reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Leki, lekarstwa, i preparaty lecznicze na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisał:
Leki są rzeczywiście drogie raczej nie porównuje cen polskich i islandzkich ale to sa naprawde kosmiczne wielkości.


Chyba trudno porownywac ceny polskie i islandzkie a moim zdaniem na lekach nie ma wiekszej roznicy niz na innych produktach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martusia

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja kilka dni temu dostalam paczke i bardzo sie zdziwilam bo byl dolaczony do niej wyciag z regulaminu ( w jezyku polskim) dotyczacy wysylki towarow z Polski. I w paczce mozna wyslac leki ktore wyprodukowane sa w jednym z krajow UE. I nie mozne wyslac wiecej niz 100 dawek danego leku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dANIELolo

Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 12
PostWysłany: 18 Kwi 2008, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt leczenia przewleklego zapalenia watroby typu C ,tutaj na Islandii ??
w Polsce jest za darmo,jednak sa kolejki i trzeba troche poczekać a jak jest tutaj ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lewandowska

Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 7
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka mam zamiar ze swoim synkiem wybrać się na dłużej do islandi na dłużej. Mój synek jest alergikiem. Moje pytanie jest takie czy dla mleko dla alergikow dostane i kaszke?
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 10 Wrz 2008, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież na Islandii też mieszkają dzieci alergiczne i na pewno coś jedzą Wink
Wiem że jest nutramigen, nie wiem jak z kaszkami, ale są na pewno. Wszystkie info na pewno dostaniesz od lekarza.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lipaza666

Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 44
Skąd: Eskifjordur Islandia
PostWysłany: 21 Wrz 2008, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka!mam pytanko czy na Islandii dostępny jest np. Linomag, Alantan, albo Oilatum dla dzieci może ktoś z Was ma małego alergika w domu i orientuje się o dostępność tych preparatów?będę wdzięczna za odpowiedź choć pewnie i tak pójdę do apteki ale chciałabum wcześniej wiedzieć? pozdro Evil or Very Mad
_________________
Przyjaźń to dwie dusze w jednym ciele. Miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 21 Wrz 2008, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oliatum jest na 100% bo ja kupuje w Lyfja. Co do reszty rzeczy... jest duza gama specyfikow do pielegnacji dzieci, moze nie te same ale rownie dobre np ze stanow czy z niemiec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lipaza666

Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 44
Skąd: Eskifjordur Islandia
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazimiera napisał:
Oliatum jest na 100% bo ja kupuje w Lyfja. Co do reszty rzeczy... jest duza gama specyfikow do pielegnacji dzieci, moze nie te same ale rownie dobre np ze stanow czy z niemiec.


DZięki wielkie Kazimiera!a czy mogłabyś mi polecić coś z tych kosmetyków może używasz coś co jest dobre wiesz wolałabym wiedzieć !!jakaś maść do pupci dla dzidzia moja mala jest alergikiem dlatego muszę wiedzieć że ją nie uczuli!!!pozdrowienia i dziękuje za odpowiedź pozdrawiam
_________________
Przyjaźń to dwie dusze w jednym ciele. Miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Rafcio

Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 34
Skąd: Rvk
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy na Islandii można kupić mleko Nutramigen lub Bebilon Pepti, jeżeli tak to prosiłabym o informację gdzie jest dostępne? Jeżeli nie to czy jest jakiś odpowiednik? Byłabym wdzięczna za te informacje. Wcześniej osoba pisała, że jest ale jak zwróciłam się do niej z zapytaniem, gdzie można kupić to mi odpisała, że u koleżanki widziała.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w SAUKAUPIE jest
Powrót do góry
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do pupy dla dziecka mam sudocrem z polski ( duze opakowanie bardzo wydajne wiec nie kupuje tutaj), jest cala seria kosmetykow z hipp oraz z dr. fisher (polecam), no i johnsson ale ja nie uzywam.

przejdz sie lipaza do Lyfji jest na serio duzy wybor. nie znam wszystkich produktow jakie posiadaja w asortymencie Very Happy
kwestia uczulen jest bardzo idywidualna wiec musisz sama przetestowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dam5

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 3
PostWysłany: 19 Lis 2008, 20:08    Temat postu: witaminy Odpowiedz z cytatem

Chcialabym kupic zestaw witamin, cos takiego jak polskie centrum lub falvit. Czy ktos moze mi pomoc i podrzucic nazwe islandzkiego odpowiednika???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciey3

Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Gru 2008, 11:01    Temat postu: dentysta :( Odpowiedz z cytatem

witam,

mam jedno małe pytanie czy ktoś mi może powiedzieć ile konkretnie kosztuje leczenie zęba, chodzi dokładnie o zaplombowanie białą plombą małego ubytku. czy mógłby mi ktoś dać namiary na dobrego i niezbyt drogiego dentystę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 2 Gru 2008, 18:38    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o leczenie zebow na islandi to bedzie to cie troche kosztowac ja ostatnio zaplacilam za mala plombe 17tys i tez dlugo szukalam taniego dentysty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
LUCYNA86
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Skąd: Hafnariorður
PostWysłany: 4 Gru 2008, 14:23    Temat postu: l Odpowiedz z cytatem

witam czy moze ktos wie jaki lek mozna kupic na hemoridy i czy mozna kupic bez recepty???????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Gru 2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam nazwy ale wiem ze jest cos. Wiem tez ze znajomy dostal to od lekarza tzn. dostal recepte,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 4 Gru 2008, 21:22    Temat postu: Re: dentysta :( Odpowiedz z cytatem

maciey3 napisał:
witam,

mam jedno małe pytanie czy ktoś mi może powiedzieć ile konkretnie kosztuje leczenie zęba, chodzi dokładnie o zaplombowanie białą plombą małego ubytku. czy mógłby mi ktoś dać namiary na dobrego i niezbyt drogiego dentystę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam


Witam,
Jeśli chodzi o uzupełnienie ubytku to ceny wahają się w zależności od tego czy są to zęby trzonowe czy przednie Rolling Eyes Ja za uzupełnienie ubytku w czwórce zapłaciłam 8500 ISK. Za leczenie zębów trzonowych biorą zwykle dwa razy tyle co za przednie. A mam fajnego dentystę, jeszcze nic nie spartolił a leczyłam już u niego 2 zęby kanałowo (poprawka po polskim dentyście - zapalenie okostnej) i zapłaciłam za to kupę kasy Sad i również zakładał mi plomby. Nie znajdziesz dentysty tańszego bo tutaj dentysta ma cennik ustalony przez związki dentystów na Islandii i wszyscy mają takie same ceny (to info od dentysty oczywiście).
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 17 Kwi 2009, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wie ktos moze cos na temat szczepien na Islandi dla dzieci w wieku przedszkolnym?
Szczegolnie mi chodzi o zapalenie ucha.
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
Czy wie ktos moze cos na temat szczepien na Islandi dla dzieci w wieku przedszkolnym?
Szczegolnie mi chodzi o zapalenie ucha.


Witam, musiałbyś zapytać lekarza o szczepionkę poniĹźej. To jest cytat z artykułu. "Obecnie dostępna jest tylko jedna skoniugowana szczepionka przeciwko pneumokokom do stosowania u dzieci (7-walentna szczepionka o nazwie Prevenar™ produkowana przez firmę Wyeth)".

Dzieci w przedszkolu nie mają szczepień. Szczepionki kończą się w trzecim roku życia i następna jest dopiero w szkole. Można zaszczepić dziecko prywatnie na coś czego nie ma w kalendarzu szczepień. Kalendarz szczepień znajdziesz w necie, może to być polski kalendarz bo szczepienia czy w Islandii czy w Polsce są w tym samym terminie tylko w Islandii jest więcej szczepień obowiązkowych. Pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 17:34    Temat postu: Wyciąg z regulaminu Odpowiedz z cytatem

martusia napisał:
Witam ja kilka dni temu dostalam paczke i bardzo sie zdziwilam bo byl dolaczony do niej wyciag z regulaminu ( w jezyku polskim) dotyczacy wysylki towarow z Polski. I w paczce mozna wyslac leki ktore wyprodukowane sa w jednym z krajow UE. I nie mozne wyslac wiecej niz 100 dawek danego leku!


Hej!
mam prosbe czy masz moze mozliwosc zeskanowac lub sfotografowac ta liste i przeslac mi na maila??

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron