reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Islandzki sport
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
grafitowy
Go舵
PostWys砤ny: 15 Lip 2004, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne wie艣ci.
Dzi艣 ju偶 bardzo radosne, zar贸wno Akranes jak i Hafnarjordur wygraly swoje mecze i sa bardzo blisko uzyskania awansu do drugiej rundy wst臋pnej Pucharu UEFA.

Akranes - TVMK Tallinn 4:2
Haverforwest (Walia) - Hafnarfjordur 0:1

Rewan偶e za dwa tygodnie.
Powr髏 do g髍y
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 15 Lip 2004, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzupelniajac.. HB T贸rshavn przegralo pierwszy mecz z gruzinskim FC WIT Georgia az 0:5 i ich szanse na awans do nastepnej rundy sa juz tylko iluzoryczne. Rewanz rozegrany zostanie w stolicy owczego archipelagu.
Przypominam, ze w przypadku zwyciestwa (watpliwego) w dwumeczu w nastepnej rundzie Farerow czekalby pojedynek z krakowska Wisla..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
grafitowy
Go舵
PostWys砤ny: 29 Lip 2004, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grafitowy napisa:
Kolejne wie艣ci.
Dzi艣 ju偶 bardzo radosne, zar贸wno Akranes jak i Hafnarjordur wygraly swoje mecze i sa bardzo blisko uzyskania awansu do drugiej rundy wst臋pnej Pucharu UEFA.

Akranes - TVMK Tallinn 4:2
Haverforwest (Walia) - Hafnarfjordur 0:1

Rewan偶e za dwa tygodnie.


Rewan偶e odby艂y si臋 w艂a艣nie dzi艣.
Zgodnie z oczekiwaniami obie islandzkie dru偶yny przesz艂y do kolejnej rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. To wyczyn nieodnotowywany od wielu wielu lat (a doda膰 jeszcze trzeba, 偶e niewiele zabra艂o mistrzowi, KR Reykjavik, by wyeliminowa艂 w Pucharze Mistrz贸w irlandzki Shelbourne).

Akranes pokona艂 na wyje藕dzie TVMK Tallinn 2-1, a Hafnarfjordur, po zwyci臋stwie w pierwszym meczu, dopelnil formalnosci i wygral dzi艣 u siebie pewnie 3-1.

Jutro losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej, ju偶 z udzia艂em polskich dru偶yn. Niestety, nie ma mo偶liwo艣ci by los spokrewni艂 i Polak贸w i Islandczyk贸w, z racji, 偶e oba kraje przynale偶膮 do innych tzw koszyk贸w (Islandia do p贸艂nocnego, a Polska do centralno-wschodniego).
Powr髏 do g髍y
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 2 Sie 2004, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wr贸ci艂am! Very Happy
Islandczyk贸w na zawodach by艂o a偶 kilkunastu. Oj dzia艂o si臋 sporo Embarassed Embarassed Chyba znajomo艣ci z nimi nie wysz艂y mi najlepiej ale co tam :wink: Bez ryzyka nie ma zwyci臋stwa - moje ulubione szachowe motto.

Ale do tematu. W programie festiwalu by艂 mi臋dzy innymi turniej "malej kopanej" (po czesku). Dru偶yny 5-osobowe. Islandczycy stworzyli dru偶yn臋 "Slayer". W grupie byli z Czechami i S艂owakami. Awansowali na 1 miejscu. Nast臋pnie wygrali pierwszy mecz w eliminacjach pucharowych i dostali si臋 chyba do 1/8 ale nie jestem pewna, nie ma 偶adnej tabelki. Na ten mecz postanowi艂am p贸j艣膰 i im kibicowa膰 z bliska (pozosta艂e ogl膮da艂am z okien lol ) Kibic贸w pr贸cz mnie i mojej kole偶anki by艂o mo偶e 10, pewnie rezerwowi graj膮cych dru偶yn. Sp贸藕ni艂am si臋 pare minut i kiedy przysz艂am od razu Islandczycy stracili dwie bramki, potem ju偶 nie w takim szybkim tempie ale jednak przeciwnicy strzelili im jeszcze 2 albo 3 gole... BTW. Bramkarzem by艂 kole艣 z kt贸rym wcze艣niej mailowa艂am lol Wynik ko艅cowy: Islandczycy przegrali 0-6 Sad Sad Sad Jeden Islandczyk tak si臋 zdenerwowa艂, 偶e gdy s臋dzia zagwizda艂 koniec meczu, on rzuci艂 ze w艣ciek艂o艣ci膮 butelk臋 z wod膮 mineraln膮 i to niemal偶e w moj膮 stron臋... W og贸le nawet na mnie nie spojrzeli po meczu, chyba 偶e z wyrzutem. Wcze艣niej tak dobrze im sz艂o...

To nie jedyne perypetie z Islandczykami. Raczej sukcesem sie nie zako艅czy艂y.. ale nawet zabawnie by艂o. Tylko teraz naprawde mam obawy i g艂upio mi przed nast臋pnymi kontaktami z islandzkimi szachistami :wink:
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 6 Sie 2004, 23:57    Temat postu: Enigma Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Islandczyk贸w na zawodach by艂o a偶 kilkunastu. Oj dzia艂o si臋 sporo Embarassed Embarassed Chyba znajomo艣ci z nimi nie wysz艂y mi najlepiej ale co tam :wink: Bez ryzyka nie ma zwyci臋stwa - moje ulubione szachowe motto.
Ale do tematu. W programie festiwalu by艂 mi臋dzy innymi turniej "malej kopanej" (po czesku). Dru偶yny 5-osobowe. Islandczycy stworzyli dru偶yn臋 "Slayer". W grupie byli z Czechami i S艂owakami. Awansowali na 1 miejscu. Nast臋pnie wygrali pierwszy mecz w eliminacjach pucharowych i dostali si臋 chyba do 1/8 ale nie jestem pewna, nie ma 偶adnej tabelki. Na ten mecz postanowi艂am p贸j艣膰 i im kibicowa膰 z bliska (pozosta艂e ogl膮da艂am z okien lol ) Kibic贸w pr贸cz mnie i mojej kole偶anki by艂o mo偶e 10, pewnie rezerwowi graj膮cych dru偶yn. Sp贸藕ni艂am si臋 pare minut i kiedy przysz艂am od razu Islandczycy stracili dwie bramki, potem ju偶 nie w takim szybkim tempie ale jednak przeciwnicy strzelili im jeszcze 2 albo 3 gole... BTW. Bramkarzem by艂 kole艣 z kt贸rym wcze艣niej mailowa艂am lol Wynik ko艅cowy: Islandczycy przegrali 0-6 Sad Sad Sad Jeden Islandczyk tak si臋 zdenerwowa艂, 偶e gdy s臋dzia zagwizda艂 koniec meczu, on rzuci艂 ze w艣ciek艂o艣ci膮 butelk臋 z wod膮 mineraln膮 i to niemal偶e w moj膮 stron臋... W og贸le nawet na mnie nie spojrzeli po meczu, chyba 偶e z wyrzutem. Wcze艣niej tak dobrze im sz艂o...

To nie jedyne perypetie z Islandczykami. Raczej sukcesem sie nie zako艅czy艂y.. ale nawet zabawnie by艂o. Tylko teraz naprawde mam obawy i g艂upio mi przed nast臋pnymi kontaktami z islandzkimi szachistami :wink:

Wszystko 艂adnie, ale ja nie wiem w ko艅cu - to by艂 turniej pi艂karski czy szachowy Question Very Happy
Wszystko brzmi enigmatycznie... Johanno stworzy艂a艣 idealny trailer-zapowied藕 filmu sensacyjnego Smile Tyle niedopowiedze艅, 偶e jakby ten film grali w kinach to ju偶 bym poszed艂 ogl膮da膰 Smile
Opowiedz co艣 wi臋cej o tych "perypetiach" z Islandczykami. Czy uda艂o Ci si臋 z nimi wygra膰 w szachy?
Mamy z Tob膮 problem, bo jak grasz z Islandczykami to nie wiadomo komu kibicowa膰 Wink No bo niby to Islandczycy, ale Ty jeste艣 nasz膮 Forumowiczk膮 i Islandofilk膮 "pe艂n膮 g臋b膮" Smile
Oczywi艣cie trzymamy kciuki za Ciebie Smile - w ko艅cu masz w planach mieszka膰 kiedy艣 na Islandii, wi臋c ju偶 niejako jeste艣 mentaln膮 Islandk膮 Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 7 Sie 2004, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By艂 turniej szachowy, ale dodatkowo zorganizowano ma艂y turniej pi艂karski dla szachist贸w. Niestety 偶adnej partii nie gra艂am z Islandczykiem Confused a ca艂y turniej na to liczy艂am, bo mia艂abym pretekst do rozmowy. Na meczu nie wysz艂o lol W艂a艣ciwie to o Islandii rozmawia艂am tylko z jednym z nich hehe i to w jakich okoliczno艣ciach lol okolo 2 w barze tata mnie zmusi艂, by i艣膰 do niego, bo inaczej sam zagada... Ale c贸偶, moja wiedza o Islandii okazala sie o wiele wieksza :wink:
My艣le 偶e akcja filmu rozwinie sie dopiero jak pojade na Islandie na jakis turniej :wink: Tam na pewno ich znowu spotkam, bo to wlasciwie byla czo艂贸wka kraju.

Dziwni ludzie z tych Islandczykow
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 7 Sie 2004, 1:35    Temat postu: Ach ci Islandczycy Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
(...)W艂a艣ciwie to o Islandii rozmawia艂am tylko z jednym z nich hehe i to w jakich okoliczno艣ciach lol okolo 2 w barze tata mnie zmusi艂, by i艣膰 do niego, bo inaczej sam zagada... Ale c贸偶, moja wiedza o Islandii okazala sie o wiele wieksza :wink: (...)

No to teraz ju偶 wiemy, 偶e dobrze robimy, 偶e za Ciebie trzymamy kciuki! Smile
Skoro o Islandii wiesz wi臋cej od islandzkich szachist贸w... no to powinni Ci przyzna膰 honorowe obywatelstwo!
A to by艂 turniej m艂odzie偶owy, czy dla wszystkich? (czy Ci Islandczycy byli w twoim wieku?).
Ale w ko艅cu jak Ci posz艂o na turnieju? Kiedy zostaniesz arcymistrzyni膮? Fishera aresztowali.... wi臋c masz wi臋ksze szanse Wink
Jeszcze tylko ma艂e pytanko by zaspokoi膰 moj膮 "niezdrow膮" ciekawo艣膰: w barze by艂a艣 o 2-giej w nocy?? I to tw贸j Tata namawia艂 Ci臋 do zagadania Islandczyka w barze?
Musz臋 przyzna膰, 偶e masz bardzo otwartego i tolerancyjnego Tat臋 - wi臋kszo艣膰 rodzic贸w zamyka swoje pociechy pod kloszem, czym zwykle wyrz膮dza im wi臋ksz膮 szkod臋 ni偶 po偶ytek. Gratuluj臋 Ci takiego Taty!
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 7 Sie 2004, 16:11    Temat postu: Ach ci Islandczycy ;) Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro o Islandii wiesz wi臋cej od islandzkich szachist贸w... no to powinni Ci przyzna膰 honorowe obywatelstwo!

No w艂a艣nie! Mo偶e jaki艣 list napiszemy lol
Ale Islandczycy niech臋tni w przyznawaniu obywatelstw, nawet Fischerowi nie zaproponowali.... Do tytu艂u arcymistrza pozosta艂a mi jeszcze d艂uga droga, ale jestem ju偶 bardzo blisko tytu艂u kandydatki na mistrzyni臋 Smile Zrobi艂am ju偶 wymagane normy, teraz musz臋 przekroczy膰 granic臋 2000 w rankingu. Narazie mam 1940 ale tam w Czechach zarobi艂am a偶 40 punkt贸w Smile
Ten turniej to Open, czyli nie by艂o 偶adnego podzia艂u na grupy wiekowe. Najm艂odszy Islandczyk by艂 ode mnie o rok starszy, wi臋kszo艣膰 by艂a oko艂o dwudziestki i jeden 50latek.
A m贸j tata jest super :wink: Potem w poszukiwaniu Islandczykow byl ze mn膮 jeszcze w 3 dyskotekach lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Sajkli
Go舵
PostWys砤ny: 7 Sie 2004, 19:13    Temat postu: drobny pomysl Odpowiedz z cytatem

a moze by tak na wyspie zoorganizowac jakis mecz zuzlowy ?
Jestem ciekawa jak by sie przyjela ta dyscyplina na wyspie....uf jesli ktos ma jakis pomysl to oczywisice moge byc prezesem 1-go klubu zuzlowego na wyspie....
P.S JEsli zuzel to tylko... Mistrz mistrz Apator.
Pozdrowenia z zuzlowego Torunia.
Powr髏 do g髍y
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 20 Sie 2004, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To byla wyjatkowa sroda dla calej Islandii. W towarzyskim meczu pilkarskim Islandczycy pokonali pilkarska potege o nieporownywalnie wiekszych tradycjach- W艂ochow 2:0!



Wynik ustalono do przerwy. Prowadzenie dla wyspiarzy uzyskal najwiekszy gwiazdor zespolu- Gudjohnsen. Dosrodkowana do Einarssona pilke odbil bramkarz Wlochow (Buffon), zrobil to jednak na tyle niefrasobliwie, ze ta spadla pod nogi Gudjohnsena. Pilkarz Chelsea nie mial najmniejszych problemow z wpakowanie z trzech metrow pilki do siatki.
Zaczelo sie wiec sensacyjnie a ponad 20tys kibicow oszalalo z radosci.
Wlosi jeszcze nie otrzasneli sie po utracie pierwszej bramki a juz bylo 2:0 dla gospodarzy. Minelo 120 sekund i znow Einarsson z Gudjohnsenem wystapili w rolach glownych! Tym razem gola zdobyl ten pierwszy uderzeniem z 9 metrow, wczesniej Materazzi nieudanie powstrzymywal szarzujacego w polu karnym Gudjohnsena.

Udanie zaprezentowali sie takze pilkarze Wysp Owczych. Farerzy pokonali Malte 3:2 (do przerwy 2:0). Bramki zdobyli: Borg (20min), J. Petersen (35) oraz F. Benjaminsen (77)..

Pomyslec, ze w tym samym czasie my w kompromitujacym stylu uleglismy w Poznaniu Danii 1:5. Dzis na stadionie znalazlem nawet 75 ore :D (25 i 50)


Warto tez przy tej okazji wspomniec o trwajacej w Atenach letniej Olimpiadzie. Islandczycy potega nie sa, ale w pilce recznej powinni zaprezentowac sie niezle. Ktos orientuje sie jak przebiega turniej?

Na otwarciu zaprezentowali sie imho slabo, sam zapomnialem o nich po pieciu minutach. Zupelnie bezbarwnie i skromnie. Szarzyzna.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 24 Sie 2004, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakonczyl sie final skoku o tyczce kobiet. Naprawde piekny konkurs. W rolach glownych wystapily dwie Polki, dwie Rosjanki i Islandka - Thorey Edda Elisdottir (przechrzczona przez polskich komentatorow na Elize Dottir(sic!)). Ostatecznie gora Rosjanki z fenomenalna Isinbajewa na czele (pobila rekord swiata!).

1. Jelena Isinbajeva 4.91m
2. Svetlana Feofanova 4.75m
3. ANNA ROGOWSKA 4.70m
4. MONIKA PYREK 4.55m
5. Th贸rey Edda Elisd贸ttir 4.55m




Zdjecie z mytingu IAAF w Edmonton.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trzyma膰 Polki i Islandki !!!
Ale 偶e tak dobrze posz艂o Islandce... Shocked
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden pi艂karz islandzki gra W Chelsa London.
Eidur jest chyba najlepszym Islandzkim pi艂karzem.
Widzia艂em go jak gra w telewizji i Championship Managerze.
JEst jaki艣 lepszy ???
Chyba gra jeszcze jaki艣 dobry w Holandii ?
Najwi臋cej Islandzkich pi艂karzy kt贸rzy graj膮 za granic膮 jest w Norwegi i Angli.
W Norwegi jest ich ca艂e zatrz臋sienie ! 30 zawodnik贸w ( licz膮c 2 i 3 ligi )
Znam te偶 bramkarza Islandzkiego, chodzi tu o Arasona czy jako艣 tam.
Musz臋 si臋 dobrze zapozna膰 ze sk艂adem Islandii.


+++++++Pozdrowienia+++++++++
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisa:
Tak trzyma膰 Polki i Islandki !!!
Ale 偶e tak dobrze posz艂o Islandce... :shock:

Nie bardzo potrafie zrozumiec Twoje zdziwienie. Islandzka kobieca tyczka zawsze liczyla sie w swiecie. Wystarczy tylko przypomniec, ze na poprzedniej Olimpiadzie w Sydney brazowy medal w tej konkurencji zdobyla Vala Flosad贸ttir.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisa:
Jeden pi艂karz islandzki gra W Chelsa London.

W Chelsea gra Eidur Gudjohnsen.
Cytat:
Eidur jest chyba najlepszym islandzkim pi艂karzem.

Czy najlepszym to ciezko powiedziec, pewno tak. Z pewnoscia jest najpopularniejszym.
Cytat:
Widzia艂em go jak gra w telewizji i Championship Managerze.

Chyba nie oceniasz gry zawodnika po tym, jak mu "idzie" w grze komputerowej? :|
Cytat:
Najwi臋cej islandzkich pi艂karzy, kt贸rzy graj膮 za granic膮, jest w Norwegii i Anglii.
W Norwegii jest ich ca艂e zatrz臋sienie ! 30 zawodnik贸w ( licz膮c 2 i 3 ligi )

Cytat:
Znam te偶 bramkarza islandzkiego, chodzi tu o Arasona czy jako艣 tam.
Musz臋 si臋 dobrze zapozna膰 ze sk艂adem Islandii.

Na chwile obecna numerem jeden w islandzkiej bramce jest B.Kristinsson
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Mlynek

Do潮czy: 06 Mar 2004
Posty: 41
Sk眃: Stargard Szczec.
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z islandzkim sportem mia艂em styczno艣膰 tylko raz, ale za to jak膮. (Sorki, je偶li to gdzie艣 opisa艂em na forum, ale ju偶 mi si臋 miesza co, gdzie i komu m贸wi艂em Smile )
No c贸偶, Islandia ok. 288 tys luda, wi臋c nie spodziewa艂em si臋 t艂um贸w na lotnisku. Tymczasem wysiadam z samolotu, id臋 odebra膰 baga偶, a tam ruch jak na Centralnym!! Opr贸cz wsp贸艂pasa偶er贸w z mojego samolotu kupa dzieciarni!! Nie przesadzaj膮c jakie艣 200!!! W dodatku jaki艣 inteligent zamiast wykorzysta膰 inne trasportery baga偶u kaza艂 wszytkim obiera膰 przy jednym. Efekt prosty do przewidzenia - nie sz艂o nawet r臋ki wcisn膮膰.
Doko艂a te dzieciaki, wrzaki, 艣cisk nie do opisania. Po p贸艂 godzinie na tyle si臋 rozlu藕ni艂o, 偶e by艂em w stanie dosta膰 si臋 do transportera i odebra膰 plecaki.
Wychodz臋 do hali przylot贸w a to kolejna niespodzianka! Identyczny t艂um rodzic贸w czekaj膮cy na swoje pociechy! Na parkingu pe艂no samochod贸w.
Na szcz臋艣cie uda艂o mi si臋 odnale藕膰 m贸j komitet powitalny, w postaci recepcjonisty z hostelu.
Jak mi potem on wyt艂umaczy艂 by艂 jaki艣 turniej skandynawski w Szwecji, w艂a艣nie dla takich zapale艅c贸w.
No, je偶eli tak to u nich wygl膮da, to dobrze im wr贸偶臋.
Puenta b臋dzie kr贸tka: jeszcze 5 lat i dr偶yjcie Or艂y! Viking Akureyri mistrzem Polski!! Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Temacie Pi艂ka No偶na (2) umie艣ci艂em fragment jakiego艣 wycinku z Gazety Wyborczej.
Jest o Islandzkiej pi艂ce.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do gry komputerowej chdzi艂o mi o parametry.
(tam s膮 bardzo realistyczne)
Exclamation
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PI艁KA R臉CZNA
------------============-----------------============-------------
Islandia zaje艂a 9 miejsce w olimpijskim turnieju pi艂ki r臋cznej.
Mecz o 9 miejsce :
ISLANDIA - BRAZYLIA 29 : 25 (13:11)

Ju偶 przed rozpocz臋ciem turnieju olimpijskiego w pi艂ce r臋cznej, bramkarz reprezentacji Islandii, Gudmundur Hrafnkelsson mia艂 za sob膮 rekordow膮 liczb臋 rozegranych mecz贸w mi臋dzypa艅stwowych - a偶 400, wi臋cej ni偶 kt贸rykolwiek z uczestnik贸w igrzysk.
W przegranym meczu z Korea Po艂udniow膮 (30:34) Hrafnkelsson obroni艂 trzy z 17 strza艂ow na sw膮 bramk臋.
"Nie wiem, czy 400 mecz贸w w narodowej dru偶ynie to rekord 艣wiata. Wiem tylko, 偶e jestem tu w Atenach, by uczestniczy膰 w wielkich chwilach islandzkiej pi艂ki r臋cznej" - powiedzia艂 weteran handballu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 29 Sie 2004, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie, obce artykuly czy zdjecia nie moga byc kopiowane na nasza strone, w tym i forum. Prosze o umieszczanie jedynie linkow do nich.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nast阷ny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron