun 25 (dom Czerwonego Krzyża)


Do zobaczenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinia676

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 29
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Paź 2010, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamuśki Smile
Mam małe pytanie, czy tu na Islandii można dostać krople do uszu w celu zmiękczenia i rozpuszczenia woskowiny ? jeśli tak to jak się nazywają ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Paź 2010, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia676 napisał:
Witam wszystkie mamuśki Smile
Mam małe pytanie, czy tu na Islandii można dostać krople do uszu w celu zmiękczenia i rozpuszczenia woskowiny ? jeśli tak to jak się nazywają ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile pozdrawiam Smile


Sa dwa rodzaje napewno, tylko teraz nie pamietam nazwy jak zajde do domu to sprawdze i napisze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Paź 2010, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecalam sprawdzilam i pierwszy jest zalecil mi lekarz rzeby oczyscic uszy synkowi mial wtedy cos ok roku Remo-wax nam nie pomogl wiec lekarka powiedziala Ĺźeby sprobowac inny Clean Ears w aptece nie chcieli mi sprzedac bo nie bylo napisane ze mozna stosowac dla tak malych dzieci. Nam pomogl i to bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinia676

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 29
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Paź 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisał:
Tak jak obiecalam sprawdzilam i pierwszy jest zalecil mi lekarz rzeby oczyscic uszy synkowi mial wtedy cos ok roku Remo-wax nam nie pomogl wiec lekarka powiedziala Ĺźeby sprobowac inny Clean Ears w aptece nie chcieli mi sprzedac bo nie bylo napisane ze mozna stosowac dla tak malych dzieci. Nam pomogl i to bardzo.


Dziękuję Ci za odpowiedz Smile będziemy próbować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helenka

Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 4
PostWysłany: 17 Paź 2010, 12:21    Temat postu: oilatum Odpowiedz z cytatem

Czy ktos sie orientuje w ktorej aptece dostane plyn do kapieli oilatum i czy moze sa na Islandii kosmetyki firmy mustela??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2010, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oilatum kupowalam w aptece w domus medica
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
max1980

Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1
PostWysłany: 21 Paź 2010, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. Mam problem, mój synek ma teraz 5 mcy i planuje wrócić do pracy za jakieś dwa miesiące ale nie wiem czy oddać dziecko pod opiekę dagmamy czy może szukać na własną rękę opiekunki. Zastanawiam sie też nad prywatnym przedszkolem, czy ktoś miał albo ma doświadczenie z dagmamą a może doradzicie mi jakieś inne rozwiązanie czekam na rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Paź 2010, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max1980 napisał:
Cześć. Mam problem, mój synek ma teraz 5 mcy i planuje wrócić do pracy za jakieś dwa miesiące ale nie wiem czy oddać dziecko pod opiekę dagmamy czy może szukać na własną rękę opiekunki. Zastanawiam sie też nad prywatnym przedszkolem, czy ktoś miał albo ma doświadczenie z dagmamą a może doradzicie mi jakieś inne rozwiązanie czekam na rady.


http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=126654&highlight=dagmama#126654

poczytaj tutaj bo nie chce mi sie juz pisac setny raz tego samego, powiem tyle ze ja jest za islandzka dagmama, ale trzeba uwazac i w razie jakis niepokojacych oznak wyjasnic sprawe i ewentualnie zmienic na inna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbych

Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 46
PostWysłany: 21 Paź 2010, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć dziewczyny czy mogłybyście mi polecić jakiś dobry krem dla dziecka (9mies)na te wiatry i mrozy, używamy weledy ale jak przychodzimy ze spaceru to ma czerwone, szorstkie policzki i długo się takie utrzymują
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 22 Paź 2010, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja stosuje krem do twarzy z WELEDY bardzo dobrze sie sprawdza na zime i nie tylko .wogole ja uwielbiam kosmetyki z tej firmy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 4 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron