reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woda stanowczo -- ja wiem, ze ona zdrowa, lecznicza it., ale tak cuchnie, ze nie bylam w stanie plukac nia zebow po umyciu, a co dopiero pic Rolling Eyes .
No i bardzo mi sie ceny nie podobaly Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Woda stanowczo -- ja wiem, ze ona zdrowa, lecznicza it., ale tak cuchnie, ze nie bylam w stanie plukac nia zebow po umyciu, a co dopiero pic .


Ale to tylko ciep艂a woda smierdzi...
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Ale to tylko ciep艂a woda smierdzi...

Moze u Ciebie w Kopavogur Wink . W hostelu zimna tez smierdziala. Ale to moze wyjasniac relatywnie tanie ceny w tymze Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby zimna woda nie smierdziala ,trzeba pozwolic jej przez kilka sek leciec z kranu .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
aby zimna woda nie smierdziala ,trzeba pozwolic jej przez kilka sek leciec z kranu .

Wiem, probowalam... Nie podzialalo, albo ja po prostu jestem przewrazliwiona na punkcie tego zapachu.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Fjola
Go舵
PostWys砤ny: 1 Maj 2006, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jedyna rada si臋 przyzwyczai膰. Ja to ju偶 nie zwracam uwagi, a gdy jestem w Polsce i mi zajedzie zgni艂ymi jajami to czuj臋 si臋 jak w domu Wink
Powr髏 do g髍y
Grabak

Do潮czy: 12 Kwi 2006
Posty: 96
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 2 Maj 2006, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, nie, nie dam z艂ego s艂owa powiedzie膰 o reykjavickiej wodzie! Ma przedni zapach- cz艂owiek po odkr臋ceniu kurka od razu wpada w uzdrowiskowy nastr贸j.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jabba

Do潮czy: 09 Mar 2006
Posty: 194
Sk眃: NORGE/ISLAND
PostWys砤ny: 2 Maj 2006, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad ciemna str islandii ,sa chyba nawaleni islandczycy!!! po upojeniu alkocholowy sa naprawde o niebo lepsi od naszych polskich skinhead ow lysych czy naziolii!!!
mialem w sobote ostatnio zatarg z jednym takim ,co mu sie niepodoba to ze na jego wyspe przyjerzdzaja obcokrajowcy!!
akcja toczyla sie w GLUMMABAR (moglem zle podac nazwe) no i dosiadl sie do nas nawalony koleszka i przegonil pierw azjatow ,potem islandczykow ,no i ja z kumplem tylko zostalem!!!heheheh
akcja i po akcji kiedy niebede sie chwali ale dostal w pape !!!zostalismy wyautowani z lokalu!!!!
no ludzie niemyslalem ze taka nienawisc do obcokrajowcow bije od islandczykow,sa naprawde co niektorzy gorsi od naszych skinow!!!no ale bylo minelo,heheheh Twisted Evil
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 2 Maj 2006, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba ze akurat usiedliscie w knajpce jedego faceta ,ktory ostatnio w kilku programach w tv i radio nawolywal do zamkniecia granic.Nie podoba mu sie ze przyjezdza tu az tylu cudzoziemcow i twierdzi ze wlasnie goscie jego lokalu prowadza tego typu rozmowy przy szklaneczce.Nawet zrobil telefoniczna ankiete i okazalo sie ze 30 % bardzo mlodych ludzi z malym wyksztalceniem byloby sklonnych poprzec partie opowiadajaca sie za ograniczeniem naplywu cudzoziemcow.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Madziarka
Go舵
PostWys砤ny: 4 Maj 2006, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie mieszkam na Islanii 3 lata i jedno do czego nie moge sie przyzwyczaic to pogoda i szalone wiatry!!! Czy do tego mozna wogole sie przyzwyczaic??? A Islandczycy w moim miejscu pracy sa oki, robie bledy jezykowe ale oni ciesza sie ze rozmawiam i staram sie! Wiele mi pomogli i jestem im wdzieczna! Chociaz prawda jest ze sa leniwi (nie wszyscy) i nie lubia czystosci co poniektorzy!
Powr髏 do g髍y
Fjola
Go舵
PostWys砤ny: 4 Maj 2006, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda - najgorszy jest wiatr. Jak zawieje z p贸艂nocy to mo偶e si臋 wszystkiego odechcie膰.
I ceny - ceny te偶 s膮 nie dla ludzi. A benzyna idzie wci膮偶 w g贸r臋 - zapowiadaj膮, 偶e nied艂ugo b臋dzie ju偶 150 koron za litr.
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 10 Maj 2006, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I ceny - ceny te偶 s膮 nie dla ludzi. A benzyna idzie wci膮偶 w g贸r臋 - zapowiadaj膮, 偶e nied艂ugo b臋dzie ju偶 150 koron za litr.


A pensje masz Polsk膮 czy Islandzk膮?
Bo jak Polsk膮 to faktycznie przy tutejszych cenach mo偶e Ci by膰 ci臋偶ko...
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zenek
Go舵
PostWys砤ny: 10 Maj 2006, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy watek Smile
Dopiero teraz na niego trafilem a szkoda. Pisze z Nordurland i podziele sie moimi spostrzezeniami na temat Islandii, jesli oczywiscie pozwolicie.
Na poczatek moje doswiadczenia z lokalnym bankiem, hehe. Takich numerow jak tu to nie widzielm chyba nigdzie na swiecie. Kazda wizyta w banku koczy sie u mnie rozstrojem nerwowym polaczonym z bezsilnym smiechem. Otoz panie obslugujace ta instytucje sa szczegolnie uzdolnione i wyksztalcone we wszystkim oprocz bankowosci wlasnie. A wiec, kiedys zapragnalem wyrobic sobie karte kredytowa i udalem sie w tym celu do banku, ktory z zalozenia wydaje takie karty. Pytam pani co moga mi zaoferowac w tym temacie, na co pani zdziwila sie tak okrotnie jakbym pytal ja o liczbe gwiazd na niebie. Jej wiedza na temat karty kredytowej konczyla sie na tym, ze kiedys o czyms takim slyszala ale nie byla w stanie nic sobie przypomniec. Zawolala wiec po pomoc. W banku zebralo sie konsylium, ktore przez nastepne pol godziny debatowalo, szukajac jakichs informacji w internecie. Niestety bezowocnie. Rozdzwonily sie wiec telefony do centrali, takze w tym momencie chyba caly kraj byl zaangazowany w moja karte kredytowa. Obaw mialem po pachy. W koncu po 45 min panie w banku sie poddaly i kazaly przyjsc za kilka dni to sie czegos dowiedza, hehe.
Innym razem daje kobiecie do wplacenia na konto Euro a ta nie rozpoznaje tej jakze zadkiej waluty i bierze je za korony dunskie. Gdybym sie nie zorientowal, bylbym w plecy kilka tygodniowek. No wiec uprzejmie uswiadomilem pracownice, ze owe banknoty to Euro. A jako ze wsukala je do kompa jako dunskie koronki to zablowala tym samym system do konca dnia - wyrok - przyjdz pan jutro, hehe.
Kiedys tez dalem jej pewna kwote dolarow do wplacenia, ktorych nie potrafila nawet recznie policzyc za kazdym razem podajac inna niewlasciwa sume. Nie mialem wtedy nawet sily sie smiac.
Nie wspomne juz o tym, ze za kazdym razem jak ktokolwiek z moich znajomych chce dokonac zwyklego przelewu bankowego, pani jakies 5 - 10 min przypomina sobie jak to sie robi. Po minucie zapomina i musi znowu wolac kolezanke albo dzwonic do przyjaciela, hehe
Takze zainwestowalem w welaniane skarpty i w nich trzymam zaskorniaki, jednak pewniej niz a banku. Niestety pracuja tam glownie znajomi znajomych o kompetencji i zdolnosciach matematycznych na poziomie podstawowki. Raz nawet babka dodala na kalkulatorze piekielnie trudna sume do policzenia, mianowicie 6000 + 7000. Maszyna wydala wyrok 13000. Co by bylo bez kalkulatora? Strach sie bac.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Fjola
Go舵
PostWys砤ny: 10 Maj 2006, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pensj臋 mam islandzk膮 ale 150 za litr to wci膮偶 du偶o.
Powr髏 do g髍y
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 11 Maj 2006, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys poszlam na spacer ze swoim malym synkiem. Kubus pobiegl do grupki dzieci, jedno z nich ze smakiem wsowalo ....wedzona glowe barana. Slyszalam , ze to bardzo smaczne , ale widok przynajmniej dla mnie byl prawie makabryczny. No coz, my tez jemy flaki i kiszone ogorki.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Fjola
Go舵
PostWys砤ny: 11 Maj 2006, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to si臋 dziwi臋 jak mo偶na je艣膰 lakkris - brr...
Powr髏 do g髍y
Grabak

Do潮czy: 12 Kwi 2006
Posty: 96
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 11 Maj 2006, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ta lukrecja to rzeczywi艣cie takie okropie艅stwo? Ja nigdy nie mia艂em odwagi, 偶eby skosztowa膰.
_________________
Nie jeste艣my nigdy bardziej wierni sobie ni偶 w贸wczas, gdy jeste艣my niekonsekwentni.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Fjola
Go舵
PostWys砤ny: 11 Maj 2006, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne, okropne, a tu mo偶na nawet kupi膰 lody o tym smaku.
Powr髏 do g髍y
Grabak

Do潮czy: 12 Kwi 2006
Posty: 96
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 11 Maj 2006, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, wierz臋 na s艂owo i nie 偶a艂uj臋, 偶e nie spr贸bowa艂em tej ca艂ej lukrecji.
A tak a propos produkt贸w przyjmowanych doustnie. Kiedy艣, pomieszkuj膮c na islandzkiej farmie, zdarzy艂o mi si臋 podj膮膰 pr贸b臋 zjedzenia jedynego w swoim rodzaju posi艂ku. Gospodyni, kt贸ra pewnie chcia艂a zapozna膰 obcokrajowca z lokalnymi specja艂ami, poda艂a do sto艂u mich臋 z kartoflami a do tego wszyscy otrzymali plastry czego艣 dziwnego (niestety nie znam si臋 na egzotycznych fantazjach kulinarnych, ale by艂o to co艣 na kszta艂t szkockiego haggis- jaka艣 okropna gotowana, pasztet贸wopodobna, podrobowa breja w jakim艣 p臋cherzu czy 偶o艂膮dku {nie wiem, czy si臋 nie pomyl臋 wyra偶aj膮c przypuszczenie, 偶e by艂o to zjawisko nale偶膮ce do gatunku potraw zwanych tam slatur}), znad czego unosi艂 si臋 do艣膰 艣cierowaty zapach. Zanim zdecydowa艂em si臋 na pierwszy k臋s, domownicy obserwowali mnie pe艂ni napi臋tej do granic uwagi, jakby spodziewali si臋 z mojej strony jakiej艣 niecodziennej reakcji- powiedzmy drgawek albo niepohamowanej recytacji poezji Stephana Stephanssona... Na szcz臋艣cie nic takiego nie nast膮pi艂o. Pierwszy k臋s jako艣 przeszed艂. Ale zrobi艂o si臋 naprawd臋 gro藕nie, gdy zobaczy艂em, jak reszta sto艂ownik贸w zacz臋艂a posypywa膰 ten specja艂... cukrem!!!!! Nie uleg艂em ich zach臋tom i ograniczy艂em si臋 do kilku ledwie niepocukrowanych kawa艂k贸w, i mo偶e dlatego prze偶y艂em... Jak mi B贸g mi艂y, o ma艂o mnie ten obiadek stamt膮d nie wyp艂oszy艂.
M贸wi膮, 偶e podr贸偶e kszta艂c膮- i od tamtego czasu ho艂duj臋 temu przekonaniu. W贸wczas nauczy艂em si臋 jednego- nie bra膰 do ust niczego, co nie przypomina jedzenia.
Nie wiem, czy kto艣 z was spotka艂 si臋 z takim pocukrzonym wynalazkiem?
Tak generalnie, to p贸艂nocne kuchnie w og贸le mi nie podchodz膮 i ka偶dy wyjazd pod ko艂o polarne jest dla mnie wspania艂膮 kuracj膮 odchudzaj膮c膮. Na Islandii dobre s膮 ciastka i produkty mleczne- to trzeba przyzna膰. I nigdy nie zapomn臋 przepysznych nale艣nik贸w z serem. Reszta to ciemna strona ksi臋偶yca...
_________________
Nie jeste艣my nigdy bardziej wierni sobie ni偶 w贸wczas, gdy jeste艣my niekonsekwentni.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ireth
Alpha Team
Do潮czy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Sk眃: Dania
PostWys砤ny: 11 Maj 2006, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fjola napisa:
Ja to si臋 dziwi臋 jak mo偶na je艣膰 lakkris - brr...

Ja tez ysz Dunczycy sa tez na tym punkcie pieprznieci, to jest wszedzie, nawet w herbacie, gumie do zucia i dropsach Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron