reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Islandia czy Norwegia???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skinheads
Gość
PostWysłany: 9 Lis 2005, 15:01    Temat postu: Islandia czy Norwegia??? Odpowiedz z cytatem

Jak myslicie gzdie jest ladniej czy w Norwegi czy na Islandi? przejechalem Norwegie kilka razy i jestem zakochany w norweskich fiordach slicznie jest na lotofach i cudownie na nord cap nie mowiac o miasteczkach norweskich (tromso,alta,trondhaim,bergen,arendal,kirkenes)cudowne sa gory i wspaniale drogi mili ludzie sliczne krajobrazy bylem tez na norweskiej wyspie svalbard ale tam to juz zupelna arktyka:) hehehe mam pytanie do tych ktorzy odwiedzili i islandie i norwegie gdzie ladniej?
Powrót do góry
Nul

PostWysłany: 9 Lis 2005, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprosze o łatwiejszy zestaw pytań... lol
Znam tylko północ Norwegii i kawalątek południa, Islandię niby objechałam, brakuje mi całego środka właściwie, ale przecież nie porównam! Jak porównać księżycowy krajobraz Nordkinnu (to obok Nordkapu, najdalszy nie-wyspowy kawałek, przynajmniej można go zwiedzić za darmo, nie jest tak rozreklamowany) z gejzerem... I w ogóle... Ale pomyślę... Chociaż, szczerze m ówiąc, to dlaczego nie wrzucić do konkursu takich na przykład Owczych... Smile
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 10 Lis 2005, 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to dlaczego nie wrzucić do konkursu takich na przykład Owczych...

Owcze /przypuszczam że chodzi o Wyspy Owcze Wink / wyglądaja dokładnie jak Islandia. Zwiedziłem tylko główną wyspe, nie wiem jak pozostałe.
elloth

PostWysłany: 10 Lis 2005, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Owcze /przypuszczam że chodzi o Wyspy Owcze / wyglądaja dokładnie jak Islandia. Zwiedziłem tylko główną wyspe, nie wiem jak pozostałe

Chciałbym się nie zgodzić, że Owcze wyglądają tak samo, jak Islandia, bo, moim zdaniem - są tam kompletnie inne kolory. Owcze są całe zielone i bardziej przypominały mi surowszą wersję Irlandii, niż Islandię. Oczywiście - to zależy od osobistych odczuć.

Na Owcze warto się przejechać na 3-4 dni i to w zupełności wystarczy.

A w Norwegii nigdy nie byłem, chociaż myślę, że trudno porównywać, który kraj jest bardziej warty zobaczenia. Najlepiej odwiedzić obydwa Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 10 Lis 2005, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Owcze są całe zielone...

W takim razie nie widziałeś całej Islandii. Tutaj też jest dużo zieleni.
elloth

PostWysłany: 10 Lis 2005, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim razie nie widziałeś całej Islandii. Tutaj też jest dużo zieleni

Wcale nie twierdzę, że tak nie jest Wink .
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 11 Lis 2005, 13:06    Temat postu: Re: Islandia czy Norwegia??? Odpowiedz z cytatem

skinheads propagandzista napisał:
mam pytanie do tych ktorzy odwiedzili i islandie i norwegie gdzie ladniej?

Islandia jest nieporównywalnie piękniejsza i bardziej urozmaicona. Kiedy nie znalam Islandii, Norwegia podobała mi się najbardziej. Teraz nie mam wątpliwości. Fiordy norweskie są inne w budowie niż islandzkie - oba typy są ciekawe. Przejedź się po Zachodnich Fiordach Islandii, wtedy będziesz miał najlepsze porównanie do norweskich.
Powrót do góry
archer

PostWysłany: 29 Sty 2006, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze ciezko poweidziec co jest piekniejsze bo obie te pieknosci maja mnustwo urokow .
gdyby ktos mnie zapytal czy np norwegia , islandia czy finlandia , szwecja albo dania lub kraje bardziej na polodnie to bym sie nawet sekundy nie wachal co poweidziec ale tu naprawde trudno.

obie te "perly polncy " ze to tak nazwe uzupelniaja sie nawzajem
jesli jedna ma jakis szczegol to druga go mam mniej .

np moim zdaniem islandzkei lodowce sa bardziej spektakularne ale zato norweskie sa bardziej blekitne

Pozatym zalezy tez ktore niuanse na kogo dzialaja

Chociaz moze islandia bardzeij ? Wink Wink Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marta Luiza

PostWysłany: 30 Sty 2006, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archer napisał:
np moim zdaniem islandzkei lodowce sa bardziej spektakularne ale zato norweskie sa bardziej blekitne

Spedzilam dwa tygodnie pracujac na lodowcu i "gapiac " sie na niego codziennie i lodowiec zmienial kolor w zaleznosci od pogody. Czasami byl tak niebieski, ze czulam sie jak w bajce ,ale zdarzaly sie dni ze byl szary i brudny.
Na Islandii mozna kupic ksiazeczke pod tytulem "dlaczego lod jest niebieski" zdaje sie ze byl tez taki watek na iceland.pl
Nie wierze , ze lodowce norweskie byly blekitniejsze.
Powrót do góry
einar

PostWysłany: 30 Sty 2006, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
"dlaczego lod jest niebieski" zdaje sie ze byl tez taki watek na iceland.pl

A owszem był taki wątek...

Dlaczego lód jest niebieski?
Powrót do góry
archer

PostWysłany: 30 Sty 2006, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:

Nie wierze , ze lodowce norweskie byly blekitniejsze.

Marto dlatego napisalem ze moim zdaniem Smile wiem ze to wrazenie subiektywne Smile
bo do wypowiadania sie rzeczowego trzeba by bylo wykonac pomiary specjalistyzne albo conajmniej zrobic zdjeia i w norwegi i na islandi tym samym aparatem ( i podobnym oswietleniu)

na swoje usprawiedliwienei moge co najwyzej podeslac zdjecie z norweskiego lodowca

( zaznaczam ze nie jest ono podrasowane )
Powrót do góry
Svensk

PostWysłany: 31 Sty 2006, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cudowne, w ogóle mam dylemat tez czy finlandia, szwecja, norwegia, islandia język i moze wyspy owcze język mam okropny dylemat, doradźcie mi też język ja sie zakochałem w mitologii nordyckiej, i bardzo mnie ciekawi islandia, ale czy niema tam takiego czegos jakby odizolowanie od swiata? czyli kiepskie radia, tv do **** i tp ? Very Happy
Powrót do góry
archer

PostWysłany: 1 Lut 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svensk napisał:
cudowne, w ogóle mam dylemat tez czy finlandia, szwecja, norwegia, islandia język i moze wyspy owcze język

Widzisz wszystko zalezy od tego co cie pociaga, bo naprzyklad jesli pasjonuje cie przyroda zwierzatka chodzenie po lasach i obserwacja tamtejszych organizmow itp to polecil bym ci bardziej Finlandie ( nie liczac pd. czesci to glownie las las las ) ale np jesli pasjonuja cie gory i wszystko co spektakularne wobec czego poczucie wlasnego istnienia nabiera zupelnie innej wartosci to polece ci Islandie lub Norwegie.

hmm szwecja jak na moj gust to hmmm brama norwegi ( przynajmniej w kontekscie co uwazam za piekne )
No jeszcze sa wyspy owcze ( i przyznam ze ciagnie mnie tam strasznie by zwiedzic je przy okazji wyprawy na islandie ) ale o ich urokach powinienm wypowiedziec sie ktos kto tam byl.

Ja ze swojej strony polecil bym ci tylko roztrzyganie czy Islandia czy Norwegia ( co bys nie wybral bedzie conajmniej dobrze Very Happy )
Powrót do góry
Svartskjegg

PostWysłany: 1 Lut 2006, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svensk napisał:
cudowne, w ogóle mam dylemat tez czy finlandia, szwecja, norwegia, islandia język i moze wyspy owcze język mam okropny dylemat, doradźcie mi też
Rozumiem, że ktoś ma Ci doradzić, co bardziej Ci się podoba ?

Cytat:
bardzo mnie ciekawi islandia, ale czy niema tam takiego czegos jakby odizolowanie od swiata? czyli kiepskie radia, tv do **** i tp
skąd taki pomysł ? Przecież na forum, tudzież stronie głównej jest tyle informacji, że mozna sobie dość dokładny obraz Isnandii zarysować.

Cytat:
do **** i tp
i Telekomunikacja Polska ?

PS. Strasznie niedbale i niezrozumiale piszesz.
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 2 Lut 2006, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svensk napisał:
... i bardzo mnie ciekawi islandia, ale czy niema tam takiego czegos jakby odizolowanie od swiata? czyli kiepskie radia, tv do **** i tp?

Poczujesz tam niespotykane odizolowanie od świata, jakiego nigdzie indziej nie znajdziesz. Radio jest jedno i tylko nadaje na Reykjavik (i tez nie na cały - tylko na tych co mieszkają na najwyższych piętrach, bo do tych na parterze fale nie dochodzą). TV? A co to jest TV? Nawet nie pytaj, bo Cie wysmieją, ze w ogole technika taka jak przesyłanie obrazu na odległość jest możliwa!

Mnie na Twoje pytania po prostu brak słów...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: