reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

przest贸j w firmie i jego wynagrodzenie ...
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
helicopter3
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWys砤ny: 17 Maj 2011, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot贸偶 zwi膮zki informuj膮,偶e pracodawca ma prawo do zamkniecia zak艂adu na 5 tyg bez wynagrodzenia dla pracownik贸w. Takie niby jest prawo. Znam jednak sytuacje, 偶e pracownicy mieli przestoje i mieli normalnie p艂acone. Bo przest贸j nie jest z winy pracownika tylko pracodawcy, kt贸ry nie umie zorganizowa膰 pracy. Po 2 firma powinna informowa膰 swoich pracownikow o ewentualnych postojach tzw. na konserwacje lub z powodu okres贸w kiepskiego po艂owu dorsza o czym napisa艂 kto艣 powy偶ej 偶e jest to okres letni i jest tak co roku, a we w艂a艣ciwym czasie czyli na pocz膮tku roku kiedy pracownicy okre艣laj膮 si臋 co do swoich urlop贸w letnich. Wtedy ka偶dy mia艂by czarno na bia艂ym informacje, 偶e np ca艂y lipiec firma b臋dzie zamkni臋ta i ludzie maj膮 czas na dostosowanie si臋 do ewentualnego postoju letniego, bo o takim tu mowa. W sytuacji kiedy pracownik jest informowany miesi膮c wcze艣niej przed planowanym postojem to jest jedno wielkie nieporozumienie i 艂amanie zasad. Kto艣 si臋 okre艣li艂 np. 偶e leci do polski 1 czerwca, kupuje bilet na poczatku roku bo ma np. wesele u bliskiej osoby, a tu ZONK. Pod koniec maja dowiaduje si臋 ze nici z wesela i wyjazdu. Lub kto艣 zakupi艂 promocyjn膮 wycieczke za granice i itp. itd. Mozna wylicza膰 przyk艂ady. Moim zdaniem nieposzanowanie pracownika. A co do wypowiedzi kogo艣 powy偶ej, 偶e kto艣 chce za siedzenia w domu dostawac wynagrodzenie!!! Kolego to jest wymys艂 pracodawcy, a nie pracownika i pracodawca powinien ponosi膰 konsekwencje. Osoby s膮 zatrudnione na 100% etatu wiec 100% wynagrodzenia si臋 nale偶y
_________________
niki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
helicopter3
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWys砤ny: 17 Maj 2011, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art. 165.
Je偶eli pracownik nie mo偶e rozpocz膮膰 urlopu w ustalonym terminie z przyczyn usprawiedliwiaj膮cych nieobecno艣膰 w pracy, a w szczeg贸lno艣ci z powodu:
1) czasowej niezdolno艣ci do pracy wskutek choroby,
2) odosobnienia w zwi膮zku z chorob膮 zaka藕n膮,
,4) urlopu macierzy艅skiego,
pracodawca jest obowi膮zany przesun膮膰 urlop na termin p贸藕niejszy.

Czyli jedna z mo偶liwo艣ci, 偶eby jednak kase dosta膰.

Poni偶ej informacja uzyskana od zaprzyja藕nionego prawnika:

Je偶eli post贸j nie jest spowodowany dzia艂aniem pracownika, a zakladam ze tak jest w tym przypadku, tylko z winy pracodawcy, to w tym przypadku pracodawca albo wskazuje pracownikowi inn膮 prac臋 do wykonania albo pracownik w danym dniu pracy nie wykonuje. Mimo wszystko, za czas postoju z powodu pracodawcy pracownik otrzymuje pe艂ne wynagrodzenie.

Wi臋c w sytuacji, gdy pracownik do dnia postoju wykorzysta艂 prawie wszystkie swoje dni orlofowe pracodawca powinien wyp艂aci膰 pracownikowi
wynagrodzenie
_________________
niki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
QRCZYBYK
U呕YTKOWNIK ZBANOWANY
Do潮czy: 03 Mar 2011
Posty: 38
PostWys砤ny: 17 Maj 2011, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani to wszystko to teoria, a praktyka troch臋 inna przest贸j jest bez p艂atny, przynajmniej tak jest przyj臋te w wi臋kszo艣ci przetw贸rni, ale nie we wszystkich, najlepiej orlof przelewa膰 na osobne konto to jest 11 procent od ka偶dej wyp艂aty, i do 10 maja masz extra kas臋 z kt贸r膮 mo偶esz sobie zrobi膰 te przestojowe wakacje.Sytuacja na rynku pracy jest jaka jest i chdzenie po zwi膮zkach i szukanie nie wiadomo czego nikomu nie wyjdzie na dobre, mo偶e si臋 myl臋 ale w tym sektorze jest poprostu przyj臋te 偶e jest taki przest贸j i tyle, a chodz膮 szukaj膮c i dociekaj膮c mo偶emy si臋 tylko narazi膰 w艂odarzom firmy i tyle.To ju偶 nie te czasy co by艂y kilka lat temu ale ka偶dy zrobi jak uwa偶a za s艂uszne.
_________________
Podobno pijany 偶yje kr贸cej, ale na pewno widzi dwa razy wi臋cej.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 20 Maj 2011, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam-u nas w pracy co rok w lecie jest przest贸j na 2-3miesi膮ce i szef za to nie p艂aci!!! (ja pracuje 3lata) wysy艂a tylko na urlop bezp艂atny i c贸偶 robi膰,m贸wi 偶e jak si臋 nie podoba to mo偶na sobie zmieni膰 prace.Dopiero w tym roku wszystkich zwolni艂 1maja i wys艂a艂 na bezrobocie tak do sierpnia,bo przest贸j jest troch臋 d艂u偶szy ok.3-4miesi膮ce.-szczeg贸艂贸w nie znam bo teraz jestem na macierzy艅skim,ale s艂ysza艂am od brygadzisty tylko tyle,偶e w tym roku szef wys艂a艂 wszystkich na zasi艂ek i dopiero przyjmie za ok.3-4miesi臋ce,wiec ja te偶 zostane zwolniona, bo macierzy艅skie ko艅czy mi si臋 w na pocz膮tku lipca ale dla mnie to i lepiej bo i tak nie chcia艂am wraca膰 do pracy.Wiec dopiero w tym roku szef tak zrobi艂,a tak to przez2-3miesi膮ce trzeba by艂o siedzie膰 bez pieni臋dzy.Nie m贸wi膮c o tym ,偶e laun贸w nie daje,i odk艂ada jakie艣 艣mieszne sk艂adki itd...Z czego wiem jak tam jeszcze nie pracowa艂am to te偶 tak by艂o,wi臋c chcia艂abym 偶eby to by艂o tylko te 5tygodni. Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Froskur

Do潮czy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 21 Maj 2011, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QRCZYBYK napisa:
Sytuacja na rynku pracy jest jaka jest i chdzenie po zwi膮zkach i szukanie nie wiadomo czego nikomu nie wyjdzie na dobre, mo偶e si臋 myl臋 ale w tym sektorze jest poprostu przyj臋te 偶e jest taki przest贸j i tyle, a chodz膮 szukaj膮c i dociekaj膮c mo偶emy si臋 tylko narazi膰 w艂odarzom firmy i tyle.


Po to placimy skladki na zwiazki zawodowe, zeby one dla nas pracowaly - chociazby w zakresie udzielania rzetelnej informacji.

To zwiazki negocjuja umowy zbiorowe i ustalaja szczegoly prawa branzowego. Kto wiec ma lepiej znac odpowiedz?
Forumowicze maja opinie, pisza "moze sie myle, ale", "wydaje mi sie" badz "kuzyn kolegi zony kolezanki tak mial, ze...".
To sa opinie, a nie konkrety (oczywiscie bez urazy kochani).
Konkrety sa tam gdzie wiadomo jaka firma, jaki przestoj i jaki kontrakt ma pracownik. W ZWIAZKACH KONKRETNEGO PRACOWNIKA.


I przestancie z ta demonizacja o narazaniu sie "w艂odarzom", i jak to "chodzenie po zwi膮zkach i szukanie nie wiadomo czego nikomu nie wyjdzie na dobre".
Oczywiscie, ze wyjdzie na dobre. Do zwiazkow nie chodzi sie "z morda" , tylko na spotkania oraz po informacje.
Jesli ktos nie zna zasad czy przepisow (a przeciez nie musimy znac wszystkiego), albo czegos nie rozumie i udaje sie do Zwiazkow po wyjasnienie - to nie jest zbrodnia ani zdrada pracodawcy, tylko zdrowy rozsadek.
Kazdy ma prawo do rzetelnej informacji. Jesli bezplatny postoj jest bezprawny to zwiazki zareaguja, jesli jest przepisowy, to Ci poprostu wyjasnia to pokazujac odpowiedni przepis, jesli nie porozumiewasz sie dobrze po ang lub isl popros o tlumacza na takie spotkanie.

Przestancie siedziec jak myszy pod miotla i traktowac poszukiwanie informacji jak "szukanie nie wiadomo czego", szukanie klopotow, albo spiskowanie przeciw "wlodarzom" na litosc boska...
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gladiator

Do潮czy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 21 Maj 2011, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur 100% poparcia dla Twojego postu,cholera mnie bierze jak widze naszych rodak贸w p艂aszcz膮cych sie przed szefem i niepotrafi膮cych upomniec sie o swoje.Jako jedyny z mojej grupy pracujacych postawi艂em sie szefowi na jego krzyki odpowiedzia艂em swoimi krzykami ,potem rozmowa wr贸ci艂a do normalnego tonu a na koniec mi podziekowa艂 偶e mu wy艂uszczy艂em swoje racje , dodam 偶e k艂贸tnia te偶 by艂a w sprawie wcze艣niejszego zako艅czenia sezonu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 21 Maj 2011, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko tak 艂atwo si臋 m贸wi,偶eby postawi膰 si臋 szefowi,no chyba,偶e kto艣 ma w razie czego mo偶liwo艣膰 zmiany pracy.W艂asnie u nas w pracy jedna dziewczyna si臋 postawi艂a,tyle 偶e posz艂a do zwi膮zk贸w i powiedzia艂a,偶e szef nie odk艂ada normalnie sk艂adek,wysy艂a na wolne nie p艂atne na 2-3miesi膮ce co rok,偶e nie daje laun贸w itd.no i tyle z tego wysz艂o,偶e oczywi艣cie szef jej wyr贸wna艂 jakie艣 tam pieni膮dze,ale od tego czasu by艂a gorzej traktowana w pracy i czu艂a si臋 jak "intruz" i w ko艅cu nie wytrzyma艂a psychicznie i si臋 sama zwolni艂a (to by艂o ok.3lata temu)
Ja te偶 raz posz艂am tylko ,偶e do szefa i m贸wi臋 mu dlaczego wysy艂a na urlop bezp艂atny na2-3mie艣,i nie p艂aci jak mo偶na podobno tylko na 5tygodni ustawowo,dlaczego launy wystawia na ok.140ty艣 jak p艂aci 200ty艣,dlaczego laun贸w nie daje co miesi膮c tylko jak na prawd臋 potrzeba,dlaczego takie ma艂e sk艂adki odk艂ada to Fr谩dr谩tur- tylko jest ok.14ty艣 gdzie m贸j m膮偶 ma 170-250ty艣-zale偶y w jaki miesi膮c,dlaczego od 3lat mam na godzine1000kr i nie ma podwy偶ki,dlaczego nie p艂aci desemberuppb贸t(艣wi膮teczne czy zimowe ju偶 zapomnia艂am jak si臋 to po Polsku nazywa) to powiedzia艂,偶e "U NAS W FIRMIE TAK JEST" i jeszcze co艣 tam bo dok艂adnie wszystkiego nie zrozumia艂am i 偶e jak si臋 nie podoba to mog臋 sobie zmieni膰 prace a min臋 mia艂 tak膮 jakby zaraz mnie chcia艂 zwolni膰.No a puzniej ju偶 mnie jako艣 tak inaczej traktowa艂 a co dopiero by by艂o jakbym posz艂a do zwi膮zk贸w to bym pewnie mia艂a tak jak tamta dziewczyna ,mo偶e bym mnie nie zwolni艂 od razu,ale by艂abym gorzej traktowana i si臋 zle czu艂a w pracy albo po3-4miesi膮cach by sobie co艣 tam wymy艣li艂 na mnie i by mnie zwolni艂.Od tamtego czasu czyli w ci膮gu tych3lat co tamta dziewczyna posz艂a do zwi膮zk贸w to nikt nigdy nic nie powiedzia艂,dopiero ja si臋 troch臋 odwa偶y艂am i posz艂am do szefa a i tak mi to na dobre nie wysz艂o.Ale i tak ju偶 nie mam problemu,bo ju偶 tam nie pracuje,bo jestem na macierzy艅skim -wole po nim siedzie膰 na zasi艂ku i mo偶e akurat jaka艣 praca si臋 trafi a tym bardziej nie b臋dzie problemu ze zwolnieniem mnie po macierzy艅skim bo szef wszystkich wys艂a艂 w tym roku na zasi艂ek i przyjmie za3-4 mie艣. a ja ju偶 nie wr贸c臋.Bo ju偶 kiedy艣 pyta艂am si臋 szefa czy mo偶e mnie zwolni膰 i dlaczego chce tego i 偶e dla niego tez bedzie lepiej bo maj膮c dziecko 6miesi臋czne bede zawala膰 godziny pracy(bo u nas to r贸偶nie praca a nianka pilnuje tylko do 16) a wtedy musi kogo艣 wzi膮艣膰 na moje stanowisko jak ja p贸jd臋 to powiedzia艂,偶e jeszcze si臋 zastanowi bo nie wiedzia艂,czy wy艣le wszystkich na zasi艂ek czy tylko na urlop bezp艂atny jak co roku na2-3mie艣,ale teraz to nie bedzie mia艂 problemu ze zwolnieniem mnie bo i tak nikt nie pracuje.
Wi臋c to tylko tak 艂atwo si臋 m贸wi--isc do zwi膮zk贸w i si臋 upomnie膰 o swoje--no chyba 偶e kto艣 ma na oku inn膮 prace w razie czego.
P.S dobrze 偶e ju偶 tam nie wracam,bo mo偶na si臋 wyko艅czy膰 fizycznie i psychicznie. Smile papa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
GoBo
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Sk眃: KEFLAVIK
PostWys砤ny: 21 Maj 2011, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za-wszyscy zamknijcie w tej firmie "g臋by" na k艂贸dk臋 i jeszcze niech ka偶dy p贸jdzie do szefa 偶eby obni偶y艂 mu wyp艂at臋 do 500kr i oczywi艣cie jakie launy. Przez w艂a艣nie takich ludzi jest tak a nie inaczej w takiej firmie. Pie..........nie 偶e nie ka偶dy mo偶e znale藕膰 prac臋 i temu podobne prowadzi do niskiej samooceny a w rezultacie do nadu偶y膰 w zak艂adzie pracy. Po prostu pokutuje u nas "komunistyczne" my艣lenie i 偶eby to si臋 zmieni艂o potrzeba wiek贸w.
Po prostu wsp贸艂czuje zastraszenia w tej firmie.
PS: wiele rzeczy u mnie te偶 by艂o i zapewne jest nie w po偶膮dku ale ju偶 kilka uda艂o mi si臋 zmieni膰 chocia偶 wiem 偶e rozmowa z szefem/szefow膮 nie nale偶y do najprzyjemniejszych i na tekst 偶e jak mi si臋 nie podoba to mam szuka膰 innej pracy zawsze odpowiada艂em 偶e pracowa膰 chc臋 i to nie ja wiecznie robi臋 dziwne pomy艂ki.
POZDRAWIAM tych niezastraszonych.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 22 Maj 2011, 2:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widocznie nie jest tak 艂atwo znale艣膰 prace skoro na14 Polak贸w pracuj膮cych u nas w firmie nikt nic nie powiedzia艂 jeszcze szefowi.I dlaczego tylu Polak贸w siedzi na zasi艂ku po1-3lata i nie znalaz艂o pracy.Ja w艂asnie posz艂am sama do szefa i co mi to da艂o,nic!!! tylko tyle,偶e puzniej "krzywo" na mnie patrzy艂, bo jakby mia艂 co艣 zmieni膰 to musia艂by wszystkim a nie tylko mi.I ka偶dy m贸wi,偶e cho膰 szef oszukuje to gdzie indziej wcale lepiej nie ma..Jakby to by艂o takie proste,偶eby i艣膰 do zwiazk贸w i powiedzie膰 co i jak to dlaczego jeszcze nikt nie poszed艂 na 14 Polak贸w.No w艂asnie jedna dziewczyna posz艂a i co z tego wysz艂o tyle, 偶e by艂a puzniej zle traktowana i nie wytrzyma艂a psychicznie i si臋 zwolni艂a.Bo ka偶demu zale偶y na pracy,i ka偶dy m贸wi 偶e "lepszy rydz ni偶 nic" i lepsze to ni偶 siedzie膰 na zasi艂ku za130ty艣,--bo w sumie to szef p艂aci 220ty艣 tyle,偶e launy wystawia na 130-140ty艣 i na wszystkim innym oszukuje.I dop贸ki nikt nie ma mo偶liwo艣ci zmiany pracy to nic nie m贸wi,a w Keflaviku to nie tak 艂atwo znale艣膰 dobr膮 prace.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 22 Maj 2011, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GoBo napisa:
Jestem za-wszyscy zamknijcie w tej firmie "g臋by" na k艂贸dk臋 i jeszcze niech ka偶dy p贸jdzie do szefa 偶eby obni偶y艂 mu wyp艂at臋 do 500kr i oczywi艣cie jakie launy. Przez w艂a艣nie takich ludzi jest tak a nie inaczej w takiej firmie.

masz racje ,tylko ja sama to nic nie zmieni臋 na tyle ludzi!!!,wida膰 co si臋 zmieni艂o jak posz艂am sama do szefa (cho膰 nikt o tym nie wie) tyle,偶e mi powiedzia艂,偶e mog臋 sobie zmieni膰 prace jak tak mi zle--a jak bym powiedzia艂a,偶e nie tylko mi jest zle i nie tylko ja narzekam,to by si臋 tak zrobi艂o,偶e by mnie Polacy "zjedli",偶e posz艂am i m贸wi艂am,偶e ka偶dy narzeka,wiec m贸wi艂am tylko w swoim imieniu,偶eby si臋 czasem nie narazi膰 Polakom.Musieli by i艣膰 wszyscy tzn.14Polak贸w do szefa a niestety trudno zebra膰 tyle os贸b,bo kiedy艣 tak by艂o,偶e wszyscy mieli i艣膰 a jak przysz艂o co do czego to nikt nie poszed艂.A to,偶e jedna osoba p贸jdzie do zwi膮zk贸w to da tylko tyle,偶e si臋 narazi szefowi i brygadziscie,tak w艂asnie jak przypadek tej dziewczyny.Wi臋c sama jestem z艂a,偶e ka偶dy narzeka a nikt nie chce i艣膰 偶eby cho膰 troche sie zmieni艂o na lepsze.Niestety nie mia艂am odwagi,偶eby i艣膰 sama do zwi膮zk贸w ale jak by jeszcze chocia偶 z3-4osoby posz艂y to te偶 bym to ch臋tnie zrobi艂a.
P.S niech sobie tam robi膮,mnie ju偶 to nie dotyczy bo tam nie wracam.Planuj膮c dziecko mia艂am okazje,偶eby si臋 stamt膮d "uwolni膰" jupi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
GoBo
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Sk眃: KEFLAVIK
PostWys砤ny: 22 Maj 2011, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gar艂oc napisa:
...,--bo w sumie to szef p艂aci 220ty艣 tyle,偶e launy wystawia na 130-140ty艣 i na wszystkim innym oszukuje.I dop贸ki nikt nie ma mo偶liwo艣ci zmiany pracy to nic nie m贸wi,a w Keflaviku to nie tak 艂atwo znale艣膰 dobr膮 prace.


A mo偶e dla przestrogi dla innych podasz nazw臋 tego pi臋knego zak艂adu pracy.
Z tego co ostatnio widzia艂em Seafood intensywnie poszukiwa艂 pracownik贸w.
POZDRAWIAM
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 23 Maj 2011, 2:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GoBo napisa:

A mo偶e dla przestrogi dla innych podasz nazw臋 tego pi臋knego zak艂adu pracy.
Z tego co ostatnio widzia艂em Seafood intensywnie poszukiwa艂 pracownik贸w.
POZDRAWIAM

Jak kto艣 chce wiedzie膰 nazw臋 tego zak艂adu to napisz臋 ale tylko na pw.To nie ta firma seafood,u nas nie tak 艂atwo dosta膰 si臋 do pracy,bo nikt nie rezygnuje,wi臋c wszystkie stanowiska zaj臋te a szef wi臋cej ludzi bierze tylko na sezon.W sumie to nie by艂o chyba takiego tygodnia,偶eby jaki艣 Polak nie przyszed艂 si臋 spyta膰 o prace,nawet Ci co ju偶 pracowali wczesniej z rok albo w sezonie,i nie jedna osoba m贸wi艂a,偶e chcia艂a by mie膰 te 220ty艣 niz siedzie膰 na zasi艂ku i miec tylko130ty艣,lub w og贸le nie pracowa膰 -nawet wiedz膮c jak u nas jest i 偶e szef oszukuje na wszyyystkim!!!
Mog艂abym duuu偶o pisa膰 jak u nas jest,ale taka prawda,偶e wol臋 pracowa膰 z Islandczykami-jak czasem posz艂am z nimi pracowa膰 to bylo super!!!,robi艂am sobie spokojnie,Islandki sobie 偶artowa艂y nic nie m贸wi艂y-po prostu "luuuzik" a tylko jak si臋 robi艂o z Polakami to tylko kupa nerw贸w,偶ebym tylko spr贸bowa艂a powolej robi膰 to by by艂o,przez Polak贸w w tej firmie(oczywi艣膰ie nie wszystkich) by艂am wyko艅czona psychicznie i nie jeden raz p艂aka艂am,wiec tyle co nerw贸w zjad艂am to moje.M贸j m膮偶 ma dobr膮 prace bo zarabia 280-350ty艣 tzn. i pracuje z samymi Islandczykami to m贸wi-偶e super atmosfera,ka偶dy 偶artuje,zero stresu,muzyczka leci i 偶e woli z Islandczykami pracowa膰.Nawet kole偶anka tak m贸wi艂a,kt贸ra jest tu ponad12lat,偶e jak pracowa艂a z Polakami to tylko by艂y same problemy,k艂贸cenie o stanowisko i 偶e woli pracowa膰 z Islandczykami niz si臋 u偶era膰 z Polakami.Dobrze,偶e m膮偶 ma dobr膮 prace bo najch臋tniej bym wr贸ci艂a do Polski.
Ch臋tnie posz艂abym do zwi膮zk贸w i powiedzia艂a jak szef oszukuje,偶e nie daje laun贸w,wysy艂a na 2-3miesi膮ce na urlop bezp艂atny,偶e inaczej p艂aci a na launie inaczej,偶e nie p艂aci desemberuppb贸t- tylko chyba bierze do "swojej kieszeni",偶e nie mam podwy偶ki na launie od 3lat, i jeszcze duuu偶o ale nie mam do tego nerw贸w,偶eby zaczyna膰 "wojn臋" z szefem tym bardziej,偶e tam nie wracam.
P.S si臋 rozpisa艂am a to tylko kropla w morzu co mog艂abym jeszcze napisa膰,mo偶e nie potrzebnie w og贸le pisa艂am.zastanawia si臋 Embarassed
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
darek 13
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Sk眃: Z nie nacka
PostWys砤ny: 23 Maj 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:
Froskur 100% poparcia dla Twojego postu,cholera mnie bierze jak widze naszych rodak贸w p艂aszcz膮cych sie przed szefem....

Popieram Froskur!

Niemniej jednak warto zauwa偶y膰, 偶e stan ducha os贸b "represjonowanych" przez bezwzgl臋dnych islandzkich kapitalist贸w, nie jest win膮 zaszczutych ofiar mobingu. Ot贸偶 nale偶y zda膰 sobie sprawe 偶e opr贸cz ptasiej i 艣wi艅skiej grypy, mamy te偶 psi膮 gryp臋. Objawy psiej grypy widoczne s膮 podczas rozmowy z prze艂o偶onymi. Daje si臋 zauwa偶y膰 s艂u偶alcz膮 postaw臋, wyszczerzone k艂y i merdanie ogonem. Wyraz szcz臋艣cia pojawia si臋 na pysku na widok "pana".
Psia grypa szerzy si臋 w艣r贸d naszych rodak贸w, niekt贸rzy z nas robi膮 w taki spos贸b "karier臋" na swoim wybiegu.
Zatem nie mo偶emy tak bezkrytycznie ich pot臋pia膰, bo oni s膮 tyko chorzy na psi膮 gryp臋.
_________________
Zr贸wnowa偶ona kobieta to wspania艂y przyjaciel cz艂owieka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
helicopter3
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWys砤ny: 29 Cze 2011, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czym si臋 stresowa膰! Ja bym odrazu poszed艂 do szefa i zarz膮da艂 wyja艣nie艅. Je艣li nie to niech mnie zwalnia a ja p贸jd臋 z tym do w艂a艣ciwych urz臋d贸w i narobie mu problem贸w.Nie tylko Islandia jest na tym 艣wiecie. Zawsze mo偶na zmieni膰 kraj a p贸ki co jest zasi艂ek dla bezrobotnych i czas na podreperowanie zdrowia psychicznego. A O POLAKACH D艁UGO BY GADAC
_________________
niki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 29 Cze 2011, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helicopter3 napisa:
czym si臋 stresowa膰! Ja bym odrazu poszed艂 do szefa i zarz膮da艂 wyja艣nie艅. Je艣li nie to niech mnie zwalnia a ja p贸jd臋 z tym do w艂a艣ciwych urz臋d贸w i narobie mu problem贸w.Nie tylko Islandia jest na tym 艣wiecie. Zawsze mo偶na zmieni膰 kraj a p贸ki co jest zasi艂ek dla bezrobotnych i czas na podreperowanie zdrowia psychicznego. A O POLAKACH D艁UGO BY GADAC


Taaa, swiat na ciebie czeka z otwartymi ramionami. Wiadomo ze jak sie podskakuje szefom to przyszlosc niepewna a pracy nie ma wiec kazdy woli siedziec cicho.

A ci co narzekaja na "Polakow" to najczescie sami sa problemowi i podszczywaja na innych. Porownywanie ze niby to Islandczycy sa wyluzowani to sciema bo rzecz jasna oni sa u siebie wiec jest im latwiej. W sytuacji gdy nie ma pracy wychodza z ludzi kwasy i trucizny i to tez Islandczykow dotyczy tylko ze duzo tych niezadowolonych zrobilo hop do innego kraju.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron