reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Dziwne zachowanie polak贸w!!!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
corel

Do潮czy: 01 Sie 2005
Posty: 44
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 17 Kwi 2006, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nied艂ugo niekt贸rzy z Was b臋d膮 mogli g艂osowa膰 wkr贸tce...
G艁OSUJCIE NA MNIEEEEEE chytry
_________________
A Vibovit jest lepszy...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 19 Kwi 2006, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tej chwili pracuj臋 w firmie gdzi臋 s膮 sami Islandczycy i naprawd臋 jest ok, super atmosfera i sympatyczni mili ludzie.
Na temat atmosfery w mojej pierwszj pracy gdzie pracowa艂o kilkunastu Polk贸w wol臋 nie m贸wi膰, a dodam 偶e pracowa艂o w niej sporo Islandczyk贸w i to nie oni byli winni takiej a nie innej atmosferze.
Ale ka偶dy ma prawo do swojch pogl膮d贸w.
Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
little_fluffy
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2006
Posty: 46
PostWys砤ny: 19 Kwi 2006, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
samotny rodzic z Polski dostaje te same pieni膮dze co samotny rodzic z Islandii


Hej. Ja w艂a艣nie jestem samotn膮 mam膮 dziewi臋ciolatka. Zastanawia艂am si臋 czy dla mnie taki wyjazd wog贸le by艂by mo偶liwy. Mam coprawda znajomych islandczyk贸w, znam angielski ale nie wiem czy to realne, 偶eby wyjecha膰 z dzieckiem. Jest kto艣 mo偶e w podobnej sytuacji?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Davidson
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 07 Pa 2005
Posty: 42
Sk眃: Gorz贸w Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
No i ca艂y czas m贸wi膮 to osoby z Islandii, kt贸re czuj膮 si臋 tam dobrze.
Nawet g艂upio jest si臋 zachowa膰 brzydko w stosunku do kogo艣, kto odnosi si臋 do nas mi艂o. Tak wi臋c, u艣miech i mi艂e nastawienie do ludzi odwdzi臋cza nam si臋 tym samym.


Wybacz Jola, nie jestem "wzrokowcem" ani zbytnim formalist膮......

W og贸le to nic nie mam do Islandii, taki sam fajny kraj, w por贸wnaniu do innych gdzie 偶y艂em......

Ale "m贸wi膮 to osoby to osoby z Islandii, kt贸re czuj膮 si臋 tam dobrze" - to chyba przesada.....

Gloryfikacj臋 Islandii prowadz膮 osoby, kt贸re maj膮 wyra藕nie wpisane w "nickach" - nie wy艂膮czaj膮c Ciebie - Wroc艂aw, Krak贸w, Warszawa, Pozna艅.....

Dlaczego nie macie wpisane: Keflavik, Rejkavik, Akranes, Akurei ????

To tak nie lubicie Islandii, 偶e przyznajecie si臋 tylko do krajowych miast?

Niedobrze.....

Byli艣cie w Islandii turystycznie?

Niedobrze......

Lub zliwidujcie od razu cz臋艣膰 forum "praca" lub go nie oceniajcie - po prostu, bo nic nie wiecie co znaczy 偶y膰 tam i pracowa膰 1/2 lub rok lub d艂u偶ej....

呕yjecie w miastach Islandii, kt贸re wymieni艂em wy偶ej?

Dobrze.... Ciep艂o.....

To o co Wam chodzi?

Oczywi艣cie w tym 3 przypadku - ale obawiam si臋, 偶e Wy zostali艣cie przy 2-ch pierwszych punktach......

Bez komentarza........

Davidson

PS. Teraz i dok艂adnie! Wielkie pozdrowienia dla Groma!

Otwieraj 艣lepym oczy, mo偶e i co艣 zobacz膮........

D.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 3:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gloryfikacj臋 Islandii prowadz膮 osoby, kt贸re maj膮 wyra藕nie wpisane w "nickach" - nie wy艂膮czaj膮c Ciebie - Wroc艂aw, Krak贸w, Warszawa, Pozna艅.....

Dlaczego nie macie wpisane: Keflavik, Rejkavik, Akranes, Akurei ????


Mnie si臋 tutaj 偶yje dobrze, nie narzekam i w "nicku" mam Reykjavik...

Cytat:
bo nic nie wiecie co znaczy 偶y膰 tam i pracowa膰 1/2 lub rok lub d艂u偶ej....


No ja wiem co znaczy 偶y膰 tutaj 1/2 a nawet rok i d艂u偶ej...
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Mnie si臋 tutaj 偶yje dobrze, nie narzekam i w "nicku" mam Reykjavik...


No w艂a艣nie dlaczego Reykjavik ? Rolling Eyes
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Patrycja

Do潮czy: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Sk眃: Islandia-Akranes
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 10:13    Temat postu: jakby skads znajome........ Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy zauwazyliscie,ze takie dyskusje pojawiaja sie tutaj dosc czesto.Tzn mam na mysli dyskusje na temat zycia na emigracji.I powiem szczerze,ze przygladam sie temu poczatkowo ze smiechem,a pozniej juz tylko z niesmakiem.
I co mnie zastanawia,ze patrzac po tematach,nie wazne czy o slodyczach,portalu czy zachowaniach Polakow zawsze pojawia sie "ktos"kto zaczyna swirowac.Czepiac sie.Lapac za slowa.
Pytanie po co pozostawiam bez odpowiedzi.
Viking,Grazyna,Jola,Einar.......nie przekonujcie,ze na Islandii jest inaczej.Te dyskusje sa jalowe.Bezsensowne,puste.
Po ktorejs wypowiedzi Groma zawrzalo we mnie.Chyba w tej o dyskryminacji.Hmmmm........zabawne to wszystko,bo ja tez jestem po Akademi Muzycznej w Krakowie.
Skoro kolega pianista zwial to znaczy,ze nie byl w stanie zarazic nikogo swoja pasja do muzyki.( w sumie nie napisales dlaczego wyjechal).
W POlsce uczylam w szkole sredniej i przyjezdzajac do Islandii,troche balam sie poziomu,ktory zastane na miejscu,zwlaszcza,ze wiekszosc mnie ostrzegala.Bylam mile zaskoczona,ze ta "dziura"Akranes posiada niezle instrumenty,sporo dobrej literatury,nagran etc etc
Do tego ma szefa z ktorym mozna wszystko zalatwic.I tak uczac tu i grajac cztery lata,nie poczulam sie nigdy dyskryminowana (co ciekawe bardziej sie tak czulam w Krakowie....poniewaz jestem z Katowic hehehe).W zeszlym roku moja uczennica dostala sie na Akademie Muzyczna na wydzial instrumentalny,a w tym roku jade z inna na kurs mistrzowski do Wroclawia a potem na miedzynarodowy konkurs do POlski.Czyli mam scenarusz dokladnie przeniesiony z POlski,tyle ze nie musze juz tak xxxxxx,wiecej zarabiam i mam czas dla syna.
I to nie tylko ja mam tyle "szczescia"!Na polnocy Islandii siedza sobie kolejni muzycy.Moi bardzo bliscy znajomi.Nie narzekaja.Dlaczego?No coz pewnie tez maja niezlych uczniow.A oprocz tego sporo pasji w samych sobie do zrobienia "czegos".Do "porwania"dzieki muzyce w inny swiat.
Malo tego mieszka tez tam sobie jeden z najlepszych(!!!!!!!) i bardzo znanych saxofonistow polskich.Pasjonat,geniusz,kompozytor,jazzman.Dlaczego jeszcze nie uciekl?Dlaczego nie zwial?Moze odpowiada mu spokoj "dziury"w ktorej mieszka?
Nie poczulam sie nigdy gorzej od innych,wrecz w druga strone.Moi islandzcy znajomi maja spory respekt i szacunek do naszych wyzszych uczelni.A juz na pewno nie poczulam sie czlowiekiem 2-go gatunku.
Jezli ktos konczy studia w POlsce a potem jedzie i w Islandii skrobie ryby,i czuje sie gorszy,to tak jak juz ktos pisal wczesniej niech ucieka.PO co tu jest.W sumie z Stanach na zmywakach tez siedza polscy lekarze,ale co tam...........
I ja nie zamierzam tutaj gloryfikowac Islandii,a raczej powinnam powiedziec jej rdzennych mieszkancow.Oczywisce,ze tez czasem sie wsciekam,ale co z tego w sumie.......w Polsce tez sie wsciekalam,tyle,ze na to,czego nie bylam w stanie zmienic.Typu kretynskich ustaw dotyczacych szkolnictwa artystycznego,nie majacych wogole sensu i powodzenia w realiach.Wsciekalam sie tez na to,ze nie bede w stanie nigdy o wlasnych silach kupic meiszkania,co udalo mi sie w Islandii (a na prawde nie jemy z moim dzieckiem cebuli na gazecie).
Dodam moze do tego,ze sama wychowuje dziecko.I nie przytocze teraz swietnego dofinansowania socjalnego.Ja go prawie nie mam,bo ...no coz.......za duzo zarabiam.A z alimentow zrezygnowalam dobrowolnie.
Wydaje mi sie,ze tych biednych,narzekajacych ludzi przytlacza po prostu ciezar emigracji.Bo niewatpliwie jest to ciezar.I mnie zdarzaja sie dni,ze jest smutnawo,bo nie moge pojsc ot tak sobie do przyjaciolki na piwo i powspominac jakies orkiestrowe jaja.Moge jednak zadzwonic do niej nie narazajac ja na koszty z jej pensji.
Czasem pewnie wszyscy czujemy sie tutaj samotni.Lecz czy nie warto po prostu troche czesciej sie usmiechac?Oczywiscie,ze czasem jest trudno,tylko,ze jezeli juz jest tak trudno,ze nie dajemy rady to chyba nalezy wrocic do POlski a tam....hmmm....znalezc sobie forum takich ktorzy narzekaja na Polske.Na pewno bedzie obszerniejsze, a i tematow do dyskusji bedzie 100 razy tyle.
POzdrawiam wszystkich cieplo mimo deszczu na oknach i wiatru.
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic doda膰 nic uj膮膰. brawa
Ale my艣l臋 偶e mentalno艣ci niekt贸rych nie da si臋 zmieni膰, poprostu zawsze b臋d膮 Tacy kt贸rzy znajd膮 co艣 interesuj膮cego w ka偶dej "dziu偶e", i tacy kt贸rzy pisz膮c " w tym mie艣cie nie ma nic do roboty, itp. " maj膮 na my艣li: za ma艂o knajpek.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozesz sprecyzowac co masz przeciwko moim opiniom? Zarowno Viking jak i ja jestesmy zadowoleni tak jak Ty, ze mieszkamy i pracujemy na Islandii. A 偶e czesto nasze pozwy si臋 pojawiaja na forum- to cos z nami jest nie tak? Moze wprowadzic limity. lol
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Patrycja

Do潮czy: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Sk眃: Islandia-Akranes
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 16:39    Temat postu: ...... Odpowiedz z cytatem

Grazyno!
Chyba nie bardzo zrozumialas co napisalam,badz tez zle sprecyzowalam.Chodzilo mi jedynie o to,ze nie przekonasz Ty ,Viking,Einar czy Jola ludzi,ktorzy narzekaja i nie widza,zadnych pozytywow.
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mentalno艣膰, a w zasadzie zacofanie Islandczyk贸w Panie Einar jest tak du偶e od europejskiej, 偶e r贸偶nicy nie da si臋 przeskoczy膰. Odrobink臋 inni s膮 tylko Ci, kt贸rzy studiowali w Europie i lizn臋li obycia i kultury osobistej. No chyba, 偶e chcesz mi wm贸wi膰, 偶e pierdz膮cy Islandczyk przy stole z obiadem jest wyk艂adnikiem norm zachowa艅 i ma jak najbardziej poprawn膮 europejsko艣膰. Ka偶da odmienna mentalno艣膰 lub 艣wiatopogl膮d w Islandii jest wrogi, tylko i wy艂膮cznie je艣li pochodzi od obcokrajowca. Co艣 co jest niezrozumia艂e lub nieznane nie budzi ciekawo艣ci poznania tylko wrogo艣膰. Takie rzeczy wida膰 z Islandii.

Brawo! Sama bym lepiej bym tego nie ujela. Islandia to nie raj na ziemi. Tu trzeba miec naprawde silny charakter by wytrzymac. I nie mowie tu tylko o Polakach, Czechach, Rosjanach, Portugalczykach itp. Sami Islandczycy maja z tym nielada problem. To prawda ze Ci Islandczycy ktorzy studiowali za granica widza ta roznice i maja odwage sie przyzanc ze sami czasami maja zwyczajnie dosc. A reszta Islandczykow - zwlaszcza tych niewyksztalconych swiata poza Islandia nie widzi. Nie znosza jakiejkolwiek krytyki swojego kraju i odmiennego swiatopogladu. Za to swoje zachowanie uznaja za wyznacznik wszystkich norm. Mlodzi Islandczycy studiujacy zazwyczaj w Danii, Wielkiej Brytani albo w Stanach zwyczajnie na Islandie nie wraca. Bo zwyczajnie nie ma po co!!!!
Juz jakis czas mieszkam w tym kraju i pewne rzeczy sa tak oczywiste ze juz bardziej byc nie moga.

Powr髏 do g髍y
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat dotyczy zachowa艅 Polak贸w na Islandii a nie odwrotnie!!! na choler臋 piszecie tutaj takie posty! mo偶e i macie przykre do艣wiadczenia ze strony islandczyk贸w (pewnie zreszt膮 ka偶dy ma) ale to akurat nie ten temat
P.S. I jeszcze ta czcionka , a w zasadzie jej kolor ,nie wiem mo偶e tylko u mnie w LCD jest nieczytelna ,szkoda wzroku 偶eby czyta膰 takie pierdo艂y Sad
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po co je czytasz. A propo glownego tematu. Jak dla mnie ta sa tu trzy grupy Polakow - Ci ktorzy ci ciagle czegos zazdroszcza, Ci ktorzy sie tylko po tobie slizgaja i Ci z ktorymi naprawde mozesz sie przyjaznic. Szkoda ze tylko tych trzecich jest tak malo.
Powr髏 do g髍y
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam temat ktory dotyczy zachowan polakow i nie interesuje mnie twoje zdanie na inny temat ,jesli masz jakies zale do islandczykow to zaloz odrebny temat a obiecuje ze nie bede na niego wchodzil
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszny kolor a do tego napisal to chyba uzytkownik Grom.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
CHRISTCRUSHER
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno odnosnie twojego grupowania : jest jeszcze jedna kategoria : CI KT脫RYM SI臉 TUTAJ PODOBA !
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
straszny kolor a do tego napisal to chyba uzytkownik Grom.


A wam juz innego nic nie pozostaje niz czepianie sie szczegolow!!!!!
Powr髏 do g髍y
austa
Go舵
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRISTCRUSHER napisa:
a i jeszcze jedno odnosnie twojego grupowania : jest jeszcze jedna kategoria : CI KT脫RYM SI臉 TUTAJ PODOBA !


Gratuluje!!!!
Powr髏 do g髍y
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej uzupelnianie, cytowalas rzeczywiscie Groma Rolling Eyes .

A Christcrusher ma racje; ja nie rozumiem, dlaczego wciaz nie przenosicie sie do innego watku z tymi narzekaniami hmmm .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 21 Kwi 2006, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
viking napisa:
Mnie si臋 tutaj 偶yje dobrze, nie narzekam i w "nicku" mam Reykjavik...


No w艂a艣nie dlaczego Reykjavik ? Rolling Eyes

Ja zaryzykuje odpowiedz na te zagadke:
Bo tam jest Confused Cool ?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron