reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wycieczka dookoła Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
misza.82

Doczy: 15 Sty 2011
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 6 Maj 2011, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem, za najmniejsze auto ponad 3000 zł w moim przypadku. Długo szukałem i chyba to co znalazłem daje mi najtańszą opcję. Już po 20 sierpnia traktują jako sezon zimowy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bananus

Doczy: 20 Lis 2010
Posty: 18
Skd: Warszawa / Lublin
PostWysany: 7 Maj 2011, 3:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naturalnie ostateczna cena zależy od indywidualnych preferencji. Do najważniejszych zmiennych w tym przypadku należą:
[list=]wielkość / rodzaj samochodu
okres wynajmu (różne wypożyczalnie mają różny summer season
ubezpieczenia (chociaż podobno oferowane dodatkowe ubezpieczenia typu GP czy SCDW to pic na wodę ze względu na obowiązujące prawo na Islandii)[/list]
Im ktoś więcej szuka, tym lepiej znajdzie. Porównujcie oferty, dzwońcie, wysyłajcie maile, nie bójcie się pytać. Co więcej - negocjujcie! Dopóki wypożyczalnia nie ma danych waszej karty kredytowej, dopóty nic was to nie kosztuje :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sajk

Doczy: 19 Sty 2011
Posty: 18
PostWysany: 19 Maj 2011, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bananus napisa:
(...)
Jako, że po powrocie będziemy mieć zaliczoną prawie calutką Islandię (od Westfjordów, przez bardzo dokładnie północ, Akureyri, Myvatn, wschód z fiordami, południe z glacierami i wodospadami, Golden Circle, naturalnie Reyk Area i nawet Westmann Islands) (...)


Witam,
W tym roku wybieram się na Islandię i od dłuższego czasu planuję podróż i bardzo zastanawia mnie jak w 12 dni uda(ło) się Wam tyle zwiedzić? Czy tak jak piszesz, "zaliczaliście" te miejsca dosłownie? A jeśli nie, to gdzie warto spędzić więcej czasu?

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Bananus

Doczy: 20 Lis 2010
Posty: 18
Skd: Warszawa / Lublin
PostWysany: 23 Maj 2011, 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie jest tak, że istnieje możliwość objechania Islandii w...dwa dni.
Jest to co prawda jazda non stop samochodem (wzdłuż drogi numer 1), ale w teorii jest to możliwe. Co oczywiście w praktyce nie ma żadnego sensu. Choć muszę przyznać, że zdarzyło się nam na bodajże trzeciej wycieczce w jeden dzień zrobić odcinek Myvatn - Reykjavik (północą), spędzając po drodze 3 godziny na pólwyspie Vatsness w poszukiwaniu fok (spotkaliśmy!). Było to około 650 kilometrów, jeden kierowca dał radę.
Z drugiego pamiętnego hardkorowego kawałka mogę przywołać odcinek ponownie zaczynając od jeziora Myvatn (tam mamy swoją ulubioną siedzibę) do... Isafjordur. Również cały dzień jazdy, około 700 kilometrów, tym razem dwóch kierowców, bo jazda po fjordach w deszcz i śnieg męczy.
Przytoczone wyżej przykłady są oczywiście częścią odpowiedzi na postawione pytanie i mają na celu zobrazować, że pokonywanie dużych odcinków na Islandii w ciągu dnia jest zupełnie możliwe, ale zależy przede wszystkim od pogody (my od połowy kwietnia w tym roku mamy prawie cały czas słoneczko), samochodu i wytrzymałości kierowcy (oraz pasażerów, choć my zwykle robimy postoje co 50 kilometrów lub w miejscach wartych zatrzymania, bo ciągle komuś się chce siusiu Smile ).

Kontynuując odpowiedź:
12 dni jest w zupełności wystarczające, aby objechać dookoła wyspę i zobaczyć naprawdę sporo.
Według mnie rozsądne minimum to 6-7 dni, wtedy objedzie się dookoła i zobaczy najważniejsze. Przy 10 dniach można dołączyć Westfjordy, a 14 dni to już kompleksowe zwiedzanie.
Naturalnie trzeba być zapartym, mieć dobry plan i zgraną ekipę.
U nas przewinęło się co prawda kilkanaście osób w ciągu aktualnie 5 odbytych wycieczek, ale zawsze był niepisany podział ról, to znaczy dobry kierowca, rozgarnięty nawigator, a na tylnych siedzeniach planerzy podróży obstawieni kilkunastoma przewodnikami, a przede wszystkim miejscowymi guidebookami (zdobyć można w informacjach turystycznych, których sporo i naprawdę polecam odwiedzać).

Jesli chodzi o styl zwiedzania - to też zależy od czasu i chęci podróżujących. Na dwóch wycieczkach po prostu jechaliśmy przed siebie, wiedząc, do jakiego punktu noclegowego mamy danego dnia dojechać (wszystko zarezerwowane wcześniej, ale zwykle tylko z jedno/dwu/trzydniowym wyprzedzeniem), a cały dzień spędzając na jechaniu z punktu do punktu. Na postoje czasem poświęcaliśmy 10 minut, a czasem 3-4 godziny, w zależności od pogody, nastrojów, chęci, zmęczenia.
Z kolei wycieczka na Westfjordy (5 dni tylko tam, było to od około 15 maja, w sam raz uciekliśmy przed obecnymi śnieżycami) miała inny charakter, więcej chodzenia, wspinania się, zażywania przyrody i ani jeden nocleg nie był z góry zaplanowany - wszystko na zasadzie freestyle i jak się okazało - wycieczka ta była najbardziej udana, spontaniczność w połączeniu z pięknem Islandii daje niesamowitą energię i radość - choć pięć osób z pięciu różnych krajów, ale wszystko pracowało jak należy.

Zdążając do ostatniego pytania - jeśli nie masz za dużo czasu, to też nie możesz spędzić go wiele w jednym miejscu, bo będzie to kosztem innego. Jeśli jednak miałbym wskazać moje najukochańsze miejsca, to z pewnością numer jeden będzie jezioro Myvatn, numer dwa Westfords, w tym xxxx oraz Patreksfjordur, a trzy - Jokulsarlon. Są to jednak moje bardzo subiektywne wskazania, ze względu na przygody, które tam przeżyliśmy oraz ogólny nastrój tych miejsc :-)

Jeśli podasz więcej szczegółów na temat tego, jakim czasem dysponujesz i jaki charakter zwiedzania Cię interesuje, mogę zasugerować coś bardziej spersonalizowanego. Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jazzy

Doczy: 03 Cze 2011
Posty: 1
Skd: Kraków
PostWysany: 3 Cze 2011, 8:43    Temat postu: Szukam towarzyszki na wyjazd do Islandii na 2 tyg w lipcu Odpowiedz z cytatem

Planuję jechać własnym samochodem, noclegi raczej na polach namiotowych, ale niekoniecznie. Plan podróży do ustalenia.
Najlepiej będzie jak spiszemy się mailowo : coolman5@vp.pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piootr3

Doczy: 17 Cze 2009
Posty: 3
Skd: okolice Warszawy
PostWysany: 19 Cze 2011, 16:29    Temat postu: Samochody... Odpowiedz z cytatem

Przeglądając forum, znalazłem wiele wypożyczalni samochodów.
Zastanawiam się, czy nie byłoby słuszne na miejscu znaleźć sobie odpowiedni pojazd...
Co na to znający realia Islandii?
Pozdrawiam - Piotr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
MARCINIS1

Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skd: husavik
PostWysany: 20 Cze 2011, 21:49    Temat postu: Re: Samochody... Odpowiedz z cytatem

piootr3 napisa:
Przeglądając forum, znalazłem wiele wypożyczalni samochodów.
Zastanawiam się, czy nie byłoby słuszne na miejscu znaleźć sobie odpowiedni pojazd...
Co na to znający realia Islandii?
Pozdrawiam - Piotr
musisz sie liczyc z tym ze akurat w tym terminie w ktorym przyjezdzasz moze byc duzo rezerwacji i po prostu zostaniesz bez auta , dlatego proponowalbym zaopatrzyc sie wczesniej ewentualnie powysylac meile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kamila_s_k

Doczy: 23 Cze 2011
Posty: 1
PostWysany: 23 Cze 2011, 8:14    Temat postu: Hekla - potrzebna pomoc Odpowiedz z cytatem

Drogi Ludu Forumowski!

Prośba. Piszę pracę mgr na temat turystyki i wulkanów na świecie. Ponieważ rodzę ją w wielkich bólach, usilnie poszukuję osób, które były na Hekli. Odezwijcie się na gg: 8150670 lub po prostu napiszcie do mnie wiadomość. Wierzę w odzew Very Happy

Pozdrawiam
Kamila

PS. Fascynująca jest Wasza Fascynacja Islandią ; ) Chyba mnie zaraziliście.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sajk

Doczy: 19 Sty 2011
Posty: 18
PostWysany: 24 Cze 2011, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Bananus - dzięki za obszerne wyjaśnienia! No to dobrze, że udało się Wam też trochę poprzeżywać a nie tylko pozdobywać. Jak napisał kiedyś L. Staff, a większą mi rozkoszą podróż niż przybycie.

Ja wylatuję za tydzień. Plan jest taki, że najpierw, przez 10 dni, samotnie jadę na rowerze z Keflaviku do Isafjordur przez Kjolur, potem dolatuje moja żona i razem będziemy chodzić 3 dni po Fjordach Zachodnich (z Hornvik do Hesteyri) a potem mamy 11 dni i samochód do dyspozycji.

Interesuje nas głównie przyroda, a więc chodzenie, podziwianie i pstrykanie fot Smile Mówisz, że rejon Myvatan jest warty uwagi? Początkowo w ogóle nie planowaliśmy jechać na pn-wsch, a raczej zwiedzić pd-zach + pd (Jokulsarlon). A teraz zaczynam się wahać. Co takiego jest w Myvatan czego nie ma indziej?

Pozdrawiam! Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
marcin89

Doczy: 24 Cze 2011
Posty: 1
Skd: Zgorzelec
PostWysany: 24 Cze 2011, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za temat, chyba wybiorę się na wycieczkę do Islandii...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
petite

Doczy: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skd: Reykjavik
PostWysany: 28 Cze 2011, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sajk napisa:
@ Bananus - dzięki za obszerne wyjaśnienia! No to dobrze, że udało się Wam też trochę poprzeżywać a nie tylko pozdobywać. Jak napisał kiedyś L. Staff, a większą mi rozkoszą podróż niż przybycie.

Ja wylatuję za tydzień. Plan jest taki, że najpierw, przez 10 dni, samotnie jadę na rowerze z Keflaviku do Isafjordur przez Kjolur, potem dolatuje moja żona i razem będziemy chodzić 3 dni po Fjordach Zachodnich (z Hornvik do Hesteyri) a potem mamy 11 dni i samochód do dyspozycji.

Interesuje nas głównie przyroda, a więc chodzenie, podziwianie i pstrykanie fot Smile Mówisz, że rejon Myvatan jest warty uwagi? Początkowo w ogóle nie planowaliśmy jechać na pn-wsch, a raczej zwiedzić pd-zach + pd (Jokulsarlon). A teraz zaczynam się wahać. Co takiego jest w Myvatan czego nie ma indziej?

Pozdrawiam! Smile


Na mnie z kolei Myvatn w ogóle nie zrobiło wrażenia(oczywiście po tym jak już zobaczyłam te wszystkie islandzkie cuda)... A jestem zachwycona Jokulsaron(uważam to miejsce za najpiękniejsze na Islandii a nawet w Europie), ale to są też tylko moje subiektywne wrażenia tak jak u Banasusa. Myvatn to cały park krajobrazowy z gorącymi źródłami, pięknymi jeziorami, i "północną blue lagooną". Okolica na pewno piękna, ale nie widziałam tam niczego nowego czego nie widziałam na zachodzie i południu. Ale mimo wszystko warto tam się wybrać, a dla turystów te miejsca są obowiązkowe! Wink Na północy są również wspaniałe wodospady (w tym największy - z największym przepływem wody w Europie - Dettifoss)

Islandię przejechałam w 48 h, celem była jaskinia lodowa ze wschodniej strony Vatnajokull. No i szczerze polecam kąpiel w jakimś gorącym źródełku wśród skał, trawy i gór Smile
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gobus1

Doczy: 12 Sie 2009
Posty: 4
PostWysany: 23 Lis 2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zadbać o wynajem busów już w Polsce, albo jechać na Islandię i tam wynająć pojazd.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
matt91

Doczy: 17 Cze 2012
Posty: 1
PostWysany: 17 Cze 2012, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, w lipcu jade na wyprawe do okola islandii na rowerze. Calosc zajmie ok 4tyg ile pieniedzy musze liczyc na taki okres czasu? Dodam ze chce to zrobic jak najtanszym kosztem , spac na dziko (czasem tylko zeby sie wykapac na campingu) , jesc tanie ciastka i hamburgery;) i to wszystkie chyba wydatki jakie bede mial:) aa jeszcze jakies wejscia płatne zeby pozwiedzac.
I jeszcze jedno pytanie co koniecznie musze zobaczyc, czego nie moge pod zadnym pozorem ominac Smile czas mnie nie bedzie gonil wiec bede mogl dostosowac trase jak bede chcial, plan jest jechac nie daleko jedynki do okola wyspy.
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
michus

Doczy: 02 Lip 2012
Posty: 1
PostWysany: 2 Lip 2012, 13:55    Temat postu: Interior Odpowiedz z cytatem

hej, chcialbym troche liznac interioru Islandii ale bez jakis bardzo trudnych tras - nie jezdzilem nigdy samochodami 4x4 a taki wlasnie wypozyczam:) Czy polecacie jakies w miare proste trasy bez jakis glebokich rzek czy stromych bardzo podjazdow? Czytalem ze Kjölur jest w miare prostą trasą ale troche kusi mnie droga Sprengisandur - nie bedzie za trudno ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kasia1990

Doczy: 02 Cze 2009
Posty: 47
PostWysany: 2 Lip 2012, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy z Reykjaviku do Hveravellir mozna dojechac samochodem osobowym (vw passat)?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jegelskerlivet

Doczy: 23 Sty 2011
Posty: 14
Skd: Les Houches, France
PostWysany: 3 Lip 2012, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matt91 napisa:
czesc, w lipcu jade na wyprawe do okola islandii na rowerze. Calosc zajmie ok 4tyg ile pieniedzy musze liczyc na taki okres czasu? Dodam ze chce to zrobic jak najtanszym kosztem , spac na dziko (czasem tylko zeby sie wykapac na campingu) , jesc tanie ciastka i hamburgery;) i to wszystkie chyba wydatki jakie bede mial:) aa jeszcze jakies wejscia płatne zeby pozwiedzac.
I jeszcze jedno pytanie co koniecznie musze zobaczyc, czego nie moge pod zadnym pozorem ominac Smile czas mnie nie bedzie gonil wiec bede mogl dostosowac trase jak bede chcial, plan jest jechac nie daleko jedynki do okola wyspy.
pozdrawiam


swietny sposob na poznanie wyspy - rok temu widzialam tam cala mase rowerzystow.

Co do kosztow- jesli zamierzasz spac pod namiotem, to spora czesc kosztow odpada, wykapac mozna sie na basenie - cena zazwyczaj 300-600 ISK za wejscie. Jedzenie nie jest az tak drogie, ale trzymajac sie tylko najtanszych produktow, szybko zrobi sie z tego monodieta. Polecam dumpster diving - sama to uslutecznialam przez wieksza czesc pobytu na Islandii, ale nie kazdy czuje sie az tak komfortowo, by zdobywac jedzenie w taki sposob. W taki sposob udalo mi sie przez 1,5 miesiaca na Islandii wydac 95 euro.

Co do wejsc - ja placilam tylko za symulator trzesienia ziemi w Hveragerdi - 100 ISK. Z miejsc wartych zobaczenia w poblizu Ring Road polecam Hveragerdi (obszar bardzo aktywny geotermalnie), wodspady Seljalandafoss i Skogafoss, okolice Vik, Dyrholaey, okolice Blonduous, Borgarfjordur, Myvatn i okolice, tereny na poludnie od Akureyri, Kleifarvatn. Poza jedynka warto zajrzec na Polwysep Snaefellsness. Rady tycza sie tylko tego, co udalo mi sie na islandii zobaczyc, niestety nie powiem nic o jej wschodniej czesci. Good luck!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AdamP

Doczy: 01 Sie 2011
Posty: 5
PostWysany: 23 Lip 2012, 1:43    Temat postu: Dookoła Islandii Odpowiedz z cytatem

20-21.07.2012

1511kilometrow
43,5 godziny
26000 koron paliwo

Volkswagen Polo 1.4
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sensmajda

Doczy: 31 Lip 2012
Posty: 4
PostWysany: 1 Sie 2012, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matt91 napisa:
czesc, w lipcu jade na wyprawe do okola islandii na rowerze. Calosc zajmie ok 4tyg ile pieniedzy musze liczyc na taki okres czasu? Dodam ze chce to zrobic jak najtanszym kosztem , spac na dziko (czasem tylko zeby sie wykapac na campingu) , jesc tanie ciastka i hamburgery;) i to wszystkie chyba wydatki jakie bede mial:) aa jeszcze jakies wejscia płatne zeby pozwiedzac.
I jeszcze jedno pytanie co koniecznie musze zobaczyc, czego nie moge pod zadnym pozorem ominac Smile czas mnie nie bedzie gonil wiec bede mogl dostosowac trase jak bede chcial, plan jest jechac nie daleko jedynki do okola wyspy.
pozdrawiam


cześć,
i jak? wyprawa się udała?
marzy mi się coś takiego...
może masz gdzieś zamieszczone jakies fotki?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marcin24

Doczy: 07 Sie 2012
Posty: 9
PostWysany: 8 Sie 2012, 13:02    Temat postu: W tydzień dookoła Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów! Proszę Was o pomoc. 22.08.2012 wylatuje na Islandię, będę tam pełnych 6 dni na miejscu wynająłem autko i chciałbym zwiedzić wyspę dookoła. Całą moją trasę chciałbym pokonać trasą nr 1. W planach mam takie miejsca jak:

Reykjavík- Thingvellir- Gullfoss- Geysir- Seljalandsfoss- Skógar- Skógafoss-Dyrhólaey- Skaftafell- Svartifoss Trail- Jökulsárlón- Almannaskarðsgöng- Stöðvarfjörður- Dettifoss- Mývatn- Godafoss Waterfall- Akureyri- Glaumbær-Deildartunguhver- Reykholt- Barnafossar- HRAUNFOSSAR- Reykjavík

i teraz moje pytanie: czy dam radę to wszystko zwiedzić? Wiem, że jest to dużo miejsc, a mało czasu, dlatego pytam kogoś kto tam był ewentualnie co skreślić z tej listy proszę o pomoc w ustaleniu trasy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 9 Sie 2012, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6 dni na objazd dookoła? Nierealne. Szczegóły opisałem Ci na priva, odpowiadając na Twoją wiadomość. Tu powtórzę tylko, że mając tak mało czasu jedynym sensownym rozwiązaniem jest zwiedzenie fragmentu Wyspy i powrót do Rkvk. A raczej szybki dojazd do najdalej wysuniętego punktu trasy i zwiedzanie w drodze powrotnej. W tym z 1-2 dni rezerwy na ew. awarie i nieprzewidziane okoliczności w trasie.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron