reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Bronisław Komorowski o Islandii
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
leo

Doczy: 17 Wrz 2008
Posty: 3
Skd: Wrocław
PostWysany: 16 Gru 2010, 12:20    Temat postu: Bronisław Komorowski o Islandii Odpowiedz z cytatem

Fragment wykładu prezydenta RP w German Marshall Fund of the United States wygłoszonego do przybyłych tam ambasadorów, senatorów, kongresmenów i przedstawicieli mediów.

Cytat:
Od tej pory będę ściśle obserwował i się zastanawiał, gdzie jest Islandia. Islandia w tym sensie czy jest częścią Europy. Intuicyjnie zawsze sądziłem, że tak. W sensie kulturowym, mentalnościowym itd. Geograficznie to jest pewnie inaczej, na mapach gdzieś tam zawsze oddzielana. Kulturowo na pewno tak. A jak już jest 6 tysięcy Polaków, to już kawał Europy macie na pewno.”

źródło: http://lubczasopismo.salon24.pl/latarnik/post/258736,to-bylo-wspaniale-przemowienie-nikt-nie-mial-szansy-zasnac

W tekście jest całkiem sporo równie "błyskotliwych" uwag, jak choćby
Cytat:
W naszym miejscu Europy, jak ktoś pamięta mapę Europy, nie wiem czy w Ameryce ktoś pamięta, jak wygląda mapa Europy, czy nie? Nie jestem tego pewien.

Oczywiście "niezależne" polskie media, które krytykowały Lecha Kaczyńskiego za wszystkie możliwe wpadki, nie raczyły zwrócić uwagi na te jakże błyskotliwe uwagi obecnej głowy państwa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 7 Sty 2011, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram prezydenta i liczę że obserwuje i zastanawia się gdzie jest Islandia.

Moja podpowiedź schowała się obok Grenlandii.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Sty 2011, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janiszelk
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Pa 2007
Posty: 40
Skd: elk
PostWysany: 8 Sty 2011, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leo...kolego widze ze Pis sie klania....przepisales kilka zdan z przemowienia Komorowskiego(dokladnie to przekalkowales)notabene Islandii...napisz o jaka Ci wpadke chodzi bo ja zadnej nie zauwazylem....domyslam sie ze nie sluchales wypowiedzi prezydenta i kalkujesz cos o czym nie masz zielonego pojecia...Napisze Ci ze ambasador Islandii w USA spytal sie co mysli nasz prezydent o wejsciu do Unii Islandii i TUrcji(zostawmy Turcje )....nasz prezydent odpowiedzial,ze kazdy kraj ktory chce dolaczyc do Unii musi sie o to starac,ze to nie jest tak ze chce i mam....ze Islandia kulturowo nalezy do Europy,chociaz geograficznie nie koniecznie(tak jak Turcja)....i dodal ze jesli jest tam 6 tys.Polakow to juz w czesci nalezy do Unii....widzisz tu jakos gafe....dalej mow ze biale jest czarne....No chyba ze myslisz ze przecietny amerykanin wie wogole gdzie lezy Polska(bo pewnie mysli ze to czesc Rosji)...MJKL pokazales kawal dobrej roboty..tylko prezydent Ci sie pomylil,a pozatym to gowno On ma do gadania w sprawie wiz...(Barack rowniez).A Komorowski wspomina o wizach,co by w kraju zwykli ludzie nie powiedzieli ze dalej musimy skomlec w aambasadzie o nie....myslisz ze Komorowski nie wie ze prezydent USA ma tyle do gadania w sprawie wiz co Ty czy ja...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 8 Sty 2011, 4:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janiszelk napisa:
-....nasz prezydent odpowiedzial,ze kazdy kraj ktory chce dolaczyc do Unii musi sie o to starac,ze to nie jest tak ze chce i mam....ze Islandia kulturowo nalezy do Europy,chociaz geograficznie nie koniecznie(tak jak Turcja)....i dodal ze jesli jest tam 6 tys.Polakow to juz w czesci nalezy do Unii....widzisz tu jakos gafe....



mozna brac przyklad z UEFA - Turcja i Islandia uczestnicza w potyczkach na starym kontynencie, ba nawet Izrael jest zaliczny do Europy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 8 Sty 2011, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
ba nawet Izrael jest zaliczny do Europy


ale chyba z lekko innych powodów (wyobraz sobie druzyne izraela podrozujaca po bliskim wschodzie w czasie rozgrywek, albo wynik meczu izrael-iran w teheranie)
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Sty 2011, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
siewa26 napisa:
ba nawet Izrael jest zaliczny do Europy


ale chyba z lekko innych powodów (wyobraz sobie druzyne izraela podrozujaca po bliskim wschodzie w czasie rozgrywek, albo wynik meczu izrael-iran w teheranie)



_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leo

Doczy: 17 Wrz 2008
Posty: 3
Skd: Wrocław
PostWysany: 9 Sty 2011, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janiszelk napisa:
Leo...kolego widze ze Pis sie klania....

Z czego wnosisz? Stwierdzenie, że prezydent gada bzdury automatycznie oznacza, że popieram PiS? Nie wątpię, że taką logikę prezentuje wielu wyborców, ale myślę, że kolega mógłby się wysilić na więcej i powstrzymać od takich tanich chwytów.
janiszelk napisa:
przepisales kilka zdan z przemowienia Komorowskiego(dokladnie to przekalkowales)notabene Islandii...napisz o jaka Ci wpadke chodzi bo ja zadnej nie zauwazylem....domyslam sie ze nie sluchales wypowiedzi prezydenta i kalkujesz cos o czym nie masz zielonego pojecia...Napisze Ci ze ambasador Islandii w USA spytal sie co mysli nasz prezydent o wejsciu do Unii Islandii i TUrcji(zostawmy Turcje )....nasz prezydent odpowiedzial,ze kazdy kraj ktory chce dolaczyc do Unii musi sie o to starac,ze to nie jest tak ze chce i mam....ze Islandia kulturowo nalezy do Europy,chociaz geograficznie nie koniecznie(tak jak Turcja)...i dodal ze jesli jest tam 6 tys.Polakow to juz w czesci nalezy do Unii....widzisz tu jakos gafe....dalej mow ze biale jest czarne....No chyba ze myslisz ze przecietny amerykanin wie wogole gdzie lezy Polska(bo pewnie mysli ze to czesc Rosji)...

Pudło... Wysłuchałem całego przemówienia i doskonale wiem, czego dotyczyło. Uważam że cała ta przemowa to jedna wielka gafa, ale nie widzę powodu rozwodzić się nad tym ze szczegółami, gdyż to nie jest forum polityczne. Jeśli chodzi o meritum: uważam za żenujące publiczne roztrząsanie, czy Islandia leży w Europie, bo zawsze było dla mnie oczywiste, że tak - podobnie jak Wielka Brytania, Malta czy Cypr, które także położone są na wyspach. Owszem, na Islandię jest nieco dalej, ale nadal jest to kraj europejski, bo niby jaki? Raczej nie afrykański... Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości odsyłam do dowolnej encyklopedii.

Co do wzmianki o Polakach zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Komorowski stwierdził, że polska mniejszość to kawał Europy (nie kawał UE jak raczyłeś przekręcić). I uważam to także za sporą niezręczność, bo brzmi tak, jakby Polacy przybyli z na Islandię nieść europejskość zacofanym i półdzikim tubylcom, co jest oczywistą bzdurą (wystarczy przypomnieć sobie, że na Islandii powstał pierwszy na świecie parlament). Proponuję wbić sobie do głowy raz a dobrze, że Unia Europejska to nie to samo co Europa. Inaczej będziesz musiał mi udowodnić, że Szwajcaria nie leży w Europie.

Co do znajomości geografii wśród Amerykanów myślę, że jesteśmy zgodni. Ale naprawdę uważasz, że wypada takie rzeczy mówić do AMERYKAŃSKIEJ publiczności? Sądzisz, że będzie to dobrze odebrane i poprawi wzajemne relacje?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
greg
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 14 Lip 2007
Posty: 45
PostWysany: 10 Sty 2011, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu sie oszukiwac. Dla wiekszosci Polakow schemat zawsze jest jeden: jesli nie jestes z nami, to jestes przeciwko nam. Czyli jak nie z PO, to pewnie z PiS. No coz... zdarza sie.

Poza tym idac dalej, wybor prezydenta i premiera, to czysta konsekwencja w/w toku rozumowania, a co sie dzieje to widac Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 10 Sty 2011, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janiszelk napisa:
Leo...kolego widze ze Pis sie klania....przepisales kilka zdan z przemowienia Komorowskiego(dokladnie to przekalkowales)notabene Islandii...napisz o jaka Ci wpadke chodzi bo ja zadnej nie zauwazylem....domyslam sie ze nie sluchales wypowiedzi prezydenta i kalkujesz cos o czym nie masz zielonego pojecia...Napisze Ci ze ambasador Islandii w USA spytal sie co mysli nasz prezydent o wejsciu do Unii Islandii i TUrcji(zostawmy Turcje )....nasz prezydent odpowiedzial,ze kazdy kraj ktory chce dolaczyc do Unii musi sie o to starac,ze to nie jest tak ze chce i mam....ze Islandia kulturowo nalezy do Europy,chociaz geograficznie nie koniecznie(tak jak Turcja)....i dodal ze jesli jest tam 6 tys.Polakow to juz w czesci nalezy do Unii....widzisz tu jakos gafe....dalej mow ze biale jest czarne....No chyba ze myslisz ze przecietny amerykanin wie wogole gdzie lezy Polska(bo pewnie mysli ze to czesc Rosji)...MJKL pokazales kawal dobrej roboty..tylko prezydent Ci sie pomylil,a pozatym to gowno On ma do gadania w sprawie wiz...(Barack rowniez).A Komorowski wspomina o wizach,co by w kraju zwykli ludzie nie powiedzieli ze dalej musimy skomlec w aambasadzie o nie....myslisz ze Komorowski nie wie ze prezydent USA ma tyle do gadania w sprawie wiz co Ty czy ja...


Geografia na tym poziomie to 5 klasa podstawowki, wyznaczone granice od zachodu kontynentu sa bradzo latwe do zapamietania nawet dla uzytkownikow oslich lawek. Komorowski ma "wyksztalcenie" historyczne co scisle wiaze sie z wiedza geopolityczna. Nakladajac na to lesne opowieci tak jowialnego gawedziarza pokazuje kwalifikacje Bronia w sredniej pasozytniczej klasy politycznej, zazawyczaj sa one 3 poziomy nizsze od wymogow zajmowanego stanowiska. Lepszy jest od Bolka czy Olka, ale bylby juz spelniony w roli biesiadnego wodzireja, pod warunkiem zakonczenia roli slowami "zdrowie gospodyni"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
paolo10

Doczy: 29 Wrz 2010
Posty: 13
PostWysany: 17 Sty 2011, 16:44    Temat postu: komorowski o Islandii Odpowiedz z cytatem

jak czytam te wasze posty to mi sie smiac chce......doskonale sobie zdajecie z tego sprawe ze nikt nigdy nie liczyl sie z Islandia......gdyby nie to ze USA miala tam kiedys swoja baze to ten kraj z punktu ekonomicznego nie powinien istniec.....napinacie sie bo ten kraj dal wam prace i byt tylko dzieki temu ze amerykanie pompuja kase do tej studni bez dna.....macie najlepszy przyklad jak zaczal sie kryzys....od razu anglicy i holendrzy upomnieli sie ile to Islandia jest im winna kasy......ludzie...zejdzzcie na ziemie...banki w Islandii zeruja na tym co wplacicie i ile wplynie z Usa.....co jest na Islandii....sa tylko ryby i barany.....nic wiecej.....powiedzcie mi co produkuje Islandia???......co oni moga zaoferowac Europie i swiatu.....przeciez to zwykli pasozyci.....kazdy widzi jak wyglada to wszystko tylko nie wy Polacy na emigracjii........ale z drugiej strony macie racje....dojcie z tego przytulku ile sie tylko da dopuki mozecie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 17 Sty 2011, 19:52    Temat postu: Re: komorowski o Islandii Odpowiedz z cytatem

paolo10 napisa:
.....powiedzcie mi co produkuje Islandia???......co oni moga zaoferowac Europie i swiatu.....


W Islandii produkuje się anergię elektryczna, przyczepy do samochodów, świeże powietrze, czystą wodę i ocet na buraki.
Kiedy burak pisze na forum to mamy ocet aby za zamarynować, oryginalny islandzki ocet na forumowe buraki.

Normalny człek to sobie sam wygógluje co produkuje się w Islandii. Burak zaśmieca forum, ale ok pogógluję dal ciebie, tylko proszę zmień nick na jest burak z burakowa.

"Do dużych zakładów, reprezentujących nowe gałęzie przemysłu należy zaliczyć cementownię w Akranes, fabrykę nawozów sztucznych w Hafnarfjörður, huty aluminium: Straumsvik pod Hafnarfjörður oraz budowaną w Reyðarfjörður. Działające od 1966 r. nad jeziorem Myvatn zakłady przerobu diatomitu, kończą swą produkcję." - to z wiki.

A po za tym to

1. EVE i przyległości czyli CCP - http://pl.wikipedia.org/wiki/EVE_Online .
2. Actavis - http://en.wikipedia.org/wiki/Actavis .
3. Decode - http://www.decode.com/ .

i o wile więcej bo na dziś podstawą gospodarki jest turystyka.

"
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 17 Sty 2011, 20:03    Temat postu: Re: komorowski o Islandii Odpowiedz z cytatem

paolo10 napisa:
......ludzie...zejdzzcie na ziemie...banki w Islandii zeruja na tym co wplacicie i ile wplynie z Usa.....

A....znasz.....jaki......kraj......w którym banki......coś....produkują....a...nie..."żerują"...na...tym....co...jest....do..nich.....wpłacane?

Cytat:

co jest na Islandii....sa tylko ryby i barany.....nic wiecej.....powiedzcie mi co produkuje Islandia???

A...co.....więcej......trzeba....skoro...kraj...ma...300000...ludzi?...

Cytat:
........ale z drugiej strony macie racje....dojcie z tego przytulku ile sie tylko da dopuki mozecie

Dzięki....za...zezwolenie....już...się baliśmy....że...robimy...to...na...czarno...a...tu....proszę....pozwolenie...

pzdr.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
paolo10

Doczy: 29 Wrz 2010
Posty: 13
PostWysany: 18 Sty 2011, 16:04    Temat postu: Re: komorowski o Islandii Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
paolo10 napisa:
.....powiedzcie mi co produkuje Islandia???......co oni moga zaoferowac Europie i swiatu.....


W Islandii produkuje się anergię elektryczna, przyczepy do samochodów, świeże powietrze, czystą wodę i ocet na buraki.
Kiedy burak pisze na forum to mamy ocet aby za zamarynować, oryginalny islandzki ocet na forumowe buraki.

Normalny człek to sobie sam wygógluje co produkuje się w Islandii. Burak zaśmieca forum, ale ok pogógluję dal ciebie, tylko proszę zmień nick na jest burak z burakowa.

"Do dużych zakładów, reprezentujących nowe gałęzie przemysłu należy zaliczyć cementownię w Akranes, fabrykę nawozów sztucznych w Hafnarfjörður, huty aluminium: Straumsvik pod Hafnarfjörður oraz budowaną w Reyðarfjörður. Działające od 1966 r. nad jeziorem Myvatn zakłady przerobu diatomitu, kończą swą produkcję." - to z wiki.

A po za tym to

1. EVE i przyległości czyli CCP - http://pl.wikipedia.org/wiki/EVE_Online .
2. Actavis - http://en.wikipedia.org/wiki/Actavis .
3. Decode - http://www.decode.com/ .

i o wile więcej bo na dziś podstawą gospodarki jest turystyka.

"
sluchaj baranie islandzki.....nie obrazam Cie wiec Ty nie obrzaj mnie....a jak Cie ryjek swedzi to moge Ci zalatwic ze ktos CI go podrapie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 18 Sty 2011, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załatwiaj jeśli możesz kogoś, a może byś tak się osobiście pofatygował buraku z burakowa.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mythm

Doczy: 24 Pa 2009
Posty: 106
PostWysany: 18 Sty 2011, 19:03    Temat postu: produkcja Odpowiedz z cytatem

Oto kolejne przykłady dla Pana Buraka :

http://www.res.is/page/polish
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_economy

http://cleanindex.net/startups/article/iceland-s-carbon-recycling-international-launch-new-geothermal-steam-methan


A poza tym nie ubliżaj nikomu bo w końcu płaski siądzie ...
Nikt tu do Ciebie nie skakał i nie ubliżał...
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
paolo10

Doczy: 29 Wrz 2010
Posty: 13
PostWysany: 18 Sty 2011, 20:51    Temat postu: newsy Odpowiedz z cytatem

jestes cham bity i bomba Cie od pluga oderwala.....nie chce mi sie z idiota konwersacji prowadzic bo to po prostu strata czasu....zegnaj fiucie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mythm

Doczy: 24 Pa 2009
Posty: 106
PostWysany: 20 Sty 2011, 0:01    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 20 Sty 2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno juz nie bylo takich spiec na forum ,administrator chyba tez nie zaglada lol
Niby to tylko elektroniczny tekst a ile emocji moze wzbudzic .
Jedni sie denerwuja a drudzy maja z tego ucieche .
lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 20 Sty 2011, 14:44    Temat postu: Re: newsy Odpowiedz z cytatem

paolo10 napisa:
jestes cham bity i bomba Cie od pluga oderwala.....nie chce mi sie z idiota konwersacji prowadzic bo to po prostu strata czasu....zegnaj fiucie
A z kultura to rozwod wzielismy czy w separacji ? Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron