reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ogłoszenia.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Podział grupy "Ogłoszenia" na trzy podgrupy:
sprawdzi się , ogłoszenia będą czytelniejsze
76%
 76%  [ 50 ]
nie sprawdzi się, wolę jak wszystko jest w "jednym worku"
23%
 23%  [ 15 ]
Wszystkich Gosw : 65

Autor Wiadomo
Michael-Scofield
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 17 Pa 2007
Posty: 91
Skd: Keflavik/Mosefellbaer
PostWysany: 26 Lis 2008, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

razaodjada napisa:
Chcialem usunac ogloszenia bo ludzie dzwonia o rzecz ktorej juz nie mam ale nie moge bo jakis mysliciel( Idea1 ) zrobil tak ze nie mozna kasowac swoich odloszen nieaktualnych...brawo ,nie pzdr


No niezle Exclamation

forum zmienia sie tylko na gorsze Evil or Very Mad Evil or Very Mad

nie mozna kasowac, podbijac, pisac w tematach, tak jak na wszystkich ;]] Rolling Eyes




PS. razaodjada - zawsze mozesz zmienic tytul i tresc tematu/posta np.

SPRZEDANE / NIE AKTUALNE
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 26 Lis 2008, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

razaodjada napisa:
Chcialem usunac ogloszenia bo ludzie dzwonia o rzecz ktorej juz nie mam ale nie moge bo jakis mysliciel( Idea1 ) zrobil tak ze nie mozna kasowac swoich odloszen nieaktualnych...brawo ,nie pzdr
Jakby tak Kolega poczytał sobie Zasady i ich uaktualnienie, to znalazłby na to metodę. Ale po co czytać... Lepiej japę od razu rozewrzeć i krzyczeć jak małe dziecko...

Zanim kogoś zaczniesz obrażać, sprawdź, czy czasem to tylko twoje lenistwo nie powoduje problemu...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 2 Kwi 2009, 0:23    Temat postu: Nowe rozwiązanie Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, że wielu użytkowników łamie zasady podczas korzystania z sekcji OGŁOSZENIA, więc znaleźliśmy dobre rozwiązanie. Zanim je wprowadzimy, zapraszam do dyskusji i przemyśleń.
Jestem otwarty na krytyczne uwagi i pomysły.

Nowy system będzie polegał na tym, że:
a) tworzyć ogłoszenia będą mogli tylko członkowie uprawnionej grupy
b) noworejestrujący się userzy, aby wstąpić do tej grupy będą musieli wpłacić niewielki datek w wysokości np. 10 zł (bezzwrotnie)
c) userzy, którzy mają ponad 250 postów na Forum i nie byli wcześniej karani za łamanie Regulaminu, będą mogli być automatycznie kwalifikowani do tej grupy bez żadnego datku
d) userzy, którzy mają ponad 50 postów (ale nie więcej 250) będą płacić połowę (5 zł) datku (chyba, że złamią regulamin)
e) na indywidualną prośbę, osoby, które nie mają 250 postów, ale wykazywały się dużą kulturą osobistą oraz pomocą innym Forumowiczom, będą mogły być zapisywane do grupy bez opłaty (dotyczy to zwłaszcza te osoby, które zbliżają się do ilości 250 postów, a przecież nie będziemy ich zmuszać do generowania sztucznych dyskusji)
f) w przypadku złamania regulaminu (zwłaszcza zasad zamieszczania ogłoszeń) user będzie tracił udział w grupie, a tym samym, aby móc ponownie zamieszczać ogłoszenie będzie on musiał wpłacić datek


System ten zapobiegnie generowaniu nowych kont po zbanowaniu tych co do tej pory łamali zasady. Datek będzie jednorazowy i niezależny od ilości zamieszczanych ogłoszeń. Proszę jednak pamiętać, że nie oznacza to, że można zamieszczać ogłoszenia komercyjne związane z prowadzoną przez siebie działalnością komercyjną. Jeśli ktoś handluje jakimś towarem i chce go reklamować, zapraszam do kontaktu z adminem. Sekcja ogłoszeń ma głównie służyć tym, co chcą sprzedać jednorazowo jakąś zbędną rzecz.
Jeśli kogoś nie będzie stać na wpłacenie tak małej opłaty jak 10 czy 5 zł, to będzie mógł uzyskać poręcznie innego Forumowicza, który albo wpłacił taki datek albo ma ponad 250 postów na koncie. Ale osoba udzielająca poręczenia będzie odpowiadać za nadużycia takiego osobnika.

Myślę, że system jest elastyczny i niezbyt dokuczliwy w użyciu, a przyniesie tę korzyść (dla Czytelników), że odsiejemy spam od rzeczywiście ciekawych ogłoszeń.

Zanim skrytykujecie, przemyślcie sprawę. Mam nadzieję na konstruktywną dyskusję. Tych co lubią kpiny i żarty, proszę by tu nie "brudzili", bo szkoda czasu na głupie żarciki (od tego jest dział delirium).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Kwi 2009, 3:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zanim skrytykujecie, przemyślcie sprawę


Ja akurat nie mam nad czym myśleć, mnie to "Rybka" i tak nie mam uprawnień do pisania w tym jakże zaszczytnym dziale.
Ale myślę że sposób na wyciągnięcie kasy dobry jak każdy inny, w dobie kryzysu trzeba wiązać koniec z końcem.


Cytat:
Mam nadzieję na konstruktywną dyskusję. Tych co lubią kpiny i żarty, proszę by tu nie "brudzili"


Starałem się jak nigdy nie być złośliwy. Mam nadzieję że administracja to doceni. lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 5 Kwi 2009, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Ja akurat nie mam nad czym myśleć, mnie to "Rybka" i tak nie mam uprawnień do pisania w tym jakże zaszczytnym dziale.
Jak to nie masz uprawnień? Teraz każdy ma uprawnienia do pisania ogłoszeń.
Jedynie odpowiadanie na ogłoszenia (a więc podbijanie) jest wyłączone (dla wszystkich).

Cytat:
Ale myślę że sposób na wyciągnięcie kasy dobry jak każdy inny, w dobie kryzysu trzeba wiązać koniec z końcem.
No nie wiem czy to jest duża kasa dla Ciebie, ale dla mnie 10 zł za taką niewdzięczną robotę jak sprawdzenie i przypisanie przelewu/płatności kartą do konkretnego usera, wpisanie go do grupy, sprawdzenie, czy nie był już karany za nieregulaminowe ogłoszenia, to kwota całkiem licha. W tym samym czasie mogę zrobić klientowi projekt za kilka tysięcy złotych.
Ta opłata to raczej rodzaj kaucji. Gdyby łatwo było sprawdzić wpłaty na Caritas, to moglibyśmy nawet respektować wpłaty na tę fundację (ale wtedy kaucja-datek wyniósłby 20 zł).

Bardzo spora grupa ludzi będzie miała uprawnienia bez żadnej zapłaty:
- Forumowicze z dużym dorobkiem (nie tylko 250 postów, ale również ci, którzy byli bardzo pomocni dla innych lub których teksty były bardzo profesjonalne)
- Forumowicze za poręczeniem innych osób
- dodatkowo po dyskusji na privie, do grona uprawnionych dodamy tych co może nie wypowiadali się zbyt często, ale są tu z nami od dawna (np. ponad 3 lata)

Zarówno wielkość wpłaty datku jaki i inne limity mogą być jeszcze podstawą dyskusji.

Dodatkowo dla ogłoszeń typu "oddam za darmo" będzie istniała bezpłatna poczekalnia dla tych co za inne ogłoszenia musieliby zapłacić. Moderator po przejrzeniu takiego ogłoszenia będzie je upubliczniał.

Zachęcam do pisania tutaj a nie na priva, bo wszystkie zastrzeżenia i pomysły warto dać do rozważenia innym.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 5 Kwi 2009, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Adminie , z tym Caritas to lekka przesada , mafijnych przybudowek jeszcze nikt skutecznie nie sprawdzil Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 5 Kwi 2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Panie Adminie , z tym Caritas to lekka przesada , mafijnych przybudowek jeszcze nikt skutecznie nie sprawdzil Very Happy Very Happy Very Happy

Dlatego dla spokoju ducha zachęcam do wpłacenia na czyn rewolucji forum-icelandowej Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 5 Kwi 2009, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro tak ,to popieram Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 4 Maj 2009, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie ma żadnych merytorycznych zastrzeżeń, a spamerstwo szerzy się jak świńska grypa w doniesieniach medialnych, więc chyba pora wprowadzić zapowiedzianą reformę.

Użytkownicy, którzy mają ponad 200 postów (do końca kwietnia 2009 r.) a jednocześnie nie łamali Regulaminu, proszeni są o kliknięcie aplikacji o przyłączenie do grupy "Ogłoszeniodawcy", link tu: http://www.forum.iceland.pl/groupcp.php?g=10686&sid=55abd595657d219e04ea492b6945117a

Uwaga: użytkownikom z małą ilością postów nie wolno aplikować o członkostwo. Gdy przyjdzie zbyt wiele aplikacji, admin się wkurzy i zbanuje tych, co mając 10 postów na koncie aplikują o członkostwo. Takie aplikacje potraktuję jak spam!!

W ciągu najbliższych dni będę dodawać wszystkich chętnych stałych użytkowników Forum.


Uwaga: jeśli ktoś nie ma dokładnie 200 postów (do 30.04.2009) to niech nie podbija sobie sztucznie licznika, bo to tylko przyniesie skutek odwrotny.
Jeśli ktoś ma na koncie mniej niż 200 postów, ale jest już z nami od dawna i nie ma na koncie żadnych awantur, a wręcz odwrotnie: pomagał innym jak tylko umiał, również może wnioskować o przyłączenie do grupy.

Podsumowując, obowiązuje cenzus:
- ilości postów: ok. 200 postów
- starszeństwa: ok. 3 lata obecności na Forum (przyłączenie w 2006 roku i wcześniej)


Osoby, które świeżo zarejestrowały się na Forum a także osoby, które są tu z nami od niedawna lub mają na koncie jakieś przewinienia, będą musiały wpłacić kaucję, którą ustaliliśmy na jednorazową kwotę 12 zł.
Kaucja jest bezzwrotna. Wszelkie łamanie regulaminu i zasad zamieszczania ogłoszeń (będą nowe zasady wkrótce) może skutkować utratę możliwości zamieszczania ogłoszeń, co spowoduje konieczność ponownej wpłaty kaucji.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Maj 2009, 5:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- starszeństwa: ok. 3 lata obecności na Forum (przyłączenie w 2006 roku i wcześniej)


Chyba niewielu jest takich...
Spadnie statystyka wejść na forum, oj spadnie.........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 4 Maj 2009, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a i sam admin ma tylko 88 posty na dzień dzisiejszy Wink ....oj słaby przykład dla młodzieży,słaby język
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 4 Maj 2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 31 grudnia 2006 r. zarejestrowało się 480 osób. Smile
Dodatkowo z powodu awarii sprzed kilku lat kilkanaście osób ma konta odzyskane, które też będą liczone jako "stare".

To są nasi "weterani" i otrzymają bezpłatny dostęp na zasadzie zaufania. Jeśli nie będą przestrzegać zasad, to będą musieli wpłacić kaucję.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 4 Maj 2009, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisa:
...a i sam admin ma tylko 88 posty na dzień dzisiejszy Wink ....oj słaby przykład dla młodzieży,słaby język
Dlatego admin będzie musiał wpłacić kaucję język
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 8 Maj 2009, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Czyli nic się nie zmieniło.

I po co obiecywać?
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Maj 2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do 31 grudnia 2006 r. zarejestrowało się 480 osób.



A ile z tych 480 osób jest aktywnych i zainteresowanych umieszczaniem ogłoszeń? Z ciekawości pytam.....
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 11 Maj 2009, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
Do 31 grudnia 2006 r. zarejestrowało się 480 osób.



A ile z tych 480 osób jest aktywnych i zainteresowanych umieszczaniem ogłoszeń? Z ciekawości pytam.....
A ja na to odpowiem: "a co mnie to obchodzi?" Smile

Ja tu administruję Forum, a nie jestem niańką, by biegać za ludźmi i namawiać do ogłaszania się. Dla mnie ogłoszeń może w ogóle nie być. A że są i komuś pomagają to świetnie. Jeśli z tego pół tysiąca osób nikt akurat nie korzysta, ich "strata". Ja płakać nie będę.
Ja próbuję zaprowadzić porządek i mam nadzieję, że dla dobra wszystkich tu przebywających. Ci co ogłoszeń nie dają i nie czytają, niczego nie zauważą.

Police55 napisa:
Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Czyli nic się nie zmieniło.

I po co obiecywać?
A co miało być pięknie? Jeśli chodzi o ogłoszenia, to pracuję nad tym. Przy odrobinie szczęścia system ruszy w ciągu 1-2 tygodni.


P.S.
Na koniec jeszcze raz przypominam: proszę nie aplikować o członkostwo w grupie ogłoszeniodawców o ile nie ma się odpowiedniej liczby postów na koncie lub odpowiedniego stażu. Jeśli są jakieś inne okoliczności wskazujące na możliwość aplikacji, to proszę razem z aplikacją przesłać PW do mnie z wyjaśnieniem. Bez takiego wyjaśnienia, aplikacja będzie rozpatrzona negatywnie, a Forumowicz otrzyma ostrzeżenie za spamowanie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron