reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

iceland.pl
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 31 Sie 2005, 21:40    Temat postu: iceland.pl Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 20:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 31 Sie 2005, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt na Islandii nie pisze, że przeciętny Polak to narkoman! A że Polska jest czołowym producentem amfetaminy na świecie to akurat święta prawda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 31 Sie 2005, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 31 Sie 2005, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za absurdalne posunięcie celników.
Kwas siarkowy znajduje się w większości akumulatorów!!
Na całym świecie można legalnie nabyć ten środek chemiczny w każdym sklapie z odczynnikami.
To tak jakby skazać kogoś za posiadanie wody, bo do produkcji amfetaminy niezbędna jest również woda...
A kwas siarkowy jest tylko pobocznym środkiem służącym w tej produkcji, a nie głównym prekursorem.

To poprostu ośmiesza Islandczyków strasznie!
Jedynie mogli go aresztować, że przewoził materiał żrący, bo kwas siarkowy jest żrący...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2005, 5:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko jestesmy jednym z najwiekszych producentow amfetaminy ale robimy najlepsza amfe na swiecie!!!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 1 Wrz 2005, 8:12    Temat postu: Amfa Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
ale robimy najlepsza amfe na swiecie!!!

Tak, zgadza się...
Podobnież niektóre bardziej specjalistyczne laboratoria mafii mają całkiem profesjonalny personel i rzeczywiście produkt mógłby być sprzedawany w aptece, tak jest czysty!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
music80s
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2005, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 20:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2005, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sie zdenerwowalam.
skad Twoj, panie 80s wiesci, ze jak ktos jest dealerem to musi byc tez cpunem? znasz takich na peczki czy moze robiles badania w srodowisku narkomanow?
skad Twoj, panie 80s wniosek, ze mieszkancy Islandii nie naleza do zacofancow i debili? Byles? Widziales? Znasz jakas grupe Islandczykow na ktorej zrobiles badania?
Tyle samo tu osob, ktore zapewne okreslilbys mianem "debili" jak wszedzie indziej. Tak to juz jest na tym swiecie.
Lesba to okreslenie pejoratywne. Zastanow sie kilka razy zanim kogokolwiek w ten sposob nazwiesz. Szczegolnie w Islandii, ktora tak kochasz najwyrazniej. Tu sie osoby homoseksualne traktuje z naleznym im, jak i kazdemu innemu czlowiekowi, szacunkiem.
Kolejne: duzo sie produkuje w Polsce narkotykow, ale to wina "biedy w spoleczenstwie i polozenia geograficznego"? Zastanow sie co mowisz... osoba X i Y produkuja narkotyki, bo to latwy zarobek. Produkuja narkotyki, bo wola tak sie utrzymywac niz ruszyc sie jeden z drugim i pracowac legalnie, sprzatajac czy wykonujac inna ciezka, malo platna prace. Nic nie jest wytlumaczeniem dla produkcji narkotykow, a juz na pewno nie "polozenie geograficzne".
cytat: "Jakby napisali tak według pzeprowadzonych statystyk policyjnych i rzeczywistych faktów to wszystko byłoby OK.A oni napisali tak na podstawie jednej opinii przestępcy Litwina wrrrr. " -1. przeprowadza sie badania, babcie przez ulice itp. statystyk sie nie przeprowadza. 2. nigdy nie spotkalam sie z nierzeczywistym faktem. 3. jesli tak Cie oburza, ze nie maja badan statystycznych na potwierdzenie slow rzeczonego Litwina, sam nie tworz teorii, ktorych nijak potwierdzic nie mozesz.
Pozdrawiam
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2005, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana Shocked
Ale cie musial ze zloscic :wink:
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Steva

Dołączył: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysłany: 1 Wrz 2005, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisał:
to sie zdenerwowalam.


Wcale Ci się nie dziwię..... :wink:
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 2 Wrz 2005, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 20:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 2 Wrz 2005, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. nie Laurankuj mnie. nie jestem Twoim kotem.
2. nie kolorkuj, nie ogonkuj, jestesmy duzymi dziecmi, rozumiemy bez zdrobnien.
3. nie uzyles skrotu i sie nie tlumacz, ze uzyles skrotu, bo to zaden skrot. "lesba" nie jest skrotem, tylko negatywnym slowem na lesbijke.
miedzy podroznikem, a turysta jest roznica znaczeniowa.
"lesba" to okreslenie pejoratywne, czego nijak nie znajdziesz ani w slowie "turysta" ani w "podroznik".
4. nie jestem pewna czy rozumiesz co oznacza "skrot myslowy". wlasciwie to z Twojej wypowiedzi wynika, ze nie masz bladego pojecia co oznacza.
5. nie musisz pisac "nie szanuje homoseksualistow" zeby bylo to odebrane jako nieszanowanie. wystarczy, ze nazwiesz ich "lesba" "pedal" i juz.
6. i znowu: zrobiles badania na grupie homoseksualistow? wiesz, ze oni uwazaja sie za lepsze osoby niz osoby heteroseksualne? masz dane zeby te rewelacje potwierdzic? czy moze to znowu z palca wyssane? wiedza z podworka?
7. moj drogi, jesli ludzie zwracaja sie do Ciebie w tonie "malo fajnym" to moze warto kilka spraw przemyslec? moze maja powody zeby sie tak do Ciebie zwracac? moze warto by w sobie cos pozmieniac?
8. ja Ci nie chce marzen odbierac, tylko nie tworz teorii na temat Islandii, kiedy nie masz bladego pojecia co mowisz. I jak juz musisz miec swoja Arkadie, to lepiej wymysl sobie jakis kraj, bo Islandia, cudowna jak jest, nigdy nie dorosnie do Twoich oczekiwan.
9. z czym sie zgadzasz? chcialabym bardzo wiedziec... pokaz mi z czym z tego co napisalam sie zgadzasz...
10. ja nie miewam atakow szalu. jestem wyjatkowo spokojna. + nie Laurankuj mnie. nie jestem Twoim kotem.
11. nie bardzo widze co mialabym przemyslec, Twoj post nie wniosl nic nowego i nie nastraja do przemyslen zupelnie.
12. ja tez mam nadzieje, ze juz nigdy nie napiszesz tak dlugiego postu.
pozdrawiam
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
music80s
Gość
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:54, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Music80s
Podziwiam cię Exclamation
Nie nie podziwiam dziwie ci się żę chce ci się tyle pisać Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 17:06    Temat postu: Dyskusja Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety napisałem kolejny długi post ale czasami jak nieda sie inaczej to tak trzeba.
Dobrze, Ĺźe lenny tego nie widzi Very Happy Very Happy Very Happy

Wreszcie się okazało, że długi post z cała serią argumentów, to nie mądrowanie się na forum, ale zwykła dyskusja w obronie swych poglądów i racji Smile

Mam natoamist propozycję w sprawie "lesby". Bo przecież chodzi tak naprawdę o intencje...
Jeżeli twoje intencje co do lezbijek nie były wrogie, a ten "skrót myślowy" wymsknął Ci się niechcący, to sądzę, że możesz zostać rozgrzeszony.

Bo to nie słowa są ważne, ale emocje jakie ze sobą niosą...
Oczywiście, gdy powiem, że ktoś "jest głupi", to nie może to oznaczać, że jest mądry, bo było by to zaprzeczenie idei komunikatywności języka.

Ale czasem warto pomyśleć jak poczuje się osoba okreslana jakąś nazwą...
Jeżeli ktoś ma np. 60 lat, a Ty music80s masz "tylko" 19, to ten ktoś w skrócie może o Tobie powiedzieć (nawet w formie życzliwej) "smarkacz" albo "szczyl" albo "dzieciak" albo "młokos" itp.
Z pewnością nie będzie to dla Ciebie supermiłe.
Dlatego przekaz językowy powinien uwzględniać wiele czynników.
Wiele konfliktów na tym forum wynikało głównie ze złego odbioru czyichś intencji.
Niestety ze względu na ułomność języka (szczególnie pisanego), i nawet z użyciem emotów, nie jesteśmy w stanie przekazać naszych myśli dokładnie, chyba, że post miałby gigantyczną wielkość.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
music80s
Gość
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Już wyjaśniłem że napisałem lesba bo sie spieszyłem


Być może zbyt często jednak posługujesz się "skrótem" a zbyt rzadko "myślowym"??
Co do nieszczęsnego słowa "lesba" - każdy człowiek o ilorazie inteligencji powyżej ilorazu kurczaka, może zdać sobie sprawę, że to określenie może mieć znaczenie wyłącznie pejoratywne. To tak samo, jakbyś napisał, że użyłeś skrótu "pedał". Pedał to jest od roweru a w znaczeniu preferencji - jest paskudne. Chyba zdajesz sobię z tego sprawę?
I nie uznawaj, że jak tylko Lauraana Ci odpisała, to znaczy, że tylko ją to obchodzi. Po prostu część osób (tak jak ja) uznała, że to co napisała absolutnie powinno wystarczyć. Jak ktoś mądrze napisał czy powiedział, to czasem nie ma sensu powatzrać tego samego innymi słowami. Choć czasem okazuje się, że jednak nie ma innego wyjścia.
A pomiędzy "Katarzyno" i "Kasiu" a "lesbjka" i "lesba" różnica jest taka jak między krzesłem i krzesłem elektrycznym...

A z innej zupełnie beczki: Jak Ci się podobał nowy artykuł zamieszczony na iceland.pl?
(w ten dyskretny sposób zmienię temat) :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:52, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisał:
niekiedy trzeba dużo myślec żeby go zrozumieć

Podobno ten proces ma swoją przyszłość :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 3 Wrz 2005, 19:30    Temat postu: Re: Dyskusja Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Dobrze, Ĺźe lenny tego nie widzi Very Happy Very Happy Very Happy

lol oj widzi widzi..... 8) i nawet ladnie wybrnal music80s z tego ataku...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron