reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zaleje, zniszczy wyspę Islandie ? rok 2012...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
empelego

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 27
Skąd: ChrzanĂłw
PostWysłany: 3 Mar 2007, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nas nie chce przestraszyć.
Też się spotkałem ze stwierdzeniem, że człowiek w ocieplaniu się ziemi ma tylko 1% udziału, ale znowu ja w to nie iwerze tak dokońca. Jest to dla mnie bezsensownym usprawiedliwieniem szkodliwej działalności człowieka i udział w globalnym ociepleniu jest napewno wiekszy, ale nie aż taki jakim nas straszą niektóre ugrupowania ekologiczne
Ale nikt nie chce żyć w zadymionym brudnym świecie.
Spaliny trzeba ograniczyć.
Fakt nie podpisywania Kyoto wynika z tego, że dla wiekszości państw jest to za drogie.
Lodowce topnieją i jest to jak najbardziej normalna rzecz. Gdzieś wyczytałem, że pólwysep skandynawski idzie w góre a islandii też nie grozi unicestwienie.
To, że lodowce topnieją dla nas dbających o śrowdowisko jest bardzo złą nowiną, ponieważ dobiorą się do najczystszego miejsca na ziemi i zniszczą nam je.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusz-1976

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: patro
PostWysłany: 19 Mar 2007, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:evil:Koncow swiata bylo juz wiele to dlaczego mam uwierzyc akurat w ten
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ashamed

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: Katowice
PostWysłany: 19 Mar 2007, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tam koniec świata. ;]

nic takiego się nie stanie.
a bynajmniej mam taką nadzieję ;p
szkoda by Islandii było jednak. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
arturo95

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: NORWEGIA MOJA WSPANIAŁA
PostWysłany: 22 Mar 2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie chyba się nuedzą i dlatego wymyślają takie pierdoły o końcu świata...
Ĺťal mi ich... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
arturo95

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: NORWEGIA MOJA WSPANIAŁA
PostWysłany: 22 Mar 2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znaczy----> nudzą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
kasia katarzyna
Gość
PostWysłany: 24 Cze 2007, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ściema z tą zmianą biegunów - bo bieguny odwracają się nieregularnie, a ich odwracanie trwa kilkaset tysięcy lat, nikt z nas nie doczeka się zmiany biegunowości
Powrót do góry
Peterans

Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31 Lip 2007, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ohoho, zaczynam się zastanawiać, czy zdążę wylecieć na Islandię do 2012 roku. Chyba tak. Ale co dalej ?
A zresztą - "będzie co ma być".
Tak naprawdę interesuje się tym tematem od dłuższego czasu i mam już swój pogląd na tą sprawę. Przeczytałem ten pierwszy post, korzeń tematu o roku 2012, przeczytałem komentarze forumowiczów.
Zarówno w treści autora jak i treści komentujących jest sporo niezgodności i bałaganu.
Po pierwsze jaki to koniec świata ma być ? Ktoś pstryknie palcami i zgasi się Ziemia z przejawu w fizyce ? Hmm... lol
Nazwa "Koniec Świata" jest to bardzo nietrafna, a sam zastanawiam się jakim trzeba być egoistą, żeby sądzić, iż Ziemia opiera się jedynie na gatunku ludzkim i bez nas nie będzie ona w stanie egzystencjonować.
Jeśli już nazwałbym to globalnym kataklizmem lub przemianą na świecie.
Co do sceptycznych komentarzy - ciekawy jestem ilu z Was zapoznało się w ogóle z tym tematem i ma o tym jakąś wiedzę. Czy zasłyszało od kogoś, że to nie jest możliwe bądź opiera się na niespełnionym roku 2000.
Owszem rok 2000 też miał być datą końca świata ale opierało się to jedynie na przepowiedniach proroków i papce ludzi z sekt.
Jeżeli chodzi o zmiany na ziemi w roku 2012 ma to swoją podstawę nie tylko w proroctwach (a jest ich multum na ten rok) ale również w nauce czy duchowości. Ma to więc swoją cechę tragiczną, jako katastrofa oraz duchową, jako wielka przemiana wśród ludzi.
Zawiodą się te osoby, które sądzą, że jest to wymyślone przez kilku idiotów aby uruchomić u ludzi myśli o kolejnym końcu świata. Nie jest to wymysł ludzi z lat 60, 70, 80 czy 90 tylko bardzo stara wzmianka a swoją podstawę ma jeszcze przed naszą erą. Oparte na cywilizacji Majów i Egipcjan. Dla początkujących polecam książkę Patricka Geryla - Proroctwo Oriona na rok 2012. Wiele teorii na temat 2012 roku zaczęło pojawiać się po 1993 roku, chociaż już wcześniej o tym pisano i mówiono.
Ktoś krzyknie : daj mi dowód na to ! - jest dowód naukowy, dowód matematyczny. Najlepszym dowodem na to jest jednak to, co się dzieje w ostatnich latach na ziemi. Ktoś wielki mi napisze, że zawsze tak było, że zawsze były ocieplenia klimatu, że były kataklizmy. Lub tak jak napisała kasia katarzyna - że zmiana biegunów to ściema, bo odwracają się nieregularnie. Przebiegunowanie ziemi jest cykliczne i występuje w określonej odległości czasowej. Rządy na świecie mają o tym pojęcie jednak nic ludziom się nie mówi, fikcyjny sen trwa dalej. Czemu ciężko nam jest to przyjąć do wiadomości, że takie coś może się zdarzyć ? Bo takie coś występuje i ma miejsce raz na kilkanascie tysięcy lat co jest nieporównywalne z długością życia jednostki. Nawet patrząc na obrazy przeszłości, nasi dziadkowie, pradziadkowie tego nie przeżyli, więc nie mamy tego doświadczenia a jedynie możemy sobie wyobrażać dzień takiego kataklizmu jak zalewa nas wielka fala albo trzęsie się ziemia i wszystko płonie. Ciężko jest się pogodzić z tym, że pewnym okresie czasu pozbawi nas coś wszystkich "dóbr" materialnych, naszych pseudo-wartości itp. rzeczy. Nie da się ukryć, żyjemy w czasach specyficznych.
I tu nawet data nie gra większej roli, czy to będzie przebiegunowanie w roku 2012 czy wyczerpiemy swoje zasoby naturalne do 2020 czy uderzy w nas jakieś ciało niebieskie. Poniekąd to już się dzieje, a da się to zaobserwować. Ciężko ?
Wszystko jest jednak na swoim miejscu, jeśli tak ma się dziać, tak się stanie. A jeśli to pomyłka to się tak nie stanie. Z tego powodu mamy się załamywać ?
Ja tam lecę na Islandię ... lol życzę wszystkim miłego dnia !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 31 Lip 2007, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo tak na prawde 'koniec swiata' nastepuje juz od jakichs stu lat. to jest proces, nie pojedyncze wydarzenie... ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asia83

Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1
Skąd: GorzĂłw Wlkp.
PostWysłany: 23 Sie 2007, 11:53    Temat postu: pytanie o pogode Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnosnie temperatury na Islandi, poniewaz za miesiac byc moze wybierzemy sie tam i chcialabym dowiedziec sie jak przedstawia sie tam pogoda?Czy caly czas jest zimno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Sie 2007, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mysle to fajnie jakas rozrywka bedzie bynajmniej... zartuje.
a tak na powaznie to mozze zmieni sie klimat i bedziemy miec tu drugie Hawaje albo jakiec cieplutkie wysepki z pacyfiku? to by nawet calkiem fajne bylo tak po pracy na plaze i sobie odpoczywac...
pwenie zamiast choinek zaczeli by sadzic palmy i bylo by jak z katalogu zapraszajacego na droga wycieczke do hiszpani np?

A lodowce pewnie by do muzeum szlo sie ogladac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 23 Sie 2007, 21:03    Temat postu: Re: pytanie o pogode Odpowiedz z cytatem

asia83 napisał:
Mam pytanie odnosnie temperatury na Islandi, poniewaz za miesiac byc moze wybierzemy sie tam i chcialabym dowiedziec sie jak przedstawia sie tam pogoda?Czy caly czas jest zimno?


Oczywiście. Tu zawsze jest zimno. Śniegu 40cm, zawieje i zamiecie. Można tez natknąć sie na białego misia, plądrującego śmietniki. Polecam zabrać puchowe pierzyny i elektryczne koce. lol
Powrót do góry
SWÓJ

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: Wieliczka/Bergen
PostWysłany: 28 Maj 2008, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.milosz.pl/w_poks.php
Mnie w gimnazjum o takim końcu uczyli.
Niestety nie wszyscy sie na reformę oświaty załapali.
"Koniec i bomba..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stefan Burczymucha

Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 44
PostWysłany: 28 Lip 2009, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
a tak na powaznie to mozze zmieni sie klimat i bedziemy miec tu drugie Hawaje albo jakiec cieplutkie wysepki z pacyfiku?

to do roboty! Wstawiac domy na pale i czekac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aluniet

Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 43
Skąd: TrĂłjmiasto
PostWysłany: 5 Wrz 2009, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne wizje końca świata.


http://www.telegraph.co.uk/science/6132571/2012-Will-it-be-the-end-of-the-world-as-we-know-it.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Skorpion28

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 22
PostWysłany: 2 Lis 2009, 20:35    Temat postu: Zaleje, zniszczy wyspę Islandie ? rok 2012... Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
viking_warrior napisał:
Islandia ma 20 tyś. lat...


Nie, no bez przesady.. Islandia jest jedną z najmłodszych wysp, ale nie aż tak:) Islandia "wykluła się" ok. 15 mln lat temu. 10-15 tys. to mają najmłodsze kawałeczki Islandii porozsiewane po całym obszarze wyspy, co było spowodowane wylaniem się nowej lawy i pokrywaniem starych jej warstw.
Tak więc to przebiegunowanie Islandia przetrwała "nieco" więcej niż raz.


Zgaza sie przetrwala ale zalac ja moglo tylko potem wody opadly taki cykl opadania wod moze trwac okolo 3 miesiecy.Pozdrawiam ja biore kredyt i spadam do afryki...
_________________
Skorpion
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 2 Lis 2009, 21:00    Temat postu: Re: Zaleje, zniszczy wyspę Islandie ? rok 2012... Odpowiedz z cytatem

Skorpion28 napisał:
Zgaza sie przetrwala ale zalac ja moglo tylko potem wody opadly taki cykl opadania wod moze trwac okolo 3 miesiecy.Pozdrawiam ja biore kredyt i spadam do afryki...


w afryce to kosmici ;]


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lis 2009, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochani moi.... Smile na coś trzeba kiedyś umrzeć.... jak ma być koniec, to niech se będzie Smile))) live fast - die young Very Happy

dla mnie to kompletna bzdura z tymi końcami światów średnio co 15 lat....

a dla tych, którzy chcą sobie miło spędzić czas nad zastanawianiem się poco, dlaczego i czemu, mam mały rarytasik Smile))

smacznego
http://www.youtube.com/watch?v=Gtszpk9zLL4
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 2 Lis 2009, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
smacznego
http://www.youtube.com/watch?v=Gtszpk9zLL4


tego goscia to powinno sie beatyfikowac ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obcx

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Polska
PostWysłany: 7 Lip 2014, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niema co wierzyć w takie rzeczy jak koniec świata! jak zaleje islandie to za 100lat - 300lat, a nie teraz :-D pewnie 100 lat temu tak samo mówiono że będzie koniec świata na islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dizle

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 4
PostWysłany: 9 Lip 2014, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy będzie najnowszy koniec świata ? Bo przeżyłem ich już kilka ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron