reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Nowy rząd - obietnica poprawy, czy populizm?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 28 Lis 2005, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
będą odbywały się ceremonie w miejscowych kościołach. Zmiany te popiera ponad 80% Islandczyków.


No proszę.. Biskup jeszcze nie może się zdecydować, społeczeństwo też, a adam już wie, że śluby homoseksualistów będą się odbywały...

Polecam naszego newsa sprzed tygodnia - dokładnie o tym pisaliśmy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adam
Go
PostWysany: 28 Lis 2005, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Społeczeństwo nie może się zdecydować? Chyba polskie Very Happy A może chodzi o polską społeczność na Islandii język?


Majority of Icelanders say yes to equal rights
November 24, 2005

According to Fréttablaðið (Newspaper), majority of Icelanders (82%) are in favor of making donor insemination available to Lesbian couples. These are very positive results and 'even more positive than we expected' said Hrafnhildur Gunnarsdóttir chairman of Samtökin 78 (Gay Community Center). By current law local insemination cliniques are only available for heterosexual couples. Lesbian couples (even in registered partnership) are not allowed to use it.

Mr. Árni Gunnarsson, Minister of Social affairs said the results shows clearly how liberal Icelanders are in general and that he was pleased to know that the public and the legislator agree on the issue which is very important. Prime Minister, Mr. Asgrimsson announced recently that legislative changes will be made soon which means that gay and lesbian couples will be granted the same rights as heterosexual couples and without any limitations.
Powrt do gry
bartus22-1

Doczy: 31 Sie 2005
Posty: 112
Skd: Krosno
PostWysany: 28 Lis 2005, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, uważam że homoseksualizm jest grzechem. Ale nie wiem adamie czy zauważyłeś że Polska jest krajem katolickim, a Islandia protestanckim (rozmawiamy o Polskim rządzie wybranym przez Polaków, którzy nawet jeśli są motłochem mają prawa obywatelskie)? Do demokracji w rządzie trzeba dorosnąć. W konstytucjach: Polskiej, Europejskiej, Islandzkiej i w deklaracji praw człowieka jest zapisek, że każdy ma przwo do wolności słowa, ale ta wolność nie powinna uderzać w wolność i moralność innych osób (nie chodzi mi tutaj bynajmniej o demonstracje w Poznaniu). Uważam że ten rząd rozpocznie w Polsce uczciwą i madrą demokracje (wcale nie fanatycznie katolicką jak to niektórym się wydaje).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
adam
Go
PostWysany: 28 Lis 2005, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, masz rację, cieszę się, że zgadzamy się co do tego, że moralność zależy od warunków geograficzno-historycznych. W Polsce dewiacją jest homoseksualizm, a na Islandii katolicyzm.

Ciekawi mnie, jak czują się w tych liberalnych krajach (Skandynawia, kraje Beneluxu) Polacy? Nie widziałem, żeby biegali za tamtejszymi paradami i rzucali cegłami oraz krzyczeli "do gazu!"? Muszą wszakże bardzo cierpieć, że miejscowe prawo ma za nic moralność katolicką?
Jan Paweł II w czasie jedynej w swym życiu pielgrzymki do Holandii oberwał jajem od protestujących przeciw jego wizycie.

Ktoś, kto uważa homoseksualizm za grzech, podobnie jak aborcję i eutanazję oraz głosi tego rodzaju poglądy jest ewidentnie dewiantem w wielu krajach europejskich. No chyba, że się dostosuje do woli większości Smile
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 28 Lis 2005, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa.. Islandczycy niby chcą zrównania praw ale nie mogą się zdecydować co do samej kwestii zawierania małżeństw. Nie chce mi sie szukać tekstu w archiwum Morgunblaðið, na podstawie którego pisałam zeszłotygodniowego newsa właśnie o tym. Zresztą, pewnie i tak nic by to nie dało, bo tekst jest po islandzku, a nie sądzę żebyś znał ten język. Pisało, że kościół waha się tak samo jak społeczeństwo w tej sprawie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adam
Go
PostWysany: 28 Lis 2005, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uściślijmy: społęczeństwo chce (nie "niby", tylko chce!)zawierania przez pary jednopłciowe małżeństw państwowych. Spór (o ile można to w ogóle nazwać sporem) dotyczy zatem jedynie ceremonii w kościołach. Sprawa jest marginalna, bo zdaje się, że Islandczycy nie są zbyt religijnym narodem? Oczywiście oficjalnie 89,4% deklaruje się jako luteranie, ale kościoły chyba nie pękają w szwach Very Happy
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 28 Lis 2005, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Spór (o ile można to w ogóle nazwać sporem) dotyczy zatem jedynie ceremonii w kościołach


No i o to mi chodziło.. Napisałeś bowiem w poście, że BĘDĄ ceremonie w kościołach. Tego jednak nie wiadomo. Kościół się zastanawia i ciągle nie wiadomo czy będą. Oczywiście, że to nie spór. Siedzą i myślą co z tym fantem zrobić...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 29 Lis 2005, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:58, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 29 Lis 2005, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Dlatego, drogie dziecko, że we wszystkich religiach monoteistycznych status kobiety jest wyraźnie niższy niż mężczyzny i praktyka jest taka, że mężczyzna może sobie względem kobiety na bardzo wiele pozwolić...


Dlugo nad tym myslales, czy od urodzenia jestes idiota? Rolling Eyes
Podstawowa prawda wyznawana przez katolikow jest milosc, podstawowa jak 2*2, to jak lekcja numer jeden, w przedszkolu juz dzieci o tym wiedza. Zgadza sie, mezczyzna moze wzgledem kobiety pozwolic sobie na bardzo wiele ..czulosci, troski i uczucia.

Cytat:
Ciągle zastanawia mnie jedno - jak można religię, która głosi tolerancję i miłość zamienić w narzędzie nietolerancji i nienawiści.


Katolicyzm nie glosi tolerancji. Tolerancja i milosc sa sobie wzajemnie sprzeczne. Tolerancja zaklada nienawisc, nietoleruje wrogow, przyjmuje walke jako sposob na osiagniecie swojej "tolerancyjnej" wizji swiata. Milosc zawsze pozostanie miloscia i idealistycznie przyjmuje, ze kocha i wybacza sie zawsze, bez wzgledu na okolicznosci.

p.s. Nie jestem ani wierzacy, ani praktykujacy. Tylko staram sie uzywac glowy, co niektorym goraco polecam.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 29 Lis 2005, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Jeżeli ktoś nie widzi problemu w tym, że minister spraw wewnętrznych na antenie skrajnie prawicowego


Co jest prawicowego w RM? Wytlumaczysz mi swoj tok myslenia, czy pozostane przy swoim, ze nie masz pojecia czym jest prawica?

Cytat:
Wszak prawica cały czas nam powtarza, że demokracja polega tylko na rządach większości. Jeśli większość na przykład uzna, że Żydów trzeba pozbawić praw obywatelskich, to nadal będziemy państwem demokratycznym. Prawda?


Brawwwwoooo. Wreszcie cos madrego:)Tak wlasnie dziala demokracja. Czesto mylona z "wolnoscia". Nie rozumiem czemu. Wolnym mozna byc rownie dobrze w panstwie niedemokratycznym. A moze nawet duzo bardziej wolnym, bo o moim losie nie bedzie decydowac (posrdnio mnie tym zniewalajac) banda kretynow, glosujaca na oszolomow.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 29 Lis 2005, 11:15    Temat postu: Re: Nowy rząd - obietnica poprawy, czy populizm? Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:

Denerwuje mnie też sprawa marszu w Poznaniu - każdy obywatel RP, wedlug konstytucji ma prawo do manifestowania swoich poglądów, gwarantowana jest wolność słowa, wypowiedzi i równość wobec prawa.


Zgadzam sie, ze panstwo powinno gwarantowac obywatelom wzgledna rownosc. Ale nie pomyslales, ze konserwatywna czesc ma takie samo prawo do ochrony wyznawanych przez siebie wartosci jak ta czesc tolerancyjna? Ze wszyscy zostalismy roznie wychowani i nie mozna nikogo zmuszac do tylko swojego spojrzenia na swiat?
Czy konserwatysta zabrania homoseksualisom zyc, byc ze soba, parowac sie w sypialni? Nie sadze. To tolerancyjni wlaza z brudnymi buciorami w stabilne zycie przykladowej 75-cioletniej babci, narzucajac jej sila (parada ma cos w sobie z agresji, prawda?) swoja wizje swiata.
Zyjmy sobie obok siebie, ale nie wchodzmy sobie w droge, nieustannie dazac do konfrontacji. Mam nadzieje, ze juz zaden marsz na ulicach polskich miast sie nie odbedzie.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
adam
Go
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, bardzo mądre to co napisałeś i demokratyczne. Dlatego my -nie-katolicy - nie życzymy sobie parad katolickich, tych przemarszy nawiedzonych staruch w moherowych beretach potrząsających różańcami. Te katolickie parady (boże ciała i inne procesje) naruszają naszą moralność i obrażają zdrowy rozsądek. Dlatego uważamy, że staruchy i inni katolicy powinni czcić swojego boga w czterech ścianach - rób to w domu poi kryjomu i nie obnoś się. Nie afiszuj się ze swoim katolicyzmem, bo nikogo to nie obchodzi jakiego jesteś wyznania. Nie narzucaj innym swojego katolicyzmu, bo mamy prawo do tego, by nie oglądać waszych przemarszy, które są bardzo agresywne i paraliżują centra miast.
Powrt do gry
adam
Go
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Dlugo nad tym myslales, czy od urodzenia jestes idiota?


Idiotą jesteś ty oraz twoja matka prostytutka.
Powrt do gry
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Qortes napisa:
Dlugo nad tym myslales, czy od urodzenia jestes idiota?


Idiotą jesteś ty oraz twoja matka prostytutka.


Panowie, spokojnie, bez wycieczek osobistych.

Zgadzam się, skoro zabrania się przemarszów homoseksualistówi nie-katolików, to ja nie chcę widywać żadnych manifestacji skrajnie prawicowych, katolickich środowisk.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adam
Go
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tylko skrajnie prawicowych? Czy Marsz Równości był w jakikolwiek sposób skrajny? W ogóle wszystkie pielgrzymkowe i inne uliczne spędy katolickie powinny być zakazane! Niech się nie obnoszą!
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Idiotą jesteś ty oraz twoja matka prostytutka.


Adam zaczyna ci brakować argumentów że zaczynasz obrażać jego Matkę. Aż takim prostakiem jesteś?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Tak, bardzo mądre to co napisałeś i demokratyczne. Dlatego my -nie-katolicy - nie życzymy sobie parad katolickich, tych przemarszy nawiedzonych staruch w moherowych beretach potrząsających różańcami. Te katolickie parady (boże ciała i inne procesje) naruszają naszą moralność i obrażają zdrowy rozsądek. Dlatego uważamy, że staruchy i inni katolicy powinni czcić swojego boga w czterech ścianach - rób to w domu poi kryjomu i nie obnoś się. Nie afiszuj się ze swoim katolicyzmem, bo nikogo to nie obchodzi jakiego jesteś wyznania. Nie narzucaj innym swojego katolicyzmu, bo mamy prawo do tego, by nie oglądać waszych przemarszy, które są bardzo agresywne i paraliżują centra miast.


Procesja na Boze cialo jest agresywna? Waszych? Czyli czyich, bo nie moich.

Nie wiem co jest niemoralnego w procesji na Boze Cialo. Przeszkadza Ci to w czyms? Mi nie, choc wziac udzialu nie zamierzam, bo nie jestem wierzacy. Zreszta podstawowa roznica (fundamentalna, ale Ty jej oczywiscie nie zauwazasz) miedzy parada gejow a katolikow jest to, ze Ci drudzy robia to dla siebie (z egoistycznych pobudek pojscia do nieba),a Ci pierwsi ubzdurali sobie, ze robia to dla mojego dobra, dla mojej tolerancyjnej edukacji, uszczesliwiaja mnie na sile przyjmujac pozy nauczycieli i drogowskazow. Bo oni juz sa, a ja jeszcze bladze. A to juz jest niesmaczne.

Wszystko jest ok, dopoki nie narusza mojego poczucia swobody. Dopoki stare babcie z rozanicami nie mowia mi na ulicy jak mam rzuc gume, jak chodzic, w co sie ubrac, poki nie bojkotuja filmow w kinach, na ktore chce isc. Dopoki tego nie robia, jest wszystko ok.
Dla Ciebie nie jest ok, bo jestes uprzedzonym frustratem, uwazaj bo Ci zylka z nienawisci peknie.

Koles z Naszosci w zwiazku z debilnymi paradami rownosci wzial sie za organizacje marszu onanistow. Tez mu zabroniono. Ty bys pewnie przyklasnal. W koncu kazdy ma prawo zaczac sie masturboweac, jak mu sie zachce na przystanku w oczekiwaniu na tramwaj. Zgadza sie tolerancyjny postepowcu? Mamy wolnosc, taa?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 29 Lis 2005, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisa:
Qortes napisa:
Dlugo nad tym myslales, czy od urodzenia jestes idiota?


Idiotą jesteś ty oraz twoja matka prostytutka.


Bardzo dokladnie, silac sie nawet na dowod i skladna argumentacje, udowodnilem Ci bledy w Twoim toku myslenia. W odpowiedzi pojechales mojej mamie. Brawo wojowniku internetu, Twoja odwaga zza monitora mnie porazila. Szkoda, ze w glowie tak pusto, bo liczylem jednak na jakas logiczna riposte.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
adam
Go
PostWysany: 29 Lis 2005, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleś jesteś psychiczny jeśli twierdzisz, że wiece i procesje nie mają na celu ekspansji religii katolickiej i do tego nie zauważasz, że stanowią często pospolitą agitkę polityczną. Jesteś slepy jeśli nie widzisz, że Kościół katolicki NARZUCA wszystkim dookoła swoją wizję świata i wierdala się do polityki, wywierając presję na społeczeństwo i jego przedstawicieli po to, by prawo stanowione odzwierciedlało nauki kościelne.

Oczywiście, że Kościół określa w jaki sposób masz, nie-katoliku, żyć. Nie wolno tobie zrobić rzeczy, które są wbrew religii katolickiej. Nie rozumiesz jeszcze? Jeśli zecydujesz wraz ze swoją dziewczyną, że chcecie usunąć ciążę, to nie możecie tego zrobić, bo sprzeciwia się temu prawo, które zostało uchwalone na skutek nacisków kościoła!

Musisz więc podporządkować się woli Kościoła, narzucił tobie własne nakazy i zakazy!

Jeśli geje wywalczą sobie prawo do zawierania związków, to nikt cię nie zmusi do tego, żebyś taki związek zawierał. Nie chcesz - poślub kobietę albo zostań singlem. Nie mów jednak innym, jak mają żyć. Nie bądź taki jak katolicy, którzy narzucają zakazy nie-katolikom.
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 29 Lis 2005, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie powiedzieli w Teleexpresie, ze niestety bedzie "becikowe", co gorsza dostana je ...najbiedniejsi Shocked A mi sie wydawalo, ze biednych raczej nie powinno sie zachecac do posiadania wiekszej ilosci dzieci, skoro i tak nie beda w stanie w sposob dlugofalowy (dluzszy niz miesiac) zapewnic im godne warunki zycia, dajace szanse na lepsza przyszlosc.
Tysiak sie skonczy i zacznie sie problem, powazny problem. Ale co to kogo obchodzi, grunt, zeby bylo duzo dzieci.
LPR & PiS
pomocy
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron