reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Pedofilia, inicjacja seksualna, seks, tabu
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lis 2008, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel Tattoo napisa:
no kolego O.E. , przeginasz,proszę, nie czepiaj się słówek i bardzo proszę nie graj greckiego mędrca
A kogo mam "grać"? Greckiego tępaka?
Ja nikogo nie gram, tylko przekazuję swoją wiedzę.

Jeśli Ty nie chcesz przyswajać wiedzy, bo jest dla Ciebie niewygodna, to nie czytaj, żyj w swoim świecie ułudy.


Cytat:
pogadamy jak bedziesz miał potomstwo i będziesz robił wszystko by być dla niego wzorem.
No, właśnie! A Ty się nie starasz!!!
Nie jesteś wzorem dla swoich dzieci, bo zamiast dobra propagujesz zło.

Twoje słabości szukają na siłę pięknych słów, by potępiać jakichś ludzi, by móc przyłożyć im może nawet pogrzebaczem, jak niektórzy tu proponowali.
Nie na tym polega dobro i dawanie przykładu...





Cytat:
Z całym szacunkiem chłopie po prostu czarne jest czarne, a białe jest białe
No to szkoda, że załozyłeś różowe okulary, bo kolory zaczynają Ci szwankować....
Nie dostrzegasz istoty zła. Pewne złe zachowania odczuwasz jako sprawiedliwe i dobre...

Cytat:
a temat wypowiedzi to pedofilia, więc nie rozumiem czemu grasz adwokata diabła.
Gdybym był adwokatem diabła to broniłbym tych co proponują nienawiść, agresję i zemstę. TO JEST PRAWDZIWY DIABEŁ!
Jak zdejmiesz okulary to dostrzeżesz to...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lis 2008, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel Tattoo napisa:
nie ma opcji, na samobuja, syn sie na mnie by zawiódł, zdrada koleszko to obiecywanie innej osobie to co wcześniej się obiecało tej którą się szukało pół życia, seks to narzędzie do szukania tej jedynej parnerki, a ślub jest tego kwintesecją. Waż słowa bo to jest czym operujesz na codzien. Wiesz że twoje kung-fu to czepiaństwo?


Nie za bardzo rozumiem twoją wypowiedź. Czy mógłbyś to rozwinąć?

Bo jeśli nie obiecasz swojej partnerce, że z innymi nie będziesz uprawiał seksu, to znaczy, że to nie jest wtedy zdrada, gdy chodzisz do np. prostytutek?
A jeśli obiecasz partnerce, że nikt inny nie będzie ci strzygł włosów tylko ona, to zdradą będzie pójście do fryzjerki?
Zgadza się?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
Słyszałem o ludziach którzy przetrzymują innych ludzi latami w zamknięciu żeby ich wykorzystać seksualnie, słyszałem o ludziach którzy zabijają innych żeby ich wykorzystać seksualnie, słyszałem o ludziach którzy wykorzystują seksualnie słabszych, głupszych, mniejszych.
Bardzo ciekawy przykład. Ale właściwie udowadnia to co sam ciągle powtarzam: "w waszych głowach wciąż seks zajmuje miejsce, jakie zajmuje u zwierząt".

A co do więzienia innych ludzi, to słyszałem również o tym, że przetrzymuje się ludzi dla okupu (pieniędzy), bo potem za pieniądze można kupić czekolade, seks, lalki barbie, dom, samochód...
Więc rozumiem, że to za co się przetrzymuje innych ludzi nie może być dozwolone dzieciom? Ale ja się pytam "dlaczego?".

Cóż z tego, że pewne rzeczy bardziej pociągają ludzi? Czy to powód, by te rzeczy wkładać w jakieś specjalne ramy zakazów?


Cytat:
Nie słyszałem o żadnym przypadku gdy ktoś przetrzymuje, zabija lub przemocą zmusza do zjedzenia czekolady, czy ogladania TV(może są takie przypadki, ale ja nie słyszałem).
Ale są tacy co przetrzymują by zjeść, nie czekoladę, lecz tego właśnie człowieka.


Cytat:
Więc nasuwa się przypuszczenie, że jednak seks zajmuje w głowie człowieka troche inne miejsce niz czekolada telewizor i zakupy.
No właśnie... Smile
A z czego to się bierze? I czy dotyczy tylko pedofilów? Czy ze spokojem przyjąłbyś ustawowy zakaz uprawiania seksu przed ślubem? Bo przecież seks ma sepcjalne miejsce w mózgu? Smile



Cytat:
Mało tego, może być bardzo niebezpieczny - prowadzić do zabijania i/lub strasznego krzywdzenia innych ludzi.
No nie ośmieszaj się. Nie mówimy o takich drastycznych wypadkach. Z pewnością, gdzieś ktoś na świcie zabił za tabliczkę czekolady, ale my się nie zajmujemy takimi sprawami i przykładami.
My mówimy o seksie, który jest tylko dla przyjemności i ewentualnie towarzyszy mu miłość, chocby niedojrzała, ale jednak.



Cytat:
Dlatego porównywanie seksu do czekolady jest .......(<-wstawić swoje określenie).
To trochę tak jakbyś dowiódł, że seks to coś innego od czekolady, bo się zaczyna na literkę "s" a czekolada na "c".
Rozpedzasz się z przykładami, ale one niczego nie dowodzą, przypatrz się temu dokładnie. Miotasz się.
Wiadomo, że seks (a także inne popędy zwierzęce) mogą być przyczyną agresji (tak jest u tych od pogrzebacza właśnie).
Ale te same popędy mogą mieć także pozytywne skutki (popęd seksualny daje przyjemność, podkreśla związek ludzi; popęd zdobywania zabezpiecza byt, pozwala poznać tajniki przyrody; popęd agresji chroni przed niebezpieczeństwem, pozwala pokonać lęk w czasie zagrożenia).

Twój wywód można by było skrócić do tezy, że trzeba likwidować ludzi mszczących się pogrzebaczem na pedofilu, bo przecież są też tacy, którzy pogrzebaczem lub siekierą dokonują seryjnych mordów.
Tak samo rozumiem zabronisz dzieciom posiadać i wydawać pieniądze, bo to dla nich popełnia się wiele przestępstw...


Poprostu nie rozumiesz chyba różnicy między zbrodniarzem, który robi złe rzeczy dla pieniędzy lub seksu, a tego że same te rzeczy nie koniecznie muszą być złe.
To nie seks jest zły tylko ten kto dla niego morduje czy torturuje. Zrozum to.

Gdy pedofil całuje małą dziewczynkę to jeszcze nikogo nie zabija i nie przetrzymuje siłą (oczywiście, gdy dziewczynka chce tej bliskości).


Cytat:
Dlatego dzieci nie powinny być w sprawach seksu traktowane na równi z dorosłymi bo dzieci są słabsze psychicznie od dorosłych, dopiero rozwijają swój charakter, a czynności seksualne na tym etapie moga ich skrzywić dożywotnio.
Znów brak dowodu! Ale jak seks może skrzywdzić? No jak? Ja ciągle się pytam, a wy serwujecie mi taką mantrę z Księżyca "seks szkodzi dzieciom".
200 lat temu twierdzono, że masturbacja powoduje ślepotę. Rozumeim, że wy również potraficie tylko powtarzać "masturbacja powoduje ślepotę".
Zero dowodów, badan, przemyśleń. Tylko suche objawienie o szkodliwości seksu. A jeśli seks jest szkodliwy dla dzieci to skąd pewność, że nie jest szkodliwy dla dorosłcyh? Szczepi się może dorosłych na tę szkodliwość? Rozdają podczas matury jakieś pigułki?

Zero wiedzy, same objawienia. Oto jak wygląda dyskusja. A ja chciałbym z kimś rozsądnym sobie porozmawiać, bo może dojdziemy do tych samych wniosków co w tych objawieniach, ale bez niepotrzebnej egzaltacji i miotania się.



Cytat:
Wyobraź sobie eksperyment(ale proszę tylko wyobraź) dwoje ludzi powiedzmy objekt "a" i objekt "b"
Objekt "a" regularnie gwałcony
Objekt "b" regularnie zmuszany do jedzenia czekolady. Myślisz, że reakcja ich psychiki będzie taka sama?
Jak już ukłądasz przykład to chociaż zbuduj go poprawnie.
Gwałt jest prawdopodobnie bolesny fizycznie, to tak jakby ktoś ci wpychał czekoladę do nosa czy ucha.
Gdy zamiast gwałtu ktoś kazał mi wpychać sobie czekoladę albo do nosa albo do pochwy, to właściwie nie byłoby róznicy, a prawdopodonie nawet ławiej i mniej boleśnie zachodzi to w przypadku pochwy.
Ale to jak poczuje się psychika, zalezy od tego co otoczenie uważa za bardziej poniżające. Jeśli czekolada miałaby właśnie jakieś mistyczne znaczenie w naszej kulturze, to przestępstwa z nią mogłyby być bardziej poniżające a więc i niszczące psychikę.
Psychikę bowiem bardziej rani uczucie wstydu niż sam ból fizyczny.
Ale zwykle tak jest, że tym większe poniżenie im większy ból (ale nie zawsze).
Dziecko podczas porodu sprawia matce nieco delikatnego bólu (dziś jest już inaczej, ale tu nie będe o tym pisał). A jednak wielkie poważanie w społeczeństwie dla faktu porodu, sprawia, że matka czuje się jak bohaterka a nie jak "poniżona szmata".
Gdyby jednak wszystkie kobiety rodziły "z probówki", a jedna musiałaby rodzić na żywca, to czułaby się "gorsza" a przez to na pewno miałaby pewne problemy z psychiką.

Twój przykład można jeszcze porównać do przykładu, gdzie przedstawiłbym osobę, która morduje zatrutą czekoladą, a tenże przykłąd miałby być dowodem na poparcie tezy, że czekolady trzeba zakazać.
Albo inny głupi przykład:
a) obiekt A uprawia sobie seks ze starszym mężczyzną - oboje zgodzili się na ten seks i są z niego zadowoleni
b) obiekt B jest maczany we wrzącej czekoladzie...
Czyli zakazujemy produkcji i spożycia czekolady!! Smile


Takich naciąganych przykłądów, które nie oddają sensu naszych rozważań, można zbudować wiele.
Przykład musi poprzez swoją równoległość odwzorowywać te same problemy tylko w nieco innych realiach lub z innymi artefaktami.

W rozpędze emocji, gdy brak argumentów w dyskusji, a potwór w nas domaga się kontunuowania walki, często miotamy się by wymyślać coś na poczekaniu, by dawać niepełne odpowiedzi lub naciągane przykłady.
Sami sobie przynajmniej udowadniamy, że to my mamy rację, a nie ten poje... dziwak, który niszczy naszą ułudę swoimi tekstami.

Najgorsze jest to, że zwykle są to osoby, które zdecydowały się odrzucić katolicyzm na rzecz niby "oświecenia". Ale zamiast oświecenia, te osoby, zbudowały sobie drugą, znacznie gorszą fikcję.
Dlatego tak często bronię kościoła. Bo jego fikcja jest dojrzalsza i przemyślana, warta uwagi i skupienia a przede wszystkim warta szacunku. Fikcja wykształciuchów jest płytka i bazuje na doraźnych emocjach, łatwa i przyjemna... dopóki jakiś inteligentny dziwak nie wskaże, że tam się pewne rzeczy nie trzymają kupy.



Cytat:
Bo z twojego dowodzenia przez indukcję wychodziło by, że tak. Przecież wszyscy lubią czekoladę i wszysy lubią seks więc zmusić kogoś do seksu to to samo co zmusić kogoś do zjedzenia czekolady.
Oj, coś z inteligencją krucho. Nie można zmusić kogoś do przyjemności. To przestępca może mieć identyczną w tym przypadku przyjemność z ukradzenia komuś czekolady (lub pieniędzy na nią) i z seksu.
Natomiast osoba gwałcona czy napastowana czekoladą nie będzie mieć prawdopodobnie żadnej w tym przyjemności. Bo tutaj mówimy o napastowaniu, a nie jest już tak ważne czym.

Natomiast ci, którzy zgadzają się na seks lub na przyjęcie czekolady lub na przyjęcie innego prezentu, podobnie odczuwają przyjemność z seksu, czekolady, prezentu... Oczywiście każdy ma swoje preferencje. Są tacy co nie lubią czekolady i tacy co nie lubią seksu.
Dlatego każdy wybiera sam.
Jak 12-letnie dziecko ma już swoje kieszonkowe, to może sobie kupić czekoladę. A dlaczego nie może kupić sobie seksu?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 10 Lis 2008, 0:30, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
Jak mu sie w dalszym ciągu nie uda z tą inicjacja będzie musiał sobie nową domene w przyszłym roku kupic, poza tym własnie zaczał służyć jako niewolik, czyzby ukryta natura SDM dała o sobie znać

http://www.prawiczek25.pl/
Co ciekawe. Widać wyraźnie, że tracenie prawictwa i dziewictwa jest dziś pożądane.
Media namawiają ludzi do seksu.
Dlaczegóż więc zabraniać dzieciom? Smile
Skoro i tak się masturbują to znaczy, że zaspokajają/rozładowują napięcie seksualne. A jakaż to róznica, czy seks jest solo czy z kimś?
Nawet z kimś to lepiej bo taka interakcja uczy, by wiązać się w pary, by dzielić się pewnymi sprawami z innymi ludźmi, by się kochać...

A jeśli się mylę to gdzie? Bo jakoś nikt nie umie mnie przekonać MĄDRYMI argumentami...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiążę jeszcze do postu KO.

Pokazał On, że seks ma jakieś specjalne miejsce w naszej kulturze, choć nasza kultura współczesna stara się usilnie, by ta pozycja została obniżona, by odsentymentalizować seks, pozbawić go atrubutów boskiej mocy.

Warto jednak, przy okazji rozważań, zauważyć, że specjalna pozycja seksu bierze się tylko z jednego faktu: siły tego popędu.
Jest to jeden z najsilniejszych popędów, szczególnie, gdy nie jesteśmy zagrożeni i mamy co jeść.
Gdy wszystkie popędy biernego przetrwania są zaspokojone, wtedy na scenę wchodzi ten jeden popęd, który odpowiada za naszą aktywność.

Ale ponieważ ludzie są różni, to poza statystyczną większością, która całą swoją zwierzęcością domaga się seksu (mówię zwłaszcza o samcach), to są także inni, którym natura poskąpiła tego popędu na rzecz innych (popęd konsumpcyjny, popęd władzy, popęd agresji itd.).
Wynika więc z tego, że jeśli dla kogoś wybór między czekoladą a seksem z piękną dziewczyną jest jednoznaczny (wygrywa czekolada), to znaczy, że takiemu człowiekowi (gdy nie skończy 15 lat) nie wolno pozowlić na czekoadę. A ten kto poczęstuje taką osobę "powinien być potraktowany pogrzebaczem"? Smile
A w takim razie znów wracamy do moich słów, do mojej propozycji, by to sąd decydował, czy większą krzywdę wyrządziliśmy czekoladą czy seksem... Amen
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mała ciekawostka:
http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Niebezpiczny-sprzet-Dziecko-stracilo-oko-przez-wybuch-latarki,wid,10518009,wiadomosc.html

Rozumiem, że teraz również sprzedawcy latarek, gdy tylko zbliżą się do waszych dzieci, dostaną pogrzebaczem?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
VCM

Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 9
PostWysany: 10 Lis 2008, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ totalnie bezsensowne porównanie
demagogia dla demagogii kwitnie tu bardzo

{post edytowany przez admina}
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VCM napisa:
ależ totalnie bezsensowne porównanie
demagogia dla demagogii kwitnie tu bardzo
Widzisz. Twoje uwagi są chamskie, bo nie czytając tego wątku od początku nie rozumiesz iluzji zawartej w mej wypowiedzi.
Sprawia to, że twój post jest jak spam. Nie ma wartości w tej dyskusji, bo najzwyczajniej w świecie jej nie czytałeś (wiem, jest długa, całe "aż" 17 stron - to musi męczyć tych co mają problem z literkami; pewnie wolisz komiksy...).

Gdybyś zadał sobie trud czytania, dowiedziałbyś się, że niektórzy właśnie podobnie próbują udowodnić szkodliwość seksu... Bardzo demagogicznie (trudne słowo) i naiwnie (łatwe słowo).

Ja poszukuję istoty zła i nie interesuje mnie demagogia. Ale to właśnie zwolennicy SP (Stronnictwa Pogrzebacza) uwielbiają nurzać się w demagogii swych pustych i wyświechtanych "prawd oczywistych".
Szkoda, że oczywistych tylko dla nich. Szkoda też, że nie mają talentu, by przekonac do tych prawd mnie. Szkoda, że brakuje im argumentów...

Jeszcze bardziej szkoda, że jeśli mimo całej swej demagogii, mają oni rację, to przez to, że brak im argumentów, to nie tylko, że nie przekonają jakiegoś tam dziwaka-filozofa, ale że nie przekonają zwałszcza pedofilów, którzy czytając ten wątek dojdą do wniosku, że skoro nie ma nic prócz demogogii to znaczy, że można seks uprawiać z dziećmi.
DLATEGO tak właśnie dbam o to, by wycisnąć te argumenty.
A ignorancja mych kontrdyskutantów sprawia, że czynią oni szkodę swej własnej sprawie. Czasami lepiej by było, by zamilknąć niż gadać głupoty.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 10 Lis 2008, 4:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:

Szkoda też, że nie mają talentu, by przekonac do tych prawd mnie. Szkoda, że brakuje im argumentów...

Jeszcze bardziej szkoda, że jeśli mimo całej swej demagogii, mają oni rację, to przez to, że brak im argumentów, to nie tylko, że nie przekonają jakiegoś tam dziwaka-filozofa, ale że nie przekonają zwałszcza pedofilów, którzy czytając ten wątek dojdą do wniosku, że skoro nie ma nic prócz demogogii to znaczy, że można seks uprawiać z dziećmi.
DLATEGO tak właśnie dbam o to, by wycisnąć te argumenty.

O.E. zastanów się czy nie zakończyć tego wątku, bo mam wrażenie, że ani Ciebie, ani pedofili nic nie przekona do zmiany zdania. Padło tu wiele poważnych argumentów (czytaj ze zrozumieniem i dokładnie:) a Ty jakobyś nie zauważył, lub raczej nie chciał zauważyć chociażby jednego. Prowokujesz... bo masz nadzieję, że w końcu ktoś "błyśnie" i Ci zaimponuje... Dla mnie to już czcza i jałowa dyskusja, toczona dla samego faktu żeby sie toczyła!!!!! Nudy i strata czasu....na gadanie "dziada do obrazu, a obraz do niego ani razu"...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 5:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
O.E. zastanów się czy nie zakończyć tego wątku, bo mam wrażenie, że ani Ciebie, ani pedofili nic nie przekona do zmiany zdania.
Nie stawiaj mnie w jednym rzędzie z pedofilami, bo nie wiem co oni mogą zrozumieć a co nie. Ja natomiast wiem, że czekam na ARGUMENTY


Cytat:
Padło tu wiele poważnych argumentów (czytaj ze zrozumieniem i dokładnie:) a Ty jakobyś nie zauważył, lub raczej nie chciał zauważyć chociażby jednego.
Wyławiam każdy po kolei i wykazuję, że to nie argument, tylko przyzwyczajenie.
Jesteś dobrym człowiekiem maka-rena, ale to nie oznacza, że rozumiesz czym różni się argument od wiary lub tradycji.
Oczywiście wiara i tradycja również mogą być poszlaką czy argumentem, ale z zastrzeżeniem, że to jednak nie jest argument ścisły (dowód) tylko właśnie poszlaka.

Kiedyś normą i tradycją było to, że korzystało się z niewolników - głównie murzynów.
Gdybym w tamtych czasach zaczął pisać, że należy znieść niewolnictwo, to połowa dyskutantów zapytałaby się najpierw czy jestem murzynem.
Potem wyciągnęliby różne pseudoargumenty za utrzymaniem niewolnictwa.
Ale powiem od razu uczciwie, że istnieją pewne argumenty (przesłanki) za utrzymywaniem niewolnictwa, ale nie będę ich przytaczał, bo są one dość trudne.

W każdym razie ja czekam na produkt rozumu, produkt w postaci argumentów. A jeśli ktoś nie ma aż tak silnego rozumu, by samemu stworzyć argumenty, to zamiast "geniuszu" można się zdać na mozolną pracę i przeszukac statystyki, publikacje, książki i wyciągnąć z nich rzetelną(!) wiedzę. Rzetelną a więc nie wprowadzającą pejoratywnych określeń już na początku wywodu, coś w stylu "pedofile są źli bo mają zły dotyk, a zły dotyk jest zły, bo jestgenerowany przez pedofilów" i tak kółko się zamyka. W takim tonie napisanych jest wiele artykułów zwłaszcza w mediach. Niezorientowanym wydaje się, że język jest fachowy a argumenty silne. Ale tak nie jest.

A ja się Ciebie maka-rena zapytam: jeśli nawet przeoczyłem jakiś argument (co jest raczej małoprawdopodobne, bo czytam tu wszystko z wielkim skupieniem), to pozostaje pytanie CZY TY czytałaś moje argumenty?




Cytat:
Prowokujesz... bo masz nadzieję, że w końcu ktoś "błyśnie" i Ci zaimponuje...
Z pewnością w moich tezach jest nieco prowokacji. Jako człowiek interesujący się psychologią nie wykulczam, iż "wymądrzam" się by dostąpić jakiejś formy akceptacji i szacunku, do czego zmierza wielu aktywnych ludzi.
Ale przecież to nie jest w tej chwili ważne, to jest temat zastępczy.
Jeśli napiszę, że 2+2=11, to jeśli będę miał na to argumenty, to nie ma potrzeby wnikac, czy mówię to by zaszpanować talentem, czy też z dobroci serca dzielę się wiedzą. (Tak apropos to to równanie jest prawdziwe) Smile


Cytat:
Dla mnie to już czcza i jałowa dyskusja, toczona dla samego faktu żeby sie toczyła!!!
Zgadza się. W tej chwili, prawie już nie pojawiają się porządne argumenty, a zamiast nich całe stosy inwektyw.
No ale dajmy szansę "pogrzebaczowcom", może myślą i przeglądają statystyki i w końcu, zostanę oświecony, że byłem w błędzie.

Cytat:
Nudy i strata czasu....na gadanie "dziada do obrazu, a obraz do niego ani razu"...
No tak rzeczywiście może to wyglądać. Ja (czyli dziad - przynajmniej z awatara) mówię, a obraz ni razu Smile

No ale to wolny kraj i wolne forum, więc jeśli ktoś się znudził to nie zmuszamy do czytania - można użyć funkcję "zaznacz wszystkie wątki jako przeczytane" w tym dziale lub dla całego Forum i już Smile

A tak na poważnie: nasza dyskusja jest bardzo ważna. Z jednej strony ratuje przed zdziczeniem tych, co tak chętnie chcieli używać pogrzebacza (może niektórzy zastanowią się nad swymi dzikimi zapędami), a z drugiej strony jest też szansa, że pedofil, który oprócz pożadania (choroby/słabości) ma jeszcze rozum i dobre chęci, po przeczytaniu tego wątku zmieni swe postępowanie tak, by jak najmniej zaszkodzić dziecku.


I na koniec bardzo trudna i wazna zagadka:
"Gdyby się okazało na podstawie badań przeprowadzonych przez wielu uznanych naukowców (w tym kobiety, by nie było wątpliwości), że seks nastolatków ze starszymi jest dobry dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego, to czy to spowodowałoby, że łatwo byłoby zmienić przyzwyczajenia?"

Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie brzmi: NIE.
Ludzie nienawidzą psychicznie chorych, w sposób bardziej niż oni na to zasługują. Ta nienawiść bierze się właśnie z lęku, żesami mogliby tacy się stać, że byliby bezbronni i zdani na łaskę innych. Podświadomie chcemy, by nas ktoś wtedy zabił, bo nie możemy znieść tej naszej słabości i litości, którą wzbudzamy.
Gdyby jakieś badania nawet wykazały, iż pedofilia ma dobroczynną moc i leczy z raka, to i tak ludzie mieliby opór przed akceptacją.
Nienawiść do czarownic jest tak wielka, że nawet świadomość, że znają one wiele skutecznych leków, nie pomagała czarownicom uniknąć stosu.
Nienawiść jest uczuciem, które pokonuje rozum.

I właśnie do tego zmierzam: by ludzie przyznali, że to nie rozum im dyktuje ich nienawiść do pedofilii. Od takiego przyznania się trzeba zacząć całą dyskusję.
Niektórzy, co bardziej mądrzy, potrafili przyznać się do emocji i niemożności całkowitego oderwania się od nich. I to jest właśnie dobry wstęp, by wyleczyć kogoś: wtedy, gdy chory przyzna się do swojej choroby.
W ten sposób można naprawiać (leczyć) zło w każdym człowieku, czy to jest pedofil, czy też jest to tylko człowiek z nadmiarem agresji i nienawiści.

To jest wątek o seksie i tabu, nie tylko pedofilii, ale właśnie tabu seksualne sprawia, że pedofil (typu C) jawi się jako agresor, a nie jako sprzedawca lalek barbie.
Wyobraźmy sobie, że jest człowiek, który nie czuje bólu. Wiemy o tym, ale gdy widzimy, że ktoś podchodzi i go bije pałką, to włączamy empatię, która projektuje nasz ból na tego człowieka. Czujemy, iż ten człowiek został ciężko pobity, bo sami byśmy się tak czuli.
A tymczasem, ten pobity człowiek może być nawet zadowolony, bo odczuł to jak masaż.
Podobnie jest ze sprawami tabu - to co dla nas groźne, straszne, specjalne, oszałamiające, "tylko dla dorosłych" itd. to nie może nam się zmieścić w wyobraźni, że może to być nieszkodliwe lub słabo szkodliwe dla dzieci.
Dużo się dysktuje nad leczniczymi właściwościami niektórych używek (kawa, marihuana itp.), ale ponieważ większość "porządnych" obywateli ma zafiksowane, że narkotyki są złe, to nawet im przez myśl nie przyjdzie by chocby dyskutować o możliwości zezwolenia, by dzieci mogły kupować marihuanę w sklepach... Po prostu to się najpierw nie mieści w głowie, a dopiero potem jest dyskutowane. Smile
A wielu ludzi wskazuje, że niektóre dobra konsumpcyjne mają podobny lub nawet gorszy wpływ na dzieci niż alkohol, papierosy czy marihuana.

Ale oczywiście zawsze można znaleźć drastyczny przykład, gdy dziecko nadużywało narkotyku i zmarło lub zniszczyło sobie życie. Ale nie dopuszcza się wtedy do głosu, tych co mogliby podać setki takich przykładów dzieci, których życie zniszczyło nadmierne objadanie się w McDonaldzie.
Pewne rzeczy są poprostu OK i nikt się nie zastanawia, by dokonywać korekt prawa zgodnie z tym co specjaliści naprawde odkryją, że szkodzi.
A biorąc pod uwagę całą mase pseudoispecjalistów, którzy żyją z tych narostów cywilizacyjnych i lęków, więc zmiany dokonują się bardzo powoli i w rytm ustalonej przez media drogi, o której już wspominałem.

Co najgorsze, to (powtórzę) dzisiejsza nienawiść do pedofilów zamieni się za 50-80 lat w jej ubóstwienie i nadtolerancję. Bo ludzie nie potrafią myśleć, są bezwolnymi wahadłami i każda moda wychyla ich raz w jedną raz w drugą stronę, a prawda jak to bywa jest po środku.
Tak samo było z homoseksualizmem i tak samo będzie z pedofilią.
Kiedyś czarownice wysyłano na stos, dziś dostają dofinansowanie jako przejaw kultury ludowej Smile
Jak mawia mjkl: "życie" Smile

Tyle, że ja nie mam zamiaru zgadzać się na takie GŁUPIE życie. Ja chcę by życie było mądre, by ludzie chcieli używać rozumu zamiast emocji.
By zło zwalczano rozumem a nie złem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 10 Lis 2008, 6:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reaasumując....po ponownym i wnikliwym przeczytaniu :
1. Chce mi sie płakać.....
2. Zrozumiałam...
3. Masz zajebistą rację...
4. Moje 5 lat socjologii szlak trafił...
5. Chyba Cię kocham....
I proszę nie odpisuj czasami........
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
reaasumując....po ponownym i wnikliwym przeczytaniu :
5. Chyba Cię kocham....
Ten wniosek bardzo mi się podoba. Bo wreszcie ktoś mnie kocha Smile
Zwykle nikt nie lubi "mądralińskich" dziwaków, którzy jak na złość są jeszcze adminami, a więc można ich oskarżać o despotyzm.


Cytat:
I proszę nie odpisuj czasami........
Czasami nie będę, ale za to ciągle Smile

A tak serio: studiowałaś socjologię?

Cytat:
3. Masz zajebistą rację...
To jeszcze nie przesądzone. Bo przecież mogą znaleźć się argumenty, które przekonają mnie.
Ale myślę, że w tym miejscu raczej żartujesz. Bardzo bym się zdziwił, gdyby ktoś ot tak, po przeczytaniu potrafił odrzucić emocje i przyznać mi rację. Byłoby to zjawisko wręcz niesłychane Smile
Dlatego biorę pod uwagę, że to co piszesz to taki gorzki sarkazm...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 10 Lis 2008, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
A tak serio: studiowałaś socjologię?

Ale myślę, że w tym miejscu raczej żartujesz. Bardzo bym się zdziwił, gdyby ktoś ot tak, po przeczytaniu potrafił odrzucić emocje i przyznać mi rację. Byłoby to zjawisko wręcz niesłychane Smile
Dlatego biorę pod uwagę, że to co piszesz to taki gorzki sarkazm...

No to właśnie masz okazję przeżyć to niesłychane zjawisko:
NIE ŻARTUJĘ!!!!!!!!!- mgr. socjologii ( serio to nie 5 a 7 lat- bo mi pracę magisterską za pierwszym razem promotor po całym piętrze rozsypał... i tak mi zeszło ją potem pozbierać)...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja pytałem o to zgadzanie się ze mną. Bo to, że jesteś magistrem socjologii to ja mogę uwierzyć, ale w to, że się ze mną zgadzasz mimo zajęcia wcześniej innego stanowiska, to jest właśnie niesłychane (aż chciałoby się rzec: podejrzane) Smile

Ale jeśli rzeczywiście zgadzasz się ze mną, to pozostaje nam czekać na argumenty innych, bo może przekonają one zarówno Ciebie jak i mnie do zmiany stanowiska...


Co do socjologii, to widzę, że nie tylko magisterskie studia skończyłaś, ale i doktorat robisz? A to znaczy, że chyba masz umysł naukowca (choć doktorat o niczym nie przesądza, bo niektórzy doktoranci robią doktoraty pracą fizyczną a nie umysłem - umysłem jest wtedy promotor, a rękoma doktorant).
Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, że jesteś blisko nauki, cieszę się, jeśli rzeczywiście zgadzasz się moimi argumentami.

P.S. Zapraszam również na Forum Nauki
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 10 Lis 2008, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
A tak serio: studiowałaś socjologię?

Ale myślę, że w tym miejscu raczej żartujesz. Bardzo bym się zdziwił, gdyby ktoś ot tak, po przeczytaniu potrafił odrzucić emocje i przyznać mi rację. Byłoby to zjawisko wręcz niesłychane Smile
Dlatego biorę pod uwagę, że to co piszesz to taki gorzki sarkazm...
Cytat:
No to właśnie masz okazję przeżyć to niesłychane zjawisko:
NIE ŻARTUJĘ!!!!!!!!!- mgr. socjologii ( serio to nie 5 a 7 lat- bo mi pracę magisterską za pierwszym razem promotor po całym piętrze rozsypał... i tak mi zeszło ją potem pozbierać)...

a ponieważ spanie to mam już i tak przez Ciebie z głowy na dziś i pewnie jeszcze nastepne pół roku.... to słowo a pro po emocji rzeknę...to nie jest trudne , szydzisz z mojego wykształcenia... i słusznie, żaden ze mnie socjolog- duchem przynajmniej, ale przez te wszystkie lata na studiach osłuchałam sie tyle herezji- jak mi sie wtedy wydawało, że musiałam zastanowić sie nad tym :dlaczego oni to wszystko mówią?potem... wyzbyłam sie wszystkich uprzedzeń i myślenia o nich jak o głupcach....odpowiednie nastawienie- pozytywne to kolejny krok... i tak poszło....Ciebie (bez urazy) początkowo potraktowałam podobnie....potem, też podobnie postąpiłam- jak przy słuchaniu socjologów- heretyków.... postawiłam dwie hipotezy, potwierdziła się jedna.... i tym o to torem dedukcji.. na zimno... bez emocji...jeden wniosek: Masz naprawde rację!!!! szczerze... od serca... chylę czoła!!!! Nie ma już tu dyskusjii....dla mnie wszystko jasne!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maka-rena

Doczy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWysany: 10 Lis 2008, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, że jesteś blisko nauki, cieszę się, jeśli rzeczywiście zgadzasz się moimi argumentami.

P.S. Zapraszam również na Forum Nauki

Skorzystam... dziękuję.... nie miałam okazji tam jeszcze zajrzeć... ciekawe czemu?Może dlatego, ze tak naprawdę to na forum weszłam tylko po to żeby pokój do wynajęcia zaoferować...a tu popatrz... "dziwne sa losy żywota ludzkiego...."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lis 2008, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
a ponieważ spanie to mam już i tak przez Ciebie z głowy na dziś i pewnie jeszcze nastepne pół roku.... to słowo a pro po emocji rzeknę...to nie jest trudne , szydzisz z mojego wykształcenia...
No nie szydzę właśnie. Rozmawiam tu przecież z ludźmi bez wykształcenia, którzy pewne sprawy biorą na "czuja" i nie mieści im się w głowie żadna jak to mówisz "herezja".



Cytat:
i słusznie, żaden ze mnie socjolog- duchem przynajmniej
A myślałem, że robisz lub robiłaś także doktorat z socjologii?


Cytat:
ale przez te wszystkie lata na studiach osłuchałam sie tyle herezji- jak mi sie wtedy wydawało, że musiałam zastanowić sie nad tym :dlaczego oni to wszystko mówią?potem... wyzbyłam sie wszystkich uprzedzeń i myślenia o nich jak o głupcach....odpowiednie nastawienie- pozytywne to kolejny krok... i tak poszło....
No to jestem pod wrażeniem. Większość studentów z herezjami mierzy się metodą 3Z (zakuć, zdać, zapomnieć; w wersji hardcorowej nawet 4Z bo jest jeszcze zapić).
Ludzie, którzy analizują to co słyszą, to rzadkość... (przynajmniej tak mi się zdaje).


Cytat:
Ciebie (bez urazy) początkowo potraktowałam podobnie....potem, też podobnie postąpiłam- jak przy słuchaniu socjologów- heretyków.... postawiłam dwie hipotezy, potwierdziła się jedna.... i tym o to torem dedukcji.. na zimno... bez emocji...jeden wniosek: Masz naprawde rację!!!! szczerze... od serca... chylę czoła!!!!
Aż dziw bierze, ale chyba muszę ulec. Wink

Cytat:
Nie ma już tu dyskusjii....dla mnie wszystko jasne!
Dla Ciebie być może tak. Dla innych nie. A co najgorsze: dla mnie nie wszystko jasne. Ja ciągle poszukuję prawdy i dlatego tak walczę o sensowne argumenty.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 10 Lis 2008, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OE tak z trochę innej strony, czy dzieci twoim zdaniem powinny mieć prawo do zakupu i konsumpcji alkoholu?
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Lis 2008, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy maka-rena to intelektualny sobowtór julcika?
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 10 Lis 2008, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba tak, bo zjechala mnie jak bura suke Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Nastpny
Strona 13 z 19

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron