reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Wsp贸艂cze艣ni Islandczycy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Hlynur

Do潮czy: 08 Lis 2008
Posty: 3
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 22:47    Temat postu: Wsp贸艂cze艣ni Islandczycy Odpowiedz z cytatem

Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak najwi臋cej jak nastawieni s膮 wsp贸艂cze艣ni mieszka艅cy Islandii do Polak贸w. Czyta艂em, 偶e z uwagi na swoje po艂o偶enie geograficzne i klimat tam panuj膮cy s膮 to ludzie raczej zamkni臋ci. Jak reaguj膮 na emigracj臋 Polak贸w? Co艣 takiego w ich historii chyba nie mia艂o jeszcze miejsca. Sam mieszka艂em kiedy艣 za granic膮 (w Wlk. Brytanii) i osobi艣cie nie spotka艂em si臋 z wrogo艣ci膮, ale r贸偶ne plotki s艂ysza艂em. Tak samo o m艂odych Islandczykach, kt贸rzy na Myspace organizowali si臋 przeciwko polskiej emigracji, co troch臋 zburzy艂o moje przekonanie o nich jako o ciep艂ych w 艣rodku ludziach. Wiem, 偶e wybryk g贸wniarzy nie powinien wp艂ywa膰 na opini臋 o ca艂ym narodzie (i nie wp艂ywa), ale jak to jest w rzeczywisto艣ci? Czy przeci臋tny Islandczyk s艂ysz膮c j臋zyk polski w ustach turysty traktuje go inaczej, gorzej?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
!Piwo&
Go舵
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 22:49    Temat postu: Re: Wsp贸艂cze艣ni Islandczycy Odpowiedz z cytatem

Hlynur napisa:
Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak najwi臋cej jak nastawieni s膮 wsp贸艂cze艣ni mieszka艅cy Islandii do Polak贸w. Czyta艂em, 偶e z uwagi na swoje po艂o偶enie geograficzne i klimat tam panuj膮cy s膮 to ludzie raczej zamkni臋ci. Jak reaguj膮 na emigracj臋 Polak贸w? Co艣 takiego w ich historii chyba nie mia艂o jeszcze miejsca. Sam mieszka艂em kiedy艣 za granic膮 (w Wlk. Brytanii) i osobi艣cie nie spotka艂em si臋 z wrogo艣ci膮, ale r贸偶ne plotki s艂ysza艂em. Tak samo o m艂odych Islandczykach, kt贸rzy na Myspace organizowali si臋 przeciwko polskiej emigracji, co troch臋 zburzy艂o moje przekonanie o nich jako o ciep艂ych w 艣rodku ludziach. Wiem, 偶e wybryk g贸wniarzy nie powinien wp艂ywa膰 na opini臋 o ca艂ym narodzie (i nie wp艂ywa), ale jak to jest w rzeczywisto艣ci? Czy przeci臋tny Islandczyk s艂ysz膮c j臋zyk polski w ustach turysty traktuje go inaczej, gorzej?


WTF ???

chcesz odgrzanego kotleta ???
poszukaj na forum , chyba ze to prowokacja to jazdeczki Wink
Powr髏 do g髍y
!Piwo&
Go舵
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 22:50    Temat postu: Re: Wsp贸艂cze艣ni Islandczycy Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisa:
Hlynur napisa:
Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak najwi臋cej jak nastawieni s膮 wsp贸艂cze艣ni mieszka艅cy Islandii do Polak贸w. Czyta艂em, 偶e z uwagi na swoje po艂o偶enie geograficzne i klimat tam panuj膮cy s膮 to ludzie raczej zamkni臋ci. Jak reaguj膮 na emigracj臋 Polak贸w? Co艣 takiego w ich historii chyba nie mia艂o jeszcze miejsca. Sam mieszka艂em kiedy艣 za granic膮 (w Wlk. Brytanii) i osobi艣cie nie spotka艂em si臋 z wrogo艣ci膮, ale r贸偶ne plotki s艂ysza艂em. Tak samo o m艂odych Islandczykach, kt贸rzy na Myspace organizowali si臋 przeciwko polskiej emigracji, co troch臋 zburzy艂o moje przekonanie o nich jako o ciep艂ych w 艣rodku ludziach. Wiem, 偶e wybryk g贸wniarzy nie powinien wp艂ywa膰 na opini臋 o ca艂ym narodzie (i nie wp艂ywa), ale jak to jest w rzeczywisto艣ci? Czy przeci臋tny Islandczyk s艂ysz膮c j臋zyk polski w ustach turysty traktuje go inaczej, gorzej?


WTF ???

chcesz odgrzanego kotleta ???
poszukaj na forum , chyba ze to prowokacja to jazdeczki Wink


prowokacja do jazdeczki , mia艂o byc

piwo piwo
Powr髏 do g髍y
Hlynur

Do潮czy: 08 Lis 2008
Posty: 3
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest prowokacja. W tym dziale nie znalaz艂em podobnego tematu. Mo偶e jest co艣 w Emigracji, ale tam to chyba raczej informacje o dentystach i przedszkolach. Nie chodzi mi te偶 o roztrz膮sanie tematu Myspace'a...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
!Piwo&
Go舵
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po co Tobie to wiedziec ? mozna wiedziec??
Powr髏 do g髍y
Hlynur

Do潮czy: 08 Lis 2008
Posty: 3
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo chcia艂bym pojecha膰 na Islandi臋 w celach turystycznych wiedz膮c czego si臋 spodziewa膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
guga

Do潮czy: 23 Maj 2008
Posty: 37
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

je偶eli jedziesz w celach turystycznych to nie spodziewaj si臋 wrogo艣ci ja jestem tu nieca艂e 2 lata i te偶 nic z艂ego mnie nie spotka艂o . Je偶eli chodzi o z艂y stosunek do ludzi to z艂ych rzeczy spodziewaj si臋 jedynie po polakach wiem z do艣wiadczenia ale oczywi艣cie na tym forum akurat s膮 jedynie fajni ludzie. og贸lnie jest super
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hlynur napisa:
bo chcia艂bym pojecha膰 na Islandi臋 w celach turystycznych wiedz膮c czego si臋 spodziewa膰.


Bedzie dobrze! Nic sie nie martw! Islandczycy sa wporzadku zwlaszczcza dla turystow! mowie serio. Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Cropeck

Do潮czy: 13 Sie 2007
Posty: 23
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li jeste艣 turyst膮 to rzeczywi艣cie Islandczycy s膮 bardzo przyja藕ni.

Do emigrant贸w maj膮 ju偶 inne podej艣cie. Przede wszystkim oni uwa偶aj膮, 偶e j臋zyka islandzkiego mo偶na si臋 nauczy膰 w miesi膮c i je艣li po tym czasie nie m贸wisz jak rodowity Islandczyk to co trzeci z nich b臋dzie Ci z wyrzutem t艂umaczy艂, 偶e nie masz samozaparcia. Swoj膮 drog膮 to zarzucanie obcokrajowcom ignorancji jest co najmniej 艣mieszne, poniewa偶 ignorancja wobec 艣wiata jest wpisana w islandzk膮 kultur臋.

Islandczycy bardzo 艂atwo ulegaj膮 modzie. Sprawa z MySpace'em to co艣 w艂a艣nie w ten dese艅. Wybryk g贸wniarstwa. Tak czy inaczej m艂odzie偶 w tym kraju jest bardzo ksenofobiczna. Nawet je艣li kto艣 osobi艣cie nie ma 偶adnych uprzedze艅 do obcokrajowc贸w czy konkretnie Polak贸w, to trzeba pami臋ta膰, 偶e mie膰 znajomego Polaka jest tutaj bardzo uncool. Na szcz臋艣cie im ludzie starsi tym bardziej wyluzowani.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
!Piwo&
Go舵
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i na polski jezyk nie reaguja wcale bo to dla nich norma slyszec wookolo jak ktos po polsku nawija.

nawet ucz膮 sie sami polskiego , znam takich kilku.
Powr髏 do g髍y
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cropeck napisa:
Przede wszystkim oni uwa偶aj膮, 偶e j臋zyka islandzkiego mo偶na si臋 nauczy膰 w miesi膮c


Niektorzy sa tacy ze najlepiej by bylo sie w szkole jako drugi jezyk islandzkiego uczyc.
Ja sie jeszcze nie nauczylam i to dopiero jest zdziwienie Rolling Eyes

no bo jak to mozna sie nie nauczyc?

A no mozna, jestem przykladem. Jakas dysleksje na islandzki mam i nic nie pamietam..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Lis 2008, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakas dysleksje na islandzki mam i nic nie pamietam..


Dysleksja i pami臋膰 to chyba nie to samo.
Ale ja si臋 nie znam.......... Wink
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron