reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 14:32    Temat postu: Dziwne zachowanie polak贸w!!! Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem nowy na tym forum o czym doskonale wiecie. Na islandii jestem ju偶 pare lat. Wiele os贸b wypowiadajacych si臋 tutaj znam lepiej lub gorzej. Widzia艂em i s艂ysza艂em o r贸偶nych zachowaniach naszych rodak贸w /pewnie nie jednego dziwi艂o moje zachowanie/ ale to co sie dzieje na tym forum po prostu mnie 艣mieszy!
Wiekszo艣膰 os贸b kt贸re wypowiadaj膮 sie na tym forum o islandii i mieszkaj膮 tutaj k艂ami膮! W gronie znajomych narzekaj膮 na islandie jak tylko mo偶na, to 偶臋 islandczycy s膮 g艂upi, brudasy, rasi艣ci, pogoda do d... itp. A na forum jakie to 偶ycie na islandii jest piekne, jacy islandczycy dobrzy, kochani i wog贸le wszystko naj. Nie rozumiem ich post臋powania.
Jak sie komu艣 nie podoba na islandii to wypad. Kupi膰 sobie bilecik na najbli偶szy samolot i 偶egnam. Nikt tu nikogo nie trzyma na si艂e ani nie jest za kare. Kochani rodacy narzekaj膮cy na t膮 islandie kt贸ra daje wam godne 偶ycie, pamietajcie to my 偶yjemy w ich kraju a nie oni w naszym!!!

Osobi艣cie znam paru rodak贸w kt贸rzy wyjechali z islandii obra偶eni, a teraz wracaj膮 i chc膮 na nowo tu 偶y膰. Pytam sie po co?
Chyba tylko po to 偶eby znowu narzeka膰 jak sie tu zle 偶yje.

Jestem raczej pewien 偶e nara偶e sie moj膮 wypowiedzi膮 nie jednemu bywalcowi tego forum. Ci co mnie znaj膮 to wiedz膮 偶臋 zawsze m贸wie prawde, a prawda kole w oczy moi rodacy
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
faxe
Go舵
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisales w swojej wypowiedzi popieram w 100%. 8)
Powr髏 do g髍y
Chessek

Do潮czy: 31 Lip 2005
Posty: 121
Sk眃: 艁贸d藕
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepsza gorsza prawda ni偶 s艂odkie k艂amstwo.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:34, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Steva nie kazdy polak na islandii pracuje przy patroszeniu ryb.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Steva

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie by艂e艣 a juz czujesz atmosfer臋 tej Wyspy.Zeby j膮 czu膰 trzeba si臋 wczu膰, a 偶eby si臋 wczu膰 trzeba si臋 w niej znale偶膰( w tej atmosferze).Widzisz same przyjemnostki: obserwacje,podziwianie, uciecha i radocha, rybki i bia艂og艂owy. Smile

Tak dobrze to nie ma nawet na Islandii.

Zazwyczaj najpierw sie 艂owi a potem patroszy, ale w tym przypadku musisz niestety najpierw popatroszy膰 偶eby m贸c potem czerpa膰 przyjemno艣膰 z 艂owienia.

Opr贸cz hulanek i swawoli Islandczycy zajmuj膮 si臋 te偶 ci臋偶k膮 prac膮
_________________
Jutro to dzi艣 - tyle, 偶e jutro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Steva

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M贸wi膮c o rybach mia艂膮m na my艣li ka偶d膮 prac臋,nie chcia艂am wymieniac wszystkich jej rodzaj贸w, wymieni艂am najbardziej charakterystyczne dla tego kraju.
_________________
Jutro to dzi艣 - tyle, 偶e jutro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 6 Wrz 2005, 5:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking, ja jeszcze nie kupi艂em biletu ale wypad mam zamiar wykona膰. Nigdy nie chwali艂em islandczyk贸w w jednym miejscu a narzeka艂em gdzie艣 indziej. Nie pracowa艂em przy rybkach, tylko pakowa艂em przez rok mi臋sko w SSie. Potem przeprowadzi艂em si臋 do stolicy i nie zlicze ile razy zmienia艂em prac臋. Dowodem na to jest to forum i moje oraz DCR-a posty. Przy temacie DCR-a, to on ju偶 wypad艂 i mieszka w Norwegii. Ja jestem nast臋pny w kolejce nie koniecznie jednak do Norwegii.
Powr髏 do g髍y
lenny

Do潮czy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Sk眃: Keflavik/Reykjavik
PostWys砤ny: 6 Wrz 2005, 9:56    Temat postu: Re: Dziwne zachowanie polak贸w!!! Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:
Osobi艣cie znam paru rodak贸w kt贸rzy wyjechali z islandii obra偶eni, a teraz wracaj膮 i chc膮 na nowo tu 偶y膰. Pytam sie po co?
Chyba tylko po to 偶eby znowu narzeka膰 jak sie tu zle 偶yje.

Odpowiedz na Twoje pytanie jest bardzo prosta-jest niewiele krajow, gdzie mozna zarobic takie pieniadze jak w Islandii, nawet pracujac przy patroszeniu ryb...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 6 Wrz 2005, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian z tego co pamietam to ty juz z islandii wyjezdzasz od trzech lat jak nie wi臋cej. Czekasz tylko na obywatelstwo islandzkie. Po poznaniu ciebie zawsze mia艂em ochot臋 ci臋 zapytac dlaczego jestes na islandii, zawsze wypowiada艂e艣 si臋 o niej zle. A偶 kt贸rego艣 dnia sam odpowiedzia艂e艣 mi na to pytanie. Dostane islandzki paszport i tyle mnie widzia艂a islandia. Ten kraj w kt贸rym tak nie chcesz mieszka膰 da ci mo偶liwo艣膰 wyjazdu do ka偶dego zak膮tka 艣wiata i osiedlenia si臋 tam.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 6 Wrz 2005, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:
Sebastian z tego co pamietam to ty juz z islandii wyjezdzasz od trzech lat jak nie wi臋cej. Czekasz tylko na obywatelstwo islandzkie. Po poznaniu ciebie zawsze mia艂em ochot臋 ci臋 zapytac dlaczego jestes na islandii, zawsze wypowiada艂e艣 si臋 o niej zle. A偶 kt贸rego艣 dnia sam odpowiedzia艂e艣 mi na to pytanie. Dostane islandzki paszport i tyle mnie widzia艂a islandia. Ten kraj w kt贸rym tak nie chcesz mieszka膰 da ci mo偶liwo艣膰 wyjazdu do ka偶dego zak膮tka 艣wiata i osiedlenia si臋 tam.


Viking, moze tobie podoba sie siedzenia w kraju do ktorego mozna tylko doleciec za ciezkie pieniadze, bo mnie osobiscie nie. Klimat tez nie jest moim ulubionym. Zeby wyjechac kolego, kimkolwiek jestes, trzeba miec odpowiednie zaplecze. Szczesliwie minelo juz 7 lat i jestem z tego bardzo zadowolony. Okazlo sie jednak, ze niepotrzebnie czekalem. Wyjezdzam stad juz trzy lata jak to napisales, bo niestety nie bylo dokad. Polska jeszcze 3 lata temu nie byla czlonkiem UE a z Polskim obywatelstwem moglbym sobie wyjechac chyba na Antarktyde. Najlepiej chcialbym wrocic do swojej kochanej Gdyni, jesli tylko bym mogl. Niestety, nie da rady. Przynajmniej narazie. A jestem na Islandii bo moi rodzice tu przyjechali i namowili mnie, zebym tez sprobowal. Wczesniej nawet sie tym krajem nie interesowalem. Sprobowalem i niezbyt mi sie to spodobalo. Oni sa zachwyceni, choc widze ze jedno z nich wcale nie az tak jak by to sie moglo wydawac. A wiec jak ci sie moje wypowiedzi nie podobaja to ich nie czytaj, sluchac tez nie musisz bo nikogo do sluchania nie zmuszam. Jestem jaki jestem i nie bede tego zmienial.
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Wrz 2005, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian.
Jak mi si臋 gdzie艣 nie podoba i nie jestem zadowolony z tego miejsca to 偶adna si艂a mnie tam nie utrzyma. Wypowiadasz si臋 na forum kt贸re za艂o偶yli ludzie kochaj膮ce Islandie za to jaka jest. A ty w艂a艣nie za to j膮 nie nawidzisz ale wykorzystujesz dla swoich potrzeb. To 偶e polska nie by艂a trzy lata temu w unii to 偶aden problem. Polacy z polski emigruja od dawien dawna. Dla chc膮cego nic trudnego. Ty teraz zachowujesz si臋 dok艂adnie tak samo jak ta islandzka 偶ona /cytowana przez ciebie w jednym z post贸w/, kt贸ra 偶eni sie po to 偶eby wzi膮膰 kredyt a jaki艣 frajer go sp艂aci艂. O偶eni艂e艣 si臋 z Islandi膮 tylko poto 偶eby da艂a ci paszport.
Nie rozumiem co masz na my艣li z tym odpowiednim zapleczem do wyjazdu. Wyjazd z Islandii to nie wyprawa na Arktyke. Wystarczy kupic bilet na samolot lub prom. A ka偶dego normalnie pracuj膮cego cz艂owieka na islandii na to sta膰. Chyba 偶e rozpiepsza pieni膮dze na prawo i lewo /zmieniaj膮c telefony GSM ja skarpetki/
Tak Sebastian mnie si臋 tu podoba i nie narzekam i strasznie ale to strasznie nie lubie ludzi kt贸rzy tu mieszkaj膮 i w艂a艣nie narzekaj膮. Ja w polsce mia艂em w艂asna dzia艂alno艣膰 kt贸r膮 sprzeda艂em i za uzyskane pieni膮dze wyemigrowa艂em na Islandie. Kt贸rego艣 dnia j膮 pokocha艂em i sobie przy偶ek艂em 偶e tu zamieszkam. S艂owa dotrzyma艂em.
Pozdrawiam i 偶ycz臋 ci aby艣 na paszport czeka艂 trzy miesi膮ce a nie sze艣膰. B臋dziesz m贸g艂 szybciej zako艅czy膰 swoje m臋ki.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 7 Wrz 2005, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:45, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 8 Wrz 2005, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze tu wyniklo jakies nieporozumienie .Czy naprawde musimy uzywac forum do takich prywatnych przepychanek.Wydaje mi sie ze KAZDY od czasu do czasu ponarzeka .Nawet ci co mowia ze nie.Jestesmy zroznicowani i kazy przyjechal tu z innych pobudek .Jeden moze byc zachwycony ,drugi nie .Naprawde nie chce mi sie wierzyc ze nigdy ale to przenigdy nie zdazylo sie tobie viking_warrior ponarzekac .Tak dla zasady ,albo tylko dlatego ze jestes Polakiem a to nasza cecha narodowa.Podczas 11 lat ktore tu spedzilam spotkalam roznych ludzi byli glupi i madrzy ,i rasisci i tacy ktorym jest obojetne.Zupelnie jak w innych krajach.Tez narzekalam - Confused bo wszystko bylo takie inne.Ale doszlam do wniosku ze szkoda czasu .Jeszcze czasami mi sie nie udaje i pomarudze ..........Ale wcale nie uwazam ze powinnam wyjechac...Bardzo podoba mi sie natura tutaj...ale pogoda nie deszczyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 9 Wrz 2005, 3:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta
Oczywi艣cie 偶e narzekam. Nie cierpie chodzi膰 do urz臋d贸w, czekanie na papiery jest straszne. Tak samo jak idziesz do sklepu co艣 kupujesz extra a oni ci m贸wia 偶e za 3 do 5 tygodni. A tak to raczej nic mi nie przeszkadza.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 9 Wrz 2005, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:18, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Steva

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWys砤ny: 9 Wrz 2005, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Music80!
Nie szastaj t膮 flag膮 tak przy ka偶dej okazji, bo jak rzeczywi艣cie nadejdzie uroczysty moment kiedy nale偶a艂oby jej u偶y膰, wtedy jej wypowied偶 b臋dzie o wiele s艂absza, bo ju偶 sponiewierana Very Happy

A przecie偶 Admini napewno si臋 nad jej konstrukcj膮 namozolili...
_________________
Jutro to dzi艣 - tyle, 偶e jutro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 9 Wrz 2005, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S艂uszna uwaga!
A od siebie dodam, musico80s, 偶eby艣 zlitowa艂 si臋 nad tym forum, bo ju偶 wi臋kszo艣膰 wspania艂ych forumowicz贸w odstraszy艂e艣 swoim chorym optymizmem.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 10 Wrz 2005, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:11, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 10 Wrz 2005, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prosze nie wypowiadaj si臋 johanna za kogo艣

Ale偶 ja si臋 wypowiadam za siebie.
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron