reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

SZkoła
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aalexaandraa
Go
PostWysany: 4 Pa 2005, 13:40    Temat postu: SZkoła Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę zorientowane osoby o pomoc. Mam 18 lat i w tym roku zdaję maturę. Od ok roku moja mama legalnie pracuje na Islandii i w ostatnie wakacje postanowiłam ją odwiedzić. I oczywiście zakochałam się w ym kraju... Smile Postanowiłam więc iść tam na studia, bo praca przy rybach niekoniecznie trafia w moje ambicje Confused Przejrzałam wszelkie informacje na temat uniwersytetów zamieszczone w waszym portalu, jednak chciałam prosić jeszcze o jak najwięcej pewnych (!!!) inf. na temat wymaganych dokumentów, terminów ich nadsyłania... ogólnie wszystkiego co pomoże mi się dostać na te wymarzone studia....
z góry dziękuję za pomoc...
Powrt do gry
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Pa 2005, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie, ze wszystkich wymaganych informacji udzieli Ci szkola, w ktorej zamierzasz podjac nauke...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aalexaandraa
Go
PostWysany: 4 Pa 2005, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, niestety wszystkie wiadomości podowane są w języku angielskiem, boję się, że coś przegapię albo źle zrozumiem:( Jasne, że taki sposób poszukiwań jest konieczny, natomiast liczę na to, że ktoś może będzie posiadał jakieś informacje na ten temat
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 4 Pa 2005, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale jeśli nie znasz angielskiego (ani islandzkiego) to ty nawet nie dostaniesz pracy przy rybkach (która jest, jak piszesz, poniżej twoich ambicji), o studiach nie wspominając.
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Pa 2005, 2:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze o uczelniach polskich na Islandii nie slyszalem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 5 Pa 2005, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamie znam kilka osób, które są i pracują na Islandii a wyjeżdżając nie znały słowa po angielsku czy islandzku...bądź też ze szczątkową znajomością angielskiego. Polak potrafi...Znam tez kilka osób nawet z mojej rodziny, które w taki sam sposób wyjechały do bardzo teraz popularnej Iralandii. I radzą sobie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 5 Pa 2005, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również nienajlepiej znam angielski i jade, ale niewątpliwie właśnie z tego powodu mam najwięcej obaw.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 5 Pa 2005, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co innego jest praca, gdzie od biedy mozna się porozumiec na migi i wykonywac ja bez slowa nawet, a co innego jechac tam studiować. To są wykłady, ćwiczenia, rozmowy i egzaminy - tu nie ma mowy o wymówkach, typu: "bo ja nie zrozumiałam". Kandydat na studenta musi umiec bardzo dobrze j.angielski i dostaje tylko rok czasu na nauczenie sie islandzkiego. Tak piszą na oficjalnej stronie Uniwersytetu Islandzkiego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aalexaandraa
Go
PostWysany: 5 Pa 2005, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh Adamie widzę, że powinieneś poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem Very Happy Po 1 nie powiedziałam, że nie znam angielskiego, tylko, że boję się, że mogę nie zrozumieć wszystkiego bądź coś przegapić;/ Po 2 uważam, że rok który dla Ciebie jest "tylko" dla mnie jest aż;/ Ucząc się języka przez taki okres czasu, na dodatek stykając się z nim na codzień każdy jest w stanie nauczyć się go w stopniu zadowalającym- takie jest moje zdanie. Zresztą moja mama będąca osobą starszą, której nauka nie idzie już tak szybko, po niecałym roku na islandii (gdze w sumie kontak z islandczykamu ma jedynie w pracy i np w sklepie) jest w stanie bez problemu porozumieć się w miejscach publicznych- choć generalnie mieszka w miejscowości gdzie dominują polacy. Dlatego przykro mi, że muszę rozwiać twoje zwątpienia lol Dodatkowo motywuje mnie to, że to islandczycy namówili mnie na te studia. Więc dziękuję za komentarze tego typu, jeśli nie posiadasz wiedzy która mogłaby mi pomóc to poprostu nie odpowiadaj na moją prośbę (chodź oczywiście masz do tego prawo- od tego są fora).
Aha, i chciałam sprostować pracę "poniżej moich ambicji" jak to napisałeś, Adamie. Ująłeś to w złym kontekście. Miałam na myśli to, że jako osoba młoda, mam większe szanse na zdobycie pracy która będzie mnie satysfakcionować. Nie uważam żeby praca przy rybach była hańbiąca- wręcz przeciwnie, jest godna pochwały gdyż wymaga dużo trudu. Więc proszę, nie przekręcaj moich słów... których najwidocznej sam nie rozumiesz;/
Powrt do gry
yiraki
Go
PostWysany: 5 Pa 2005, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 16 Kwi 2006, 0:08, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 5 Pa 2005, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:
Ja jeszcze o uczelniach polskich na Islandii nie slyszalem.


Ludzie! Viking zgodził się ze mną! To ci sensacja Exclamation lol lol lol
Powrt do gry
aalexaandraa
Go
PostWysany: 5 Pa 2005, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak rozumiem Twoje uwagi. Nie chodzi o pracę teraz, narazie jestem w tak korzystnej sytuacji, że mogę sobie pozwolić na to żeby rodzice opłacali mi studia na które bez wątpienia pójdę, czy to w Polsce czy w Islandii. Chodzi tylko o to, żeby mieć jakąś podstawę, pewną bazę... takie studia będą świetnym "kursem języka", poza tym gdybym w przyszłości zdecydowała się zostać na wyspie z papierkim ukończenia tamtejszej szkoły będą na mnie inaczej patrzeć- nie będę kolejnym obcokrajowcem próbującym zdobyć pracę...
Dziwię się tylko, że wszyscy zamiast popierać to, że młoda osoba, ma jakieś marzenia, cele, wyższe plany... i chce je spełnić, próbują pokazać jak najwięcej negatywów i deprecionują to wszystko... Sad To dość przykre... ale napewno mnie nie zniechęci!
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 5 Pa 2005, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yiraki napisa:
oj nad tym to bym się zastanowił. 18 lat, to raczej z doświadczeniem jakimkolwiek cienko chyba, więc raczej te rybki zostają. jeśli chcesz "za biurkiem" pracować, to islandzki musisz znać. No a studia, to angielski raczej płynny. A poza tym zauważ, że masz obawę/problem z samym przeczytaniem/zrozumieniem informacji wstępnych o tych studiach, więc jak poradzisz sobie z pełnym studiowaniem na uniwersytecie w Islandii? taka moja uwaga.


Yiraki, też chyba powinieneś "nauczyć się czytać ze zrozumieniem" Smile
Aaleksandraa chciała tylko powiedzieć, że zna angielski, tylko go nie rozumie lol lol lol Może chodzi jej o to, że potrafi rozpoznać mowę brytyjską po akcencie ? lol lol lol
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Pa 2005, 2:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze:
Adam nie zgodziłem się z tobą. Nie przypominam sobie żebys wspominał, że na Islandii nie ma polskich uczelni /chyba warto pocwiczyc Adamie czytanie ze zrozumieniem Wink /

Po drugie:
aalexaandraa przeczytałem jeszcze raz uważnie twoje wypowiedzi i staralem sie je zrozumiec. Wynika z nich, że twój angielski jest na srednim poziomie ale czasami nie rozumiesz co jest napisane.
Nikt tutaj nie powiedział ci zebyś nie przyjezdzała studiować na Islandie /znowu czytanie ze zrozumieniem/ Wiekszość z nas jest tylko zainteresowana w jakim jezyku będziesz się uczyć.
Życze ci aby twoje podanie o przyjecie zostało pozytywnie rozpatrzone i abyś zaczeła swoje wymarzone studia.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yiraki
Go
PostWysany: 6 Pa 2005, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 16 Kwi 2006, 0:07, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 6 Pa 2005, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahaha lol 4 lata nauki angielskiego w liceum nie wystarczyły jej, żeby poznać ten język na poziomie umożliwiającym zrozumienie informacji wstępnych o studiach, a twierdzi, że islandzki pozna w rok i będzie mogła studiować na równi z Islandczykami! Skąd się tacy ludzie biorą?
Powrt do gry
yiraki
Go
PostWysany: 6 Pa 2005, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez yiraki dnia 16 Kwi 2006, 0:06, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
faxe
Go
PostWysany: 6 Pa 2005, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie,jestem tego samego zdania,zreszta doswiadczam tego od ponad roku,islandzki jest bardzo trudnym jezykiem i opanowanie go nawet w stopniu podstawowym do jakiegokolwiek porozumiewania sie jest rzecza szlenie trudna.
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Pa 2005, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamie.
Widze że zaczynasz przejawiać złośliwość. Twoje posty sa coraz ciekawsze Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 7 Pa 2005, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa z tym angielskim. Ostatnio otarło mi się o uszy, że na studia w Anglii wymagany jest drugi papier z Cambridge - Advanced - co np. z oceną C oznacza tyle, że nic nie umiesz:) No, ale w końcu nie liczy się jakość, tylko sam fakt - jadę na studia ZA GRANICĘ - tak samo się ma z Islandią - nie wyobrażam sobie człowieka, który potrzebuje dwóch słowników na uczelni, żeby zrozumieć to, co inni rozumieją bez niczego;) Ale można zwalić wszystko na polską edukację - ludzie w najlepszych liceach w Polsce po 10 latach nauki języka zdają tylko maturę podstawową, bo im się (!) uczyć na rozszerzoną nie chce. Śmiechu warte.
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron