reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ko艣ci贸艂 katolicki i inkwizycja
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 21 Sie 2008, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem co mysle, ale nie czuje potrzeby, by o tym rozmawiac zwlaszcza jak mi chrzescijanskim fanatyzmem zalatuje.

na trudne pytania nie znajduje latwych odpowiedzi.
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 9 Wrz 2008, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA, to jest post off-topikuj膮cy, prosz臋 na niego nie odpowiada膰.

WielkiBialyKrolik napisa:
ja nie wiem co mysle, ale nie czuje potrzeby, by o tym rozmawiac zwlaszcza jak mi chrzescijanskim fanatyzmem zalatuje.
Prosi艂bym o nie w艂膮czanie do dyskusji takich okre艣le艅 jak "fanatyzm chrze艣cija艅ski". Nawet je艣li takie zjawisko istnieje, to nie ma nic wsp贸lnego z tematem i jest tak zwanym argumentem zmylaj膮cym (fa艂szywym).
Wypowied藕 ta jest te偶 sama w sobie fa艂szywa, gdy偶 z jednej strony nast臋puje deklaracja o tym, 偶e si臋 nie chce o czym艣 rozmawia膰, a potem nastepuje pewne pejoratywne okre艣lenie, kt贸re jednak jest zaj臋ciem stanowiska.
Prosz臋 dyskutowa膰 zgodnie z normami dyskusji. Prosz臋 u偶ywa膰 rozs膮dne argumenty dziel膮ce si臋 w skr贸cie na:
a) obiektywne: wynikaj膮ce z wiedzy i nauki
b) subiektywne: wynikaj膮ce z czyjej艣 religii, etyki, wiary, w艂asnego odczucia - nale偶y jednak wskaza膰, 偶e tego typu argument nie jest idealny, gdy偶 jest w艂a艣nie subiektywny.

Podobnie - je艣li kt贸ry艣 z dyskutant贸w si臋 j膮ka, nie mo偶e by膰 argumentem drugiej strony kwestia j膮kania si臋, gdy偶 b艂臋dy wymowy nie wp艂ywaj膮 na s艂uszno艣膰 racji.
Dok艂adnie tak samo jest z ewentualnym fanatyzmem (zar贸wno chrze艣cija艅skim jak i gorszym np. feministycznym). Cho膰 nie mo偶na wykluczy膰, 偶e kt贸ry艣 z tych fanatyzm贸w ma jednak racj臋 i ten偶e fanatyzm jest wtedy nawet uzasadniony.
----------------------------------------------------

To by艂 post porz膮dkowy, prosz臋 ze mn膮 tutaj nie dyskutowac na poruszone tematy, lecz zastosowa膰 si臋 do wskaz贸wek. Je艣li kto艣 ma co艣 do powiedzenia odno艣nie dyskutowania, to prosz臋 utworzy膰 osobny w膮tek.

_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny O.E. nie rozumiem Twojego protestu wobec sformuowania "fanatyzm chrzescijanski", gdyby to dotyczylo garstki spoleczenstwa to owszem ale dotyka to wiekszosci POLSKIEGO spoleczenstwa, bo jak nazwac tolerowanie pazernosci kleru na wszelkie dobra doczesne, budowanie gdzie sie da obrzydliwych molochow zwanych kosciolami gdzie jest wszystko oprocz Boga, obsesyjne uwielbienie pewnego pana z Watykanu( nadawanie jego imienia ulicom, budynkom , placom, stawianie pomnikow na kazdym skrzyzowaniu), tolerowanie takiego debila jak Rydzyk czy Jankowski z Gdanska, przeciez to samo cisnie sie na usta "fanatyzm chrzescijanski", i jest to rak toczacy polskie spoleczenstwo. ale przepraszam bo odbieglem chyba od tematu Smile
Powr髏 do g髍y
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J贸zef, przecie O.E. napisa艂 post offtopicujacy nie odpowiadac Smile

s艂uchaj sie w艂adzy! Very Happy
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slucham, slucham Very Happy , ale juz pisalem ze ja po angielsku nie kumaty Very Happy
Powr髏 do g髍y
HARRY75

Do潮czy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Sk眃: z K膮towni
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a niech was piek艂o poch艂onie , przel臋ci hiporyci Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 5 Lis 2008, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HARRY75 napisa:
a niech was piek艂o poch艂onie , przel臋ci hiporyci Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil
a o czym Ty Harry do mnie rozmawiasz? Very Happy
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 9 Lis 2008, 4:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Szanowny O.E. nie rozumiem Twojego protestu wobec sformuowania "fanatyzm chrzescijanski", gdyby to dotyczylo garstki spoleczenstwa to owszem ale dotyka to wiekszosci POLSKIEGO spoleczenstwa, bo jak nazwac tolerowanie pazernosci kleru na wszelkie dobra doczesne
Je艣li b臋dziesz obra偶a艂 organizacj臋, kt贸ra cieszy si臋 powszechnym szacunkiem, i b臋dziesz to robi艂 w spos贸b chamski bez liczb, statystyk i dowod贸w, a za to z wyzwiskami, pejoratywnymi obelgami, to b臋d臋 Ci臋 musia艂 zbanowa膰.
Mo偶esz krytykowa膰 ko艣cio艂y i religia. Ale r贸b w spos贸b kulturalny i rzeczowy, bez stosowania postawy, kt贸r膮 sam krytykujesz.
Bo obra偶aj膮c jak膮艣 instytucj臋 tylko na podstawie swego wyczucia i opinii zachowujesz si臋 jak 艣redniowieczne s膮dy gminne, kt贸re uznawa艂y, 偶e to one wiedz膮 najlepiej i kaza艂y sp艂awia膰 kobiety oskar偶one o czary.


Cytat:
budowanie gdzie sie da obrzydliwych molochow zwanych kosciolami gdzie jest wszystko oprocz Boga
Udowodnij, 偶e nie ma tam boga.
Poza tym ka偶dy ma prawo budowa膰 takie molochy jak chce.
Biznesemeni buduj膮 sobie drapacze chmur i te偶 wmawiaj膮 ludziom, 偶e to dobre.

Cytat:
obsesyjne uwielbienie pewnego pana z Watykanu( nadawanie jego imienia ulicom, budynkom , placom, stawianie pomnikow na kazdym skrzyzowaniu)
Ka偶dy ma prawo uwielbia膰 jakich艣 ludzi. Czy Ty chcesz tego zabroni膰, bo wolisz jak tw贸j patron, by uwielbiano Ciebie?
Zn贸w jakie艣 kompleksy....

Gdyby艣 zada艂 sobie trud przeczytania tego co napisa艂 ten Pan z Watykanu, a by艂 wybitnym filozofem, to sam zmieni艂by艣 imi臋 na jego...
O ile by艣 zrozumia艂, bo mam wra偶enie, 偶e Ty wolisz komiksy ni偶 tomy filozoficzne...

Cytat:
tolerowanie takiego debila jak Rydzyk czy Jankowski z Gdanska, przeciez to samo cisnie sie na usta "fanatyzm chrzescijanski"

Po pierwsze: UPOMINAM Ci臋 na serio: nie b臋de tolerowa艂 obra偶ania kogo艣 bez podania argument贸w. Mamy ju偶 w膮tek o RM i Rydzyku.
Tam mo偶esz podac argumenty, kt贸re sprawi膮, 偶e ka偶dy sam stwierdzi jaki jest Rydzyk i jego organizacja.
Ale Ty umiesz rzuca膰 tylko obelgi, bo przecie偶 jeste艣 ekspertem, ogl膮dasz codziennie FaktyTVN i Kropk臋 nad i... Jako wybitny ekspert ogl膮dasz nawet Szk艂o Kontaktowe, kt贸re pozwala Ci ogarn膮膰 ca艂膮 prawd臋 o ludzko艣ci...


Cytat:
i jest to rak toczacy polskie spoleczenstwo. ale przepraszam bo odbieglem chyba od tematu Smile
Rakiem tocz膮cym spo艂ecze艅stwo jest g艂upota. A szczeg贸lnie taka jej odmiana, kt贸r膮 kto艣 nazwa艂 "wykszta艂ciuchem". Taki cz艂owiek my艣li, 偶e zjad艂 wszystkie rozumy, bo sko艅czy艂 zawod贸wk臋, liceum a mo偶e nawet studia. Bardzo jest spory ich odsetek w艣r贸d doktor贸w i to tak偶e habilitowanych.
Tacy ludzie opieraj膮c sw膮 wiedz臋 na sprytnych mediach, czuj膮 si臋 jak esperci. A okazuje si臋, 偶e maj膮 wiedze wybi贸rcz膮.
Je艣li cho膰 troch臋 s膮 ambitni i b臋d膮 pog艂臋bia膰 wiedz臋, to w wieku 50-60 lat zdadz膮 sobie spraw臋 jacy byli 艣mieszni. B臋d膮 si臋 wstydzi膰 tego co dzi艣 m贸wi膮. A niereformowalna reszta, kt贸ra uznawszy, 偶e wiedz臋 ma ju偶 100% i nie b臋dzie zdobywac nowej, pozostanie do ko艅ca 偶ycia w swej skorupie u艂udy prawdy.
Ja tak偶e nie mog臋 powiedzie膰, 偶e znam ca艂膮 prawd臋, ale patrz膮c na tych frajer贸w na prawd臋 chce mi si臋 jednocze艣nie 艣mia膰 z ich g艂upoty, a z drugiej strony 偶al mi tego, 偶e nie potrafi膮 wydosta膰 si臋 z pu艂apki, w kt贸r膮 wpadli. Oni sami z pewno艣ci膮 nie s膮 w stanie zda膰 sobie sprawy, 偶e zostali oszukani.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 12 Lis 2008, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Je艣li b臋dziesz obra偶a艂 organizacj臋, kt贸ra cieszy si臋 powszechnym szacunkiem, i b臋dziesz to robi艂 w spos贸b chamski bez liczb, statystyk i dowod贸w, a za to z wyzwiskami, pejoratywnymi obelgami, to b臋d臋 Ci臋 musia艂 zbanowa膰.

podawac statystyki i dowody? a co ? ja jestem ubezwlasnowolniony i myslec nie potrawie? po to natura dala mi oczy i uszy zeby ich odpowiednio uzywac. a wyzej wymieniona organizacja nie u kazdego cieszy sie szacunkiem, ale zeby to wiedziec nalezy przeczytac nie tylko glos niedzielny czy wiadomosci watykanskie ale podreczniki historii. a skoro za samodzielne myslenie a nie za bezmyslne powielanie tego co powie ksiadz z ambony chcesz kogos banowac to powodzenia.
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
podawac statystyki i dowody? a co ? ja jestem ubezwlasnowolniony i myslec nie potrawie? po to natura dala mi oczy i uszy zeby ich odpowiednio uzywac. a wyzej wymieniona organizacja nie u kazdego cieszy sie szacunkiem, ale zeby to wiedziec nalezy przeczytac nie tylko glos niedzielny czy wiadomosci watykanskie ale podreczniki historii.
To je przeczytaj. Bo chyba opierasz si臋 na wyci膮gach i skr贸tach my艣lowych, a one bywaj膮 zwodnicze.
A jak nie znasz statystyk i nie jest ubezw艂asnowolniony, to wypowiadaj si臋 kulturalnie i rzeczowo. I przede wszystkim zgodnie z prawem.

Cytat:
a skoro za samodzielne myslenie a nie za bezmyslne powielanie tego co powie ksiadz z ambony chcesz kogos banowac to powodzenia.
Nie jestem katolikiem, ale mimo to mam szacunek do ko艣cio艂a katolickiego. Cokolwiek chcesz pisa膰 o KK pisz rzetelnie. Wi臋kszo艣膰 tej organizacji to ludzie ideowi, cz臋艣膰 z pewno艣ci膮 z艂odzieje, bandyci i pedofile. Ale tak jak w艣r贸d ksi臋偶y tak i w twoim zawodzie (cokolwiek w 偶yciu robisz, ale przyjmijmy, 偶e jeste艣 murarzem), z艂odziejem i pedofilem mo偶e by膰 te偶 murarz - to nie daje nikomu legitymacji, by obra偶a膰 wszystkich murarzy.
A poniewa偶 KK ma jednak jak膮艣 misj臋 po偶ytku publicznego, gdy偶 namawia wielu ludzi do czynienia dobra, wi臋c z tej perspektywy cieszy si臋 u mnie wi臋kszym szacunkiem ni偶 bra膰 murarska, cho膰 tej do zarzucenia nic nie mam.

Dlatego nie zostaniesz zbanowany za to, 偶e nie lubisz KK, ale za to, 偶e wyra偶asz si臋 w spos贸b chamski i obraxliwy (co jest zabronione). Ale krytykowa膰 mo偶esz (ale argumentami i przyk艂adami a nie inwektywami).
Gdyby nawet jaki艣 ksi膮dz Ci dziecko zgwa艂ci艂, to nie masz prawa 藕le m贸wi膰 o KK. 殴le mo偶esz m贸wi膰 co najwy偶ej o tym jednym ksi臋dzu.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do kk & jego pracownikow. jak kazda inna grupa spoleczna/zawodowa, nawet majaca misje pozytku publicznego, podobnie jak policja czy straz pozarna, posiada w swych szeregach jednak roznych ludzi, ktorzy tez czasem kradna/gwalca/oszukuja itd. zatem mozna powiedziec, generalizujac, ze ksieza tez kradna/gwalca/oszukuja..

+ dodatkowo nie placa podatkow, co dosc czesto, w bezczelny sposob wykorzystuja.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlot na Czarownice i Swieta Inkwizycja oraz setki tysiecy jesli nie miliony torturowanych, pomordowanych i spalonych zywcem na stosach, przewaznie kobiet traktowanych gorzej niz zwierzeta, oto szczytowe osiagniecia instytucji ktora Ty OE nazywasz instytucja powszechnego szacunku. Za to tez mnie zbanujesz?
Powr髏 do g髍y
maka-rena

Do潮czy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego zawsze jak mowa o aborcji... to na kosci贸艂 przechodzi??!! Za艂贸偶cie sobie w膮tek, albo dwa najlepiej: Ko艣ci贸艂 katolicki= uciele艣nienie dobra;Kosci贸艂 katolicki=samo z艂o!!! W pierwszym b臋dzie pisa艂a Arinka, a w drugim Sxxxxn, mjkl, no i pewnie KO...oczywi艣cie po jednym poscie bo potem ban lol ... bedzie kolorowo...a! wkb jako moderator z艂a....sorki kr贸lik 偶e zapomnia艂am o Tobie lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
maka-rena

Do潮czy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bla
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
Za艂贸偶cie sobie w膮tek, albo dwa najlepiej: Ko艣ci贸艂 katolicki= uciele艣nienie dobra;Kosci贸艂 katolicki=samo z艂o!!!


ani dobro. ani zlo. kosciol tworza ludzie. czasem sa ok. czasem nie. smieszne jest tylko to, ze ktos tam oburza sie jak ktos inny jedzie po kosciele, generalizujac. a czemu by nie? kosciol to instytucja/organizacja na ktorej wizerunek pracuje kazdy jej czlonek. proste. reputacje latwo popsuc. trudniej naprawic. nie naprawia sie jej jednak zabraniajac krytyki ale robiac cos by na krytyke sobie az tak ostro nie zaslugiwac.

i stad mamy, ze policjanci to psy, pracownicy pogotowia to lowcy skor, politycy to zlodzieje, a ksieza lubia swiezych chlopcow...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
Dlaczego zawsze jak mowa o aborcji... to na kosci贸艂 przechodzi??!! Za艂贸偶cie sobie w膮tek, albo dwa najlepiej: Ko艣ci贸艂 katolicki= uciele艣nienie dobra;Kosci贸艂 katolicki=samo z艂o!!! W pierwszym b臋dzie pisa艂a Arinka, a w drugim Sxxxxn, mjkl, no i pewnie KO...oczywi艣cie po jednym poscie bo potem ban lol ... bedzie kolorowo...a! wkb jako moderator z艂a....sorki kr贸lik 偶e zapomnia艂am o Tobie lol


bla
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
maka-rena

Do潮czy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWys砤ny: 13 Lis 2008, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kosciol to instytucja/organizacja na ktorej wizerunek pracuje kazdy jej czlonek. proste. reputacje latwo popsuc. trudniej naprawic. nie naprawia sie jej jednak zabraniajac krytyki ale robiac cos by na krytyke sobie az tak ostro nie zaslugiwac.

i stad mamy, ze policjanci to psy, pracownicy pogotowia to lowcy skor, politycy to zlodzieje, a ksieza lubia swiezych chlopcow...

teoretycznie bym si臋 mog艂a zgodzi膰, acz nie do ko艅ca.... KA呕DY! bo widzisz, jak oni spokojnie si臋 modl膮, datki zbieraj膮,dzieci nauczaj膮 o mi艂o艣ci bli藕niego, 艂adne homilie g艂osz膮 to jest cisza... to takie normalne, ma艂o ciekawe,o tym nikt nie pisze bo niby po co.... ale jak tylko prawo z艂ami膮, co艣 tam na boku wykmini膮 etc... to szum okrutny i na ca艂os膰 za jednego xxxx cie艅 pada!!! A pro po pogotowia, policji itp, dok艂adna analogia......To nie sprawiedliwe...przyznaj obiektywnie!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 14 Lis 2008, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Mlot na Czarownice i Swieta Inkwizycja oraz setki tysiecy jesli nie miliony torturowanych, pomordowanych i spalonych zywcem na stosach, przewaznie kobiet traktowanych gorzej niz zwierzeta, oto szczytowe osiagniecia instytucji ktora Ty OE nazywasz instytucja powszechnego szacunku. Za to tez mnie zbanujesz?
Dobrze, 偶e niewiedza nie boli, bo cierpia艂by艣 srogie b贸le.

Najpierw sprawd藕 藕r贸d艂a historyczne, a potem si臋 wypowiadaj.
Inkwizycja zosta艂a powo艂ana by broni膰 tych co w tamtych czasach byli nies艂usznie s膮dzeni za czary. S膮dy grodzkie i 艣wieckie by艂y du偶o bardziej okrutne w wymieraniu kar, a tortury by艂y powszechnie akceptowan膮 przez g艂upi lud, form膮 艣ledctw.
Takimi samymi ciemniakami dzi艣 s膮 ci, kt贸rzy chc膮 innych bli藕nich "leczy膰" pogrzebaczem...

Poniewa偶 ludzie ko艣cio艂a byli wtedy (i dzi艣 zreszt膮 r贸wnie偶) o wiele lepiej wykszta艂ceni, wi臋c s膮dy inkwizycji cechowa艂y si臋 mniejszym barbarzy艅stwem ni偶 s膮dy 艣wieckie. Przybycie inkwizytor贸w dawa艂o szans臋 oskar偶onym o czary na prze偶ycie.

Jak w ka偶dej instytucji czy grupie ludzi, r贸wnie偶 w KK zdarzaj膮 si臋 藕li ludzie. Ale nie s膮 oni reprezentatywni na tyle, by ich czynami obarcza膰 ko艣ci贸艂.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 14 Lis 2008, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
kosciol tworza ludzie. czasem sa ok. czasem nie.
W艂a艣nie...
Warto zauwazy膰, 偶e statystycznie ludzie ko艣cio艂a (ksi臋偶a, biskupi) s膮 statystycznie lepsi od innych grup. Niestety nie mam statystyk przest臋pczo艣ci w艣r贸d ksi臋偶y, ale tak na wyczucie wida膰, 偶e jest tam jej mniej. Co nie znaczy, 偶e si臋 nie zdarza...


Cytat:
smieszne jest tylko to, ze ktos tam oburza sie jak ktos inny jedzie po kosciele, generalizujac. a czemu by nie? kosciol to instytucja/organizacja na ktorej wizerunek pracuje kazdy jej czlonek. proste.
Nie, nie proste. Bo jednocze艣nie, ka偶dy ksi膮dz to te偶 cz艂owiek, a skoro nale偶y ten偶e osobnik do rodzaju ludzkiego, to znaczy, 偶e o Tobie te偶 mo偶na powiedzie膰 (generalizuj膮c), 偶e lubisz m艂odych ch艂opc贸w(?)



Cytat:
reputacje latwo popsuc. trudniej naprawic. nie naprawia sie jej jednak zabraniajac krytyki ale robiac cos by na krytyke sobie az tak ostro nie zaslugiwac.
Widzisz, zagalopowa艂e艣 si臋. Ja nie zabrania艂em krytyki. Ja zabroni艂em chamskiego obra偶ania, kt贸re "Sxxxxn" zacz膮艂 w swoim po艣cie.



Cytat:
stad mamy, ze policjanci to psy, pracownicy pogotowia to lowcy skor, politycy to zlodzieje, a ksieza lubia swiezych chlopcow...
A ja si臋 nie zgadzam na takie generalizowanie, bo ono obra偶a i szkodzi ludziom.
Takie glosy by艂yby m膮dre, gdyby dotyczy艂y ponad 50% danej populacji. Dlatego tylko g艂os odno艣nie polityk贸w mo偶e by膰 najbli偶szy prawdzie, ale i tam jest wielu uczciwych ludzi, wi臋c nie ma potrzeby tak si臋 tu epatowa膰.
Czemu ma s艂u偶y膰 takie generalizowanie? Chyba tylko temu, by komu艣 by艂o przykro.
Takie generalizowanie lubi膮 ludzie g艂upi i 藕li. Cieszy ich, gdy mog膮 znale藕膰 grup臋, do kt贸rej nie nale偶膮 i kt贸rej mo偶na przypisa膰 ca艂e z艂o tego 艣wiata. To mi pachnie w艂a艣nie prostactwem i dzikim 艣redniowieczem.

Gdy politycy kradn膮, to mo偶na u偶y膰 pewnych hase艂, by zwalczy膰 korupcj臋.
Ale je艣li prawo ju偶 jest surowe i zabrania pewnych zachowa艅, to has艂a generalizuj膮ce s膮 tylko pustym populizmem.
艁owcy sk贸r s膮 karani, 藕li policjanci r贸wnie偶. Ksi臋偶a-przest臋pcy te偶 l膮duj膮 w wi臋zieniach.
Jedynie jeszcze politykom nieco si臋 upieka - st膮d tutaj, w ramach walki o lepsze spo艂ecze艅stwo mo偶na czasem pos艂u偶y膰 si臋 has艂em (ale warto je potem rozwiaja膰 i tlumaczy膰).

Co do aborcji, to sprawa jest i prosta i skomplikowana i mo偶na j膮 podzieli膰 na 2 g艂贸艂wne problemy:

a) kiedy o jakim艣 偶ywym organizmie mo偶na powiedzie膰 "cz艂owiek"
b) czy mo偶na zabi膰 cz艂owieka, gdy jest on tego nie艣wiadomy i niecierpii, a jego 艣mier膰 ul偶y innemu cz艂owiekowi?
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 14 Lis 2008, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZLOWIEKU, gdzies Ty sie historii uczyl, w seminarium ? malo z krzesla nie spadlem po przeczytaniu( nawet nie wiem jak ten Twoj tekst nazwac, a nie chce uzywac wyrazow powszechnie uwazanych za obrazliwe), rozbawiles mnie do lez swoja ''znajomoscia'' historii Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nast阷ny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron