reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Harry Potter VI (+2 rozdziały)
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 8 Lis 2005, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oh, pan Łoziński to w pewnym sensie wróg narodu, wszyscy coś do niego mają];-> W tym momencie przypomina mi się Diuna [wolanie i piaskale;)]Very Happy która po polsku wogóle jest nieczytna, bo Herbert ma specyficzną narrację, która po polsku prezentuję się maksymalnie ubogo... a pana Łozińskiego przezywa się online Tłumok, cóż, gusta są różne. Mi się nie podoba tłumaczenie Pottera, które wszyscy tak chwalą - jak Hary Potter stał się Polakiem;) po prostu czuje się polski humor... ale czy to dobrze? takie spojrzenie na ksiazki zawsze jest troche spaczone przez wlasna wizje tłumacza...tłumacz to dopieor paskudny zawódVery Happy
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 8 Lis 2005, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paskudny, czy nie - tłumaczy jest wielu, dobyrch tłumaczy jest kilku. Do dobrych nalezy m.in. tłumacz Pratchetta (nazwiska nie pamietam), który doskonale umie przetworzyć nieprzetłumaczalne żarty językowe z angielskiego na polski.

[ choć, pratchetta docenia się najbardziej w oryginale, tak, jak i wszystko - dlatego - trzeba się uczyć języków Smile ]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 31 Sty 2006, 20:57    Temat postu: Harry Potter VI Odpowiedz z cytatem

Achhhhhh......... Dziś skończyłem czytanie Pottera VI. Doczytałem dziś ostatnie 100 stron, ale tych najważniejszych stron- akcja końcowa.
Książke wzorowo zdobyłem w dniu premiery Smile ale zacząłem czytać w niedzielę- 400 stron w 1 dzień Wink. Kark oczywiście mi tak zesztywniał, że nie mogłem utrzymać na nim głowy, no ale cóż, nie moja wina że Potter tak wciąga...

Chciałbym abyście w tym topicu zamieścili swoje wrażenia, spostrzeżenia, przypuszczenia i ogólną reakcję na przeczytanego HP VI. Wiem że takich osób jest na forum dużo. Ja osobiście się zastanawiam- Co się stało z horkruksem (naszyjnik Slytherina) i kim jest ten R.A.B ?
Może sojusznikiem Harrego?

_______________
PS: Opłacało się przezwyciężyć pokusę tłumaczenia z internetu. Nie ma to jak profesjonalne tłumaczenie... Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 1 Lut 2006, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, na Twoje pytanie to pewnie sama autorka nie zna odp, chyba ze juz sobie napisala te ostatnia czesc:) jak dla mnie najciekawszy motyw dalej do Snape... no i Dumbledore - bo moze nieuwaznie czytam,a le nie bylo nigdzie powiedziane tak wlasciwie, czemu ufal Snapeowi? jakos musial miec powody:D a takto, w sumie nic nowego Rowling juz nie wymysli, trolle, smoki, wszystko już byłoSmile no chyba że zakończenie będzie tragiczne, to wiele osób załapie bulwersa:D
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 1 Lut 2006, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... chyba nie jest tak jak napisałaś. Kiedyś oglądałem film Harry Potter and Me o J. K. Rowling, w którym opowiadała o sobie i tworzeniu HP. I ona wszystkie notatki o HP ma w specjalnym skoroszycie, i później pisząc kolejną część pottera używa ich jako planu Smile . Zresztą, na stronie internetowej J.K.Rowling przeczytałem, że najbardziej jest zadowolona właśnie z 6 części. I szczerze mówiąc, też mi się bardzo podobała- choć każda cz. Pottera mi się b. podoba Smile Zresztą, sprytnie stworzyła tą serię- w każdej kolejnej części Harry jest coraz starszy, inaczej postrzega świat-i to pewnie jest powód tłumaczący twoje zdanie ("były już smoki trole i J.K. Rowling już nic nowego nie wymyśli"- przecież on już się przyzwyczaił do tych spraw; teraz go bardziej interesują PRZYZIEMNIEJSZE sprawy- dziewczyny Twisted Evil ).

Może napiszecie waszą ogólną opinię o HP VI? Bo ciekawi mnie co inni myślą o tej części... Smile Odp!

Pzdr! Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
buri
Go
PostWysany: 2 Lut 2006, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja HP VI kupilem w wobote po poludniu, a skonczylem czytac w nocy z niedzieli na poniedzialek tak gdies przed 3 rano Very Happy W sumie 2 dni Very Happy Very Happy Very Happy Tak w ogole to inaczej wyobrazalem sobie smierc "Pewnej osoby" Very Happy
Ogolnie to bardzo fajna i ciekawa ksiazka, bardzo wciaga. POolecam ja wszystkim!
Powrt do gry
Auliya

Doczy: 22 Sty 2005
Posty: 43
Skd: Sosnowiec
PostWysany: 3 Lut 2006, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, no tak, Music, jak bym zyla z mandragorami, wampirami... to fakt, po jakims czasie zaczelabym zwracac uwage na dziewczyny... :O a potem by mnie zawiezli w kasku hokejowym i kaftaniku i dali cukierka multiwitaminke:DVery Happy
_________________
Reprezentujemy Partię Rewolucyjną Czarnego Piątku, Frakcja Popołudnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron