reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 23:29    Temat postu: Re: Brawo! Brawo! Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisa:
Zazdro艣cimy Wam, 偶e Islandi臋 macie wci膮偶 pod nogami i przed oczami.
Z calym szacunkiem Tomku, ale co z nasza Ojczyzna? Nie chce zeby zabrzmialo to zbyt patetycznie, ale przeciez tu jest nasz dom, mieszkamy w najladniejszym kraju na swiecie:) Mozna psioczyc na to co tu sie dzieje, ale gdy czlowiek wraca po miesiacu tulaczki po swiecie do kraju to po prostu lezka sie w oku kreci widzac ten syf na ulicach, zuli klnacych po bramach.

Zazdrosccie nam, ze Polske mamy wciaz pod nogami i przed oczyma..

Moj ulubiony pisarz-podroznik, Arkady Fiedler, poznaniak z krwi i kosci, pisal kiedys:
"(...) wszystkim m艂odym i zuchwa艂ym przyjacio艂om, kt贸rzy dzi艣 marza o najbujniejszej puszczy nad najwieksza rzeka pod tropikalnym niebem, jutro zas przekonaja sie, ile czaru moze miec Wisla, Warta lub Odra - i stwierdza, ze jest tu ziemia piekniejsza nic wszystkie cuda egzotyki"

I choc mysle wciaz o dalekiej Islandii i wyjazd tam bylbym z pewnoscia spelnieniem marzen to staram sie nigdy nie zapominac tych slow, brzecza w serduchu az milo:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bravo Qortes:)...ze ci powiem nie spodziewa艂em sie ze cos takiego napiszesz.....tak zjecha艂es przeciez moja "ma艂膮 ojczyzn臋'Wink....

gdy wracam po podr贸zy do domu, do Polski, do Warszawy...zawsze sie bardzo z tego ciesz臋...jestem pe艂en energii....jednak po pewnym czasie ta energia znika, wtedy znow uciekam gdzies [jesli moge]...i znow wracam..i znow mi dobrze:]...taka dusza juz marynarska;)....jak w domu..to chce na morze...jak na morzu to chce do domu;)

Mimo tego czuje ze chcia艂bym kiedys zamieszkac na islandii, choc przez pewien czas...na pr贸b臋Wink...chcia艂bym , chcia艂bym bardzo....

a moze raczej chcia艂bym znalezc swe miejsce na ziemi.....znalezc i spe艂nic swoje marzenia, kt贸re, jak czuje teraz, kryja sie gdzies tam..na islandii....i poczuc, to o czym mowi艂e艣 na zlocie, "to" nie spieszenie sie takie, nie gonienie za ...pieniadzem permanentne [nie mowimy o Rejkiaviku:]...wyluzowanie,,,nie przejmowanie sie tak wieloma sprawami jak my..

......przeciez oni tam maja nawet swoj czas.....nie przestawiaja zegark贸w tak jak my.....
.....to tez swiadczy o bardzo wielu rzeczach....

tam...inaczej czas plynie...

[...]....
ehh...Smile

..a mia艂em pisac prace roczn膮Wink
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 12 Maj 2004, 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:

nie zgadzam sie ,sprobuj zajrzec w kazda doline i za kazda gorke ,,,nie tylko te sztandarowe pozycje


Z ust mi to wyjelas! Najmniej juz chyba lubie te oklepane miejsca, typu Strokkur, gdzie k艂臋bi膮 sie tlumy turystow. Najlepsze sa miejsca gdzie malo kto wchodzi, a wiadomo, ze paru 偶y膰 by nie starczylo, 偶eby zwiedzic kazde miejsce, wiec ja sie nie obawiam, ze braknie mi miejsc do zwiedzania. Jasne, ze jezdzic dookola Islandii i zwiedzac glownie droge, moze sie znudzic, ale wystarczyloby zjechac, a najlepiej zejsc troche w bok i... jed藕cie, zobaczcie...!! Smile
Zobaczyc cos z daleka i pobieznie to jedno, a od podszewki, to drugie. Ja uwielbiam przygladac sie kazdemu kamyczkowi, kazdej skalce, wyobrazac sobie jak to powstalo, skad sie tu wzielo, jaka historia kryje sie w kazdej rzeczy.. To jest najbardziej fascynujace.
W dodatku ziemia ciagle sie zmienia, a szczegolnie na Islandii. Za kazdym razem, kiedy tam jedziemy, okolice wygladaja troche inaczej.
I jeszcze jedno... Nie tylko chodzi o zwiedzanie w tej calej naszej przygodzie z Islandia, chodzi o to ze lubimy sam fakt chodzenia po takim wlasnie terenie, po takich gorach, po takich dolinach...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 12 Maj 2004, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
(sluchajcie jak sie cytuje -ja nie umiem!!!)

obok ka偶dego posta, z prawej strony, jest znaczek "cytuj", albo mo偶na przed cytowaniem wcisn膮膰 "Quote" Smile

Cytat:
Ja sie wcale nie czuje Islandofilem wolalabym chyba Nowa Zelandie

A mnie w Nowej Zelandii odstraszaj膮 nazwy :wink: Rangatoto, Rangitaiki itp. lol


Narazie w Islandii nie widz臋 zbyt wiele ciemnych stron Very Happy Troche klimat, trudny j臋zyk i ceny... Niewiele 8)
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 12 Maj 2004, 12:53    Temat postu: Re: Brawo! Brawo! Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisa:
To si臋 nazywa ISLANDOFILIZM

To w ko艅cu Islandofilizm czy Islandofilia? A mo偶e Islandoholizm :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 12 Maj 2004, 13:25    Temat postu: Podaj臋 za encyklopedi膮: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:

To w ko艅cu Islandofilizm czy Islandofilia? A mo偶e Islandoholizm :wink:


Encyclopaedia Galactica Anno Domini 2044, New Reykjavik, Mars Republic podaje:

ISLANDOFILIA - choroba polegaj膮ca na ci膮g艂ej mi艂o艣ci do Islandii; przejawia si臋 g艂贸wnie w ch臋ci ci膮g艂ego ogl膮dania portal贸w internetowych dotycz膮cych Islandii (np. patrz: www.iceland.pl)
ISLANDOFILIZM - nurt filozoficzny oparty na teorii Gej-Zera, wed艂ug kt贸rej wszelka prawda we wszech艣wiecie oraz idealizm estetyczny bior膮 sw贸j pocz膮tek na Islandii; g艂贸wn膮 witryn膮 internetow膮 lansuj膮c膮 przez ostatnie lata I. jest www.iceland.pl
ISLANDOHOLIZM - choroba-uzale偶nienie od informacji z Islandii, osoby chore na I. cz臋stokro膰 szukaj膮 pomocy u pracownik贸w redakcji www.iceland.pl, kt贸rzy organizuj膮 piesze wycieczki odwykowe pod has艂em "na bosaka przez lodowiec".
ISLANDOTERAPIA - nurt lecznictwa, dziedzina psychoterapii, leczy g艂贸wnie nerwice, psychozy na tle maniakalnym i inne powa偶ne schorzenia; wprowadzona po raz pierwszy w 2003 przez iceland.pl
ISLANDOMANIA - rodzaj psychozy maniakalnej, dawniej uto偶samiana z (patrz.) Islandofili膮; dzi艣 mianem I. okre艣la si臋 g艂贸wnie ostrzejsz膮 form臋 Islandofilii polegaj膮c膮 na np. wpatrywaniu si臋 w portal internetowy (patrz www.iceland.pl) bez przerw na jedzenie i czynno艣ci fizjologiczne

-------------------

Tyle podaje rzeczona encyklopedia Smile Smile Smile
Mam nadziej臋, 偶e wszelkie niejasno艣ci zosta艂y rozwiane.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 13 Maj 2004, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponownie.
Widze ze temat sie Wam spodobal. Smile Coz moge powiedziec.
Dcr napisa:
Opisywanie naszych problem贸w nie ma na celu zniech臋cenie Was do Islandii a jedynie pokazanie ,偶e istnieje te偶 ciemna strona. Islandia jest naprawd臋 pieknym turystycznie krajem.

dokladnie, ja chce tylko ukazac te ciemna strone dluzszego pobytu w Islandii , bo kazdy medal ma dwie strony

johanna napisa:

Narazie w Islandii nie widz臋 zbyt wiele ciemnych stron Very Happy Troche klimat, trudny j臋zyk i ceny... Niewiele 8)


Klimat to, dla mnie, sprawa podstawowa. Po 5,5 roku pobytu klimat juz troche mnie denerwuje. Czeste bole glowy z powodu niskiego cisnienia, pochmurna pogoda, ktora przewaza na Wyspie, porywiste wiatry, i temperatura nie przekraczajaca 20 stopni C w dzien, w sloncu, to troche dolujace. Oczywiscie Islandczycy jezdza na urlopy do Hiszpanii, na Wyspy Kanaryjskie itp. Jednak to wszystko kosztuje (tu nawiazanie do cen) i to sporo.

karuta napisa:
Pewnie ze 2 tyg deszcu ulew moga kazdego wyprowadzic z rownowagi,,,trzeba odzalowac kupic rower ,wedke ....zawsze mozna cos fajowego robic ,ja nawet jezdze pod namiot. :wink:

Niestety tu na Wyspie nie moge znalezc dla siebie miejsca do wypoczynku. Lubie biwaki ale nie daje rady w tutejszym klimacie. Rower tez kupilem Smile i jezdze jak jest do tego dobra pogoda.

Adeviq napisa:
Jest nam znana du偶a niech臋膰 wi臋kszo艣ci naszych rodak贸w do Islandii, szczeg贸lnie, gdy przyjechali tam tylko do pracy...
Spotkali艣my si臋 ju偶 z najbardziej wyszukanymi przekle艅stwami jakimi okre艣lano "niego艣cinn膮" islandzk膮 ziemi臋.
Prawdziwych islandofili to nie zniech臋ci. Wi臋c pisz, byle prawd臋, opisuj swoje do艣wiadczenia i uczucia. Je偶eli kogo艣 zniech臋cisz to dobrze - odsiejemy ziarno od plew Wink
A tak na powa偶nie, to jest oczywiste, 偶e pracuj膮c 8h przy 艣mierdz膮cych rybach, w ma艂ej wiosce, na odludziu, przy braku "swojskiej" pogody, las贸w, braku ludzi m贸wi膮cych "normalnym" j臋zykiem, rodziny itp. rzeczy, nasi rodacy m贸wi膮 negatywnie o Wyspie i jej mieszka艅cach.
Islandi臋 trzeba zwiedza膰, a nie na Niej pracowa膰.


Przyjechalem do Islandii z ciekawosci a zostalem z powodow czysto ekonomicznych, bo moje stanowisko pracy w Kraju zostalo zredukowane i robilo sie coraz trudniej z praca. Wyjezdzajac, zostawilem przyjaciol i rodzinne, gdynskie strony. Myslalem ze nie bede tesknil. Chcialem sie wtopic w tutejsze towarzystwo ale nie moglem sie przyzwyczaic do tego co tu zastalem. Dopasowanie do Islandii wychodzi mi czasem bardzo trudno. Czesto chcac zaproponowac swoje rozwiazanie spotykam sie nawet ze zlosliwoscia albo stwierdzeniem ze "my tego nie robimy w Islandii". Islandczycy czesto robia cos inaczej i trudniej tylko dlatego ze prostszy sposob zaproponowal obcokrajowiec.
Czesto meczy mnie sluchanie tubylcow mowiacych ze Islandia jest najlepsza na swiecie. Czy takie proby udowadniania innym swojej wyzszosci nie sa rezultatem kompleksow? Wydaje mi sie to bardzo prawdopodobne. Moze to wlasnie tym spowodowana jest opisana przez ciebie niechec naszych rodakow do tego pieknego kraju. Moze to rowniez fakt ze niektorzy czuja sie bezsilni. Chca czegos wiecej ale wydaje im sie ze tu tego nie osiagna albo chca cos wiecej ale tylko chca i nic w tym kierunku nie robia.

Podziwiam ludzi, ktorzy pracuja w zakladach rybnych po kilka lat w miejscowosciach gdzie kazdy sie zna i wszystko o wszystkim wie. Wielki uklon w ich strone. To bardzo uciazliwe, kompletny brak prywatnosci. Pracowalem tylko rok w zakladach miesnych w 700 osobowym miasteczku. Uff, po roku pomyslalem ze trzeba to zmienic.
Islandia jest pieknym krajem, dla turysty, na klika tygodni a potem wracam do domu i wzdycham jakii to piekny kraj. Zgodze sie.
Jednak dla kogos kto urodzil sie i wychowal w innej kulturze i innych wartosciach zycie tu moze byc trudne.

Adeviq napisa:
Nazbierali艣my troszeczk臋 adres贸w do naszych (nie boj臋 si臋 u偶y膰 tego s艂owa) Przyjaci贸艂 i celem naszej nast臋pnej wyprawy b臋dzie r贸wnie偶 u艣ci艣ni臋cie d艂oni tym wszystkim, kt贸rzy kontaktuj膮 si臋 z nami i nam pomagaj膮.
Pozdrawiamy wszyskich naszych Przyjaci贸艂 z Islandii Smile

chetnie do nich dolacze, choc z tego co piszesz chyba nie mam szans. Very Happy

Adeviq napisa:
Zazdro艣cimy Wam, 偶e Islandi臋 macie wci膮偶 pod nogami i przed oczami.

hmmm, szanuje twoje poglady, ale czy nie jest to tak ze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma?

Qortes napisa:
Z calym szacunkiem Tomku, ale co z nasza Ojczyzna? Nie chce zeby zabrzmialo to zbyt patetycznie, ale przeciez tu jest nasz dom, mieszkamy w najladniejszym kraju na swiecie:) Mozna psioczyc na to co tu sie dzieje, ale gdy czlowiek wraca po miesiacu tulaczki po swiecie do kraju to po prostu lezka sie w oku kreci widzac ten syf na ulicach, zuli klnacych po bramach.

Zazdrosccie nam, ze Polske mamy wciaz pod nogami i przed oczyma..


Zazdroszcze Qortes... Very Happy takze miedzy innymi dlatego ze mnie tam nie ma i tesknie za najladnieszym Very Happy krajem na swiecie. (wiem, wiem ale kazdy chwali swoje, tak jak islandczycy)

Na koniec moich wywodow powiem wam ze wraz z Dcr na niesmiertelne pytanie zadawane nam przez Islandczykow: "How do you like Iceland so far?" odpowiadamy zgodnie: "... so far..." Very Happy
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 14 Maj 2004, 9:24    Temat postu: Islandia Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Przyjechalem do Islandii z ciekawosci a zostalem z powodow czysto ekonomicznych, bo moje stanowisko pracy w Kraju zostalo zredukowane i robilo sie coraz trudniej z praca. Wyjezdzajac, zostawilem przyjaciol i rodzinne, gdynskie strony. Myslalem ze nie bede tesknil. Chcialem sie wtopic w tutejsze towarzystwo ale nie moglem sie przyzwyczaic do tego co tu zastalem. Dopasowanie do Islandii wychodzi mi czasem bardzo trudno. Czesto chcac zaproponowac swoje rozwiazanie spotykam sie nawet ze zlosliwoscia albo stwierdzeniem ze "my tego nie robimy w Islandii". Islandczycy czesto robia cos inaczej i trudniej tylko dlatego ze prostszy sposob zaproponowal obcokrajowiec.
Islandia jest pieknym krajem, dla turysty, na klika tygodni a potem wracam do domu i wzdycham jakii to piekny kraj. Zgodze sie.
Jednak dla kogos kto urodzil sie i wychowal w innej kulturze i innych wartosciach zycie tu moze byc trudne.

Rozumiem twoje rozgoryczenie 偶yciem na Islandii, ale zdarzaj膮 si臋 Polacy, kt贸rym a偶 tak bardzo nie przeszkadza pogoda i inne wady Islandii. Po prostu zakochali si臋 w tym kraju...
Prawdopodobnie jeste艣 poprostu patriot膮 i najlepiej Ci we w艂asnym kraju - to zrozumia艂e.
Jednak nie mo偶na ze 100% pewno艣ci膮 twierdzi膰, 偶e ka偶dy Polak, kt贸ry pomieszka kilka lat chce wraca膰. Ka偶demu w duszy gra inaczej. Jeden chce ciep艂ych pla偶 w Hiszpanii, a drugi poziomego deszczu na Islandii.

Akurat tak si臋 z艂o偶y艂o, 偶e podczas naszej drugiej wyprawy przez ca艂y tydzie艅 wia艂 huragan i pada艂 deszcz. Wyj艣cie na minut臋 z samochodu oznacza艂o przemoczenie... a my w dodatku byli艣my w interiorze i nie mieszkali艣my w hotelu lub domku. Jako艣 uda艂o nam si臋 znie艣膰 takie warunki. A wi臋kszo艣膰 mieszka艅c贸w w tym i Polak贸w, nie ma takich problem贸w, bo zawsze mo偶e sobie usi膮艣膰 przed telewizorem w艂膮czy膰 satelit臋 i nie bacz膮c na wiatr i ulew臋 odda膰 si臋 czysto domowym rozrywkom.
Oczywi艣cie my艣my byli tylko miesi膮c, a Wy jeste艣cie po par臋 lat, ale jak m贸wi臋 ka偶dy ci膮gnie do tego co lubi.

Co do kompleks贸w islandzkich, to s膮 one znane - d膮偶膮 oni do wywy偶szenia swego kraju (s膮 patriotami).
殴le si臋 jednak dzieje, gdy blokuj膮 jakie艣 pomys艂y tylko dlatego, 偶e poda艂 je obcokrajowiec, ale mam nadziej臋, 偶e to sprawa marginalna, bo przecie偶 w ka偶dym narodzie znajd膮 si臋 czarne owce. W Polsce o tolerancj臋 chyba jeszcze trudniej...
By膰 mo偶e odrzucenie twojego pomys艂u wynika艂o z tego, 偶e rzeczywi艣cie Islandczycy 偶yj膮 troch臋 inaczej od nas i nie zawsze nasze pryncypia (po艣piech, stres itp.) b臋d膮 wa偶ne dla Islandczyk贸w - oni ceni膮 sobie spok贸j i bezstresowe 偶ycie. Ale je艣li rzeczywi艣cie odrzucili tw贸j pomys艂 z czystej z艂o艣liwo艣ci lub kompleks贸w to bardzo 藕le o tych Islandczykach 艣wiadczy.

Sebastian napisa:
chetnie do nich dolacze, choc z tego co piszesz chyba nie mam szans.

Co do do艂膮czenia do naszych przyjaci贸艂 to masz szanse zawsze Smile
W艣r贸d naszych przyjaci贸艂 s膮 te偶 islandosceptycy, kt贸rzy twierdz膮, 偶e to kraj nie tak ciekawy jak Hiszpania, Francja, W艂ochy czy Grecja.
Szanujemy inne pogl膮dy, bo jak m贸wi艂em ka偶demu co innego w duszy gra Smile
呕ycz臋 Ci wi臋c szybkiego powrotu do domu i znalezienia ciekawej i dobrze p艂atnej pracy w Polsce. Ale mam te偶 nadziej臋, 偶e z czystej nostalgii odwiedza艂by艣 turystycznie Islandi臋 i ju偶 okiem turysty zachwyca膰 si臋 b臋dziesz islandzkimi anomaliami pogodowymi Smile
Pozdrawiam!
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 14 Maj 2004, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Sebastainem ze zycie tu jest trudne .Ciezko naprawde sie przystosowac ,ale to chyba w kazdym kraju .Pewnie ze spotkalo mnie duzo niemilych sytuacji ale staram sie zawsze pomyslec ,ze to z czasem sie zmieni .My Polacy jestesmy postrzegani niestety wciaz nie tak jak ich ukochani Amerykanie lub Dunczycy ale czy my tez nie patrzymy inaczej np na obywatela Holandii a obywatela np Bialorusi ?? Mysle ze lepiej by bylo gdyby Islandia byla blizej Polski -wiem wiem ze niemmozliwe ale troche czujemy sie tu jak w wiezieniu-bilety sa drogie a dla ludzi majacych rodziny zycie tu jest ciezkie.Ale zawsze trzeba pomyslec ze moze byc gorzej ,wieczne rozpamietywanie tego ze gdzies jest lepiej moze doprowadzic nas do obsesji,zlosci i braku szczescia.To jest inny kraj -to nie jest ojczyzna i nigdy nie bedziemy sie tu tak czuc.A czasami od narzekan ludzi az uszy puchna.A w Polsce tez wcale nie byloby im lepiej .ja bardzo cenie sobie tutaj bezpieczenstwo ,dostepnosc pracy i uczciwosc -wiele wiele wieksza niz w Polsce.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 14 Maj 2004, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moglibyscie [Karuta, Sebastaian...i inni] opowiedize膰 nam jak trafili艣cie akurat na Islandie?......Jak to sie sta艂o, ze kiedys w艂asnie wybraliscie te wyspe a nie np. Danie, Norwegie, Finlandie..Irlandie....przeciez wiedzieliscie, ze

po pierwsze : jest daleko

drogo, zimno, ciemno..;-),,,,i w gruncie rzeczy dos膰 orginalnie, ze moze byc trudno z dostosowaniem sie....wiadomo..tubylcy, jezyk..ciemne zimy :-)

przeciez taka Norwegia np. to w por贸wnaniu do Islandii jest bardzo blisko...rzut beretem prawie

Bardzo mnie to interesuje.

pozdr.
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 14 Maj 2004, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo prosto :10 lat temu zapytano mnie czy interesowala by mnie praca 3 mies w rybce na Islandiii ?Wiec ze czemu nie ,no ale pozniej jakos sie przedluzylo .. i juz tu zostalam.A jechalam zupelnie w ciemno ,bylo nas 5 dziewczyn ,zabrano nam paszporty i najadlysmy sie strachu .Okazalo sie ze licencje nie byly gotowe.Ale powiem wam moje wrazenie jak przyjechalam;;; nie mialam wogole zielonego pojecia jak wyglada islandia ,moja wiadomosc to encyklopedyczna notka na jakies 7 linijek.Wiec najpierw jak zobaczylam tereny pomiedzy lotniskiem a Rvkiem to byl szok ,koniec wrzesnia ,szaro,buro i ta lawa ,no i nagle Straumsvik - fabryka aluminium -powiem wam wygladalo jak ksiezyc i baza NASA.A pozniej ciemno wiec nie widzialm drzew w Rvku i droga przez gory i te waskie mosty.W nocy dojechalismy na miejsce ,male ,silnie oswietlone miasteczko,przez moment myslalysmy czy przypadkiem nie trafimy do jakiegos miejsca strasznego wyzysku,,,,,,,hihi Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
cynka
Go舵
PostWys砤ny: 6 Cze 2004, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mnie troszke przeszkadza a moze bardziej dziwi fakt ze mieszkancy Islandii wogole nie przywiazuja uwagi do tego w czym sa ubrani Question Exclamation
Widzialam kobiete ktora w bardzo zimny dzien miala na sobie kozuch a do tego bose stopy w gumowych bamboszach Question
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 6 Cze 2004, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a najlepsze sa dzieciaki w czapkach i do tego podkoszulek a na dworzu zimno ,,,
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 11 Cze 2004, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
a najlepsze sa dzieciaki w czapkach i do tego podkoszulek a na dworzu zimno ,,,

Albo nastolatki w puchowych kurtkach z odkrytymi brzuchami i klapeczkach w cekinki. Poprostu finezja hihihi
Powr髏 do g髍y
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 11 Cze 2004, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce te偶 si臋 takie znajdzie :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 11 Cze 2004, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co ..bylam ostatno na waznej imprezie -bierzmowaniu.No i wyszlam w szoku Shocked ,,,przyszla dziwczyna w bluzie KORN i dzinsach ....mowe mi odebralo...wszyscy elegancja..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 12 Cze 2004, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
wiecie co ..bylam ostatno na waznej imprezie -bierzmowaniu.No i wyszlam w szoku Shocked ,,,przyszla dziwczyna w bluzie KORN i dzinsach ....mowe mi odebralo...wszyscy elegancja..


Ja zawsze m贸wi臋 :Why am I not suprised.... Very Happy
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 23 Cze 2004, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co naprawde jest ciemne tutaj to ,,,,wczoraj facet kosil trawe o godz 23 :55 myslalam ze dostane wylewu ,nie dosc ze goraco w chalupie ,jasno pomimo kocy na oknie to jeszcze to monotonne "jeczenie " kosiarki.....mowie wam oni sa naprawde tolerancyjnie bo we mnie sie juz gotowalo :x
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dor_lem
Go舵
PostWys砤ny: 2 Lip 2004, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czym ciemniej tym przyjemniej;) czyz nie? lol
Powr髏 do g髍y
dor_lem
Go舵
PostWys砤ny: 2 Lip 2004, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc moze facet pracowal do 19-ej troche ogladal tv i pozniej znalazl czas na koszenie lol
Sama kosze trawe wieczorami lol nocami;)
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron