reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

jakiej narodowo艣ci pracownicy s膮 przetw贸rniach opr贸cz Pol.?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Justyna

Do潮czy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWys砤ny: 3 Wrz 2005, 18:50    Temat postu: jakiej narodowo艣ci pracownicy s膮 przetw贸rniach opr贸cz Pol.? Odpowiedz z cytatem

Czy jest na forum kto艣, kto pracuje w jednej z takich przetw贸rnii i chcia艂by si臋 ze mn膮 podzieli膰 t膮 informacj膮?
No tak.......... ale czy osoby pracuj膮ce w wioskach, w kt贸rych takie przetwornie wyst臋puj膮 maj膮 dost臋p do komputera???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 3 Wrz 2005, 20:30    Temat postu: Narody Odpowiedz z cytatem

S膮 np. mili ludzie z Mongolii Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Wrz 2005, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna
Na islandii jest 120 narodowo艣ci!

A co do komputer贸w.
To nie trzeci 艣wiat czy nawet polska /chociasz w polsce coraz wiecej ludzi ma dost臋p do netu, chyba przesadzi艂em/ i nawet na wioskach jest internet.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
faxe
Go舵
PostWys砤ny: 4 Wrz 2005, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam kto pracuje w przetworniach tyc ktore znam.
Islandczycy,Polacy,Szwedzi,Filipinczycy,Serbowie,Litwini,Wlosi,Angolczycy,Faroerczycy,Meksykanczycy.

I wreszcie na temat dostepnosci internetu "na wioskach" to wszyscy ktorych znam(obcokrajowcy),ktorzy mieszkaja na Islandii i nie przyjezdzaja tu tylko do pracy sezonowej posiadaja komputer,a co za tym idzie dostep do internetu.
Zywym przykladem tego jestem ja sam.

POZDRAWIAM wszystkich,ktorym sie wydaje,ze w Islandii na wioskach jest trzeci swiat.
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 4 Wrz 2005, 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faxe napisa:
Zywym przykladem tego jestem ja sam.

No Wa膰 Pan, to w metropolii przebywasz Smile
Neskaupstadur to du偶e miasteczko (patrz: http://www.iceland.pl/artyk/040106artyk1.html )
Mieszka tam ponad 1400 mieszka艅c贸w, a to bardzo du偶o jak na Islandi臋, bo internet i cywilizacja pojawiaj膮 si臋 nawet tam gdzie mieszka tylko 100 ludzi... Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
mariusx
Go舵
PostWys砤ny: 4 Wrz 2005, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W艂a艣nie wybieram si臋 do Neskaupstadur, to rozstrzygne ten s艂owny pojedynek, ale z tego co wiem to miasteczko jest na warunki islandskie metropoli膮.
Powr髏 do g髍y
Justyna

Do潮czy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWys砤ny: 4 Wrz 2005, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuje za odpowiedzi. Jednak moje pytanie odno艣nie dost臋pu do komputera zosta艂o mylnie odebrane. Nawet nie w膮tpie w posiadanie komputer贸w przez ludno艣膰 zamieszka艂膮 w Islanii - nawet tych co 偶yj膮 "w wioskach". Interesuje mnie jednak czy Polacy pracuj膮cy w takich przetw贸rniach maj膮 do nich dost臋p. Przecie偶 na takiej przys艂owiowej wiosce nie ma kawiarenki internetowej, a 偶aden pracodwca nie jest matk膮 Teres膮 偶eby udost臋pni膰 sw贸j. Dlatego nie wydaje mi si臋 偶eby to by艂o takie oczywiste.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Wrz 2005, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiekszosc polakow na islandii ma kpmputery. Pracujea tutaj nie jest to taki duzy wydatek.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
faxe
Go舵
PostWys砤ny: 4 Wrz 2005, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Neskaupstadur,ktore nazywane jest wioska jest kawiarenka internetowa,takze kazdy ma dostep do internetu.
Powr髏 do g髍y
DmX81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 02 Lis 2005
Posty: 213
Sk眃: Z nienacka
PostWys砤ny: 12 Lis 2005, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w jakiej przetworni pracujecie? mozecie cos opowiedziec o tej pracy? tzn co nalezy do obowiazkow, wynagrodzenie... cokolwiek? dzieki:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Lis 2005, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja naszc臋艣cie nie pracuje przy rybkach.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 12 Lis 2005, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DmX81 napisa:
a w jakiej przetworni pracujecie? mozecie cos opowiedziec o tej pracy? tzn co nalezy do obowiazkow, wynagrodzenie... cokolwiek? dzieki:)

Obowiazki poznasz na miejscu,sa uzaleznione od rodzaju fabryki ,ilosci ryby i rodzaju ,wynagrodzenie bylo walkowane juz kilka razy na forum.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DmX81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 02 Lis 2005
Posty: 213
Sk眃: Z nienacka
PostWys砤ny: 12 Lis 2005, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:

Obowiazki poznasz na miejscu,sa uzaleznione od rodzaju fabryki ,ilosci ryby i rodzaju ,wynagrodzenie bylo walkowane juz kilka razy na forum.
no rozumiem:) ale chcialem zapytac forumowiczow ktorzy pracuja aby opowiedzieli cos od siebie - o ile to dozwolone hehe bo z tej info sie dowiedzialem tyle co wiedzialem wczesniej:) oczekiwalem np odpowiedzi ze ktos pracuje gdzies tam w jakims miasteczku i ma sie tak i tak a kto inny tak i tak... chyba ze sie przeliczylem Confused interesuje mnie wyjazd i dlatego sie chcialem jak najwiecej dowiedziec - wiem ze gdzies w archiwum na forum cos znajde... ale jesli mozna zapytac i kots sie moze wypowiedziec to przeciez chyba moge z tego skorzystac - po to jest to forum chyba:) pozdrawiam
viking_warrior napisa:
Ja naszc臋艣cie nie pracuje przy rybkach.
Smile Very Happy a gdzie viking pracujesz, o ile to nie tajemnica sluzbowa i nie bedziesz musial sie potem mnie pozbyc lol pozdrawiam wszystkich ! Very Happy Smile lol Twisted Evil
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 12 Lis 2005, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawde ciezko opowiedziec na czym polega praca w rybach ,bylby to nie lada wyklad.Zalezy od rodzaju ryby ,przetworni ,ja kiedy pracowalam w rybkach robilam najprzerodniejsze rzeczy od filetowania,pozbawiania ryby skory ,pletw i ogonow ,krojenia ,ukladania ,rulowania,zamrazania,wybierania pasozytow,itd az do koncowego pakowania produktu .Zupelnie cos innego bedziesz robil np jesli zatrudnisz sie przy sledziu lub przy solonej rybie.Dlatego ciezko odpowiedziec na ten temat krotko.Dla faceta to nie jest ciezka praca .Stawki sa od 700 do 1000 kr brutto za normalna godzine ,zalezy od przetworni i rodzaju pracy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DmX81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 02 Lis 2005
Posty: 213
Sk眃: Z nienacka
PostWys砤ny: 12 Lis 2005, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
,wybierania pasozytow,itd .
brzmi pyysznie lol hehe dzieki za odp) juz teraz cos wiem wiecej:) rozumiem zeby dostac sie na lepsze stanowisko, trzeba znac jezyk islandzki tak? bo mimo ze skoncze studia nie nastawiam ze na nic wiecej jak na fizycznego, przynajmniej na dluzszy poczatek;) pozdrawiam i dzieki za odp
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ramzes

Do潮czy: 09 Kwi 2006
Posty: 30
Sk眃: Pozna艅/Glasgow
PostWys砤ny: 10 Kwi 2006, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
naprawde ciezko opowiedziec na czym polega praca w rybach ,bylby to nie lada wyklad.Zalezy od rodzaju ryby ,przetworni ,ja kiedy pracowalam w rybkach robilam najprzerodniejsze rzeczy od filetowania,pozbawiania ryby skory ,pletw i ogonow ,krojenia ,ukladania ,rulowania,zamrazania,wybierania pasozytow,itd az do koncowego pakowania produktu .Zupelnie cos innego bedziesz robil np jesli zatrudnisz sie przy sledziu lub przy solonej rybie.Dlatego ciezko odpowiedziec na ten temat krotko.Dla faceta to nie jest ciezka praca .Stawki sa od 700 do 1000 kr brutto za normalna godzine ,zalezy od przetworni i rodzaju pracy.


mam takie pytanie odnosnie zapachow? duzo osob znajomych pracujacych w norwegii w takich zakladach, poprostu smierdzialo- bardzo prosze o potwierdzenie takiej informacji
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron