reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
piotr10530
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosze o podanie cytatu gdzie powiedzialem ze cala sluzba jest do bani , to wyscie powiedzieli ze cala sluzba jest cudowna , a ja to ten wyjatek. Kochani oczywiscie ze nie wszystkia samoloty spadaja.
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A "nie ufajcie islandzkim s艂u偶bom medycznym" to nie to samo, co "islandzka s艂u偶ba zdrowia jest do bani"?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Lauraana
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Sk眃: Gdansk/101 Reykjavik
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej karierze "zycie na Islandii" mialam stycznosc z... 4 roznymi lekarzami... pierwszy byl mily, wiedzial co robi, wydalam na niego mnostwo pieniedzy (az sie znizki dorobilam!), przeprowadzil na mnie operacje gdzie bylam uspiona - przezylam, mam dobre wspomnienia. nadal z nim mailuje - kiedy cos mnie niepokoi wysylam mu maila z pytaniem i w przeciagu 24 godzin mam odpowiedz.
drugi lekarz (lekarka) byla bardzo mila, wyleczyla mnie z tego z czego wyleczyc miala i polazla na urlop macierzynski. na jej miejsce przyszla nowa i jak do niej poszlam to mnie zawstydzila. co mi sie nie zdarzylo nigdy wczesniej. nie lubie jej juz i nie planuje do niej wiecej chodzic.
kolejny lekarz wsciekl mnie niemilosiernie, bo potraktowal mnie zle z racji tej tylko, ze jestem z Polski i ze jestem kobieta. niefajnie.
mam nadzieje, ze wiecej go nie zobacze.
wynik ogolny: 2:2 ale nadal wierze, ze sluzba zdrowia tutaj jest lepsza niz w Polsce. Moj pierwszy lekarz byl niesamowity, zajal sie mna bardzo dobrze, nie straszyl, byl rzeczowy, ale zawsze mily i jesli dzialo sie cos zlego to wciskal mnie w swoj grafik z dnia na dzien nawet jesli oficjalnie trzeba bylo czekac na wizyte miesiac czasu.
tak musialam sie wypisac, bo grype mam paskudna i nadzieje, ze uda mi sie uniknac kolejnej wizyty w przychodni i ze jakos wylecze sie cytryna, czosnkiem i miodem :)
_________________
og ef þ煤 vilt þ谩 skal 茅g lj煤ga að þ茅r...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
piotr10530
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
A "nie ufajcie islandzkim s艂u偶bom medycznym" to nie to samo, co "islandzka s艂u偶ba zdrowia jest do bani"?

nawet patrzac na litery to nie to samo - i tak naprawde to lepiej nieufac bo w tym zapatrzeniu ten zly moze cos zrobic tak ze czlowiek cale zycie bedzie zalowal. Ja tylko doradzam ostroznosc - co w tym zlego !
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 19:31    Temat postu: Ostrze偶enie Odpowiedz z cytatem

W ostrze偶eniu nie ma nic z艂ego, ale z drugiej strony generalizowanie jest te偶 z艂e.
Og贸lnie rzecz ujmuj膮c statystycznie islandzka s艂u偶ba medyczna jest lepsza od polskiej w dw贸ch kategoriach: finanse (a wi臋c sprz臋t) oraz stosunek do ludzi.
Jak wspominaj膮 tu niekt贸rzy ludzie, zdarzaj膮 si臋 i owszem chamscy osobnicy w bia艂ych kitlach, ale s膮dz臋, 偶e to jest nic z tym co si臋 dzieje w naszych szpitalach...
Nie znam osoby, kt贸ra mog艂aby powiedzie膰, 偶e jej pobyt w polskim szpitalu by艂 w 100% dobry, a za to ca艂e t艂umy oso贸b, kt贸re po wyj艣ciu ze szpitala z mi艂膮 ch臋ci膮 podpali艂yby ten przybytek chamstwa, niekompetencji, lenistwa, korupcji i biedy...
Z pewno艣ci膮 w Polsce jest par臋 szpitali lepiej zarz膮dzanych, gdzie mo偶na znale藕膰 zdrowe "uk艂ady" pomi臋dzy personelem a chorymi...
Ale cz臋艣ciej s艂yszy si臋 o przypadkach skrajnie z艂ej woli i wymuszania 艂ap贸wek.
Jestem na 100% przekonany, 偶e i na Islandii mo偶na znale藕膰 kilku lekarzy, kt贸rzy b臋d膮 chcieli dorobi膰 na pacjencie...
Ale chyba mo偶na si臋 spodziewa膰, 偶e procentowa ilo艣膰 "z艂ych" lekarzy b臋dzie mniejsza, cho膰 z pewno艣ci膮 nie b臋dzie zerowa.

Wszyscy ludzie pope艂niaj膮 b艂edy.
Ich przyczyn膮 mo偶e by膰 zwyk艂y przypadek, niewiedza, lenistwo, b膮d藕 premedytacja.
Niestety ma艂a odpowiedzialno艣膰 polskich lekarzy sprawia, 偶e wielu z premedytacj膮 (je艣li nie dostan膮 koperty) lecz膮 pacjent贸w 藕le lub nieudolnie lub gorzej ni偶 powinni (bez odpowiedniej dba艂o艣ci o szczeg贸艂y).
Na Islandii s膮dz臋 cz臋艣ciej mo偶e dochodzi膰 do b艂臋d贸w z przyczyny niewiedzy lub przypadku.
Poniewa偶 na Islandii jest w miar臋 du偶a liczba lekarzy, a ma艂o mieszka艅c贸w, to mo偶e si臋 zdarzy膰, 偶e lekarz nie ma odpowiedniego do艣wiadczenia lub nie spotyka si臋 z pewnymi chorobami.
Niestety nie znam poziomu nauczania islandzkich lekarzy, kt贸rzy wiedz臋 zdobywaj膮 w wi臋kszo艣ci (chyba) na islandzkich uczelniach medycznych.
W tej kwestii musiea艂oby si臋 wypowiedzie膰 kilku obiektywnych lekarzy.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:

Nie znam osoby, kt贸ra mog艂aby powiedzie膰, 偶e jej pobyt w polskim szpitalu by艂 w 100% dobry,


No to juz znasz lol

By艂em w polskich szpitalach pa艅stwowych dwa razy. Ostatni膮 raz膮 w 8 klasie szko艂y podstawowej przez 3 tygodnie. pobyt wspominam fantastycznie, pielegniarki by艂y bardzo mi艂e, praktycznie na kazde wezwanie moje [a by艂em przykuty do 艂贸zka] i nie by艂a to kwestia 艂apownictwa, co to to nie. Do tego s艂uchaly podobnej muzyki, przez co wymienialismy sie kasetami. jakby tego by艂o ma艂o, codziennie przychodzi艂a pani nauczycielka, ktora wymyslala nam gry i zabawy [zaraz po czesci naukowej] ... aze by艂o nas tam okolo 10 na sali, to czas by艂 jeszcze lepszy...

Warunki moze nie by艂y kr贸lewskie, ale nigdy nie powiem, ze czulem sie tam zle, wrecz przeciwnie gdy wychodzi艂em czu艂em sie ze wracam z ekstra wakacji!! serio!! ..ze wszystkimi, kumplami i personelem, zegna艂em sie jak z rodzin膮 Exclamation

banda urwis贸w jaka byli艣my, tworzy艂a faktycznie nieprzecietna paczke 8)

Dodam jeszcze, ze
Oderwa艂o mi sie kawa艂ek biodra w czasie gry w pi艂ke, a po tym jak lekarz zobaczy艂 przeswietlenie i zapyta艂, "jakim cudem ja jeszcze chodze".... trafi艂em do szpitala na ulicy Wo艂owskiej w Warszawie, nawet z izby przyjec przewieziono mnie na sale na w贸zku bym nie musia艂 juz nawet przechodzi膰 tych kilku ostatnich metr贸w, do i z windy na sale.
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 22:03    Temat postu: Dobrzy ludzie Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:

No to juz znasz


Ciesz臋 si臋, 偶e napisa艂e艣 o pozytywnych ludziach w szpitalu, bo wierz臋, 偶e dobrych ludzi jest wielu, bo zwykle z艂o czyni膮 nieliczni, lecz to oni psuj膮 obraz ca艂o艣ci.
Ja niestety nie by艂em (odk膮d pami臋tam) w szpitalu w Polsce... ale z opowiada艅 ludzi to w艂os si臋 je偶y na g艂owie.
Miejmy jednak nadziej臋, 偶e uda si臋 odsia膰 tych z艂ych i ci co zostan膮 b臋d膮 tworzy膰 lepsz膮 s艂u偶b臋 zdrowia, tak by w przysz艂o艣ci Islandczycy przyje偶d偶ali do nas nie tylko z powodu ni偶szych cen, ale g艂贸wnie z powodu dobrej jako艣ci us艂ug.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 25 Sie 2005, 23:29, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 25 Sie 2005, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 22:05, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 26 Sie 2005, 1:19    Temat postu: Lekarze Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
niewa偶ne gdzie i miejsce niema znaczenia.

Czasem jednak miejsce ma znaczenie.
W kraju, w kt贸rym 艂ap贸wkarstwo, oszustwo i negatywne kombinowanie nie s膮 norm膮 tam 艂atwiej walczy膰 z korupcj膮.
Je偶eli politycy maj膮 wi臋ksze zaufanie, ludzie s膮 bogaci i maj膮 co je艣膰, to te偶 艂atwiej im walczy膰 o swoje prawa...

A u nas nawet dobrych przepis贸w nie ma... wr臋cz odwrotnie - prawo sprzyja oszustom i 艂ap贸wkarzom-mordercom.
Bo co innego, gdy po operacji kto艣 przyniesie w podzi臋ce lekarzowi koniak lub te par臋 z艂otych (o ile nie s膮 to wymuszone "dary").
Ale je艣li lekarz publicznej s艂u偶by zdrowia nie udziela nale偶ytej opieki, bo chce dodatkowych pieni臋dzy, to dla mnie to jest morderca i takich lekarzy skazywa艂bym na do偶ywocie, bo zabijaj膮 z niskich pob贸dek, z wyrachowaniem i w dodatku nie dope艂niaj膮 zawodowych obowi膮zk贸w!

Ale powtarzam: jest w Polsce wielu dobrych i wspania艂ych lekarzy, szkoda tylko, 偶e system wci膮偶 kusi ich by zeszli na z艂膮 drog臋.

Na Islandii system jest inny i inna mentalno艣膰 spo艂eczna. Kombinuj膮cy (bogaty) lekarz u nas to obiekt podziwu s膮siad贸w. Na Islandii to wr贸g spo艂eczny godny tylko pot臋pienia.

Wed艂ug mnie winni s膮 (poza sam膮 sk艂onno艣ci膮 ludzi do grzechu) politycy, kt贸rzy nie potrafili od 1989 roku zbudowa膰 nowego spo艂ecze艅stwa.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 26 Sie 2005, 9:31, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Squallo

Do潮czy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 26 Sie 2005, 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu, my艣le jednak 偶e nie powinna艣 sie tak przejmowa膰 wypowiedzi膮 Piotrka. On po prostu trafi艂 na fatalnego lekarza, i ju偶 im nie ufa. Dlatego u偶y艂 okre艣lenia 'nie ufajcie islandzkim s艂u偶bom medycznym', ale ja to rozumiem jako przestroge, by by膰 czujnym, a nie 偶eby w razie wypadku nie puj艣膰 do szpitala albo my艣le膰 o wszystkich is lekarzach jako o z艂odziejach, 艂ap贸wkarzach, idiotach, niekompetentnych, itp... Jak by goko艣 zaatakowa艂 np. pies, to p贸偶niej nie ufa艂by im, i swoim wypadkiem m贸g艂by przestrzega膰 innych przed psami. No, mo偶e ta wypowied偶 'nie ufajcie is s艂u偶bym medycznym' jest zbyt mocna, ale jestem pewien 偶e mia艂 na my艣li 'b膮dzcie czujni'. Przynajmniej ja to tak zrozumia艂em.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
piotr10530
Go舵
PostWys砤ny: 26 Sie 2005, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Squallo napisa:
Jolu, my艣le jednak 偶e nie powinna艣 sie tak przejmowa膰 wypowiedzi膮 Piotrka. On po prostu trafi艂 na fatalnego lekarza, i ju偶 im nie ufa. Dlatego u偶y艂 okre艣lenia 'nie ufajcie islandzkim s艂u偶bom medycznym', ale ja to rozumiem jako przestroge, by by膰 czujnym, a nie 偶eby w razie wypadku nie puj艣膰 do szpitala albo my艣le膰 o wszystkich is lekarzach jako o z艂odziejach, 艂ap贸wkarzach, idiotach, niekompetentnych, itp... Jak by goko艣 zaatakowa艂 np. pies, to p贸偶niej nie ufa艂by im, i swoim wypadkiem m贸g艂by przestrzega膰 innych przed psami. No, mo偶e ta wypowied偶 'nie ufajcie is s艂u偶bym medycznym' jest zbyt mocna, ale jestem pewien 偶e mia艂 na my艣li 'b膮dzcie czujni'. Przynajmniej ja to tak zrozumia艂em.


Mniej wiecej taka byla moja intencja.Jednoczesnie nie mialem intencji wywolac takiej dyskusji. Widac ze temat jest bliski kazdemu szczegolnie u nas w kraju, ale chyba to juz temat na osobne forum.
Powr髏 do g髍y
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 26 Sie 2005, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 22:05, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 28 Sie 2005, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian mam pytanie.
Jak uwazasz ze islandki sa naj to dlaczego masz zone z polski?


Ostatnio zmieniony przez viking dnia 29 Sie 2005, 2:17, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 28 Sie 2005, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:36, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Steva

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWys砤ny: 28 Sie 2005, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
ale w艣r贸d polek zdarzaj膮 si臋 pojedy艅cze wspania艂e kobiety kt贸rych jest niema艂o i kt贸rym ci臋zko dor贸wnac kobietom z innych kraj贸w.

.


Zaplata艂e艣 si臋 we w艂asn膮 sie膰, sam sobie przeczysz.

Skoro te "pojedyncze kobiety"- Polki s膮 wspania艂e to JU呕 dor贸wna艂y kobietom z innych kraj贸w (a swoja drog膮 nie jest ich tak ma艂o).

Piszesz du偶o, ale bardzo chaotycznie i naprawd臋 trzeba si臋 nabiedzi膰 偶eby za艂apa膰 co masz na my艣li, ja przynajmniej mam z tym problem ( w innych tematach jest to samo).
_________________
Jutro to dzi艣 - tyle, 偶e jutro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 29 Sie 2005, 9:30    Temat postu: Wra偶enie Odpowiedz z cytatem

Ja mam wra偶enie, 偶e kolega music80s, chcia艂by tak 艣wieczk臋 Bogu i diab艂u ogarek. Very Happy
I zgadzam si臋 i jednoczesnie jestem przeciw Very Happy
Jak tak dalej p贸jdzie to zamiast do Islandii za艂apiesz si臋 na fotel prezydencki :jezyk:
Bo ju偶 by艂 cz艂owiek, kt贸ry twierdzi艂, 偶e jest za a nawet przeciw Very Happy

Brzmi to tak:
Naj艂adniejsze na 艣wiecie s膮 Polki, ale w艂a艣ciwie na pewno na Islandii s膮 艂adniejsze kobiety, ale mi si臋 wydaje, 偶e wsz臋dzie s膮 艂adne, cho膰 Polki mog膮 by膰 艂adniejsze ni偶 Islandki, cho膰 oczywi艣cie ja te偶 bardzo lubi臋 Islandki, bo z pewno艣ci膮 mo偶na spotka膰 bardzo 艂adne Islandki, ale i tak Polki lubi臋 najbardziej, jednak Islandki mo偶e nawet bardziej Very Happy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 6 Wrz 2005, 5:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisa:
Sebastian mam pytanie.
Jak uwazasz ze islandki sa naj to dlaczego masz zone z polski?


Naprawd臋 co艣 takiego napisa艂em? Nie wiem, ale nie przypominam sobie. Dla mnie islandki wcale nie s膮 naj, w艂a艣nie dlatego moja 偶ona jest Polk膮. Mia艂em kilka do艣wiadcze艅 z miejscowymi pannami i nie mog艂em za nimi nad膮rzy膰. One chc膮 by膰 niezale偶ne, facet to taki przyrz膮d do niekt贸rych czynno艣ci i maskotka albo spos贸b na wzi臋cie kredytu i znalezienie frajera do sp艂acenia. Moje do艣wiadczenia wykaza艂y, 偶e s膮 poprostu puste i nie my艣l膮 zbyt powa偶nie o 偶yciu. 呕yj膮 szybko. Za szybko. Dlatego najwi臋cej witaminy maj膮 polskie dziewczyny i to jest prawda to jest fakt.... Oczywi艣cie wiem, 偶e s膮 te偶 te dobre, ale islandki maj膮 zupe艂nie inny system warto艣ci i ja nie spotka艂em takich, kt贸re wzbudzi艂y moje pozytywne uczucia.
Powr髏 do g髍y
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 28 Kwi 2006, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie dawno tu nikt nie zagl膮da艂.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Alutka

Do潮czy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Sk眃: 104 Reykjavik
PostWys砤ny: 30 Kwi 2006, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze temat umarl bo teraz jest tylko jasna, pozytywna strona Islandii Smile
_________________
Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekajmy ,zobaczymy za miesi膮c.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron