reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

RIFF 2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 24 Wrz 2010, 1:37    Temat postu: RIFF 2010 Odpowiedz z cytatem

witam...
Zaczął się kolejny RIFF. Mój czwarty z kolei. W tym roku spokojnie, postaram się oglądnąć co najwyżej 20 filmów. Czyli 2 filmy dziennie.Bez ciśnień na oglądnięcie jak największej ich ilość.
Tegoroczny festiwal prezentuje aż w 6 filmów produkcji polskiej. Więc dla osób mających problemy z angielskim jest okazja by pójść do kina. W kinach dostępne są katalogi jak, również na stronie http://en.riff.is/Program/[ lub http://en.riff.is/media/PDF/RIFF_all.pdf[
Ja postanowiłem po raz kolejny coś nabazgrać na temat widzianych przeze mnie filmów. Lecz to nie będą żadne super recenzje..

Miłego oglądania

23.09.10
"Wspaniałe lato" - Polska
film historią nie pokazuje bardzo dobrego kina, za to jest pokazany delikatny czarny humor z pewną ilością komediowego absurdu. Na tle cygańskich dźwięków świeży pąk miłości między młodymi ludźmi rozkwita wśród polskiego (nawet moherowego) kultu zmarłych, który patrząc na polskie cmentarze jest absurdalnie przesadny. Bynajmniej dla mnie.
Film ogląda się miło i z uśmiechem na ustach...

Kitka,córka właściciela zakładu kamieniarskiego jest odwiedzana przez ducha swej zmarłej matki. Zakochana w ojca pracowniku, nie wie co wybrać gdyż myśli by uwolnić się od "śmierci" w której żyje od dzieciństwa. Lecz na przekór zaczyna pracę w zakładzie pogrzebowym. A właśnie matka Kitki pomaga córce dokonać właściwego wyboru.

23.09.10
"Nuummuiq" - Grenlandia
Mogę powiedzieć że typowe skandynawskie kino, ze skandynawskim humorem i bezpośredniością. Nakręcone wśród pięknych widoków Grenlandii i z inuickim/grenlandzkim językiem przodującym w dialogach. Film tak delikatny jak tylko może być w obliczu niedalekiej wizji śmierci.
Jak komuś się podobał O'Horten to ten film tez się powinien spodobać.

Malik, młody Grenlandczyk dowiaduje się że ma niewyleczalnego raka. I ma do wyboru, albo poddać się terapii w Dani, z daleka od przyjaciół i świata w którym żyje z szansą na przedłużenie życia lub spędzić ostatnie tygodnie lub miesiące w miejscu które jest dla niego jedynym znanym światem. Do momentu podjęcia decyzji Malik się próbuje uporać się ze świadomością że ma raka, zakochuje się, poznaje ważne wydarzenie z przeszłości i wreszcie podejmuje decyzję z pomocą najważniejszych mu osób.[/url]
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 24 Wrz 2010, 1:40    Temat postu: Re: RIFF 2010 Odpowiedz z cytatem


_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 25 Wrz 2010, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dalsze bazgroły
bez recenzji filmów

24.09.2010
"Addicted in Afghanistan"
Ogólnie nie przepadam za dokumentami, ten był niezaplanowany lecz jest warty obejrzenia. Wielce dosadny i prawdziwy dokumentalny film o problemach Afgańczyków z narkotykami. Możliwość zapomnienia teraźniejszości w heroinowym odlocie jest najważniejsza dla dwóch młodych Afgańczyków, których dzień polega na kombinowaniu pieniędzy na narkotyki. W przerwach między "odlotami" cierpią i marzą. Cierpią nieznośny ból spowodowany potrzebą zażycia heroiny i marzą o swojej przyszłości, bo przecież uda im się wyjść z nałogu. Brak perspektyw powoduję oskarżanie Zachodu o swoje i Afgańczyków uzależnienie. Co swoje racje ma.

"A Somewhat Gentelman" - Norwegia
Film dosadny, mocny, konkretny i czasami wręcz obrzydliwy acz z bardzo dobrym ujmującym humorem. Będąc człowiekiem z kryminalnym rodowodem, bez specjalnych wymagań i potrzeb film pokazuje jak z niewyszukanymi dobrymi manierami można nie spłacić poważnego zobowiązania przeszłości jak i spłacać przyziemne, drobne zobowiązania z teraźniejszość. Oczywiście taka niefrasobliwość powoduje komplikacje z dnia na dzień. Podam jeden konkretny przykład tak jak konkretny był film - bzykanko za śniadanko (tu akurat to były obiadki). Co niekonieczne musi być...??? Jakie???
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 26 Wrz 2010, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

25.09.2010

"The Experiment" - Dania
Film na faktach ukazuje jak wielkie szkody można uczynić w psychice dzieci które zostają zabrane od rodziców, od macierzystości do całkowicie innego świata i zrobić z tych dzieci podwaliny pod nowy rodzaj Grenlandczyków, Grenlandczyków myślących po duńsku. Jak w imię swoich czyli najlepszych racji "kochana i nieskazitelna" Dania kosztem grupy grenlandzkich dzieci postanawia niehumanistycznym eksperymentem ucywilizować (zduńczyć) Grenlandczyków, wyciągnąć ich z "epoki kamiennej", zbawić przed złem ich życia. Na szczęście eksperyment okazał się fiaskiem.
Z wiadomości z 2009 wyczytałem że rząd Grenlandii żądał oficjalnych przeprosin od rządu Danii za ten eksperyment lat 50-tych.

"The Anchorage" - Szwecja
No i znowu neguje szwedzkie kino. W skrócie. Klapa. Nie piszę o tym filmie, bo nie wiem co. Widziałem parę filmów w których nic się nie dzieje ale miały jakiś przekaz, charakter. Ale ten nie był nawet nudny. Był bezfilmowy. Chociaż żeby kamera pracowała jak należy. No, ale coś w tym filmie musi być dobrego skoro został wybrany na RIFF. Każdy ma swoje gusta.
Ale film mnie nauczył paru rzeczy. Jak nie powinno się rozpalać ogniska w środku lasu, jak nie powinno się patroszyć ryb, jak nie powinno się ścinać gałęzi piła mechaniczną. To tak dla rozweselenia. ;-)
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 27 Wrz 2010, 1:15    Temat postu: dzisiaj był śliczny film Odpowiedz z cytatem

26.09.2010

26.09.2010
"Sztuczki" - Polska
Film nieprzewidywalny niczym gra w kapsle. Nie wiadomo jak, ale nagle bieg zdarzeń zmienia tor po którym przed sekundą zmierzał. Czy mamy na to wpływ? Czy stosując drobne, nieszkodzące nikomu "sztuczki" w postaci przekupstwa lub wykiwania, możemy stawać w szranki z losem, przeznaczeniem czy opatrznością? A może to wszystko to tylko czysta gra przypadków a nam się wydaje że mamy na to jakikolwiek wpływ. Jakkolwiek nazwiemy to co nas czeka na pewno nie możemy być pewni jak się skończy. Pozostaje wierzyć, mieć nadzieję i zaciśnięte jak najmocniej kciuki na szczęśliwe zakończenie. Film emanuje dobrym szczęściem, wibruje w przestrzeni niczym radosny śmiech dziecka, zalewa rzeczywistość ciepłym letnim deszczem i pozwala widzieć magię w prostocie tych "sztuczek". Czapki z głów.

"Honeymoons" - Serbia, Albania

To po prostu film. Nie pokazał dobrego kina. Pokazał zaś jak traktuje się ludzi spoza UE tylko dlatego że miejsce ich urodzenia lub pracy jest skojarzone z niedawnymi tragicznymi wydarzeniami. Jak również jak zostawia się na nie wiadomo jaki los zagubioną istotę w obcym dla niej świecie. I pokazuje też bałkańskie tradycje rodzinne które dla nas są obce i tzw. bałkański kocioł powojenny. Brak konkretnego zakończenia powoduje że nie jest to jakiś wyjątkowy film.

"ODDSAC" - Animal Collective

psychodeliczna podróż po świecie obrazu i muzyki zespołu Animal Collective. Naprawdę trzeba lubić tak odjechane rzeczy by chcieć to oglądać. Ja lubię i dlatego mi się podobał. Bo ogólnie to nie ma tym żadnego sensu ani morału. Zaś jest dobra muzyka i dziwne obrazy. ;-)
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Wrz 2010, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka szkoda, że nie mogę skoczyć na Festiwal i obejrzeć choć kilku filmów. Na pewno będą jakieś perełki Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 28 Wrz 2010, 14:54    Temat postu: dalej Odpowiedz z cytatem

27.09.10

"Kosmos" - Turcja
Ponadczasowa podróż w nasze zagubione gdzieś w rumorze życia zmysły. Kontrast przeciwności, kontrast między życiem a śmiercią, starym a nowym, kontrast między miłością a nienawiścią, zamknięciem a otwarciem, czy nawet między mistycyzmem a racjonalnością, obłąkaniem a normalnością. Czy coś jest pomiędzy? Czy można być pomiędzy? Czy można być "innym"? Jak daleko i zarazem blisko nam do naszego własnego kosmosu. Film niczym cudotwórca lub szarlatan otwiera osobiste wewnętrzne granice w jakich żyjemy.
Totalny "Kosmos"

"Attenberg" - Grecja
Zamknięcie się w własnej ideologii której przestrzeganie sobie narzucamy. I tu mam na myśli naprawdę dziwne i nietypowe zachowania zapożyczone nie z życiowych doświadczeń. Film nowatorski wymykający się stereotypowym ludzkim zachowaniom. Tylko tyle mogę napisać dobrego o Attenberg. A tak naprawdę zobaczyłem słaby "remake" Dogtooth z 2009, przy czym Dogtooth jest filmem dobrym.

"When The Dragon Swallowd Sun" - USA
Kolejne analizy i rozważania na temat Tybetu. Temat Tybetu jest nagłaśniany z roku na rok z coraz większą siłą. Coraz więcej ludzi chce wolności Tybetu. Ale przecież to nie ludzie wyzwolą Tybet tylko potrzeba głosów światowych przywódców. No, ale kto podskoczy Chinom, potędze gospodarczo-militarnej gdzie naprawdę obywatele mają wyprane mózgi przez komunistyczną propagandę. Kto chce oglądnąć dobry dokument na temat Tybetu to zapraszam.
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 28 Wrz 2010, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kosmos" cdn.
Na mój zachwyt nad tym filmem ma niemały wpływ muzyka. Gdy usłyszałem Silver Mt. Zion wbiło mnie w fotel. Tak dopasowanych dźwięków do filmu już dawno nie słyszałem. I nie mówię tak dlatego że uwielbiam Silver Mt.Zion. Gdybym nie znał ich przed filmem to sądzę że po filmie stałbym się ich fanem.
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
anja

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 2
Skd: bydgoszcz / rejkjawik
PostWysany: 28 Wrz 2010, 20:14    Temat postu: when the dragon swallowed the sun Odpowiedz z cytatem

jako osoba,która obejrzała sporo filmów o Tybecie w tym odkryłam cos nowego. nieczęsto mówi się o różnych poglądach pośród samych Tybetańczyków. część aktywistów (w tym Dalai Lama i rząd na uchodźctwie) chce kontynuować Middle Way Approach, inni chcą walczyć o pełną niepodległość i czyny (a nie tylko dialog) w walce z China. Którą drogąi co mogą osiągnąć? pytanie otwarte

film polecam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ela_is

Doczy: 01 Wrz 2008
Posty: 39
PostWysany: 29 Wrz 2010, 16:40    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Wieczorem jest naprawdę świetny film na fetiwalu

http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=621:wgierski-krymina-dzi-w-haskolabio&catid=72:wydarzenia&Itemid=134
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 29 Wrz 2010, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za info
wiem o tym filmie.
ale nie mam go w repertuarze filmów które zamierzam obejrzeć.
dobry węgierski film był na festiwalu w 2008. "The Investigator"..
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 29 Wrz 2010, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale z chęcią przeczytam wrażenia o tym filmie.
może się skusze bo grany będzie jeszcze w piątek
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
ela_is

Doczy: 01 Wrz 2008
Posty: 39
PostWysany: 29 Wrz 2010, 17:39    Temat postu: uufff Odpowiedz z cytatem

już wiem co dziś będę odlądać!

to jest super, super film w świetnym klimacie... uuffff

http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=622:kino-samochodowe-ju-dzi&catid=72:wydarzenia&Itemid=134

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 6 Pa 2010, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28.09.2010

Tomorrow - Rumunia/Węgry/Francja

Czasami ciężko jest zachować się uczciwie wobec obcego który widzi w nas jedyna pomoc, a łatwo w zamian dawać tytułowe "jutro" które możemy wyznaczyć kiedy nam się podoba i które mogło się przeciągać bardzo długo. Lecz posiadamy wyrzuty sumienia i ciepłe serce które zagłuszają to co mówi chytry rozum. Wtedy przekręcamy się na drugi bok, widzimy jak bardzo ważne jest by pomóc i staramy się naprawić nieuczciwy czyn pomagając jak bardzo tylko możemy. Film ładny i miły w swej prostocie pokazujący problem nielegalnych emigrantów próbujących się dostać do Rajchu.

The Hunter - Iran/Niemcy

Desperacja w poszukiwaniu sprawiedliwości, a następnie rezygnacja gdy nie znajduję się pomocy tam gdzie powinna być oczywista popycha człowieka do nieprzemyślanych czynów jak samosąd na prawdopodobnie nikomu winnych ludziach, w tym przypadku policjantach. Samosąd który nikomu życia nie przywróci. Film na początku dobry pokazujący tragedię głównego bohatera do momentu złapanie go przez teherańską policję za samosąd. Następnie film przechodzi w nudną akcję typu Rambo. Więc nic ciekawego.

29.09.2010

Littlerock - USA

W ciekawy sposób przedstawiona historia japońskiej studentki która znajdując się w innej dla niej rzeczywistości nie waha się zażyć wolności i spróbować tego innego życia w małym prowincjonalnym miasteczku gdzieś w USA. Zachwycona na początku, szuka przyjaźni, wpada w przypadkowy romans, używa życia by z czasem stwierdzić że jej sen o Ameryce zaczyna się rozpływać i ukazuje się jaka ta Ameryka jest naprawdę. W to wszystko sprawnie wplątana jest problematyka językowych nieporozumień. Film zachwycający prostotą.

How I Ended This Summer - Rosja

Żałuję że byłem zmęczony i nawet przysnąłem na tym filmie. Bardzo dobry film pokazujący jak w innej skali dla nas postrzegane są czas i przestrzeń gdy jesteś gdzieś na dalekiej północy i jedynym obowiązkiem jaki masz spełniać to regularne pomiary meteorologiczne i wpisywanie danych do komputera. Stacja arktyczna, czyli daleka północ, pustka i białe noce polarne. Gdzie na dodatek na młodszego z mieszkańców stacji spada obowiązek powiadomienia o tragedii jaka zdarzyła w rodzinie kolegi ze stacji. Film zbudowany bardzo na prawie żadnej akcji fascynuje napięciami między bohaterami,które przeradza się momentami w psychologiczny dramat i thriller naraz.
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 6 Pa 2010, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30.09.2010

Aardvark - Argentyna/USA

Będąc niepełnosprawnym naprawdę można robić rzeczy które robią ludzie pełni zdrowi. A nawet jeszcze więcej czyli próbować znaleźć mordercę przyjaciela. Co akurat trochę w filmie jest przesadzone. Jedyną ciekawostką w tym filmie to niewidomy główny bohater który po wyjściu z alkoholizmu zaczyna prowadzić ustabilizowane życie, w czym pomaga mu trenowanie jiu-jitsu i przyjaźń z instruktorem. A u jeszcze ciekawy był gruby inspektor policji którego nie rozumiałem bo mówił jakby miał gębę pełną klusek. Prawdopodobnie był z Teksasu. ;-)

Winter's Bone - USA

Można by powiedzieć że to jest kolejny zwykły film w którym następuje rytuał przejścia z młodości w dorosłość. I o tym film jest ale jest to pokazane w sposób naprawdę godny podziwu. Wśród małej prowincjonalnej społeczności która kieruje się własnymi surowymi zasadami, społeczności która nie lubi gdy wchodzi się brudnymi buciorami przez zamknięte drzwi, nawet jeśli jest się jej częścią. A jest to jeszcze bardziej trudne gdy życie zmusza nas byśmy tą barierę przekroczyli już w wieku 17 lat, gdy nie mamy się wyboru gdy jest się odpowiedzialnym za swoje rodzeństwo. Bardzo dobre zdjęcia które pokazują mroczne i tajemnicze aspekty życia ukrytej gdzieś w górach małej prawdziwej "ameryki", czyli żadnego "dreamlandu"

01.10.2010

The Edge - Rosja

Spodziewałem się lepszego filmu. Może coś na wzór filmu "Cyrulik Syberyjski". A "The Edge" nie pokazał twardej, zimnej i pięknej Syberii lecz męskie wyścigi parowozami. Nie ma w filmie żadnej otoczki wymarłej carskiej Rosji ani komunistycznego ZSRR. No może poza postępowaniem głównego bohatera który wychodzi poza kanony niezniszczalnego bohatera systemu sowieckiego. No, ale parowozy to fajne były.
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 6 Pa 2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

02.10.2010

The Eagle's Hunter Son - Niemcy/Szwecja/Dania

Cywilizacja swoimi "obietnicami" wygodnego życia wsysa przedstawicieli etnicznych grup. coraz mniej ludzi chce żyć tak jak ich ojcowie, ciągnąc do wielkomiejskich dżungli w poszukiwaniu lepszego życia. Które często jest tylko mrzonką. Familijny film nakręcony w przepięknych pejzażach mongolskich stepów, podczas podróży Bazarbaia do wymarzonego miasta Ułan Bator. Film świetnie pokazany oczami orła.

Flowers of Evil - Francja

Nie łatwą jest sprawą być poza ojczyzną, w miejscu gdzie jest bezpiecznie i próbować cieszyć się z tego, podczas gdy twoja rodzina i przyjaciele w każdej chwili mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Bardzo dobry pomysł na film. Szkoda że zapisany w historii nowoczesnej "lovestory". Ogólnie to nie wiem co o tym filmie napisać.

Silent Souls - Rosja

Piękna nostalgiczna podróż ku zapomnianym wierzeniom, ku kultywowanemu jeszcze staremu rytuałowi pogrzebowemu ugrofińskiego ludu gdzieś w centralnej Rosji. Wspaniała mieszanka głównych bohaterów - dwóch przyjaciół, martwa żona jednego z nich i Woda. WODA która jest życiem, śmiercią i niebem. To wszystko przedstawione na dwóch płaszczyznach, teraźniejszej podróży i w ujawnianych wspomnieniach Mirona o swojej żonie. A otoczki dodaje właśnie owy rytuał żegnania zmarłych przez lud Merja.

03.10.2010
The Christening - Polska
Bez polotu nakręcona historia zemsty mafii. Film pokazuje że od złej przeszłości ciężko się uwolnić tym bardziej gdy uciekło się tchórząc i wsypując byłych kolegów od "brudnej roboty". Że powrót na ścieżkę sprawiedliwości wiąże się z odpowiedzialnością nie tylko za siebie. Ta zła przeszłość jest tak osadzona w nas że nawet przyjaźń nie potrafi wyzwolić od niej człowieka. Co pokazuje trochę niespodziewane zakończenie filmu

Venice - Polska
Są marzenia które na przekór naszym staraniom spełnić się nie mogą gdyż staje na przeszkodzie np. wojna. Aby o wojnie nie myśleć można spróbować to marzenie urzeczywistnić by było jak najbardziej zbliżone do realności marzenia. Nawet jeśli miejsce i czas w którym jesteśmy napawa nas wstrętem, to bawimy się by przeżyć silni wewnętrznie. I nawet jeśli to jest tylko dzięcięca zabawa to ulegają niej również dorośli gdyż nie ma innych perspektyw, za to można uczestniczyć w karnawale w piwnicznej "Wenecji" mimo że wokół wybuchają bomby i giną ludzie. Dzieci stają się dorosłymi a dorośli, dorośli zawszę dziećmi byli.

Reykjavik International film Festival
23.09.2010 - 03.10.2010
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron