reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Rewolucja dojrzewa?
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Lis 2008, 13:11    Temat postu: Rewolucja dojrzewa? Odpowiedz z cytatem

Nie narzekajcie na tlumacza bo jest nim Mr. Komp Smile:

Islandczycy weźmie na ulice w ich tysiące jutro do protestu rząd nie udaje się zakończyć w wysokości $ 6 mld Międzynarodowego Funduszu Walutowego kierowanych pożyczki, natomiast w krajach mniej dire gospodarczej cieśninach przeskoczenia kolejki MFW.

Tygodnik protestów w centrum Reykjavik, obrzęki 20000 szybko, lub 6 procent populacji, powiedział Andres Magnusson, dyrektora naczelnego islandzkiej z Federacji Handlu i Usług. Islanders są na opróżnianie ich złość na polityków jak podskoczyć ceny, w Korona załamania gospodarki i idzie do tyłu.

`` Ogromne błędy były, ale tych, którzy w nich są nadal w tym samym miejscu,''powiedział Hildigunnur Runarsdottir, muzyki kompozytora, który uczestniczył pięć protestów, ponieważ w tym kraju systemu bankowego upadł ostatni miesiąc. `` Te nie wydają się być cokolwiek na temat wszystkich sytuacji.''

Atlantyku wyspy, który miał piątej najwyższy dochód per capita na świecie w ubiegłym roku, potrzebuje pieniędzy na finansowanie importu i ożywienia systemu bankowego. Banku centralnego przewiduje, że gospodarka będzie umowa 8,3 procent w przyszłym roku mogą okazać się optymistycznie, jeśli pożyczka nie zostanie niedługo zatwierdzony, powiedział Lars Christensen, główny analityk w Danske Bank A / S w Kopenhadze.

Ten nie jest trwały ``,''powiedział Christensen. Nie można głodzić gospodarki, a to, co rząd robi w tej chwili. '' Codziennie przechodzi sprawia, że perspektywy ekonomiczne gorzej.''


"Przygnębiony"

Wielu sprzedawców to opieranie się na kredyt od swoich dostawców, aby zachować ich sklepach zapasach.

"Mam od dawna stosunki z dostawcami, którzy mnie 30-60 dni kredytu,''powiedział Gudrun Steingrimsdottir, który prowadzi bielizny magazynu centralnego w Rejkiawiku. `` Jeżeli sytuacja utrzymuje się kolejny miesiąc, nie wiem, co się stało.''

Kłopoty jest, nie ma nikogo innego.

`` Główną rzeczą, która jest stworzenie niepokoju jest fakt, że rząd nie przedstawi i informowania społeczeństwa, co jest w porządku,''Magnusson powiedział. `` Nikt nie może uzyskać żadnych informacji.''
Jako waluty spadły i przywozu shrank, stopa inflacji osiągnęła 18-letni wysoki o 15,9 procent w październiku. Opóźnienia w plombowania pożyczki pakietu oznacza bank centralny nie może zwrócić się do swobodnego przepływu waluty. Obecnie bank posiada codziennie Korona aukcji, z waluty transakcji na 178 w stosunku do euro w dniu 12 listopada, w porównaniu z około 90 euro na kronur na początku tego roku. Wolumen obrotu na aukcję, że 13,8 mln euro.

`` Co otrzymuję to, jak ludzie stają się smutni,''powiedział Steingrimsdottir. ``Wiemy, że nic. Ludzie zdają się mieć nadzieję, że wszyscy stracili.''

Oryginal:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=asLaQvoKH9Ec&refer=home

Hmm, skad my to znamy Surprised? Demonstracje, ludzie przygnebieni i smutni. A co by bylo gdyby towar w sklepach zaczal sie konczyc? Moze Islandur Solidur by sie wyklulo?

Jak sie okazuje ludzie sa wszedzie tacy sami i maja niesamowita zaleznosc nastroju od zawartosci portfela i ilosci towaru w sklepach Shocked.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 14 Lis 2008, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze Islandczycy nie beda tak glupi i nie zaloza sobie Solidarnosci Very Happy
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Lis 2008, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dźejms bond zalatwi sprawe
http://www.eignaland.is/veftv/default.asp?MovieID=614&CategoryID=49
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 14 Lis 2008, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz swiat zaczyna nabijac sie z Islandczykow. I to na konferencji zdrowia psychicznego opowiadano dowcip ze Islandczycy byli do niedawna najszczesliwszym narodem swiata a teraz sa najnieszczesliwszym.

http://www.icelandreview.com/icelandreview/daily_news/?cat_id=16567&ew_0_a_id=315394

A fortuna kolem sie toczy, wileu islandorow zna polish jokes z importu z usa wiec teraz beda islandur jokes. Gdzie sa najlepsi bankierzy na swiecie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sarno_973

Doczy: 14 Lis 2008
Posty: 4
Skd: goleniow
PostWysany: 14 Lis 2008, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

islandczycy sa narodem niedojrzalym do problemow i tu jest ich bol nie sa swiadomi tego co sie stalo zyja wspomnieniami troche jak polacy...ta nieswiadomosc ich pograzy kiedy sie skoncza ich zapasy szmalu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 15 Lis 2008, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarno_973 napisa:
islandczycy sa narodem niedojrzalym do problemow i tu jest ich bol nie sa swiadomi tego co sie stalo zyja wspomnieniami troche jak polacy...ta nieswiadomosc ich pograzy kiedy sie skoncza ich zapasy szmalu

A ta opinia powstala na podstawie rozmow z gronem Twoich islandzkich przyjaciol?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 15 Lis 2008, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarno_973 napisa:
islandczycy sa narodem niedojrzalym do problemow i tu jest ich bol nie sa swiadomi tego co sie stalo zyja wspomnieniami troche jak polacy...ta nieswiadomosc ich pograzy kiedy sie skoncza ich zapasy szmalu


Pewnie w całej swojej historii opływali w dobrobyt i nagle w 2008 roku pojawiły sie problemy. My za to jestesmy narodem dojrzałym do problemów, mieliśmy przecież: krzyżaków, tatarów, szwedów, zabory, dwie wojny światowe i komunizm przez 50 lat lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Lis 2008, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
Pewnie w całej swojej historii opływali w dobrobyt i nagle w 2008 roku pojawiły sie problemy. My za to jestesmy narodem dojrzałym do problemów, mieliśmy przecież: krzyżaków, tatarów, szwedów, zabory, dwie wojny światowe i komunizm przez 50 lat lol


prezydenta elektryka bez matury, premiera chlopa, wicepremiera kryminaliste... itd itp

+ poslow samobojcow co by rozstac sie z zyciem strzelaja sobie w jame brzuszna albo w kark z odleglosci kilkunastu metrow z broni dlugiej ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mario19777

Doczy: 15 Lut 2008
Posty: 22
Skd: ŁOMŻA Patreksfjordur
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłany: 15 Lis 2008, 15:06 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

sarno_973 napisał:
islandczycy sa narodem niedojrzalym do problemow i tu jest ich bol nie sa swiadomi tego co sie stalo zyja wspomnieniami troche jak polacy...ta nieswiadomosc ich pograzy kiedy sie skoncza ich zapasy szmalu


Pewnie w całej swojej historii opływali w dobrobyt i nagle w 2008 roku pojawiły sie problemy. My za to jestesmy narodem dojrzałym do problemów, mieliśmy przecież: krzyżaków, tatarów, szwedów, zabory, dwie wojny światowe i komunizm przez 50 lat
_________________
GSM SERWIS - www.unlock.is , tel. 696 71 43 lub 615 05 25
- usuwanie blokad simlock, naprawa, wgrywanie polskiego menu etc.
a ty siewa przezyles to wszystko co napisales?tych tatarow krzyzakow
_________________
Nie dac sie i do przodu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario19777 napisa:

a ty siewa przezyles to wszystko co napisales?tych tatarow krzyzakow


Sam jestem krzyżak gdyż urodziłem się w Bydgoszczy, nasza historia na pewno jest barwniejsza, ale czy to dowód na to że Islandczycy nigdy nie borykali się z problemami i dlatego są niedojrzali do ich rozwiązywania w obliczu kryzysu finansowego? Z głodu raczej nie umrą, chociaż słyszałem że będą akcje z rozdawaniem darmowych posiłków.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I przy okazji, idziecie dziś protestować na Austurvellir ?

Bedzie wesoło, poza tym można się bedzie pokazac jako TV Star, transmisja na żywo w Stod 2 i Visi o ile dobrze zrozumiałem:

http://visir.is/article/20081115/FRETTIR01/604521488/-1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
!Piwo&
Go
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
mario19777 napisa:

a ty siewa przezyles to wszystko co napisales?tych tatarow krzyzakow


Sam jestem krzyżak gdyż urodziłem się w Bydgoszczy, nasza historia na pewno jest barwniejsza, ale czy to dowód na to że Islandczycy nigdy nie borykali się z problemami i dlatego są niedojrzali do ich rozwiązywania w obliczu kryzysu finansowego? Z głodu raczej nie umrą, chociaż słyszałem że będą akcje z rozdawaniem darmowych posiłków.


darmowe posilki byly i juz sa od dawna, wystarczy isc sie zapytac w pomocy spolecznej, oni maja jakas restauracje co serwuje jedzenie.

Ciekawe jakie zarło tam serwuja
Powrt do gry
!Piwo&
Go
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
I przy okazji, idziecie dziś protestować na Austurvellir ?


qa o ktorej ?Smile
Powrt do gry
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisa:
siewa26 napisa:
I przy okazji, idziecie dziś protestować na Austurvellir ?


qa o ktorej ?Smile


o 15:00 , ja kurcze niestety nie mogę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
!Piwo&
Go
PostWysany: 15 Lis 2008, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
!Piwo& napisa:
siewa26 napisa:
I przy okazji, idziecie dziś protestować na Austurvellir ?


qa o ktorej ?Smile


o 15:00 , ja kurcze niestety nie mogę.

a mi sie nie chce Smile,
Powrt do gry
Asieńka

Doczy: 09 Kwi 2005
Posty: 81
Skd: Rkv
PostWysany: 15 Lis 2008, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!Piwo& napisa:
siewa26 napisa:
mario19777 napisa:

a ty siewa przezyles to wszystko co napisales?tych tatarow krzyzakow


Sam jestem krzyżak gdyż urodziłem się w Bydgoszczy, nasza historia na pewno jest barwniejsza, ale czy to dowód na to że Islandczycy nigdy nie borykali się z problemami i dlatego są niedojrzali do ich rozwiązywania w obliczu kryzysu finansowego? Z głodu raczej nie umrą, chociaż słyszałem że będą akcje z rozdawaniem darmowych posiłków.


darmowe posilki byly i juz sa od dawna, wystarczy isc sie zapytac w pomocy spolecznej, oni maja jakas restauracje co serwuje jedzenie.

Ciekawe jakie zarło tam serwuja


no i akcja Food not bombs co sobota - ze szwedzkim stołem, wegetariańskim, za darmo i jedzenie do domu też
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 15 Lis 2008, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lata 1402-­1404

Czarna Ospa zabija jedną trzecią ludności.
Lata 1709-1712

Stóra bóla czyli ponownie ospa i ponownie zabiera ze soba jedną trzecią ludności
Lata 1783-1785

Jedna z największych erupcji w południowej Islandii. Duża część zwierząt domowych i ginie co powoduje głód i 10.000 ludzi umiera z głodu, to znaczy jedna czwarta mieszkańców.
1944
Powstaje niepodlegla Republika Islandzka
To tylko tak w skrocie, ale nie ma co sie licytowac, przeciez my Polacy cierpimy za narody.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 15 Lis 2008, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asieńka napisa:

no i akcja Food not bombs co sobota - ze szwedzkim stołem, wegetariańskim, za darmo i jedzenie do domu też


A gdzie nalewają tą wegetariańską zupkę, chętnie spróbuje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Lis 2008, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lata 1402-­1404

Czarna Ospa zabija jedną trzecią ludności.
Lata 1709-1712

Stóra bóla czyli ponownie ospa i ponownie zabiera ze soba jedną trzecią ludności
Lata 1783-1785

Jedna z największych erupcji w południowej Islandii. Duża część zwierząt domowych i ginie co powoduje głód i 10.000 ludzi umiera z głodu, to znaczy jedna czwarta mieszkańców.
1944
Powstaje niepodlegla Republika Islandzka


To jest prowokacja, Islandczycy od przybycia Vikingów na wyspę żyli ponad stan.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 15 Lis 2008, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do rewolucji, to dzisiaj nie wybuchla Sad Mysle ze ludzi jeszcze chca wierzyc ze rzad cos zrobi. Ja bym, na przyklad chciala zeby zniesli indeksacje na kredytach hipotecznych, sama inflacja i podniesienie stop procentowych zupelnie mi wystarczy Crying or Very sad Prawda jest taka ze ja bede bankrutem podobnie jak wielu moich znajomych, ktorzy kupili swoje pierwsze mieszkanie niedawno .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron