reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

wczorajsze zaćmienie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 22 Gru 2010, 0:31    Temat postu: wczorajsze zaćmienie Odpowiedz z cytatem

Witam!
Z kronikarsko-hobbistycznego obowiązku:
Czy ktoś z forumowiczów zyjących na Wyspie jadąc w poniedziałkowy ranek do pracy ogladał zaćmienie Księżyca? Na onecie pojawiły sie zdjecia m.in. z Reykjaviku, więc pogoda dopisała. Teraz patrze, były też newsy na informacje.is oraz icelandreview.com, pewnie w innych mediach też.
Mieliście przewage nad Starym Krajem, bo tu w PL cała zabawa odbywała sie już pod horyzontem, po zachodzie Księżyca, który rano i wieczorem tylko poświecił w pełni.
Może ktoś się własnymi fotkami pochwali...
4 stycznia role sie odwrócą, m.in. w PL będzie głebokie częściowe [80%] zaćmienie Słońca. Sprawdziłem dla Was, czy będzie też widać na Islandii, ale planetarium w komputerze wyrzuca mi,że nici z tego. Jeśli ktoś jednak dłuższy urlop świąteczno-noworoczny spędzi w ojczyźnie, może upolować co nieco. Prosze tylko nie zapominać o środkach bezpieczeństwa -odpowiednie filtry lub projekcja na ekran [np. z lornetki do pudełka po butach], zainteresowanych odsyłam do odpowiednich stron www o tematyce zaćmieniowej/obserwacji Słońca, jest tego sporo po polsku i angielsku.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ela_is

Doczy: 01 Wrz 2008
Posty: 39
PostWysany: 22 Gru 2010, 2:06    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Super fotke zrobił Pan Miciur
http://www.informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=1536%3Azamienie&catid=82%3Aciekawostki&Itemid=144&lang=pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 26 Gru 2010, 21:30    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

tu jest przepiekne zdjecie (autor Ólafur Kr. Ólafsson ):

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs738.snc4/65824_470790806225_714951225_6167381_4638268_n.jpg

To byl wspanialy widok, i poza tym byly fantastyczne warunki do obserwacji. Czyste, bezchmurne rozgwiezdzone niebo..
Ino zimno i wialo Smile

Ale "opylalo sie" pomarznac.
Smile
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 26 Gru 2010, 21:36    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

The complete lunar eclipse in Iceland on the 21.12.2010 by Jón Viðar.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
petite

Doczy: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Sty 2011, 21:15    Temat postu: Re: wczorajsze zaćmienie Odpowiedz z cytatem

Jar napisa:
Witam!
Z kronikarsko-hobbistycznego obowiązku:
Czy ktoś z forumowiczów zyjących na Wyspie jadąc w poniedziałkowy ranek do pracy ogladał zaćmienie Księżyca? Na onecie pojawiły sie zdjecia m.in. z Reykjaviku, więc pogoda dopisała. Teraz patrze, były też newsy na informacje.is oraz icelandreview.com, pewnie w innych mediach też.
Mieliście przewage nad Starym Krajem, bo tu w PL cała zabawa odbywała sie już pod horyzontem, po zachodzie Księżyca, który rano i wieczorem tylko poświecił w pełni.
Może ktoś się własnymi fotkami pochwali...
4 stycznia role sie odwrócą, m.in. w PL będzie głebokie częściowe [80%] zaćmienie Słońca. Sprawdziłem dla Was, czy będzie też widać na Islandii, ale planetarium w komputerze wyrzuca mi,że nici z tego. Jeśli ktoś jednak dłuższy urlop świąteczno-noworoczny spędzi w ojczyźnie, może upolować co nieco. Prosze tylko nie zapominać o środkach bezpieczeństwa -odpowiednie filtry lub projekcja na ekran [np. z lornetki do pudełka po butach], zainteresowanych odsyłam do odpowiednich stron www o tematyce zaćmieniowej/obserwacji Słońca, jest tego sporo po polsku i angielsku.
Pozdrawiam
-J.


Oczywiście Jarku ja oglądałam zaćmienie Księżyca, i tu się pochwalę moją nową lornetką (Nikon 10x50) Very Happy Widok piorunujący. Co do zaćmienia Słońca, wiesz, że w Muzeum Historycznym Gdańska przeprowadza relację na żywo z chłopakami z forum i będą też tam moje zdjęcia zórz? Very Happy No i na pocieszenie tutaj dla nas Islandofilów - swoje zaćmienie Słońca będziemy mieć w czerwcu już tego roku Very Happy Ja już sprowadzam sobie folię baadera ^^
Pozdrawiam!
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron