reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Moda na sukcess.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 30 Wrz 2010, 11:00    Temat postu: Moda na sukcess. Odpowiedz z cytatem

massais napisa:
Chcę przestrzec przed firmą ISLENSKA GAMAFELAGID jest to straszna firma na islandii zarobki masakra
dni robocze - 176
nadgodziny - 60
do wypłaty - 190 tyś. szanujmy się
czyli 10 godzin dziennie + soboty, bez nadgodzin 150 tys nie dajcie sie naciagnąc. Jak ktos chce moze spróbowac ale nie radzę .
Firma nie zwalnia czeka sie na zasilek 40 dni

E.m.m.a. napisa:
Według Ciebie szanująca się osoba ile powinna zarabiać? 300 000? Nie oszukujmy się , ale Polacy tyle zarabiają. Nie jesteśmy Islandczykami, ze dostaniemy po 300 000 i jak zechcemy to nas zwolnią, a jak zechce się nam pracować to będziemy pracować. Jak ktoś chce pracować a nie czekać na zbawienie to i za te 150 000 pójdzie do pracy. Z tego co wiem nie jest to najnizsza płaca jeśli chodzi o pieniędze bez podatku. W sumie to nie piszesz o co dokładnie chodzi, czy brutto czy netto. Zależy też jak długo pracujesz w tej firmie. Czy masz obywatelstwo islandzkie. Jak nie chcesz pracować to siedź na kuroniu i czekaj na zbawienie. Nikt nikogo nie zmusza. Staniesz w kolejkę po paczkę z czerwonego krzyża i będziesz jeść zupki chińskie za 50 koron. Życzę szczęścia i pozdrawiam wszystkich pracujących ( nie szanujących się )

frontczakagnieszka napisa:
ale jest w tym troche racji. Ja pracowalam w KFC, zanim podpisalam kontrakt umowa byla taka - pierwsze 3 miesiace sa probne i dostaniesz najnizsza stawke, potem jak zobaczymy czy nam pasujesz i jak zobaczysz czy tobie odpowiada przedluzymy umowe na czas nieokreslony ze stosowna podwyzka, a potem w zaleznosci od tego ile sie nauczysz i od stazu pracy pensja rosnie ( system cos jak w Mc Donaldzie, podwyzki za staz ). No i tak bylo, przepracowalam 3 miesiace, byli zachwyceni wszyscy, ja nie narzekalam mimo ze oprocz robieni hamburgerow od czego pot mnie zalewal bo wiadomo jakie tam tlumy przychodza, bylam tez pierwsza do wynies,przynies,pozamiataj,posprzataj i pod koniec zmiany trwajacej 12h wysylali mnie na zmywak... pomijam. po tych 3 miesiacach zglosilam sie do mojego BOSA, a on na to ze no tak,ale teraz kryzys i w ogole, powiedzial naucz sie obslugiwac po islandzku na kasie, wtedy dostaniesz podwyzke. zaskoczona ale ok, co to ja sie nie naucze? nie minely 2 tyg jak pracowalam na kuchni i na kasie i latalam przyjmowalam zamowienie i od razu je robilam,odbieralam kase, sprzatalam sale gdzie ludzie jedza i wszysko. jednym zdaniem pracowalam za 2 osoby bo KF zatrudnia osobno na kuchnie i osobno na kasy i kazdy ma swoje obowiazki. Bylam pierwsza nie islandka ktora pracowala z przodu na kasie,doszlo do tego,ze zaczeli do mnie dzwonic zebym przychodzila extra wlasnie tylko na kase. no to wrocilam do rozmowy o podwyzce a Bos do mnie ze kontrakt mi juz przedluzyl ale glowne szefostwo ciezko jesli chodzi o place. ja mowie o nie, sorry zapierdzielam jak dziki osioł za 2 osoby i mam za podstawe stażową robić??! on powiedzial,zobacze co da sie zrobic i dam ci znac. Tak minely dalsze 2 PEŁNE MIESIĄCE,gdzie przy takim zapieprzaniu zarabiałam za 200wypracowanych godzin w miesiącu 160tys kr., dalej na podstawie płacowej ( już 5 miesięcy). No to sie zbuntowałam i mowie ze nie bede robic na kasie bo mi za to nie placa i zatrudnijcie sobie nastepna osobe na kase jesli wam sie to bardziej oplaca niz dac mi podwyzke. Ojej jaki poszedl bulwers,ze ja to z takim nastawieniem na pewno podwyzki nie dostane :/ wyobrazacie sobie??? po 5 miesiacach?? Ale podwyzka tak czy tak mi sie nalezala i to nie podlegalo dyskusji, najzwyczajniej mnie wykorzystywali a ja nie moglam w sumie za bardzo sie klocic bo zalezalo mi na pracy. Przeszedl do mnie w pare dni pozniej Bos i powiedzial ze w takim razie nie wolno mi opuszczac kuchni jak nie chce pracowac na kasie. a swoja droga i tak bym nie mogla jej opuścić bo islandki jak miały sie pobrudzić to ojej wielkie księżniczki i dwie lewe ręce... masakra.i minął kolejny miesiąc i jak już zaczął się mój 7 miesiąc na minimalnej stawce zaczęłam sie kłócic, byl lipiec, po czym jak zaczelam walczyc o swoje,robic w pracy TYLKO i wylacznie to co do mnie nalezalo,w pelni wykorzystywac swoje przerwy o pelnych godzinach nie wane czy byl ruch czy nie i co chwila gadać z Bosem że mi sie należy ta podwyżka i pójdę z tym do eplingu, w koncu Bos powiedzial że dostane podwyżke z początkirm przyszłego miesiąca, mięły dwa tyg, przyszedł 30 lipiec, on poprosił mnie do siebie i wręczył mi wypowiedzenie i głupim uśmieszkiem, że na wakacje mają za dużo ludzi, uczniów itd,ze przykro mu ale musi mnie zwolić. Ja mowie to po co obiecałeś mi podwyżke z poczatkirm sierpnia???!! On - he he żarcik taki... i wzruszył ramionami. Także takie jest traktowanie. i ja mam 21 lat, nie 16 tak jak 80% personelu tam w KFC i gówniarze dostawali 2 razy taka stawke jak ja za zbijanie bąków. Potem Bos powiedział, że mogą dzwonić do mnie żebym przyszła może na jakieś extra godziny do pracy jak beda potrzebować ale stalej umowy nie stane, to mnie zwolnili a potem na nadgodzinach tych wlasnie wyrobilam wiecej pieniedzy niz na swoim stalym 100% etatu ;/ paranoja.

I również pozdawiam wszystkich pracujących, bo to cięzki kawałek chleba na islandii. Nie dajcie sie zwariować


magda87 napisa:
TO SPADAJCIE DO POLSKI JAK WAM CIEZKO


Kolejne odcinki niebawem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 30 Wrz 2010, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnes7 napisa:
kazdy i kazdy ma racje nie przecze i nikt tu nie musi juz od razu SPIERDA..... DO POLSKI ale nie narzekajcie bo najpierw sie godzicie na najnizsza stawke a potem placzecie ..........

historia poprzedniej kolezanki wyczerpujaca wrecz jest taka sama jak 90% polakow tutaj wiec nie zablysnelas za bardzo z tym twoim wspanialym KFC TRUDNO JEST JAK JEST !!!! to ze 16 latek ma wiecej to tylko i wylacznie dlatego ze nie placi podatku bo to szkolnik a jak chcecie narzekac to ponarzekajcie do URZEDKU PODATKOWEGO gdzie placi sie skurwysyn......m 40%


latacie z gazetami za 800 isk brutto jeszcze oczywiscie potem placzecie bo podwyzki nie dawaja *(( noi nie dadza ale nie dlatego ze jest kryzys tylko dlatego ze zwolni ciebie a zaraz nastepny JOZEK sie zglosi za 750 isk i bedzie zapierdalal jak maly rowerek z gazetami wiec ponarzekajcie do siebie ==albo jedzcie do polski tam jest FANTASTYCZNIE 1200zl wyplata- 1500 RACHUNKI NOI mozna jechac jeszcze za reszte na mojorke -

dzieki za uwage
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 30 Wrz 2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mhw napisa:
Polakowi nigdy sie nie dogodzi. niektorzy zarabiaja 150tys i chwala Boga ze prace maja inni beda narzekac za 200tys. Moim zdaniem dac Polakowi 500tys na reke plus comiesiac bonus 50tys i wraz bedzie narzekal ze mu malo ze mu nie starcza bo w weekend trzeba sie zabawic alkohol narkotyki no to stanowczo za malo a to urzad skarbowy zabiera mu duzo podatku , a ten ma lepiej a tamten to juz wogole to ham ba zarabia wiecej i lepiej mu sie powodzi Zwykla polska zawisc. lepiej siedziec na kuroniu i narzekac ze zle ze ciezko lezec do gory .... i uzalac sie nad soba at polaka natura.

mysle ze wiekszosc ludzi wolalaby isc za 170tys do pracy zajac sie czyms niz siedzies=c i nic nie robic.
w dzisiejszych czasach nie ma kokosow juz nigdzie, wiec po co to gadanie, mamy to co chcemy i na co sie zgadzamy.

a jesli nie chcesz pracowac w smieciarni to sie zwolnij niech inny czlowiek cieszy sie tym ze ma prace i zarabia 170tys.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kiki
Go
PostWysany: 9 Sty 2011, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
mhw napisa:
Polakowi nigdy sie nie dogodzi. niektorzy zarabiaja 150tys i chwala Boga ze prace maja inni beda narzekac za 200tys. Moim zdaniem dac Polakowi 500tys na reke plus comiesiac bonus 50tys i wraz bedzie narzekal ze mu malo ze mu nie starcza bo w weekend trzeba sie zabawic alkohol narkotyki no to stanowczo za malo a to urzad skarbowy zabiera mu duzo podatku , a ten ma lepiej a tamten to juz wogole to ham ba zarabia wiecej i lepiej mu sie powodzi Zwykla polska zawisc. lepiej siedziec na kuroniu i narzekac ze zle ze ciezko lezec do gory .... i uzalac sie nad soba at polaka natura.

mysle ze wiekszosc ludzi wolalaby isc za 170tys do pracy zajac sie czyms niz siedzies=c i nic nie robic.
w dzisiejszych czasach nie ma kokosow juz nigdzie, wiec po co to gadanie, mamy to co chcemy i na co sie zgadzamy.

a jesli nie chcesz pracowac w smieciarni to sie zwolnij niech inny czlowiek cieszy sie tym ze ma prace i zarabia 170tys.



ooooootóż TO !! ja się ciesze z tego co mam i basta. Jakoś kokosów nie ma ale starcza na życie , mieszkanie i małe rozrywki. A jak kolega czy koleżanka chce poszpanować u siebie na wsi że ma bryke której sołtys nawet marki nie zna to niech buli raty i niech nie płacze. Tak samo z mieszkaniami, po cholere tu kupowali mieszkania gdzie rata miesieczna wynosi całą pensje o czym wiedzieli od początku, a mogliby równie dobrze za połowe wynając to samo meszkanie... pytam po co ? By tylko na wsi powiedziec KUPIŁEM MIESZKANIE NA ISLANDII... Ale na mazurskiej wsi to wygląda pięęęęęknie... Pan Zdziś kupił Passata (prawie nówka 12 letnia Wink ) i ma mieszkanie Shocked ... i Pan Zdziś się cieszy że cała wieś mu zazdrości , a to że w lodówce tylko światełko to nic... tego przecież sąsiad zza miedzy nie widzi Very Happy
Zastaw się a postaw się !!! Mentalność polaków... eeeeeeech
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Sty 2011, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 8 Lut 2011, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajcie do kraju , wszyscy bez wyjątku , nie wystarczy wam czasu na narzekanie i bezsensowne dyskusje , pozdrawiam lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
doremifa

Doczy: 21 Mar 2012
Posty: 4
Skd: Łódź
PostWysany: 27 Mar 2012, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach uwielbiam takie marudzenie, ludzie trzeba cieszyć się życiem, póki je macie!!! SmileSmile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 28 Mar 2012, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doremifa napisa:
Ach uwielbiam takie marudzenie, ludzie trzeba cieszyć się życiem, póki je macie!!! SmileSmile
No wlasnie , przeciez w grudniu koniec swiata Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
malczewska.alicja

Doczy: 11 Pa 2013
Posty: 24
PostWysany: 4 Lis 2013, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
doremifa napisa:
Ach uwielbiam takie marudzenie, ludzie trzeba cieszyć się życiem, póki je macie!!! SmileSmile
No wlasnie , przeciez w grudniu koniec swiata Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Końca świata nie było więc nasza marudna natura może się rozwijać Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lama1980

Doczy: 21 Maj 2014
Posty: 2
PostWysany: 23 Maj 2014, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak patrzę na wasze posty jak narzekacie i tak sobie myślę,że właściwie wy na obczyźnie to nie powinniście narzekać na Polskę bo po prostu w niej nie żyjecie.Także jak chcecie pomarudzić , to róbcie to na obecne miejsce pobytu waszego a od Polski wara.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron