reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Pedofilia, inicjacja seksualna, seks, tabu
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
police55
Go
PostWysany: 5 Lis 2008, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
nie uwaza szanowne grono ze watek ten stal sie przydlugi, przynudny i smetny, wiec pozwolcie podsumowac DOBRY PEDOFIL TO MARTWY PEDOFIL. dziekuje za uwage Very Happy


A przy okazji należałoby pozbyć się również:
pedałów, sodomitów, zoofilów, nekrofilów, fetyszystów, xxxxxxxxów, Żydów, skośnych, komunistów, rojalistów, brudasów, Cyganów, cyklistów, bankierów, polityków, świrów, daunów, kaleków, białasów i wszystkich innych co nie są z nami. W końcu jak powiedział towarzysz Sxxxxn - gdy zabijasz jednego człowieka to morderstwo, gdy zabijasz miliony to tylko statystyka. Dziekuję za uwagę Very Happy
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 5 Lis 2008, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Sxxxxn napisa:
nie uwaza szanowne grono ze watek ten stal sie przydlugi, przynudny i smetny, wiec pozwolcie podsumowac DOBRY PEDOFIL TO MARTWY PEDOFIL. dziekuje za uwage Very Happy


A przy okazji należałoby pozbyć się również:
pedałów, sodomitów, zoofilów, nekrofilów, fetyszystów, xxxxxxxxów, Żydów, skośnych, komunistów, rojalistów, brudasów, Cyganów, cyklistów, bankierów, polityków, świrów, daunów, kaleków, białasów i wszystkich innych co nie są z nami. W końcu jak powiedział towarzysz Sxxxxn - gdy zabijasz jednego człowieka to morderstwo, gdy zabijasz miliony to tylko statystyka. Dziekuję za uwagę Very Happy
jesli pominiemy komunistow i bialasow to Twoj tok rozumowania jest dosc prawidlowy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lis 2008, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie pytam co z kanibalami!? no co!?
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 5 Lis 2008, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisa:
a ja sie pytam co z kanibalami!? no co!?
zjesc ich? Very Happy
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 5 Lis 2008, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
WielkiBialyKrolik napisa:
a ja sie pytam co z kanibalami!? no co!?
zjesc ich? Very Happy


picture this - a canibal eating up a blonde...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Lis 2008, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina napisa:
Dlaczego poprosilam ? Chcialam zobzczyc czy, az tak bardzo wiezysz w swoj poglad. Wiesz to skrajne porownanie , bo mozna interpretowac w rozny sposob . Popychanie i wydlubanie oka ,to rozne sprawy . Pedofil agresywny czy pedofil lagodny to kwestia psychiki i charakteru . Zalozmy ,ze osoba popychana przez miesiac nie zniesie tego i sie powiesi , a osoba gwalcona przez miesiac , oblana kwasem , z wydlubanym okiem, ocaleje . Nie podda sie i bedzie zyc dalej , twardo stac na ziemi . Moim zdaniem patrzysz tylko w jedna strone

Nie, mylisz się. Ja biorę to pod uwagę, ale na razie w tej dyskusji chciałem osiągnąć porozumienie co do tego że można stopniować agresję, przemoc, i jej skutki patrząc od strony samego czynu.
Jest dla mnie oczywiste, że różni ludzie różnie reagują na ból i agresję.
Ale chyba zgodzisz się, że skoro ktoś powiesił się z powodu popychania, to być może tym bardziej zrobi to po pobiciu, polaniu kwasem, gwałcie.

Pewnie znasz ten głośny przypadek, gdy dziewczynka popełniła samobójstwo bo zakochany w niej kolega razem z kolegami uprawiali tzw. "końskie zaloty" i przy klasie żartując udawali, że ją gwałcą...
Zrobiła się z tego taka medialna afera. Szukano na siłę winnych, a tymczasem, może winna była właśnie słaba psychika tej dziewczynki. Bardziej niż głupota tych chłopców, którzy nie przeczuwali, że ich zdaniem mały żart, to dla innej osoby ciężki uraz psychiczny.
Ale nie wiemy skąd w tej osobie (dziewczynie) wzięła się taka wrażliwość w tych kwestiach. Czy była źle wychowana, czy miała jakieś lęki, kompleksy...
W każdym razie nie można oceniać działania tych chłopców przez pryzmat skutków, a tylko przez pryzmat ich intencji, które choć niezbyt mądre, to z pewnością nie miały na celu doprowadzić do czyjejś śmierci.
Co więcej, słabą psychikę mają też ci chłopcy, bo przez swoje kompleksy lub pożądanie, zamiast w sposób cywilizowany starać się o względy dziewczyny, to podrywali ją tak prymitywnie.
Choć nie ulega również wątpliwości, że wiele trwałych par powstało dzięki takim końskim zalotom, gdzie ktoś ciągnął za warkocze swoją przyszłą żonę, bo chciał zwrócić jej uwagę na siebie, a jednocześnie nie chciał tracić wysokiej pozycji twardziela wśród grona chłopców, którzy zawsze traktują dziewczęta jako gorsze, a miłość do tychże "gorszych" istot jako coś śmiesznego.



Cytat:
ze pedofil cche dobrze , ze chce przyjemnosci malolata . Jednak jest ta druga strona , bez wzgledu na incjatywe i dobre checi tego pedofila , konsekwecje jego czynow sa bolesne w przyszlosci tego dziecka.
Tego nie wiemy. Próbujemy tutaj znaleźć przyczynę tych złych konsekwencji. Czy seks sam w sobie ma jakieś złe czynniki, czy też jest to tylko wstyd przed resztą społeczeństwa, gdy robi się coś co nie jest zgodne z normą.
Homoseksualiści również się wstydzą swej inności, ale już coraz mniej.
Jeśli dwóch 20-letnich mężczyzn pójdzie do łóżka, to być może któryś z nich, przy dezaprobacie społecznej, w końcu się powiesi, bo nie zniesie tej presji. Ale czy winny jest seks sam w sobie, czy raczej poczucie wstydu?

Cytat:
Nie ma czegos takiego jak zly dotyk . To twoje zdanie, nie musze sie z nim zgadzac.
To nie jest moje zdanie, tylko wniosek z dyskusji. Bo na razie trudno tu o dowód na to, że samo dotykanie, czy że nawet sam seks jest "zły" dla danej osoby. Zło jawi się w tym przypadku jego dezaprobata społeczna lub gdy ktoś dowie się, że został wykorzystany (oszukany).
Przy czym pojęcie wykorzystania seksualnego znów bierze się z wysokiej i nadzwyczajnej pozycji seksu w naszej kulturze.
Gdyby seks nie był taki ważny, gdyby był jak podrapanie kogoś po plecach, to takie "wykorzystanie" nie wprawaiłoby nikogo w stan depresji.

Co ciekawe, to to, że moje słowa tu głoszone, są świetną formą terapii osób, które dotąd były leczone bo takim "urazie" metodą na zapomnienie.
A może właśnie lepiej nie zapominać, a po prostu inaczej na to spojrzeć.

Co jeszcze bardziej ciekawe, to fakt, że gdyby odgryzł nam nogę krokodyl, to mniejszą będziemy mieli depresję, niż gdy krzywdę zrobi nam człowiek. A wszystko to wydaje się być właśnie kwestią odbioru społecznego.





Cytat:
Jakimi slowami okreslisz zdarzenie : .... podczas zabawy dorosly wklada reke za koszulke dziewczynki , pozniej nizej za bielizne . Palcem przebija jej blone dziewicza (dziewczynka ma 6 lat) efektem jest krew na bieliznie . Szeptem jej mowi do ucha , bedzie latwiej pozniej , nie bedzie bolalo ............. jak myslisz co czuje dziewczynka?
Nie jestem dziewczynką i nie wiem, czy taka defloracja boli, a jak boli, to czy bardziej niż ukłucie podczas zastrzyku, czy trochę mocniej jak np. przy przekłuwaniu ucha dla celów zakolczykowania się.

Nie wiem też co czuje ta dziewczynka, bo nie wiem czy na to przyzwoliła, chciała tego, czy też dorosły swym autorytetem zmusił ją do tego.
W tym drugim przypadku mamy do czynienia już z pewną formą gwałtu.
Ale dopóki "ofiara" nie postrzega tego jeszcze źle, a najwyżej podobnie jak inne wymogi, które stawiają przed nią dorośli, to w jej psychice nie dzieje się (chyba) nic złego.
Piszę "chyba" bo wciąż poszukuję tu konkretnego czynnika sprawczego ewentualnej depresji i problemów z psychiką. Bo może skoro seks i pożądanie seksu mają podłoże genetyczne, to również i strach przed seksem i ewentualnie wstyd z niego również wynikają z genetyki.
Wynikałoby z tego, że ludzie rodzą się ze strachem o sprawy seksu.

Cytat:
Zapewne napiszesz iz to wstyd pewnych zachowan , tylko czyj ,jego czy dziewczynki?
Jeśli dziewczynka mogłaby się pochwalić przed koleżankami tym co robi jej "wujek", to być może nie byłoby traumy.


Cytat:
Moze nie zdajesz sobie sprawy ale to zdarzenie ,ta wlasnie dziewczynka zapamieta do konca swoich dni.
Oczywiście, że zapamięta, bo w naszym kontekście kulturowym, będzie to coś dziwnego, strasznego. A ponieważ dziewczynka nie będzie rozumieć sensu tego działania, bo dorosły jej nie wytłumaczy, więc będzie się czuła oszukana.
A gdy dowie się, że ktoś ją wykorzystał łamiąc najświętsze kulturowe tabu, to tym bardziej będzie jej wstyd.


Cytat:
Bedzie musiala z tym zyc . Mezczynza ( mozliwe ,ze pedofil ) nie chail nic zlego , tylko poszezyc swoj pozniejszy cel . Wedlog Ciebie to przecierz nic takiego zlego , liczy sie dobro dziecka , zeby ja nie bolalo pozniej.
Wiesz, to mógł być równie dobrze lekarz, który przerywał błonę dziewiczą z jakichś tam względów medycznych (pewnie czasem się to zdarza).
Co ciekawe, to przypomniało mi się, że w szkole podstawowej wszystkich chłopców sprawdzano na wypadek stulejki. Sprawdzenie polega na tym, że ściąga się napletek poniżej żąłądzia członka.
Jeśli ktoś ma cisny napletek lub stulejkę lub też wrażliwy żąłądź członka, to taki zabieg jest nieprzyjemny. Zabieg wykonuje pielęgniarka, co dodatkowo przyczynia się do uczucia wstydu.
A mimo to, jakoś nie czuję się ofiarą. I nawet, gdyby wyszło najaw, że pani pięlęgniarka się podniecała naszymi dziecięcymi organami, to mnie to nie przeszkadza. Ja na tym nie tracę. To jej problem tylko, nie mój.
Dopóki nie będzie mnie napadać i gwałcić w parku, czy zmuszać do tego czego robić nie chcę, to jej zysk, że sobie może pooglądać chłopców podczas pracy.

Tak więc teraz to ja Tobie mogę zarzucić jednostronne patrzenie.
A co jeśli dziewczynka lubi seks (masturbuje się wkładając sobie różne przedmioty do pochwy), co jeśli bardzo spodobały jej się zabiegi wujka. Co jeśli dzięki tak wczesnym doświadczeniom seksualnym wyrośnie z niej największa na świecie ekspertka od spraw pozycji seksualnych i seksu? Może napisze książkę o seksie i różnych urozmaiceniach?
A może zostanie najsłynniejszą kurtyzaną świata?
Oczywiście, ponieważ prostytucja z powodu tabu seksualnego, nie cieszy się takim samym szacunkiem jak inne zawody, więc jeśli ta dziewczynka zostanie prostytutką to zawyrokujemy, że ten wujek doprowadził do tego, że zniszczyła sobie życie.
Ale chyba istnieją prostytutki, które lubią swój zawód...
Niestety nie znam prostytutek, więc nie wiem czy to prawda.



Cytat:
Milosc to temat rozlegly , milosc matki do dziecka jest inna niz do meza.
Nie lubię jak ktoś dzieli miłość na rodzaje. Bo tak naprawdę podział zawsze następuje na linii seksu lub prokreacji.
Ale wyobraźmy sobie na chwilkę, że dzieci rodzą się same, gdzieś w jakichś fabrykach.
A ludzie mogą kochać (czyli też uprawiać seks) kogo chcą: brata, męża, siostrę, córkę, syna, wnuka itd.
Jakiś facet kocha swojąbiologiczną córkę (choć urodziłą się w tej fabryce), tworzy z nią związek, wychowuje inne dzieci z fabryki, są szczęśliwi. Jeśli medycyna zapobiegnie zbyt wczesnej śmierci ojca (który jest starszy), to taki związek jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania.
A jeśli chcą w swoim związku więcej kobiet czy mężczyzn, dla seksu, albo dla długich nocnych dyskusji, a może do podróżowania po świecie, a może do wspólnych spacerów... nie ważne jeśli ci ludzie są szczęśliwi, to dla mnie jest OK.


Cytat:
Matka moze rozlac swoja milosc, na tyle swoich pociech , ile ich urodzila. Milosc dziecka do rodzicow ,wiaze sie z akceptacja calego ich obrazu.
Dziecko rzadko kiedy kocha rodziców. To uczucie lepiej nazwać szacunkiem czasem strachem, czasem naśladownictwem, ale bardzo rzadko miłością. Dzieci mówią swym rodzicom "kocham cię" bo to ładnie brzmi i jest miłe. Ale to nie jest prawda.
Dzieci czują się bezpieczne, bo są niejako wykorzystywane przez swych rodziców. Za cenę bezpieczeństwa dzieci są posłuszne rodzicom i dają im poczucie władzy. Czyli "ty rządzisz, ale musisz się mną opiekować".
To oczywiście pewien skrót myślowy do rozwinięcia na inną okazję.
Ale jeśli już zaczęłaś mówić o miłości to warto ją zdefiniować.
Bo często nadużywamy tego słowa, bo jest miłe, piękne i romantyczne.



Cytat:
W takim przypadku gdy nawet dostanie w skore , to nadal kocha.
Uwierz mi: nienawidzi! W chwili, gdy dziecko jest bite, to często rodzi się w nim agresja. Ona z czasem gaśnie, czas leczy rany. Ale właśnie dlatego, że lanie przez rodzica, jako forma kary, jest akceptowana przez społeczeństwo, więc nie odbiera jej się tak jak seksu.



Cytat:
Jednak nie ma dla mnie milosci do pedofila. Uwazam iz dziecko nie moze tworzyc zwiazku , samego w sobie z takim czlowiekiem . Nawet nie nazwe tego przyjaznia , bo przyjazn jest bezinteresowana i ma swoje czyste intencje , tu jest interes jednaj ze stron.
W jaki sposób przyjaźń jest bezinteresowna? Dlaczego przyjaźnisz się z Ewą, a z Betą nie?
Gdybyś była bezinteresowna to przyjaźniłabyś się z każdym człowiekiem.
A jednak nie. Ty stawiasz warunki swej przyjaźni. W ten sposób masz jednak korzyść z przyjaźni. Wspólne spacery, pomoc przyjaciela w trudnej sytuacji, osoba zaufana, której można się wypłakać... Jest wiele korzyści z przyjaźni.
Potrzebujemy przyjaźni/miłości więc szukamy ludzi, którzy de facto dadzą nam więcej lub tyle samo co my im.
Nie szukamy tylko by dawać, bo wtedy byśmy mogli pokochać każdego (jak każe religia chrześcijańska).


Cytat:
Wiem co masz na mysli , dam dziecku batonik , zrobie sobie przyjemnosc i ulegne wlasnej slabosci . Tu sie myslisz . Mam 2 letnie dziecko , wiem na co je stac . Kwestia rozdawania slodyczy na prawo i lewo nie wchodzi w gre . Dziecko ma jeden dzien w tygodniu na slodycze (tak jest w Islandii) . Uprzedzam odwiedzajacych o nie rozpieszczaniu , i jesli sama ide w gosci wole zapytac mame dziecka co wolno dziecku , zanim mu cos podaruje .
Ale w jeden dzień dostaje słodycze. Więc może zechcieć zamienić to na jeden dzień seksu? Bo co jest innego w seksie?



Cytat:
Zapewniem Cie to nie sa uprzedzenia . Nie nasluchalam sie grona dewotek , czy cos w tym stylu . Bazuje na wlasnych odczuciach i doswiadczeniach , emocjach i wnioskach z dziecinstwa.
No, ale chwileczkę: skąd biorą się twoje emocje, wnioski i odczucia?
Przecież nie biorą się z matematycznych wyliczeń, ze studiowania filozofii czy psychologii.
One biorą się z kultury, z mediów, z tego co Cię otacza.
Jeśli chodzenie z gołymi piersiami jest dla kobiet własciwie zakazane, to jeśli szef każe Ci tak chodzić, to będziesz protestować. A tymczasem w Afryce lub w innych miejscach na ziemi chodzenie z odkrytymi piersiami to norma i nikt się na to nie patrzy.
Jesteśmy mocno wtopieni w kulturę w której dorastaliśmy, a raczej ona w nas. To sprawia, że twoje wypowiedzi wciąż pachną takim właśnie kulturowym uprzedzeniem, o którego odrzucenie wciąż proszę.
I nie chodzi tu by odrzucać je na stałe, bo kultura może mieć pewne pozytywne cele, ale tylko na potrzeby tej dyskusji.


Cytat:

Wiesz ,ze dziewczyna wyjdzie calo z takiego zwiazku to glowna zasluga jej psychiki . Wazne czy bedzie miala dosc sily i dac krok do przodu . Jej przyszlosc jest pod znakiem zapytania. Relacje z potencjanymi partnerami nie beda takie jak ten pierwszy zwiazek , (ktory zapamieta najdokladniej) . Wtedy okazuje sie iz cos jest nie tak ........
A co jest nie tak?
Zauważ, że nie dajesz dowodów i praprzyczyn, tylko stwierdzasz autorytarnie:
- będzie miała problemy
- nie poradzi sobie
- coś będzie nie tak

A ja wciąż pytam SKĄD bierze się problem? Czy seks sam w sobie już powoduje problem? To że jakiś kawałek mięsa znajdzie się w jakiejś dziurce? No ale wtedy każda wizyta u ginekologa byłaby traumatyczna (apropos: pewnie zdarza się raz na milion, że dziewczynka zmuszona przez matkę, po wizycie u ginekologa się wiesza, bo jej wstyd).
Jeśli to świadomość oszustwa, to co wtedy, gdy przed stosunkiem i "wykorzystaniem" mężczyzna dokłądnie opowie dziewczynce o co chodzi z seksem, na czym to poelga, kto na tym korzysta itd. Wtedy nie będzie oszustwa. Dziewczynka będzie wiedzieć, że to co się dzieje to pewna rzecz, którą ludzie co prawda skrywają, ale jest powszechna w domach, wieczorami. Może nawet poczuć się wyróżniona tym, że dostąpi tej czynności wcześniej przed równieśnikami. Co ciekawe, wiele nastolatek chwali się właśnie tym ilu już miało chłopaków.
Tak więc poszukajmy wspólnie odpowiedzi na pytanie: skąd bierze się sedno problemu?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Lis 2008, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina napisa:
O.E. A dlaczego mam nie pisac , o rozmiarach ?
Bo my szukamy sedna problemu.
A ból podczas defloracji nie jest problemem samym w sobie, bo przecież wiele czynności takich jak zastrzyk, czy przekłuwanie uszu pod kolczyki, to też jakiś ból.
Ale czasem fizyczny ból jest akceptowalny gdy łączy się z czymś co lubimy.
Jeśli chcemy uprawiać seks, to jesteśmy skłonni zaakceptować pewne utrudnienia. Mężczyźni pewnie woleliby od razu iść do łóżka, ale kobiety narzucają pewną formę ceremoniału, który im się podoba. A mężczyźni nie zrażają się tą formą poniżania. Kobiety często traktują seks jak poniżanie, więc jest 1:1 w tym damsko-męskich zapasach.
Oczywiście mówię tu o statystycznych związkach, bo oczywiście są wyjątki.



Cytat:
Kobieta i mezczyzna inaczej odczuwaja orgazm . Kobieta uczy sie odczuwania przyjemnosci , odnajduje swoje punkty odniesienia (sa kobiety ktore maja problem z odczuwaniem orgazmu pochwy ) . Kobieta uczy sie przezywania orgazmu a mezczyzna rodzi sie z tym . Wiec taki kontakt fizyczny dziecka (dziewczynki ) z doroslym mezczyna ma plus tylko dla niego , jesli ja nie boli , to czy sprawi jej przyjemnosc? Bardzo malo prawdo podobne.
O właśnie, dobrze, że o tym piszesz. A co jeśli dziewczynka osiągnie orgazm? Czy orgazm dziewczynki wystarczy Ci do zalegalizowania takiego związku? Czy orgazm jest najważniejszy?
Są czasem związki (pary), gdzie jeden z partnerów (zwykle kobieta) nie odczuwa orgazmu, ale ponieważ kocha swego partnera, to z tej właśnie miłości dba o to, by tenże partner orgazm odczuwał.
Gdy więc jakaś małolata kocha swego nauczyciela, wujka, kuzyna, to ma prawo do tego by podarować mu orgazm nawet gdy sama jeszcze nie za bardzo umie go przeżyć. Ale myślę, że dobry kochanek (szczególnie właśnie dorosły, który ma jakieś doświadczenie), będzie potrafił dać rozkosz swej partnerce, a przynajmniej będzie mógł być jej nauczycielem w tych sprawach.



Cytat:
Nawet jesli to moga byc to emocje z ktorymi dziecko nie poradzi sobie , nie bedzie wiedzialo jak jes zakwalifikowac .Sam nie wiesz co moze takie dziecko odczuwac , tylko przypuszczasz , zakladasz , piszesz iz to mozliwe.
Zgadza się. Wszyscy przypuszczamy, bo nic nie jest pewne. Ale nie masz pewności czy czekolada raz w tygodniu to będzie lepiej czy gorzej niż gdy czekolady w ogóle nie będzie lub gdy będzie 2 razy w tygodniu. Tego nigdy nie wiemy.
Zawsze idziemy na jakiś kompromis.


Cytat:
W samym seksie nic nie ma , takiego co moglo by sie odbic na psychice . Kwestia tego jak jest forma seksu . Mam na mysli to ,ze po takich "przyjemnych" kontaktach z pozytywnym pedofilem . Kontaktach seksulanych , dane dziecko w zyciu juz doroslym (gdy juz ma 18) bedzie szukach podobnych zwiazkow . Zwiazkow opartych na seksie i jego podlozu.
No ja Cię przepraszam, ale osobiście uważam, że 99,9% związków opiera się w jakimś stopniu o seks.
Poza tym, wszystko zależy od pedofila. Jeśli będzie z małolatą chodził na spacery a nie tylko leżał w łóżku i się gził, to model związku będzie najzupełniej naturalny i normalny (poza różnicą wiekową).
Wyobraź sobie młodą 18-letnią dziewczynę, która nie ma doświadczenia seksualnego. Poznaje miłego starszego mężczyznę (np. 30-letniego), który ma ogromne doświadczenie i duży wpływ na tą dziewczynę, a poza tym jest niczym markiz de Sade, który interesuje się tylko hedonistycznymi zabawami seksem. Taka kobieta, której życie wypełni się nagle tylko ciągłym seksem bez zahamowań, też będzie miała potem problem, by stworzyć zwykły związek z normalnym spokojnym mężczyzną. Czy w takim razie mamy karać tych co uczą młode (ale dorosłe) kobiety rozwiązłego stylu życia?

To jest zawsze problem przerzucenia się z jednego modelu życia na inny.
Gdy ktoś jest zakochany w podróżniku i razem z nim podróżuje, to potem ma problem by tworzyć stały związek ze zwykłym stacjonarnym mieszczuchem.
Ale nie mówimy wtedy, że podróże są złe i niszczą związki.

Model ciągłego uprawiania seksu, choć nie polecany, musi mieć równy status jak życie na walizkach.



Cytat:
Nie bedzie umialo stworzyc nic stalego , moze byc ulegle , nawet nie lubic swego ciala . Wiec nie seks czyni spustoszenie w ludzkiej psychice , tylko jak jest przedstawiony.
Tym samym zgadzasz się na seks dzieci, tylko pod warunkiem, że ten seks poprowadzi miły i kulturalny pedofil?



Cytat:
Jesli dziecko nie bylo gotowe na taki akt , jesli ulego ,wstydzilo sie , sadzilo iz to w danej chwili fajne to w przyszlosci bedzie mialo problemy wlasnie na tle sksualnym.
No nie wiem czy na tym tle. Myślę, że strefa seksu odbija wszystkie ludzkie problemy. Ponieważ seks jest osnową życia, potężnym imperatywem natury, więc jeśli szef nas poniża w pracy, to być może nie będzie nam się wiodło w łóżku.
Jeśli rodzice nie dawali nam słodyczy, gdy inne dzieci miały ich w bród, to też możemy nabawić się kompleksów, a te odbiją się jak w lustrze właśnie w naszym życiu erotycznym.

Cytat:
Jesli w domu , dziecka jest rygor , bijatyki ,klotnie , alkochol czy jakies inne problemy ,to proste iz takie dziecko bedzie sie bardziej garnelo do pozytywnego pedofila. Taka osoba bedzie miala czas , przyjazn , uwage dla dziecka , to fajne i dziecko szybko na to przystanie . Nieswiadome tego co kryje sie na koncu takiej "troski".
A jeśli świadome? A jeśli to co się "kryje" to TYLKO seks, nic strasznego - ot trochę przyjemności dla wujka i być może małolaty... To co wtedy?


Cytat:
Mogla bym wiecj argumentow wysypac, gdybym znala grupe dzieci ktore mialy kontakty z pozytywnymi pedofilami . Bo o takich tu przecierz mowa.
Problem w tym, że nasza kultura narzuca tym dzieciom rolę ofiary. Są przepytywane przez policję, pedagogów, psychologów. Dzieje się dużo dziwnych rzeczy, a przecież to dziecko nic nie zrobiło, ot bawiło się w taką ciekawą grę (w przypadku nie wiedzy o seksie) lub też poprostu uprawiało seks jak miliony dorosłych (w przyadku uświadomionego małolata)...


Cytat:
Dlaczego pseudonaukowcy ? Czy tak oceniasz wszystkich ,tych ktorzy maja inne niz Ty liberalne poglady?
Ja się nieco odżegnuję od liberalnych poglądów. Wolę je nazywać poglądami logicznymi. To świat jest dziś liberalny, choć umysły ludzkie nie nadążają za tym.
A pseudonaukowcy to dlatego, że nie mają argumentów i posługują się tylko retoryką typu "czarownice na stos".
Mam nawet obawy, że są to swego rodzaju samosprawdzające się przepowiednie. Tak długo wmawia się dziecku, że stało się coś złego, że rzeczywiście dziecko ma potem problemy.
Wtedy taki pseudonaukowiec mówi: "a nie mówiłem? ostrzegałem, że tych pedofilów to trzeba zlikwidować".

Podobnie działały sądy przedinkwizycyjne, które znalazły prostą metodę na sprawdzenie, czy kobieta oskarżona o czary jest czarownicą: spławiano ją - jeśli była czarownicą to przeżyła (bo znała czary); jeśli umarła, to znaczy, że była bogobojna i szła do nieba i też dobrze...
Dopiero inkwizycja zmieniła te niezbyt mądr praktyki na nieco bardziej cywilizowane.

W każdym bądź razie, a w ani jednym wywiadzie, artykule, wypowiedzi takich pseudonaukowców, nie powiedziano ANI SŁOWA o sednie problemu.
Zamiast tego tworzono taki prosty związek przyczynowo-skutkowy: PEDOFIL=PROBLEM-W-PSYCHICE-DZIECKA

A ja poprostu pytam: dlaczego tak się dzieje?


Cytat:
Nawet jeśli na jakimś etapie nie odbierze negatywnie zachowania dorosłego, to poniesie konsekwencje w przyszłości."
Jakie konsekwencje?
Emocjonalne. Bedzie mialo problemy seksualno-emocjonalne.
Ale znów myślisz jednostronnie o takim facecie co to wsadza dziewczynkom palec do majtek i nie interesuje go dobro tego dziecka, tylko szybkie zaspokojenie swej chuci. Taki gościu dba tylko o "ciepłą dziurę", a nie o człowieka. I wtedy taki kontakt ma prawo powodować zaburzenia.
Choć oczywiście, odpowiednie podejście pedagogów, rodziców, psychologów mogłoby zniwelować ten efekt. Ale gdy się coś tak nienaturalnie neguje, to dziecko odczuwa to jak owoc zakazany.
Gdy tymczasem wyjaśnimy dziecku naturę seksu i chorobę wujka, a nawet pośmiejemy się z tych "biednych pedofilów", to dziecko co najwyżej będzie współczuć wujkowi, a nie będzie odczuwac skrywającego się w ciemności tabu jakiegoś zła, które z jednej strony straszy ale z drugiej pociąga.
Bo dziecko nie lubi gdy wujek dotyka, ale z drugiej strony lubi mieć na sobie skupioną uwagę dorosłego.
Gdy więc pedagodzy dwoją się i troją by wykazać dziecku że stała mu się krzywda, to dziecko podświadomie myśli "to ja chcę więcej takich krzywd" i w przyszłości rzeczywiście, jako dorosła osoba może skupiać się na sprawach "krzywdzenia" czyli seksu.
Każdy zakazany owoc smakuje lepiej, a tabu seksualne tym bardziej temu sprzyja.
Żeby przeprowadzić porządne i rzetelne badania, trzeba by zezwolić jakimś pedofilom na kontakt z dziećmi np. w wieku 10-13 lat.
No ale nikt nie będzie prowadził badań na ludziach.

Ale to mi wygląda tak jak z niektórymi przesądami naukowymi.
Otóż jeśli ktoś kiedyś powie, że w jakiś puszce Pandory zamknięta jest straszna zaraza, choć nie będzie na to dowodu, to nikt nie odważy się otwierać takiej puszki, bo zawsze jest ryzyko.
I choćby puszka była pusta, a cała sprawa z zarazą żartem, to i tak ludzie będą się bali i zabraonią eksperymentów.

Oczywiście eksperyment musi być poprzedzony analizą rozumową. Nie będziemy przecież badać, czy dziecko wprowadzone do pieca na 3 zdrowaśki zostanie wyleczone z jakiejś choroby, bo wiemy jaki jest wpływ wysokiej temperatury na tkanki człowieka.
Ale jeśli mamy jakąś szczepionkę, która pomaga małpom, to możemy zaryzykować podanie jej ludziom.

Jeśli więc z naszych (a raczej prawdziwych specjalistów) rozważań wyniknie, że są formy pedofilii, które w liberalnym społeczeństwie, nie wypaczają umysłu bardziej niż hamburger, lalka Barbie czy czekolada, to taki eksperyment można już wykonać (choć kto pierwszy powie, że król jest nagi?). Smile



Cytat:
W kazdym nowym zwiazku bedzie glownym elementem seks a nie aspekt emocjonalny . Moze byc nawet zamkniete w sobie , malo przywiazujace sie do zeczy je otaczajacych do emocji.
Ale dlaczego? Może to dotyczyć tylko wymuszonych związków między dzieckiem a dorosłym, lub też jakichś form dziecięcej prostytucji, która zmienia myślenie na takie bardziej biznesowe (lub jak niektórzy brzydko mówią "bardziej żydowskie").


Cytat:
Dlaczego uwazasz ,ze nie poczula bym zadnej roznicy ? Moze zrobil wiecej niz robiac zdjecia ? Tylko do takich wnioskow doszlam kilkanascie lat pozniej.
Skoro do takich wniosków doszłaś dużo później, to znaczy, że wtedy wszystko było OK.
A skoro dziś wiesz już, że wtedy pewien chory człowiek, dzięki twemu ciału doznawał ulgi, rozkoszy, przy tym nie gwałcąc Cię, i robiąc tylko zdjęcia lub jakieś niewinne (z twego wtedy punktu widzenia) pieszczoty, to powinnaś umieć się z tego cieszyć.
Martwić powinno Cię jedynie to, że jest taki człowiek i cierpi, bo musi robić rzeczy niezgodne z jego kulturą, których się pewnie wstydzi.


Cytat:
Nie mozesz , pisac co bym poczula bo nie jestes mna . To jak bardzo jest sytuacja nieprzyjemna zalezy jak ja odbieramy , jaka mamy psychike.
Mogę pisać. Bo jak napisałaś mamy wolność słowa Smile
Ale oczywiście to nie wolność słowa powoduje, że to piszę.
Otóż czasem człowiek z boku może lepiej coś dostrzec niż osoba, która odczuwa jakiś ból.
Jeśli Ty nadal nie jesteś do końca dojrzała i źle postrzegasz świat. To ja będąc twoim jakby nauczycielem mogę Ci pokazywać drogę do odczuć, które lepiej rekonstruują rzeczywistość. I sprawiają, że będziesz szczęśliwsza... No ale trzeba się trochę wysilić, by zmienić przywyczajenia wtłoczone przez kulturę i media, na coś lepszego.


Cytat:
Mozliwe ,ze nie zareagowala bym na dyszenie tego faceta lub zwrocial bym mu uwage by sie odczepil ,przypuszczalnie bym sie tym nawet nie przejela. Inaczej z gwaltem , pewnie by bylo cieszko.
Czyli znów wychodzi na to, że miałem rację, że istnieje coś takiego jak gradacja bólu.



Cytat:
Jednak reakcja mojej kolezanki na te same zdarzenia by byla inna , na goscia dyszacego by ze strachu uciekla a gwalt by odebrala bardzo bolesnie zalamaniem a moze podcieciem zyl.
Reakcja twojej koleżanki nie byłaby inna tylko bardziej intensywna (mocniejsza).


Cytat:
Uwazam ,ze w swoich przekonaniach i pogladach na sprawe pedofili idziesz w jakis kierunku ale czy to sie okaze "to mniejsze zlo " ? Wszystko bedzie w efekcie koncowym .
To nie są moje "przekonania". To jest wniosek rozważań. Które wciąż wystawiam na krytykę i czekam na przekonywaujące argumenty.
No bo jeśli społeczeństwo z powodu swego lęku czy też agresji, posyła do więzień ludzi, którzy na to nie zasługują, a robi się to dlatego, że wszystkich pedofilów wrzuca się do jednego worka i dlatego że garstka cwanych pseudosepcjalistów żyje z tego faktu, to ja jestem temu jak najbardziej przeciwny.
Bo ja chcę by sąd oceniał tylko szkodę dziecka. I najlepiej, by robił to bez kontekstu kulturowego. Żeby sąd tak samo karał rodzica, który zezwolił dziecku jeść hamburgery, a przez to dziecko ma zepsutą psychikę, jak i karał rodzica, który psychikę tę zepsuł seksem.
Oczywiście, de facto ja nawet jestem przeciwny karom. Ja zawsze nawołuję do LECZENIA. Bo karanie to przejaw zemsty a chęć zemsty to również choroba, którą trzeba leczyć.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lis 2008, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
a co jesli bokserowi ten drugi bokser kark skreci.
To przecież ten bokser co spowodował śmierć nie idzie siedzieć do więzienia.

Cytat:
spoleczenstwo pewnie rowniez nie bedzie nic zlego widziec w tym, że bokser ma mnóstwo siniaków. zona sie wstydzi bo tak naprawde kazda zona lubi byc lana. a co by myslala? moze "xxxxx, presji spolecznej ni ma, ale i tak boli jak poprzednio, jak presja byla... co jest grane?"
Chodzi o to, że integralną częścią bólu fizycznego jest ból psychiczny.
Jeśli kobieta zyje w kulturze, gdzie bicie kobiet jest OK, to wtedy odczuwa mniejszy ból.
Tak samo mężczyźni poddawani różnym rytuałom (np. chodzenie po rozżarzonych węglach) nie odczuwają bólu tak jak podczas, gdy są poniżani.


Cytat:
widzialem. fajny. dla ciebie bohaterzy filmu sa analogia dla sytuacji pedofil - dziecko? damski bokser - posiniaczona, represjonowana spolecznie zona? wspolczuje.
Chyba nieuważnie czytałeś co pisałem.
Chodziło mi o to, że nie każdy związek musi być partnerski. Czasem każdy bierze i daje coś innego. Ktoś rządzi a ktoś się słucha.

Cytat:

O.E. napisa:
Cytat:
ze zerzniecie w xxxx przez doroslego to to samo co zjedzenie bulki?
Nie.
Że miły seks to to samo co zerżnięcie bułki :jezyk:


zjedzenie na mysli miales chyba. chyba, ze epitetowac zaczynasz zabawnie jak ja.
Chciałem Ci pokazać jak nadużywasz słowa "ruchać". Bo używając go od razu skazujesz daną czynność na pogardę lub potępienie.

A ja chcę, żeby ktoś najpierw dowiódł, że seks małolata z dorosłym jest zły - wtedy w konkluzji pojawi się wniosek, by taki kontakt nazywać ruchaniem dla podkreślenia jego wszystkich złych cech.



Cytat:
lubisz fikusne porownania to prosze bardzo. bokser 150kg vs bokser 75kg. oboje beda mieli wielka radoche z pojedynku... ten 75, ze najprawdopodobniej padnie po pierwszym strzale... a ten 150, ze polozy drugiego jednym a nie piecioma/szescioma strzalami.... chyba, ze ten 150 jest wykreconym sadysta, ktoremu jednak frajde sprawi polozenie chuchra 75 jednym gongiem + sprzeda mu jeszcze pare gongow na lezakowanie fundujac trepanacje czaszki + operacji rekonstrukcji twarzy... lapiesz porownanie?
Ale może być też tak, że 75 chce spróbowac swych sił ze sławnym 150, bo choć nie przewiduje wygranej to już samo zmierzenie się z mistrzem to miła rzecz.
A poza tym, czasem 75 może mieć przewagę bo jest lżejszy i bardziej zwinny. I czasem jednak 75 wygra ze 150, jak Dawid z Goliatem.


Cytat:
nie brakuje mi argumentow bo przeciez wg ciebie ich nie mam. ;]
jak masz ochote docierac do sedna problemu & nie potrafisz odczytac paru przykladow, ktore wczesniej podalem + tego co inni pisza to twoj problem, to docieraj.
Chyba każdy pseudoargument czy przykład obaliłem lub tak mi się wydaje.
Więc skąd u Ciebie to samozadowolenie? Smile

Cytat:
wycieraja sie & nie wnikaja bo wiedza, ze woda jest mokra.
Woda nie jest mokra - to po pierwsze (mokre jest ciało lub ręcznik).
A po drugie, dociekanie czy ciało jest mokre i dlaczego, jest ważne, bo sprawia, że możemy odkrywać nowe sposoby wysuszenia.

A poza tym, ja na razie nie widzę, by ktoś mokry wyszedł z kąpieli. Błyszczy mu się ciało, wyszedł jakby z czegoś podobnego do wannny. Wszyscy więc z lenistwa orzekli "na pewno jest mokry". A ja chcę to sprawdzić. Bo może to nie wanna tylko solarium, a błyszczenie to nie sprawka wody tylko oliwy.

Tobie się tylko wydaje, że widzisz mokrego człowieka. I dlatego, że twój rozum funduje Ci ułudę 100% wiedzy, nawet się nie silisz by dowieść czegoś co wydaje Ci się oczywiste. A co takie jednak nie jest.


Cytat:
hahaha. poswintuszyc z dziadkiem... a kto zaproponuje pozycje? wnuczek czy dziadek?
Wnuczek.


Cytat:
a powaznie. sprobuj spojrzec na caly problem z troche innej perspektywy.
To zbuduj tę perspektywę, ale nie inwektywami czy sarkazmem.
Postaraj się.


Cytat:
chce zrobic to jak najszybciej i dlatego wskakuje do wody ze zwiazanymi dlonmi & w ciezkich butach...
Gdzie tu związane ręce?

Cytat:
btw Czy to tylko twoja opinia, sugestia, czy też masz jakieś argumenty na poparcie tej tezy?
Jest to moja opinia, będąca również sugestią, a wynika z argumentów/przykładów, które skrupulatnie podaję. język

Cytat:
wystarczy sie porozgladac. poczytac ksiazki. komiksy. internet. poobserwowac. poanalizowac. mozna se pogadac z bogami albo kosmitami. po pijaku albo na zjezdzie najlepiej wychodzi. z kumplami tez sie spoko gada.
No i ja dokonałem analiz i wychodzi coś innego niż Tobie. Dlatego prowadzę tę dyskusję.
Albo ja mam rację i uda mi się przekonac Ciebie - będzie o jednego uświadomionego więcej.
Albo Ty masz rację i przekonasz mnie - i znów o jednego uświadomionego więcej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lis 2008, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytał się ktoś o kanibali.

Jeśli więc kanibal znajduje człowieka, który ma chorobę dopełniającą się (chęć bycia zjedzonym), to nie widzę w tym nic złego w naszej liberalnej kulturze.
Jeśli zależałoby to ode mnie to wypuściłbym z więzienia kanibala z Rotenburga. Nie napadł on na nikogo. Skorzystał z oferty człowieka, który chciał być zjedzony.
W takim przypadku ja nie mam nic przeciwko. A jeśli ktoś coś ma, to może najwyżej próbować przekonywac tego pana argumentami by poddał się terapii.

Bo jeśli powstanie w nas myśl, by przymusowo obydwu leczyć, to leczyć by trzeba było wszystkie ludzkie słabości (chociażby nałogi nikotynowy, alkoholowy, czekoladowy, seksualny itd.).


I jeszcze raz z mocą powtórzę: ci, którzy na serio żądają mordowania pedofilii, są tak samo chorzy jak ci pedofile. Koniec kropka.

P.S.
Dla mjkl: to jest jest nie tylko moja opinia, to jest prawda absolutna, poparta argumentami - każdy kto chce śmierci innego człowieka, czy jego krzywdy, jest dużo bardziej chory niż pedofil.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 6 Lis 2008, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
police55 napisa:

KO, ja nie zaliczam siebie do 10.


No to gratuluję samokrytycyzmu bo z zestawienia tego wyżej i tego niżej wynika, że uważasz się za niezbyt inteligentnego i/lub niezbyt świadomego..


Haha, nie wszyscy potrafią zrozumieć intencje, wartość spada nadal..


KO napisa:
Wracając do zła, bez zbędnego filozofowania: moim skromnym zdaniem czym innym jest kopnąć kogoś w xxxxę a dziubnąć go nożem. I czym innym jest kupić dziecku hamburgera a manipulować nim w celu odbycia z nim stosunku seksualnego.
Zresztą nie chce mi się powtarzać..


Rozważając problem teoretycznie w inteligentnym towarzystwie, nie wypada obrażać adwersarzy. A pisanie o xxxx jest całkiem ponizej poziomu Confused


KO napisa:
PS. Też możesz zostać grabarzem :-)

Pozdrówka


Nikoś?
Powrt do gry
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Lis 2008, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z WielkimBialymKrolikiem , dlaczego mamy odrzucac wlasne emocje ? Dyskusje bez emocji sa jalowe .

mjk Wiesz , uwazam iz tak jest . Nie bede pisac czy to inteligencja wrodzona , czy moze nabyta . Mysle iz do takich glebokich wnioskow mozna by dojsc po poznaniu tej osoby osobiscie , a nie poprzez czytanie jej postow. Ty pewnie wiesz lepiej Wink wiec coz ,chyle czola Smile
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Lis 2008, 2:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. Jak sam napisales :"chciałem osiągnąć porozumienie co do tego że można stopniować agresję, przemoc, i jej skutki patrząc od strony samego czynu. " Ty chcesz to osiagnac ? Ale czy osiagniesz? Patrzac na to jak krytykuja Cie inni ,watpie .

Niestety nie zgodze sie z Toba . Jesli ktos juz sie powiesil z powodu popychania to jego odpoczynek jest juz w grobie . Nie ma dalszego ciagu .

"Próbujemy tutaj znaleźć przyczynę tych złych konsekwencji." <---- kto? Bo jak narazie to ty cos probujesz a ogol krytykuje (jak sam stwierdziles)Twoje posty .

Jesli chodzi o moje odczucia i emocje to owszem biora sie z kultury , z mojego zycia , z tego co mnie otacza . Pomijajac media . Ale czy to zle ?

Powiedz jakich dowodow oczekujesz ? Bo jakie by one nie byly to i tak beda dla Ciebie malostkowe .

Cytat:
Tym samym zgadzasz się na seks dzieci, tylko pod warunkiem, że ten seks poprowadzi miły i kulturalny pedofil?
Nie, nie napisalam iz zgadzam sie na seks doroslego z dzieckiem . Przepraszam ale nie padl atakie slowo , to tylko Twoj taki wniosek .

Wiesz , stopien dojrzalosci nie ocenia sie po kilku postach (chyba iz Ty to wysmienicie potrafisz ) . Zle spojrzenie na swiat ? a Ty jakie masz , wszystko widzisz w barwach teczy ?Wink Oczywiscie gdybym sie z Toba zgadzala w tej dyskusji to zapewne bym byla "klepana po ramieniu " , dziekuje wole byc ty kim jestem .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Lis 2008, 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Male sprostowanie ------->Wole byc tym kim jestem:)
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 6 Lis 2008, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem to ludzie nie odczuwajacy checi zemsty sa chorzy, zemsta to naturalny ludzki odruch ktory mamy zakodowany w genach. wyobraz sobie O.E. morderce ktory torturuje a nastepnie zabija Twoje dziecko. a Ty co ? wspanialomyslnie mu wybaczasz i wysylasz na leczenie? O.E. jestes chory do szpiku kosci, a Twoja moralnosc jest cos jakby wypaczona.
Powrt do gry
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Lis 2008, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja prosze o usuniecie przy okazji całego watku xD
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Lis 2008, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl Wlasnie;) hehe i co teraz ? Wczesniej tylko bylo slychac ,iz masz dwa konta na tym forum a teraz bedzie wiadomo jakie Wink

WielkiBialyKrolik Watpie ,iz to nastapi . O.E. ma pewna przyjemnosc w pisaniu ,a jesli ktos sam sobie dostarcza przyjemnosci , trudno z tego dobrowolnie zrezygnowac Wink
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Lis 2008, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina napisa:
mjkl Wlasnie;) hehe i co teraz ? Wczesniej tylko bylo slychac ,iz masz dwa konta na tym forum a teraz bedzie wiadomo jakie Wink

WielkiBialyKrolik Watpie ,iz to nastapi . O.E. ma pewna przyjemnosc w pisaniu ,a jesli ktos sam sobie dostarcza przyjemnosci , trudno z tego dobrowolnie zrezygnowac Wink


zawsze mialem tylko 1. jak chce komus cos powiedziec, jak pewnie zauwazylas, po prostu to robie. ;]
ktos kiedys probowal sie pode mnie podszywac uzywajac imienia & nazwiska jako user ale srednio mu to szlo.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 6 Lis 2008, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjklWiesz nie da sie tego nie zauwazyc , szczerosci , odwagi i bezposredniosci Ci nie brakuje . A co z tym gosciem sie stalo ? Sam sie wypalil i przestal pisac?
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 6 Lis 2008, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina napisa:
mjklWiesz nie da sie tego nie zauwazyc , szczerosci , odwagi i bezposredniosci Ci nie brakuje . A co z tym gosciem sie stalo ? Sam sie wypalil i przestal pisac?


nie pamietam. chyba usuniety zostal przez natretnosc. & co do odwagi to bym polemizowal. raczej usuwam swoje imie/nazwisko/adres z tych poskanowanych glupot co to tu czasem wklejam... + kategoria wagowa tez nie za wysoka. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Lis 2008, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina napisa:
O.E. Jak sam napisales :"chciałem osiągnąć porozumienie co do tego że można stopniować agresję, przemoc, i jej skutki patrząc od strony samego czynu. " Ty chcesz to osiagnac ? Ale czy osiagniesz? Patrzac na to jak krytykuja Cie inni ,watpie .
Krytyka głupców mnie nie interesuje. Ja moje słowa kieruje do tych, co chcą się zastanowić.


Cytat:
Niestety nie zgodze sie z Toba . Jesli ktos juz sie powiesil z powodu popychania to jego odpoczynek jest juz w grobie . Nie ma dalszego ciagu.
Jaka szkoda, że nie rozumiesz o czym ja mówię. Ja przecież nie mówię o osobie, która się powiesiła. Ja mówię o tej osobie, która (chcący lub niechcący) do tej śmierci się przyczyniła.

Jeśli umrą dwie osoby: jedna po popchnięciu a druga po gwałcie i brutalnych torturach, to który czyn wyda Ci się ochydniejszy? Popchnięcie czy tortury?


Cytat:
"Próbujemy tutaj znaleźć przyczynę tych złych konsekwencji." <---- kto? Bo jak narazie to ty cos probujesz a ogol krytykuje (jak sam stwierdziles)Twoje posty .
Ogół nie "krytykuje", ogół jęczy i domaga się krwawych ofiar.
Krytyka jest wtedy, gdy są argumenty. Polowanie na czarownice nie jest krytyką...


Cytat:
Jesli chodzi o moje odczucia i emocje to owszem biora sie z kultury , z mojego zycia , z tego co mnie otacza . Pomijajac media . Ale czy to zle ?
Tak, źle, szczególnie wtedy, gdy te emocje zmuszają Cię, by palić na stosie czarownice. Ty tego nigdy nie zrozumiesz, tak jak nie rozumieli tego ci co palili na stosie czarownice. Im też emocje podpowiadały, że robią dobrze.
Emocje powinny być jak dobrze ułożone psy, na smyczy rozumu.
A tutaj najczęściej widać dziekie psy, które wloką po ziemi swych panów, którzy kurczowo trzymają się smyczy, bo nic innego już nie mają...


Cytat:
Powiedz jakich dowodow oczekujesz ? Bo jakie by one nie byly to i tak beda dla Ciebie malostkowe.
Dowody można podzielić na dwa główne rodzaje:
a) dobrze i rzetelnie opracowana statystyka
b) dowody bezpośrednie (jak np. istnienie specjalnego punktu w pochwie młodych dziewcząt, który to punkt po podrażnieniu niszczy psychikę); nie jest to tylko żart. Być może istnieją mechanizmy, szczególnie zakodowane genetycznie, które chronią kobiety przed seksem z nieznajomym.

Ale te mechanizmy to najczęściej lęk kobiet przed seksem z nieznajomym (w mężczyznach zwykle odczucie jest odwrotne: oni bardzo lubią seks z nieznajomą).
Ale jeśli problem twki tylko w psychice i do tych drzwi lęku istnieje klucz w postaci zalotów i podrywania (ten sposób znika zwykle bariera lęku), to i u dzieci pedofil może otworzyć drzwi bez ich wyważania.


Cytat:
Cytat:
Tym samym zgadzasz się na seks dzieci, tylko pod warunkiem, że ten seks poprowadzi miły i kulturalny pedofil?
Nie, nie napisalam iz zgadzam sie na seks doroslego z dzieckiem . Przepraszam ale nie padl atakie slowo , to tylko Twoj taki wniosek.
Przeczytaj dokładnie skąd się ten wniosek wziął. Albo się pomyliłaś pisząc, albo twoje słowa nie trzymają się logicznie całości. A tak się dzieje właśnie wtedy, gdy ciągle emocje mącą twój osąd. Z jednej strony chcesz rozważyć problem rozumowo, ale ciągle zbaczasz w kierunku palenia czarownic, ciągle widzisz brudnego pedofila, który obmacuje dziecko i przychodzą Ci na myśl tylko słowa mjkl "wyrucha dziecko".
I dlatego twoje logiczne argumenty przestają być logiczne, bo wciąż przeplata się w nich agresja i lęk.



Cytat:
Wiesz , stopien dojrzalosci nie ocenia sie po kilku postach (chyba iz Ty to wysmienicie potrafisz ) . Zle spojrzenie na swiat ? a Ty jakie masz , wszystko widzisz w barwach teczy ?Wink Oczywiscie gdybym sie z Toba zgadzala w tej dyskusji to zapewne bym byla "klepana po ramieniu " , dziekuje wole byc ty kim jestem .
Nie chodzi o to, że się nie zgadzasz. Chodzi tylko o to, że nie potrafisz na chwilę chociaż powstrzymać emocji. To właśnie sprawia, że można nazwać człowieka niedojrzałym. Zwykle z wiekiem przychodzi umiejętność u niektórych, by panować nad emocjami.
Od razu powiem Ci też, że ja sam też często nie panuję nad emocjami.
Potrafią one mną zawładnąć. W tym sensie ja również nie jestem dojrzały.
Ale przynajmniej mam taką dziwną cechę, że potrafię potem stanąć jakby obok siebie i zobaczyć, że działałem czy działam źle.
Czasem zło (lęk) w człowieku jest tak silne, że mimo inteligencji i mądrości i doskonałej znajomości tematu, nie można się oprzeć temu złu.
To tak jak człowiek, który cierpi na arachnofobię - wie, że pająki właściwie nie są groźne, ale nie potrafi powstrzymać tego irracjonalnego lęku. Inteligencja i mądrość nie pomogą mu w tym.
Dobrze, kiedy jest na tyle dojrzały, by przyznać się do tego, że jest się chorym. Bo niektórzy wolą udawać, że to nie oni są chorzy tylko, że pająki są groźne i trzeba je wybić co do jednego.

Na tej podstawie warto zauważyć, że ci, którzy nawołują do mordu na pedofilach, sami są słabi i karłowaci. Ich ego jest tym samym idealnie zbliżone do tego co mają w sobie pedofile.
Zwykle tak jest, że agresją posługują się najsłabsi - ich podświadomość i ich ego chcą się w ten sposób ukryć. Bo najlepszą metodą ukrycia swojej słabości jest wykorzystywanie cudzej. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Nastpny
Strona 11 z 19

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron