reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 2 Lip 2004, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten facet pracuje w firmie ktora kosi -kosza cale dnie bo teraz rosnie -robi sie za cieplo i rosnie jak w dzungli,wciaz uwazam ze to ZA P脫ZNO....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dor_lem
Go舵
PostWys砤ny: 2 Lip 2004, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Karuta no badz ze wyrozumialy dla tego czlowieka lol

Przynajmniej mozesz miec sny o trawce np jakies tam przyjemne Embarassed

Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo Very Happy

Pozdrawiam Cie milusko :wink: :wink:
Powr髏 do g髍y
krzys

Do潮czy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 8 Maj 2005, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
a najlepsze sa dzieciaki w czapkach i do tego podkoszulek a na dworzu zimno ,,,


Sebastian napisa:
Albo nastolatki w puchowych kurtkach z odkrytymi brzuchami i klapeczkach w cekinki. Poprostu finezja hihihi


karuta napisa:
wiecie co ..bylam ostatno na waznej imprezie -bierzmowaniu.No i wyszlam w szoku Shocked ,,,przyszla dziwczyna w bluzie KORN i dzinsach ....mowe mi odebralo...wszyscy elegancja..


karuta napisa:
co naprawde jest ciemne tutaj to ,,,,wczoraj facet kosil trawe o godz 23 :55 myslalam ze dostane wylewu ,nie dosc ze goraco w chalupie ,jasno pomimo kocy na oknie to jeszcze to monotonne "jeczenie " kosiarki.....mowie wam oni sa naprawde tolerancyjnie bo we mnie sie juz gotowalo :x


hehe coraz bardziej zaczyna mi sie podobac Islandia... :wink: troche na temat Islandii slyszalem, ale raczej informacje "encyklopedyczne", ale widze, ze te "zyciowe" sa znacznie bardziej interesujace! :wink:

--
held 谩fram að leita... 茅g leita af l铆fi um stund...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Mario
Go舵
PostWys砤ny: 9 Maj 2005, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wkurza,偶e wrzucaja nas do jednego worka z ruskami... 艣rednia przyjemno艣c..
Powr髏 do g髍y
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 9 Maj 2005, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebywanie w worku to w og贸le nie nale偶y raczej do przyjemno艣ci. :wink:

Tak bardzo si臋 od Rosjan r贸偶nimy?
A czy dla Ciebie mieszkaniec takiej Bia艂orusi czy Litwy to nie rusek?

Przeci臋tny Polak nie odr贸偶ni Islandczyka od Irlandczyka. Nie mo偶na od wszystkich wymaga膰 zbytniej inteligencji :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 9 Maj 2005, 19:38    Temat postu: Nie obra偶ajmy si臋 na innych Odpowiedz z cytatem

W ka偶dym cz艂owieku jest tendencja do szeregowania, systematyzowania, uog贸lniania.
Dlatego podobaj膮 nam si臋 sformu艂owania typu "kra艣膰 jak cygan" "Pi膰 jak Rusek" itd.
Gorzej, gdy kto艣 si臋 zajmie nasz膮 (dla nas wyj膮tkow膮) nacj膮 - wtedy czujemy si臋 bardzo obra偶eni, cho膰 sami te偶 si臋 takimi stereotypami pos艂ugujemy.
Dla mieszka艅c贸w zachodniej Europy nie ma wielkiej r贸偶nicy mi臋dzy Polakami a Rosjanami.
Tak jak dla nas mieszkaniec Texasu to taki sam USA-owiec jak mieszkaniec Michigan. Nie znamy w wi臋kszo艣ci nawet geografii innych krajow i jak przyjedzie kto艣 z Laosu, to jest to dla nas taki sam Azjata jak Korea艅czyk lub Wietnamczyk.

A tak na marginesie chcia艂em doda膰, 偶e kraina o nazwie Ru艣, kt贸r膮 de facto zamieszkuj膮 Ruscy (l.poj.: Rusek) to Ukraina.
Natomiast nazywanie Ruskiem mieszka艅ca Rosji jest nieporozumieniem - bo to jest Rosjanin. Dawna Ru艣 Halicka to kraina kt贸ra obejmuje dzisiejsz膮 Ukrain臋, a cho膰 sami jej mieszka艅cy przestali u偶ywa膰 nazwy Ru艣, to jednak nale偶y o tym pami臋ta膰.
Podobnie jak Polacy nie pami臋taj膮 czas贸w, gdy m贸wi艂o si臋 o nas "synowie Lecha" Very Happy
(No mo偶e w Poznaniu jeszcze pami臋taj膮...) Very Happy


Zamiast si臋 zaperza膰, trzeba po prosu prowadzi膰 akcj臋 edukacyjn膮 i pokazywa膰 r贸偶nice kulturowe i geograficzne mi臋dzy bliskimi nam krajami.
A w ko艅cu mo偶emy te偶 powiedzie膰 艣mia艂o, 偶e razem z Czechami, S艂owakami, Ukraincami, Bia艂orusinami, Rosjanami tworzymy wsp贸lny kr膮g makrokulturowy i geograficzny. Wi臋c umieszczanie nas w jednym worku ma jaki艣 sens...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Marta Luiza

Do潮czy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 14 Maj 2005, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie,ludzie jak ludzie ,uogolniaja. Mysle ,ze w kazdym kraju jest taki sam procent ludzi nietolerancyjnych.Niestety nie wynika to z narodowosci,ale z niewiedzy .
Na mnie patrza tutaj czasami krzywo,ale staram sie wtedy nie denerwowac i nie obrazac tylko pokazac kim jestem . Ale Islandczycy raczej lubia Polakow,doceniaja ich prace ,a to ze znajdzie sie kilka osob bezmyslnych Rolling Eyes
Kiedys pewien mlody czlowiek z Berlina zapytal mnie dlaczego tak strasznie kradniemy w Niemczech. Odpowiedzialam mu,ze dlatego kradniemy tak duzo w Niemczech bo sa naszymi sasiadami,wiec mamy najblizej,a przeciez lepiej krasc u nich niz w Polsce.
I chociaz jego pytanie bylo agresywne,moja odpowiedz go rozsmieszyla i zostalismy kumplami. On teraz co roku jezdzi do Polski na wakacje, Zwlaszcza lubi Tatry i fasolke po bretonsku. Very Happy
Dwa lata temu denerwowalo mnie gdy wszedzie slyszalam ,ze najlepsza jest islandzka woda i najlepsze sa islandzkie ( lol ) ziemniaki.
Teraz zartuje sobie z moim mezem i podaje mu na obiad "najlepsze ziemniaki na swiecie gotowane w najlepszej wodzie na swiecie,ktore jemy w najpiekniejszym kraju na swiecie"a moj maz zawsze dodaje ze je obiad "w towarzystwie najpiekniejszej dziewczyny na swiecie".
No i jak tu nie byc szczesliwym?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 14 Maj 2005, 22:30    Temat postu: Mass-media Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi si臋, 偶e cz臋艣膰 winy za uog贸lnienia i nietolerancj臋 ponosz膮 media.
To one 偶ywi膮 takie uprzedzenia.
Je偶eli w polskim sklepie dokonany b臋dzie rabunek przez Polaka, to media b臋d膮 tylko opisywa膰 sam czyn. Gdy natomiast napadu dokona kto艣 z Ukrainy, Rumunii, Rosji itp. to media b臋d膮 o tym szeroko informowa艂y (o narodowo艣ci przest臋pcy), tak jakby to mia艂o jakie艣 znaczenie.
De facto w Niemczech nie kradn膮 Polacy, tylko biedni lub zdegenerowani ludzie (kt贸rych zwykle zzdegenerowa艂a bieda).
Tak wi臋c LUDZIE, a nie Polacy kradn膮 w Niemczech. A to, 偶e odsetek ludzi biednych w Polsce jest wi臋kszy powoduje, 偶e nasz "element" przyci膮ga bogactwo s膮siad贸w.
My jeste艣my bogatszym krajem dla innych naszych s膮siad贸w, ale raz jeszcze powtarzam: kradn膮 biedni i zdegenerowani LUDZIE, a nie Ukraincy, Rosjanie, Rumuni itd.
Po co media m贸wi膮 o narodowo艣ci? Jakie to ma znaczenie opr贸cz podsycania nienawi艣ci? Dla obywateli najwa偶niejsze, 偶e przest臋pca (z艂y cz艂owiek) zosta艂 z艂apany.
Poniewa偶 Polska jest w miar臋 jednolitym krajem, wi臋c media ju偶 nie informuj膮, czy przest臋pca jest z Podhala, Mazowasza, Pomorza, Dolnego 艢l膮ska - bo tu ju偶 trudno o nietolerancj臋 (cho膰 i taka bywa).
A jak tylko go艣膰 pochodzi 2 km od polskiej granicy, to trzeba napisa膰, 偶e z np. Bia艂orusi. Media wiedz膮, 偶e spo艂ecze艅stwo kultywuje w sobie takie r贸偶ne stereotypy, 偶e przyjemniej jest s艂ucha膰, 偶e 藕li to s膮 inni, a nie MY.
Bo MY to nie to samo co jakie艣 "Ruski i Rumuny". W ten spos贸b media zgrabnie hoduj膮 podzia艂 na MY i ONI.
Gdy kto艣 m贸wi, 偶e dowodem na gorszo艣膰 jakiego艣 narodu jest fakt, 偶e du偶a liczba przest臋pstw jest pope艂niania przez ten w艂a艣nie nar贸d, to ja si臋 go pytam, czy id膮c tym torem i bardziej nie uog贸lniaj膮c mo偶na doj艣膰 do nast臋puj膮cych kilku wniosk贸w:
1) skoro wi臋kszo艣膰 przest臋pstw pope艂niaj膮 m臋偶czy藕ni, to znaczy, 偶e wszyscy s膮 藕li
2) skoro kradn膮 u nas najcz臋艣ciej mieszka艅cy Europy, to znaczy, 偶e wszyscy Europejczycy s膮 藕li
3) skoro z艂ych uczynk贸w dopuszczaj膮 si臋 poprostu ludzie, to znaczy, 偶e wszyscy ludzie s膮 藕li i B贸g lub kosmici powinni spacyfikowa膰 t臋 planet臋, bo mieszkaj膮 na niej z艂e istoty

Te偶 kiedy艣 mia艂em takie traumatyczne spotkanie z rodzin膮 niemieck膮 na promie p艂yn膮cym na Islandi臋. Traumatyczne oczywi艣cie dla nich, nie dla nas. Mieszkali艣my we wsp贸lnej kuszetce, gdy na pytanie sk膮d pochodzimy, us艂yszeli Poland, musia艂o ich pewnie nie藕le 艣cisn膮膰 w do艂ku, bo pewnie mieli ze sob膮 troch臋 cennych rzeczy, kt贸re przecie偶 zostawiali w kuszecie. Prawie od razu rozmowa zesz艂a na to, 偶e Polacy s艂yn膮 z kradzie偶y niemieckich samochod贸w. R贸wnie偶 musia艂em t艂umaczy膰 im, 偶e to r贸偶nice w bogactiwe obu pa艅stw 艣ci膮gaj膮 nasze szumowiny do Niemiec.
Gdyby Polska by艂a bogatsza, to niemiecki element przyje偶d偶a艂 by do nas...
殴li ludzie szukaj膮 bogatszych 艣rodowisk, a niew膮tpliwie za nasz膮 zachodni膮 granic膮 jest wi臋cej do zagrabienia.
Zreszt膮 Niemcom jako narodowi, te偶 mamy du偶o do zarzucenia, bo zreszt膮 do艣膰 masowo zrobili krzywd臋 naszemu narodowi w przesz艂o艣ci. Poniek膮d odpowiadaj膮 za dzisiejsz膮 bied臋, bo wepchneli nas w szpony sowieckie na 50 lat.
Ale przecie偶 to nie oznacza, 偶e ka偶dy Niemiec ma w sobie cz膮stk臋 nazisty. Bo nazi艣ci s膮 wsz臋dzie, nawet w Polsce, a oni mieli pecha bo rz膮dzi艂 nimi Hitler, kt贸ry podsyci艂 pewne l臋ki i wykorzystuj膮c propagand臋, wci膮gn膮艂 sw贸j kraj do wojny.
Ja si臋 nie dziwi艂em naszym niemieckim towarzyszom podr贸偶y, 偶e czuj膮 pewien dreszczyk niepokoku podr贸偶uj膮c z "Polakami". Bo my taki niepok贸j (nieuzasadniony przecie偶) czuliby艣my, podr贸偶uj膮c z kim艣 np. z Rumunii.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Natalia
Go舵
PostWys砤ny: 15 Lip 2005, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja s艂ysza艂am, 偶e tam podobno du偶o wieje, ale nie weim czy to prawda
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 15 Lip 2005, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia napisa:
ja s艂ysza艂am, 偶e tam podobno du偶o wieje, ale nie weim czy to prawda

Tak, to szczera prawda. Czasem potrafi nie藕le wia膰, a jak jeszcze pada deszcz to jest on poziomy. Shocked
Ale jak si臋 dobrze trafi to b臋dzie 艣wiaci膰 s艂oneczko Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 18 Lip 2005, 4:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio slyszalem okreslenia na deszcz. Jedna pani przewodnik powiedziala mi, ze jesli desz pada duzymi kroplami i pionowo to napewno jest to deszcz zagraniczny, bo miejscowe deszcze padaja malymi kropelkami i poziomo albo poprostu mzy. ;D
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 18 Lip 2005, 16:23    Temat postu: Zagraniczny deszcz Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
jesli desz pada duzymi kroplami i pionowo to napewno jest to deszcz zagraniczny, bo miejscowe deszcze padaja malymi kropelkami i poziomo albo poprostu m偶y.


Bardzo pi臋knie powiedziane Very Happy
Podoba mi si臋 ten cytat Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
piotr10530
Go舵
PostWys砤ny: 23 Sie 2005, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chce dodac do tej ciemnej listy :
mielismy maly wypadek w Myvatn na polu lawy - zlamany palec , rozerwana skora , podbite oko. Pan lekarz w Myvatn nawet nie oczyscil rany- wyslal do szpitala. W szpitalu (Akureyri) zrobili zdjecie , pan doktor kazal pielegniarce zawinac dwa palce razem i sobie poszedl bez sprawdzenia jak ona to zrobila. Zrobila to beznadziejnie zakladajac jeden palec na drugi - zostawiajac bol jak cho...a. O , a rana ciagle otwarta nie oczyszczona. Dopiero w hotelu zesmy przebandazowali sami , a po powrocie z wakacji lekarz nastawil staw ( byl wybity ) = Podsumowanie : nie ufajcie Islandzkim sluzbom medycznym , domagajcie sie do konca pelnaj obslugi lekarskiej tak dlugo az wszystko bedzie w porzadku. Mam nadzieje ze nikt nie bedzie musial z mojej porady korzystac.
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 23 Sie 2005, 21:36    Temat postu: Akureyri Odpowiedz z cytatem

piotr10530 napisa:
Podsumowanie : nie ufajcie Islandzkim sluzbom medycznym

Widz臋, 偶e zawsze mo偶na si臋 spotka膰 ze skrajnie r贸偶nymi sytuacjami...
Ja mia艂em zupe艂nie odwrotne do艣wiadczenie ze s艂u偶bami medycznymi w Akureyri i zdziwi艂o mnie twoje opowiadanie.
Ale wida膰 wsz臋dzie mo偶e si臋 zdarzy膰 kto艣 niesolidny. Miejmy jednak nadziej臋, 偶e to wyj膮tek potwierdzaj膮cy regu艂臋...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
piotr10530
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze istnieje mozliwosc ze twoj przypadek byl wyjatkiem - mnie to sie zdarzylo z dwoma lekarzami pod rzad
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze nam sie z Od偶ajerem przy艣nilo, ze mieli艣my tam opiek臋 przecudownego i bardzo dobrego personelu i byli艣my traktowani lepiej niz w rodzinie...
To by艂 duzy szpital i bez wyj膮tku wszyscy byli bardzo kompetentni i wspaniali, wiec to nie byl tylko przypadek jednego lekarza..
A my chodzilismy zaplakani ze wzruszenia, ze jest jeszcze miejsce na swiecie, gdzie tak cudownie potrafia sie czlowiekiem zajac, kiedy tego potrzebuje..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
piotr10530
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to wam sie przysnilo to musicie ustalic sami , ja wiem co mi sie zdarzylo i dla dobra WSZYSTKICH napisalem to ostrzezenie. Widac ze jestescie w glebokiej milosci to Islandii i dobrze, ale czasami milosc jest slepa . troche zimnej wody na glowe sie przyda. Ja tylko opisalem fakty.Mozna sprawdzic w szpitalu ( 28 lipca - 17:15 rejestracja )
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaslepionym mozna byc, ale czy myslisz ze jakby nam tam krzywde robili to bysmy dalej ich chwalili? Tez podajemy czyste fakty, nie tylko Ty. I nasz przypadek tez mozna sprawdzic. Je艣li uwazasz polska sluzbe zdrowia za lepsz膮, lepiej wyposazona i bezpieczniejsza, to nie ma sprawy - kazdy wybiera co woli..

Wniosek z Twojej wypowiedzi jest taki: jak ganisz Islandczykow to jestes obiektywny a jak chwalisz to jestes zaslepiony i tylko dlatego o nich dobrze mowisz. A wiec nie da sie powiedziec nic dobrego bo to od razu jest nieobiektywizm. Kazdy z nas mial inne doswiadczenia. Powiedziales nam o swoich a my o swoich i juz. Ale Twoj komentaz jest krzywdz膮cy, jesli twierdzisz to co twierdzisz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 22:06, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwilka..
Ja nie mam pretensji ze ktos pisze tu o z艂ych stronach Islandii. Sami cz臋sto piszemy te偶 w newsach o negatywnych sprawach dziejacych sie na Islandii - to normalne.
Mam tylko uwag臋, 偶e nie mozna stawiac az takich uogolnien typu: mnie sie trafilo cos zlego ze strony lekarza, to wnioskuj臋 ze CA艁A s艂uzba zdrowia jest do bani - jak kolega napisa艂. Z tym sie tylko nie mog臋 zgodzi膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron