reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

wrzesień w interiorze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 5 Paź 2005, 11:42    Temat postu: wrzesień w interiorze Odpowiedz z cytatem

Planuje odwiedzic wyspe autem wlasnie we wrzesniu. Najwczesniej jak sie da w niskim sezonie promow czyli gdzies zaraz po 10wrz. i na ok 3 tygodnie. Niestety spogladajac na pogode i warunki drogowe tam panujace w tym roku zaczynam miec watpliwosci Confused Pogoda jest w sumie OK ale martwi mnie ze na mapie z dnia na dzien ubywa przejezdnych drog!

Niestety zdany jestem wylacznie na oficjalna mapke vegag.is i nie wiem czy impassible to naprawde impassible nawet dla bardziej upartych zawodnikow Wink i jaki jest prawdziwy powod tej "niemozliwosci" - snieg, lod, zaspy, wysoki stan brodow? itp... ze stanu pogody zbyt wiele nie wynika... taki jakby polski listopad...?

Prosze o jakies rady osob, ktore tam byly/są w tym okresie... porady co do ew. wyposazenia, przygotowania itp - oczywiscie poza oczywistym dostosowaniem do warunkow IS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 5 Paź 2005, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: nie wiem czy w przyszłym roku Smyril Line nie zrobi takiego samego numeru jak w tym i nie przestanie pływac od któregoś dnia wrzesnia do grudnia. Tym razem na nasze pytanie "czemu?" Odpowiedzieli, że trzeba przeciez kiedys prom konserwowac, a w tym czasie jest tak mało turystów, że nie za bardzo opłaca się im pływać. Myślę, że z biegiem czasu zrezygnują znów z rejsów posezonowych. Długo sie w zimie nie napływali..

Co do interioru we wrześniu.. Jesli drogi będą "impassable" ale będziesz miał samochód na 38'' lub 44'' to na pewno przejedziesz i bać się nie musisz Smile Jesli bedziesz mial mniejsze opony, to zapewne tez dasz sobie rade ale już przy "nieprzejezdnych" drogach troszke mozna sie bac, że sie gdzies utknie. Chodzi głównie o śnieg oczywiście. Ale rzecz jasna, nie ma reguły.. Moze zawalić we wrzesniu juz, a moze byc wszystko przejezdne. Ja bym się jednak nie poddawała i próbowała przejechać w tym czasie. To jeszcze nie jest prawdziwa zima. Bylismy pod koniec października na Islandii, na mocno podrzednych drogach i bylo calkiem niezle. Oczywiscie 4x4 jest konieczne, no i jak mówie - opony im wieksze tym lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 5 Paź 2005, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alez ja sie wcale nie poddaje! Very Happy Zastanawiam sie tylko jak musze sie przygotowac. 44" opony wogole nie wchodza w gre gdyz sam ich koszt pewnie bylby porownywalny z wartoscia mojego samochodu Wink ... nie mowiac o pracy i kosztach podniesienia auta... pozatym co bym z nim zrobil po powrocie do Polski? Very Happy Zamierzam jechac w dwa auta wlasnie ze wzgledu na bezpieczenstwo i ew. wtopy. Opony mam dosc agresywne ale teraz zastanawiam sie jeszcze nad kompletem lancuchow.
Czy aktualna pogoda jest standardowa dla wrzesniowej islandii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Paź 2005, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie wrzesień w tym roku jest zimny i deszczowy.
WogĂłle lato w tym roku bylo do xxxx Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 5 Paź 2005, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasciwie to nie zalezy mi na wyjezdzie we wrzesniu ile na niskim sezonie jesienią - wczesniej przegladalem oferte smyrila i z niej wynikalo ze sezon niski zaczyna sie po 10 wrzesnia - przyjalem to jako standard. Teraz widze ze w niskim sezonie odbyly sie 2 kursy - 20 i 27 sierpnia - mnie taka wersja na 2006 nawet bardziej by odpowidala... jest tylko jeszcze kwestia promow powrotnych!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Paź 2005, 2:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale sezon niski jest też w maju/ja miałem przyjemność podróżować w tym roku w maju, bilet w obie strony 25,000 ISK/ A maj na Islandii jest najsuchszym miesiącem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 7 Paź 2005, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak ale kurcze nie dam rady przygotowac sie juz na maj Confused Kombinowalem na wszystkie strony i niestety chyba zostaje mi niski sezon powakacyjny. To byla cena z autem/ile osob? Gdyby np. kupic bilet bezposrednio w Danii to roznica w cenie bylaby znaczaca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
malwinka

Dołączył: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 7 Paź 2005, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pogodę nigdy nie będziesz mógł 100-procentowo liczyć. Ja byłam na Islandii we wrzesniu zeszlego roku, szlismy na piuechotę przez Interior z polnocy na poludnie - byl i upal, i snieg, a najczesciej ##$%@*% wiatr i nieustajaca mzawka ;-) W "Lonely planet" pisza, ze jesli chcesz miec malo ludzi i piekna pogode, przyjedz we wrzesniu - ludzi, faktycznie, garstka, ale wiatr taki, ze stoly i kubly na smieci fruwaly.

A drogi... Przez 2 tygodnie naszego marszu przez Interior spotkalismy grupe motocykli, 2 samochody, jeden widzielismy jak kluczyl w oddali, probujac wydostac sie spomiedzy pol lawy. Drogi pojawialy sie i znikaly, czasem wygladaly jak slady kol jednego samochodu, czasem biegly kilometrami bez ani jednego zakretu wzdluz slynnych zoltych slupkow ;-) Czasem byly bardzo zakrecone, pelne kaluz i kamieni, i dziwilam sie, jak mozna je przejechac - ale nie jestem specjalistka od jeepow. Dobrze, ze jedziecie w dwa samochody - jeden z samochodow spotkalismy przy brodzie, ale jego kierowca sie tylko rozgladal i powiedzial, ze w jeden samochod by sie nie odwazyl (notabene przeszlismy we dwojke te rzeke na piechote godzine wczesniej, wpadlismy do niej i poturbowalismy sie paskudnie ;-)). Nie wiem, dokad dokladnie sie wybierasz i jak sobie interiorowe drogi wyobrazasz, ale generalnie na dobrych odcinkach spodziewaj sie czegos takiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Paź 2005, 3:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to cena z autem.
Najpierw kupiłem bilet dla siebie /z autem/. Po jakiś 2 tygodniach dokupiłem jeszcze jeden bilet dla kogoś z rodziny i zapłaciłem tyle samo. Przemiła pani która mi sprzedawała bilet powiedziała ze autko jest w cenia.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 9 Paź 2005, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stopa napisał:
44" opony wogole nie wchodza w gre gdyz sam ich koszt pewnie bylby porownywalny z wartoscia mojego samochodu

Można wziąć same opony, one ważniejsze niż auto lol

stopa napisał:
poza tym co bym z nim zrobil po powrocie do Polski?

Szpanował i straszyl ludzi stojących w korku czy na światłach Smile A jaka satysfakcja, jak pan, np. jadac w Rav4 (dumny, ze ma terenowe auto) spojrzy na ciebie do góry i zobaczy tylko próg Twojego zamochodu! Smile Albo jak pojedziesz tym autem do autoryzowanego serwisu i nie bedziesz mogl wjechac przez bramke do środka, bo pomieszczenie nie przystosowane jest do takich bolidów Smile Dopiero będą mieli miny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 9 Paź 2005, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przez chwile tez o tym pomyslalem! Wink Obawiam sie tylko (o ile udaloby mi sie wjechac na jakas stacje benzynowa i siegnalbym pistoletem z jakiegos stołka do wlewu Wink ) ze zszedlbym na zawal serca obliczajac spalanie na 100! Shocked
Nie wiem jakby to w praktyce wygladalo ale teoretycznie kodeks nie dopuszcza tego typu pojazdow do ruchu - tak wiec moznaby sie spodziewac ciaglego nekania przez policje i co gorsza, stacje diagnostyczne nie powinny dawac przegladow... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 21 Paź 2005, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio? Nie mogę sobie w Polsce jeździć na takich oponkach? A ciężarówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Paź 2005, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CieĹźarĂłwki to nie osobĂłwki czy jeepy.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 21 Paź 2005, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra.. Ale nie słyszałam o przepisie, zeby nie można było sobie zamontować opon 38 czy 44 w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 23 Paź 2005, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest chocby przepis ktory mowi ze opony nie powinny wystawac poza obrys auta... najgorsze ze policja zwraca na to uwage Shocked Pozatym wysokosc swiatel od podloza i jeszcze pare innych glupot... Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 23 Paź 2005, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadkola tez są obrysem, a jak sie je poszerzy, to koła nie bedą wystawać poza nie:)
Co za badziewne przepisy! Kurcze.. ale jezdza przeciez po Polsce takie troszke bardziej terenowe autka, bardziej bolidowate i wszyscy płacą mandaty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 23 Paź 2005, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobienie wystajacych na 30-40 cm nadkoli jest dosc skomplikowanym technicznie wyzwaniem - daltego nikt tego nie robi. Monstra jezdzace na wszelkiego rodzaju rajdach lub pokazach przyjezdzaja zazwyczaj na lawetach. Prawdopodobnie juz od przyszlego roku nie bedzie mozna jezdzic z orurowaniem przodu - nawet homologowane/oryginalne beda nielegalne!! Neutral Apropos przepisow jest jeszcze jeden wielce interesujacy -zgodnie z prawem auta terenowe w kazdej chwili pozostaja do dyspozycji wojska, bez wzgledu na przyzwolenie czy też zaciekły opór wlasciciela:shock:
A co do płacenia mandatow - patrz watek w newsach o poziomie korupcji w poszczegolnych panstwach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 19 Sie 2006, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a srednio o ktorej godzinie w wrezsniu zapada zmrok i jest wschod slonca???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karlos

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 9
PostWysłany: 20 Sie 2006, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.google.pl/search?hl=is&q=sunrise+reykjavik&lr=
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 20 Sie 2006, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stopa napisał:
a srednio o ktorej godzinie w wrezsniu zapada zmrok i jest wschod slonca???


Jak zwykle na naszym forum da sie wszystko znalezc. Prosze tam kontynuowac dyskusje na temat wrzesniowej pogody na Islandii:

http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=7074&highlight=s%B3o%F1ce#7074
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron