reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

doradzcie czy dobrze robie wyjezdzajac.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jolcia
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2005, 13:44    Temat postu: doradzcie czy dobrze robie wyjezdzajac. Odpowiedz z cytatem

Za ok.2 miesiace mam wyjechac z moim chlopakiem do islandi do pracy w przetwurni ryb.prace zalatwia nam "znajomy znajomego" i wszystko byloby wporzadku gdyby nie fakt ze do islandi razem z papierami mamy wyslac po 500 dolarow od osoby na jakies koszty manipulacyjne,oplaty w urzedach w islandi,bilety na samolot.bilety rozumiem ale czy z tymi oplatami to prawda czy ktos chce nas poprostu naciagnac?? Jeszcze jedno,jaki jest stosunek tamtejszych mieszkancow( rowniez polakow ) do nowo przybylych polakow?czytalam ze nie darzy sie nas sympatia,to prawda??jezeli ktos z was mieszka w islandi niech mi pomoze. [
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 9 Paź 2005, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w tej opłacie mają się zawierać bilety, to ledwo na nie wystarczy Wink Pod warunkiem, ze zostaly zarezerwowane na duzo przed wyjazdem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2005, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo gleboko i powaznie sie zastanow. Niby nie jest to duzo pieniedzy, ale lepiej je miec, niz stracic.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Paź 2005, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jolcia
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2005, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo bym chciala wyjechac do islandi.juz od dawna fascynowal mnie ten kraj.od kilku lat staram sie bezskutecznie o wyjazd i prace tam.teraz nadarzyla mi sie okazja...wiem ze lepiej miec ta kase niz ja stracic ale jak nie zartzykuje to bedzie mnie to gryzlo do konca zycia.
Powrót do góry
Jolcia
Gość
PostWysłany: 9 Paź 2005, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko chcialabym wiedziec czy polacy naprawe sa tam "niemile traktowani"nawet przez swoich rodakow.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Paź 2005, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy u islandczyków maja raczej dobrą opinie. Sa wyjatki to oczywiste.
Polonia no cóş...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
faxe
Gość
PostWysłany: 10 Paź 2005, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak viking polonia(w 80%)...
Powrót do góry
Mayor
Gość
PostWysłany: 15 Paź 2005, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku załatwiania pozwolenia nie ma żadnych opłat skarbowych, nie ma opłat manipulacyjnych, jesli nie są to pieniądze na bilet lotniczy to na pewno pójdą do czyjejś prywatnej kieszeni. Mówiąc szczerze ja bym nie wysyłał. Przykro mi
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 16 Paź 2005, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys bylo tak ze pierwszy bilet na Is oplacal pracodawca ,ale to bylo ...ponad 7 lat temu.Takze ...moze to jakas oplata nielegalna ...cos jak ta sprawa z poczatku lat 90 tych kiedy to pani polka z Rvk kasowala po 1000 dolcow za licencje???ale chyba nikt juz takich rzeczy nie robi-mam nadzieje Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 17 Paź 2005, 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili na pewno nie ma opłat manipulacyjnych przy załatwianiu tego typu formalności. A jeśli chodzi o bilet niektórzy kupują go sami, niektórym kupuje pracodawcą to jest do ustalenia. Ponieważ czekamy już z mężem długo na to cholerne pozwolenie w ciągu tego czasu rozmawiałam (również prywatnie) z kilkoma osobami, które załatwiały te wszystkie formalności. Absolutnie od nikogo nie słyszałam o żadnych opłatach !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2005, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o bilet to najcześciej kupuje go pracodawca. Po przyjeżdzie na Islandie odlicza od pensji kwote biletu /przeważnie jest to ustalone przed przyjazdem/
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.


Ostatnio zmieniony przez viking dnia 5 Gru 2005, 14:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jolcia
Gość
PostWysłany: 1 Lis 2005, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje wam bardzo za informacje.juz niemoge sie doczekac dnia wyjazdu!!!
Powrót do góry
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skąd: ze swiata
PostWysłany: 3 Gru 2005, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wysłałaś pieniądze to smiało możesz zaliczyć się do grona wykorzystanych naiwniaków!!!! Twoj kontakt zniknie lub bedzie prosił o dodatkowe wpłaty!!!! skąd sie biorą tacy ludzie jak TY?? z wyrazami limitowanego szacunku pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 14 Sty 2006, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pracuje juz ponad trzy miesiace w jednej z przetworni i z przykroscia musze stwierdzic ze polacy nie tylko sa nielubiani ale wrecz potepiani. islanczycy dokuczaja nam, wysmiewaja, a w najlepszym przypadku ignoruja - ale do tego stopnia ze nie odpowiedza na dzien dobry. natomiast polacy dla siebie nawzajem sa uprzejmi i zyczliwi.
mam nadzieje ze nie wszedzie jest tak jak w moim miejscu pracy, pozdrawiam po tak dlugim czasie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Sty 2006, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pracuje juz ponad trzy miesiace w jednej z przetworni i z przykroscia musze stwierdzic ze polacy nie tylko sa nielubiani ale wrecz potepiani. islanczycy dokuczaja nam, wysmiewaja, a w najlepszym przypadku ignoruja - ale do tego stopnia ze nie odpowiedza na dzien dobry.


Widocznie polacy musieli sobie zasłuzyc na takie zachowanie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Sty 2006, 6:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli chodzi o bilet to najcześciej kupuje go pracodawca. Po przyjeżdzie na Islandie odlicza od pensji kwote biletu /przeważnie jest to ustalone przed przyjazdem

wlasnie tak dokladnie jest o ile mozna zacytowac vikinga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Squallo

Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skąd: Kielce
PostWysłany: 15 Sty 2006, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O qrde. Ciekawe z czego to wynika... Ale chyba nie jesteś zawiedziona swoim wyjazdem na Islandię? Dobrze że chociaż Polacy miedzy sobą są okay. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
music80s
Gość
PostWysłany: 16 Sty 2006, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jolcia
Gość
PostWysłany: 20 Sty 2006, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz niebawem bede w islandi.mam nadzieje ze trafie tam gdzie jeszcze nikt nie wyrobil nam polakom zlej opini Smile))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron