reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

znalazłam prace w Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 27 Wrz 2005, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomocy
Pracodawca poinformował mnie emailem że moje aplikacje zostały pozytywnie ropatrzone i mam przyjeżdżać.
Jednak ja nie potrafie w pełni cieszyć się z tej wiadomości...
Coś mi tu nie gra. Cały ten czas oczekiwania na wize spędziłam na wyczekiwaniu pisemnego zawiadomienia z Biura do Spraw Imigracji. Czyż nie tak to powinno prawidłowo się rozegrać? Czy nie powinnam mieć NA PIŚMIE potwierdzenia że dostałam tą wize??
Jaką mam gwarancje że rzeczywiście ją otrzymałam, że gość jest w porządku? A poza tym nie powinnam mieć właśnie takiego zaświadczenia żeby okazać je np. po przylocie - na lotnisku?
Zaświadczenia nie mam - mam tylko ksero umowy - aż tak mam polegać na uczciwości tego człowieka? Strach mnie obleciał. Na prawde myślałam że dostane to na piśmie...... Jak to jest?!!! Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 27 Wrz 2005, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja swoja zgode na pobyt dostalam na pismie... tylko ze ja mialam studencka, to moze inaczej.
chociaz nie sadze... ja bym nie panikowala... po 1 on jest na miejscu wiec moze dostal informacje szybciej, a do ciebie list doleci za kilka dni, a po 2 - jak nie doleci to zadzwon do utlendingastofnum (www.utl.is) i zapytaj :)
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
adam
Gość
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 3:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna napisał:
pomocy
Pracodawca poinformował mnie emailem że moje aplikacje zostały pozytywnie ropatrzone i mam przyjeżdżać.
Jednak ja nie potrafie w pełni cieszyć się z tej wiadomości...
Coś mi tu nie gra. Cały ten czas oczekiwania na wize spędziłam na wyczekiwaniu pisemnego zawiadomienia z Biura do Spraw Imigracji. Czyż nie tak to powinno prawidłowo się rozegrać? Czy nie powinnam mieć NA PIŚMIE potwierdzenia że dostałam tą wize??
Jaką mam gwarancje że rzeczywiście ją otrzymałam, że gość jest w porządku? A poza tym nie powinnam mieć właśnie takiego zaświadczenia żeby okazać je np. po przylocie - na lotnisku?
Zaświadczenia nie mam - mam tylko ksero umowy - aż tak mam polegać na uczciwości tego człowieka? Strach mnie obleciał. Na prawde myślałam że dostane to na piśmie...... Jak to jest?!!! Question


Tak. Ja mialem identyczną sytuację. Po przyjeździe, po kilku dniach, pracodawca dał mi work permit, residence permit i wszystkie inne potrzebne papiery. Na lotnisku sprawdzają właściwie tylko paszporty, a jeśli lecisz z Kopenhagi to kontroli paszportowej nie ma w ogóle. W razie czego wystarczy, że pokażesz ksero umowy. W najgorszym wypadku celnik zadzwoni do twojego pracodawcy i wyjaśni sprawę.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 3:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna bez paniki.
Musisz powoli zachowywac sie jak islandczycy.
Znam przypadki kiedy ktos przyjezdzal na Islandie i tutaj otrzymywal papiery. Najczesciej jest tak jak pracodawca sklada wniosek o pozwolenie na prace.
Z drugiej strony facet by cie nie sciagal tutaj jak by tego pozwolenia nie bylo. W przypadku braku tych papierow podajesz namiary na goscia i mowisz ze ci kazal przyjechac. Nie sadze zeby bylo mu na reke sie tlumaczyc.

Glowa do gory, pakuj cieple ubrania zegnaj sie z rodzina i przylatuj.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justynko będzie dobrze....na lotnisku nie sprawdzają żadnych kontraktów, przecież na Islandię można normalnie lecieć na 3 miesiące ze tak powiem turystycznie. Mam tylko jedno istotne pytanie...czy Tobie również pracodawca funduje bilet? Jeśli chodzi o mego męża.....już by było wszystko oki....ale okazało się, że ma paszport ważny do grudnia tego roku, więc teraz na biegu wyrabia nowy, potem faks do nich...i potem to ja już sama nie wiem. Moze będzie dobrze ??? Jesteśmy już z mężem w ciężkiej desperacji....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Wszystkim za pocieszające odpowiedzi :-)
Eliszeba - za bilet lotniczy muszę zapłacić sama. Będzie mnie to kosztowało 3115zł. Wiem, że można pokombinować z połączeniami i polecieć taniej, ale ponieważ lecę pierwszy raz wybrałam najbardziej proste połączenie, z 2 godzinną przesiadką w Kopenhadze.
Jak to się stało że zapomnieliście z mężem o paszporcie? Ja na wyrobienie nowego czekałam prawie miesiąc! Oby dało się to zrobić ekspresowo - życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech Justynko, jeśli chodzi o paszport to trochę niedbałość...masz rację pierwszy raz lepiej nie kombinować i lecieć przez Kopenhagę. Niektórzy mają szczęście i pracodawca funduje im bilet....np.Corel:) to jednak duży wydatek. To kiedy planujesz odlecieć ku lepszej przyszłości ? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey Eliszeba. Kupiłam bilet na 7 października. Zapłaciłam taniej niż myślałam - bo "tylko" 2400zł. Teraz mam tydzień spokoju.
Pozdrawiam lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba
Pracodawca kupuje bilet i w wiekszosci przypadkow okazuje sie na miejscu, ze przez pol roku bedzie ci potracal z pensji.
Justynie napewno by tez kupil gdyby o to poprosila.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to rzeczywiście poniżające, jeśli człowiek po studiach wyjeżdża do pracy w przetwórstwie Question Question Exclamation
Z taką opinią spotykam się wśród moich znajomych i coraz mniej ciesze się z tego wyjazdu.
A jak Wy sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 30 Wrz 2005, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd taki pomysł? Jestem po studiach i pracuję jako operator żurawia, bo mi to sprawia przyjemność i zarabiam mnóstwo kasy.

Mój ojciec jest profesorem, a przez całe lata za komuny pracował jako robotnik na kolei.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Paź 2005, 3:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna zadna praca nie hańbi Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 1 Paź 2005, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. TeĹź jestem tego zdania.
Nie potrafie tylko zrozumieć ludzi którzy radzą mi, że lepiej już nic nie robić niż tracić zdrowie przy ciężkiej pracy.
Dobrze że piątek już niedaleko i zostawie to leniwe środowisko Very Happy
Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 1 Paź 2005, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna ja też jestem po studiach i zarabiam w Polsce 1100 zł netto + czasami jakaś premia w firmie gdzie pracuję od 6 lat i to jest dopiero poniżające !!!! Ponieważ mój czynsz wynosi 650 zł, to nie byłabym w stanie nawet się utrzymać za te pieniądze...Justynko pakuj się i uciekaj , może z czasem znajdziesz coś innnego, albo jak Ci się nie spodoba to zaoszczędzisz trochę i wrócisz. Nie słuchaj w ogóle takich opinnii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Paź 2005, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justynko ja na poczatku mylem kible i sprzatalem brudy po innych. W ten sposob zarabialem na mieszkanie, rate na samochod utrzymywalem rodzine i co roku jezdzilem do cieplych krajow.
A w Polsce mialem wlasna firme /nie duza 9 osob/ i nie bylo mnie stac na nic /nie zylem jak biedak, ale co roku nie jezdzilem do cieplych krajow/
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 1 Paź 2005, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbudowałam się wystarczająco. Dziękuje :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 2 Paź 2005, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ano jestem jestem
Praca jak sie marzy Very Happy
Pogoda na razie odpukac wporzo
Czekamy na Was rodacy Very Happy jest super i tyle
powodzonka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yiraki
Gość
PostWysłany: 6 Paź 2005, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 16 Kwi 2006, 0:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 29 Paź 2005, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej hej. jestem juz tutaj trzy tygodnie. jestem zachwcona! czuje sie swietnie, ludzie sa wspaniali. pogoda nie najgorsza, bo mrozow na razie nie ma a ze sniegiem to ladniej nawet, przyjemniej. pamietacie jak pytalam czy na wiosce bede miala doste do komputera Question a wiec nie mam. teraz pisze bo jeden z polakow ma laptopika i mam taka okazje. kontakty sa takie same. pozdrawiam wszystkich serdeczne!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Paź 2005, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyno witamy na Islandii. To dobrze że jesteś zadowolona.
Za pierwsza wypłate zakup komputera Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron