reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 10 Maj 2004, 23:42    Temat postu: Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii Odpowiedz z cytatem

Zapraszam wszystkich do wypowiedzenia sie na temat, co takiego jest w tym kraju, czym nie mozna sie zachwycac, w szczegolnosci rodakow zamieszkujacych te wyspe.
Ten kraj i jego mieszkancy, tak jak i inne i inni na swiecie ma swoje wady i ma ich niemalo.
Islandia najlepsza, we wszystkim, na swiecie, jak twierdza jej mieszkancy. Ale czy oby napewno?
Powr髏 do g髍y
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 10 Maj 2004, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie przed zamieszkaniem tam powstrzymuja te okropne ciemnosci w zimie...ale przeciez mozzna isc do kina;)
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 10 Maj 2004, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz ustalilismy w kt贸ryms tam w膮tku ze calkowitych ciemnosci nie ma nawet w zimie. Cale 3 godziny jest widno Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 10 Maj 2004, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Juz ustalilismy w kt贸ryms tam w膮tku ze calkowitych ciemnosci nie ma nawet w zimie. Cale 3 godziny jest widno Smile

No tak moze i ustaliliscie, ale prawda jest taka ze zachmurzenie zima bywa takie ze mamy polmrok przez te 3 godziny
Powr髏 do g髍y
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 10 Maj 2004, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze ty Sebastian opowiesz nam o wadach "Lodowej Wyspy", kt贸re ci na Islandii najbardziej przeszkadzaja?....

Bo wiesz, w moim przypadku, Islandiia jawi sie jako symbol pewien, symbol ...niespe艂nionych marze艅, symbol krainy wiecznej szczesliwosci...ktora przeciez nie istnieje.

ty tam mieszkasz wiec wiesz najlepiej jak jest...zrzuc mnie na ziemie;)...bo po zlocie, w szczeg贸lnosci, unosze sie jeszcze nad ziemia..i snie o idealnej Islandii;)

ale zem przywali艂Wink

choc z drugiej strony, czego nie napiszesz i tak bedzie dla mnie zawsze idealna:)
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza


Ostatnio zmieniony przez Jean Valjean dnia 11 Maj 2004, 0:03, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 10 Maj 2004, 23:59    Temat postu: Ciemno wsz臋dzie, g艂ucho wsz臋dzie, co to b臋dzie? Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:

No tak moze i ustaliliscie, ale prawda jest taka ze zachmurzenie zima bywa takie ze mamy polmrok przez te 3 godziny


P贸艂mrok, czyli jednak nie ciemno艣ci Smile A jak nie ciemno艣ci to znaczy, 偶e co艣 wida膰...
W Nowym Jorku, gdy zabrak艂o raz 艣wiat艂a, to 9 miesi臋cy p贸藕niej by艂 wy偶 demograficzny...
Strach pomysle膰, co by by艂o gdyby na Islandii w zimie zabrak艂o 艣wiat艂a Shocked
Ale tak serio, to przypominam, 偶e natura zwraca ten zimowy p贸艂mrok p贸艂 roku p贸藕niej ca艂odobowym 艣wiat艂em - mo偶na sobie o p贸艂nocy rozgrywa膰 mecze golfowe bez sztucznego o艣wietlenia.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
No tak moze i ustaliliscie, ale prawda jest taka ze zachmurzenie zima bywa takie ze mamy polmrok przez te 3 godziny


Nie tyle chodzilo mi o ustalenie, co o wyjasnienie. Wiecej o islandzkich zmrokach, ciemnosciach itp. czytajcie w w膮tku: http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=63
Tam z kolei mieszkajacy na Islandii widza zime w 'ja艣niejszych' barwach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 0:25    Temat postu: Re: Ciemno wsz臋dzie, g艂ucho wsz臋dzie, co to b臋dzie? Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisa:
Sebastian napisa:

No tak moze i ustaliliscie, ale prawda jest taka ze zachmurzenie zima bywa takie ze mamy polmrok przez te 3 godziny


P贸艂mrok, czyli jednak nie ciemno艣ci Smile A jak nie ciemno艣ci to znaczy, 偶e co艣 wida膰...
W Nowym Jorku, gdy zabrak艂o raz 艣wiat艂a, to 9 miesi臋cy p贸藕niej by艂 wy偶 demograficzny...
Strach pomysle膰, co by by艂o gdyby na Islandii w zimie zabrak艂o 艣wiat艂a Shocked
Ale tak serio, to przypominam, 偶e natura zwraca ten zimowy p贸艂mrok p贸艂 roku p贸藕niej ca艂odobowym 艣wiat艂em - mo偶na sobie o p贸艂nocy rozgrywa膰 mecze golfowe bez sztucznego o艣wietlenia.

Akurat tu nie potrzeba ciemnosci. Jak mowia islandczycy, tutejsze kobiety sa bardzo gorace, caly rok bo sa naj-lepsze i naj-piekniejsze i wogole naj Very Happy to fakt ze piszac tego posta o 23:30 widze ze wlasnie sie sciemnilo Very Happy ale i to z czasem nie daje spac. Trzeba sie tu chyba urodzic zeby sie do tego przyzwyczaic.
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
To moze ty Sebastian opowiesz nam o wadach "Lodowej Wyspy", kt贸re ci na Islandii najbardziej przeszkadzaja?....

...choc z drugiej strony, czego nie napiszesz i tak bedzie dla mnie zawsze idealna:)

Wiesz, zanim cos zaczne pisac, aby troche sprowadzic cie na ziemie, chce zobaczyc czy ktos mnie za to nie zlinczuje, bo wiekszosc bywalcow portalu jest wrecz zakochana w tej wyspie, a ja naprawde mam dobre intencje i chce zeby osoby takie jak Ty przeczytaly rowniez o tym ze nie jest tu wcale az tak kolorowo.
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 1:08    Temat postu: S膮 wady, s膮 zalety... Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:

Wiesz, zanim cos zaczne pisac, aby troche sprowadzic cie na ziemie, chce zobaczyc czy ktos mnie za to nie zlinczuje, bo wiekszosc bywalcow portalu jest wrecz zakochana w tej wyspie...


Oj, chyba b臋dziemy linczowa膰 Wink (呕artuj臋... Smile)

Jest nam znana du偶a niech臋膰 wi臋kszo艣ci naszych rodak贸w do Islandii, szczeg贸lnie, gdy przyjechali tam tylko do pracy...
Spotkali艣my si臋 ju偶 z najbardziej wyszukanymi przekle艅stwami jakimi okre艣lano "niego艣cinn膮" islandzk膮 ziemi臋.
Prawdziwych islandofili to nie zniech臋ci. Wi臋c pisz, byle prawd臋, opisuj swoje do艣wiadczenia i uczucia. Je偶eli kogo艣 zniech臋cisz to dobrze - odsiejemy ziarno od plew Wink
A tak na powa偶nie, to jest oczywiste, 偶e pracuj膮c 8h przy 艣mierdz膮cych rybach, w ma艂ej wiosce, na odludziu, przy braku "swojskiej" pogody, las贸w, braku ludzi m贸wi膮cych "normalnym" j臋zykiem, rodziny itp. rzeczy, nasi rodacy m贸wi膮 negatywnie o Wyspie i jej mieszka艅cach.
Islandi臋 trzeba zwiedza膰, a nie na Niej pracowa膰.

By艂 w膮tek o dziwnych zwyczajach kierowc贸w - jed藕cie do Pary偶a - tam te偶 tubylcy maj膮 ciekawe zwyczaje Smile A mnie si臋 wydaje, 偶e czasem w 艣wiecie, w kt贸rym brak jest du偶ych wad, wyszukujemy sobie mniejsze i wyolbrzymiamy je...
Mo偶e Islandczycy traktuj膮 swoje miasta jak ma艂e wioski, w kt贸rych je偶d偶膮c w kameralnym nastroju a偶 szkoda w艂膮cza膰 kierunkowskaz... Czy polski kierowca w艂膮cza kierunkowskazy na swoim w艂asnym podw贸rku?

Na pewno trzeba wspomnie膰 o dw贸ch Islandiach. Po wojskowemu Islandi臋 dzielimy na Reykjavik i Islandi臋 w艂a艣ciw膮 Smile
Reykjavik jest troch臋 bardziej podobny do reszty 艣wiata; tam ludzie ju偶 si臋 艣piesz膮, ju偶 u偶ywaj膮 klaksona...
W ca艂ej reszcie Islandii, kt贸r膮 najbardziej kocham, kierowcy do niczego si臋 nie 艣piesz膮, maj膮 czas, ch臋tnie pogadaj膮 na 艣rodku drogi (jakie偶 to ujmuj膮ce).
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 3:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian ma racj臋 i ca艂kowicie podzielam jego pogl膮dy. Zreszt膮 pracujemy razem ( nie przy rybach ) i mamy wiele negatywnych do艣wiadcze艅 . Na przyk艂ad w czasie przerwy cz臋sto Islandczycy upominaj膮 nas aby nie rozmawia膰 po polsku . Na pytanie co im to przeszkadza odpowiadaj膮 偶e chc膮 wiedzie膰 o czym rozmawiamy. Czesto gdy czytamy polsk膮 pras臋 s艂yszym 偶e nie wolno nam tego robi膰 bo jeste艣my na Islandii. Nie twierdz臋 偶e , wszyscy Islandczycy s膮 tacy bo mam te偶 wielu przyjaci贸艂 ale grupa "nacjonalist贸w" psuje opini臋 . Zreszt膮 zdarza艂o mi si臋 s艂ysze膰 w urz臋dach " Je艣li ci si臋 nie podoba to wracaj do Polski "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 9:04    Temat postu: Re: Ciemno wsz臋dzie, g艂ucho wsz臋dzie, co to b臋dzie? Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Jak mowia islandczycy, tutejsze kobiety sa bardzo gorace, caly rok bo sa naj-lepsze i naj-piekniejsze i wogole naj :D

A jakie sa naprawde? ;)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Do潮czy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Jean Valjean napisa:
To moze ty Sebastian opowiesz nam o wadach "Lodowej Wyspy", kt贸re ci na Islandii najbardziej przeszkadzaja?....

...choc z drugiej strony, czego nie napiszesz i tak bedzie dla mnie zawsze idealna:)

Wiesz, zanim cos zaczne pisac, aby troche sprowadzic cie na ziemie, chce zobaczyc czy ktos mnie za to nie zlinczuje, bo wiekszosc bywalcow portalu jest wrecz zakochana w tej wyspie, a ja naprawde mam dobre intencje i chce zeby osoby takie jak Ty przeczytaly rowniez o tym ze nie jest tu wcale az tak kolorowo.


Opowiadaj wi臋c prosz臋. Jestem bardzo ciekaw czy bedzie bardzo bola艂o Wink
_________________
Uchodzi膰 za idiot臋 w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, opowiadaj, nic Ci tu nie grozi... Twisted Evil Twisted Evil
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupelnie sie zgadza Very Happy ciagle upominaja zeby koniecznie przy nich mowic po islandzku ,wymagaja tez takiego islandzkiego od nas ze szok ,czasami strasznie mnie to draznie bo straam sie jak moge i moze mi nie wyjdzie akcent czy koniungcja ,,,a tu zaraz mina i usmiech .Niektorzy przygladaja sie nam jak ,,,zlodziejom ,ale te zla slawe niestety czesto wyrabiamy sobie sam.Troche patrza na nas jak bysmy przyjechali z Rosji a nie z Polski .Dziwia ich nasze upodobania smakowe i tez przy kazdej okazji chcialiby zebysmy wcinali hangikj枚ta.Oni niby sa bardzo tolerancyjni a tak naprawde strasznie sie nas boja ,ogolnie obcokrajowcow ,naszych tradycji ,naszego wyksztacenia.Njachetniej chciali by nas uksztaltowac wg swojego wzorca.Ja jestem juz tu dlugo i czasami ich rozumiem ,ich niechec do obcokrajowcow -boja sie o prace ,moze tez o to ze jakas mafia tu przybedzie..Ale sa tez tacy ktorzy nie widza w naplywie obcych nic dziwnego.A ja musze wam powiedziec ze mimo tego ze 10 lat przepracowalam w zakladzie rybnym ,bezdrzewnej miejscowosci ,zabitej dechami (porownujac do polski )zawsze potrafilam tu cos ladnego wypatrzec.Podstawa to jezyk bo wtedy wiecej mozliwosci.A ze Polacy z reguly tylko marudza -zawsze im zle to tu tez im zle.Pewnie ze 2 tyg deszcu ulew moga kazdego wyprowadzic z rownowagi,,,trzeba odzalowac kupic rower ,wedke ....zawsze mozna cos fajowego robic ,ja nawet jezdze pod namiot. :wink:

Ostatnio zmieniony przez karuta dnia 8 Gru 2005, 22:09, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 22:27    Temat postu: Brawo! Brawo! Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
A ja musze wam powiedziec ze mimo tego ze 10 lat przepracowalam w zakladzie rybnym ,bezdrzewnej miejscowosci ,zabitej dechami (porownujac do polski )zawsze potrafilam tu cos ladnego wypatrzec.Podstawa to jezyk bo wtedy wiecej mozliwosci.A ze Polacy z reguly tylko marudza -zawsze im zle to tu tez im zle.Pewnie ze 2 tyg deszcu ulew moga kazdego wyprowadzic z rownowagi,,,trzeba odzalowac kupic rower ,wedke ....zawsze mozna cos fajowego robic ,ja nawet jezdze pod namiot. :wink:

Brawo! To si臋 nazywa ISLANDOFILIZM! Jestem pod wra偶eniem i gor膮co dopinguj臋 do "z偶ywania si臋" z Islandi膮.
Pisz膮c o tych Polakach, kt贸rym szybko zbrzyd艂a Islandia zapomnia艂em napisa膰 (za co przepraszam), 偶e na Islandii s膮 te偶 tacy Polacy, kt贸rzy swojej nowej ojczyzny nie zamienili by na 偶adn膮 inn膮. I z tymi jeste艣my duchem. Zazdro艣cimy Wam, 偶e Islandi臋 macie wci膮偶 pod nogami i przed oczami.

Nazbierali艣my troszeczk臋 adres贸w do naszych (nie boj臋 si臋 u偶y膰 tego s艂owa) Przyjaci贸艂 i celem naszej nast臋pnej wyprawy b臋dzie r贸wnie偶 u艣ci艣ni臋cie d艂oni tym wszystkim, kt贸rzy kontaktuj膮 si臋 z nami i nam pomagaj膮.
Pozdrawiamy wszyskich naszych Przyjaci贸艂 z Islandii Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Sebastian prosi艂 aby Was przeprosi膰 i napisa膰 偶e wyjecha艂 z Reykjaviku podziwia膰 przyrod臋 Islandii i odezwie si臋 po powrocie ( koniec tygodnia)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 22:40    Temat postu: Nietolerancja Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
... Na przyk艂ad w czasie przerwy cz臋sto Islandczycy upominaj膮 nas aby nie rozmawia膰 po polsku . Na pytanie co im to przeszkadza odpowiadaj膮 偶e chc膮 wiedzie膰 o czym rozmawiamy. Czesto gdy czytamy polsk膮 pras臋 s艂yszym 偶e nie wolno nam tego robi膰 bo jeste艣my na Islandii. Nie twierdz臋 偶e , wszyscy Islandczycy s膮 tacy bo mam te偶 wielu przyjaci贸艂 ale grupa "nacjonalist贸w" psuje opini臋 . Zreszt膮 zdarza艂o mi si臋 s艂ysze膰 w urz臋dach " Je艣li ci si臋 nie podoba to wracaj do Polski "

Zgadza si臋, 偶e ka偶dy nar贸d ma swoje czarne owce. Jednak mam wra偶enie, 偶e mimo wszystko statystycznie Islandczycy s膮 bardziej tolerancyjni ni偶 Polacy, Niemcy itd.
Trudno to udowodni膰 wprost - to si臋 czuje i to si臋 s艂yszy r贸wnie偶 od Polak贸w pracuj膮cych na Islandii (szczeg贸lnie poza Reykjavikiem).
S艂yszymy cz臋sto opinie skrajnie r贸偶ne, ale mimo wszystko bilans jest raczej korzystny dla Islandczyk贸w.
Pami臋tajmy, 偶e to nar贸d 290 tys. ludzi. Wystarczy 1% Polak贸w, by st艂amsi膰 ich kultur臋, j臋zyk itd. Nie wspomn臋 ju偶 o imigrantach z innych kraj贸w... St膮d by膰 mo偶e ich obawy o zachowanie swojego j臋zyka. Wol膮 raczej narzuci膰 przybyszom swoj膮 kultur臋 zgodnie z maksym膮, 偶e gdy wchodzisz mi臋dzy wrony musisz kraka膰 jak i one. Przyje偶d偶aj膮c do jakiegokolwiek kraju etykieta nakazuje przyj臋cie zwyczaj贸w tam panuj膮cych. Ale oczywi艣cie nieprzyjemne i raczej naganne jest zakazywanie polskiej mowy i prasy.
W ko艅cu Wy uczciwie pracujecie i nale偶y Wam si臋 szacunek.
"Jak Wam si臋 nie podoba" to mo偶ecie owszem wr贸ci膰 do Polski, ale to Islandczycy strac膮 dobrego pracownika... Oni 艂aski nie robi膮, 偶e Wy tam pracujecie - poprostu sami nie maj膮 takich ludzi, o takich kwalifikacjach lub ch臋tnych do 艣mierdz膮cej roboty przy rybach...
Wi臋kszo艣膰 spotkanych przez nas Islandczyk贸w tak w艂a艣nie rozumuje i o ile Polacy nie kradn膮 i nie oszukuj膮 to traktuj膮 ich r贸wnorz臋dnie.
Mam wra偶nie, 偶e szczeg贸lnie w stolicy troszeczk臋 inaczej to wygl膮da...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisywanie naszych problem贸w nie ma na celu zniech臋cenie Was Islandii a jedynie pokazanie ,偶e istnieje te偶 ciemna strona. Islandia jest naprawd臋 pieknym turystycznie krajem. Lecz czy my艣licie 偶e gejzer ogladany pierwszy raz wygl膮da tak samo jak po kilkunastym razie . Rocznie przeje偶d偶am prywatnie ok. 22 tys. km. i s艂u偶bowo ok.50 tys. wi臋c nikt chyba mi nie zarzuci ,偶e nie zwiedzam Islandii. Problem polega na tym ,偶e po zwiedzeniu po kilka razy tych samych miejsc naprawd臋 nie ma gdzie jecha膰 .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 11 Maj 2004, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

""""""Problem polega na tym ,偶e po zwiedzeniu po kilka razy tych samych miejsc naprawd臋 nie ma gdzie jecha膰 ."""""""(sluchajcie jak sie cytuje -ja nie umiem!!!)
nie zgadzam sie ,sprobuj zajrzec w kazda doline i za kazda gorke ,,,nie tylko te sztandarowe pozycje ,ja chyle glowe przed redakcja iceland.pl bo sama nie widzialam tyle co oni.Ja np zwiedzialm juz nasze okolice dosc dobrze i przesune sie teraz o kilkanascie km dalej ,np chce zobczyc wszystkie wodospady -ktore uwielbiam.Ja sie wcale nie czuje Islandofilem wolalabym chyba Nowa Zelandie ale tu jestem i staram sie widziec ze tu tez sa ladne miejsca.A za Polska bardzo tesknie i bardzo chce ja sama zwiedzic ,bo jako dziecko i nastolatka nie mialam srodkow na podroze a pozniej wyjechalam.Teraz chce ja tez pokazc mojej C贸rce i mezowi lol
ps ale ruch w tym temacie ,posty rosna jak grzybki po deszczu!!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast阷ny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron