reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kontrola celna - jak wygląda?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 11 Lip 2007, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dziekie za info:) A tak jeszcze z ciekawości: wszedzie się przewija, że są kary, ale jakiej wysokości są to kary? Ile ten znajomy płacił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 11 Lip 2007, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam dokładnie, ale coś około 2 tys. koron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 11 Lip 2007, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie tylko prosze sie nie smiac czy celnicy przyczepia sie o patelnie moze ktos cos takiego pzrewozil?? lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Lip 2007, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przyczepia chyba ze przywieziesz jakas ogromna .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 11 Lip 2007, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zelasko jesli walizka nie bedzie zaciezka;) niestety narazie trzeba pooszczedzwac stąd te specyficzne rzeczy;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alienship

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 22 Lip 2007, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktoś może mi, tak na 100% powiedzieć, czy można przywieść pasztety drobiowe? w sensie, nie że ktoś przez bramkę przeszedł, ale że go sprawdzili i powiedzieli, że ok.

węglowodany rules, dziękuję z góry!
_________________
Hello! I am a signature virus. Please copy me to your signature to help me spread!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mum

Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 1
PostWysłany: 21 Sie 2007, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawde polecam branie liofĂłw zamiast uganianie sie z pasztetami konserwami i tego typu rzeczami. polecam www.lyofood.pl/sklep
przydatna rzecz i to w kazdych warunkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 21 Sie 2007, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alienship napisał:
a czy ktoś może mi, tak na 100% powiedzieć, czy można przywieść pasztety drobiowe? w sensie, nie że ktoś przez bramkę przeszedł, ale że go sprawdzili i powiedzieli, że ok.

węglowodany rules, dziękuję z góry!


mozna. ale nie w bagazu podrecznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 21 Sie 2007, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was musiał zapłacic cło za wałasnego laptopa czy inny elektroniczny sprzęt? Ja osobiście nie musiałam ale słyszałam z drugiej ręki o takich przypadkach zastanawiam się na ile jest to prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 21 Sie 2007, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za kazdy nowy sprzet elektroniczny (ponizej 6 miesiecy od daty zakupu) o wartosci zdaje sie powyzej 20k isk placi sie vat. na elektronike clo = 0... mi sie zdarzylo ;]

w wypadku trafienia na upierdliwego celnika warto od razu z kierownikiem zmiany rozmawiac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Sie 2007, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak placi sie ten Vat ale od razu na lotnisku naklejaja naklejke i dzieki niej mozna juz w te i we w te jezdzic z laptoplem i uniknac podwojnej oplaty.
Dzwonilam niedawno na lotnisko i co do wwozu zywnosci to jest tak ze owszem mozna wwozic wedliny ale na opakowaniu hermetycznym musi widniec wyraz "gotowanie" inne wyrazy celnicy juz znaja na lotnisku i bez blednie mowia sucha czy parzona ktorych wwozic nie mozna. j a sie tylko tak zastanawiam na jakiej kielbasie bedzie pisalo gotowanie? pewnie gotowana bo juz jest po skonczonym procesie obrobki termicznej.
a co do nabialu to mozna spokojnie wwiesc ser. tak twierdza celnicy a ja sama wwiozlam ser ale mnie nie skontrolowali. mowiaz ze sery mozna. tak wiec w polsce jest calkiem ladny wybor serow i moze lepiej na sery sie przezucic?
pewnie za jakis czas tez zazblokuja sery. wogole dla mnie to totalna glupota. przeciez to nie na handel tylk o dla wlasnego urzytku i nie powinni zabierac nic co jest do 3 kg.
tak samo na poczcie clo za paczki i otwieranie paczek - wszystkich praktycznie, bo a nuz widelec jakis polak kielbaske wysle do rodziny.
moze jakis protest trzeba napisac do ministerstwa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 21 Sie 2007, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te kontrole apropos zywnosci podyktowane sa nie zlosliwoscia czy niechecia a pewnym regulacjom sanitarnym. ;] niestety ta niechec pojawic sie moze, i jest w sumie, ze wzgledu na notoryczne proby przewozenia czy wysylania sobie niedozwolonych produktow przez polakow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Maj 2008, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie (najlepiej z praktyki) jak wyglada odprawa celna na promie? Chodzi mi o przyjazd z Polski na Islandię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 15 Maj 2008, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli liofilizaty można spokojnie wwozić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 15 Maj 2008, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak.
ja wwozilem 20 sztuk.
tzn mnie nie sprawdzali w ogole na granicy ale liofilizat to instant a nie surowy produkt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Maj 2008, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
za kazdy nowy sprzet elektroniczny (ponizej 6 miesiecy od daty zakupu) o wartosci zdaje sie powyzej 20k isk placi sie vat. na elektronike clo = 0... mi sie zdarzylo ;]

w wypadku trafienia na upierdliwego celnika warto od razu z kierownikiem zmiany rozmawiac.


Niestety,
wg informacji TollCustomsCostam na lotnisku w KEF (tel4201750) sprzet o wartosci powyzej 25.000isk nawet do 3 lat od zakupu moze byc "oclony" przy wjezdzie do ISL.
Nawet jesli nie jest nowy, nawet jesli moj i uzywany juz latami.. Nawet jesli zakupiony jeszcze za czasow nie mieszkania na Islandii
A to ze wczesniej czlowiek z nim przez to samo lotnisko przechodzil w te i wewte 10razy, to mu sie udalo poprostu..
Czyli jak zwykle wszystko zalezy co sie celnikom zachce..
Nie wiem jak sie odbywa dyskusja z nimi, bo jeszcze mnie to nie spotkalo, ale chyba nikt nie oczekuje, ze czlowiek po kilku latach posiadania np laptopa, posiada wciaz na niego fakture, by udowodnic na granicy ze jest starszy niz costam..
Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 21 Maj 2008, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest na granicy z Danią (z Seydisfiordur do port Hantsholm) tłumacz polski, czy obywatel polski ma prawo skorzystania z pomocy z tłumacza jeśli jest takowy na granicy, i ile się za tą usługę płaci, jeśli się płaci Question

Trochę zamotałam, ale może ktoś odpowie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
magda--79

Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: węgrĂłw
PostWysłany: 22 Maj 2008, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystałam z tego forum przed wyjazdem na Islandię w tym roku;wyjazd 26.04.2008.Wiedziałam co wolno zabrać ze sobą a czego nie.Wzięliśmy ze sobą chyba wszystko czego nie wolno:sery, salami, mięsko w słoikach itd. Nic nie chowaliśmy, całe żarcie było w skrzynkach na tyle samochodu,ale te bardziej zakazane rzeczy na spodzie.Całkiem tego sporo+mleko i soki w kartonach no i woda.Kazali nam otworzyć bagażnik, zapytali czy wiemy o limitach-my udajemy głupków, że nie wiemy, że nie mamy o tym pojęcia.Coś tam pogadali, chcieli zobaczyć bilety powrotne i ....życzyli miłej podróży. Dodam tylko że chłopaka z Polski,który jechał przed nami, a który miał jedzenie zgodnie z limitem i to tylko zupki chińskie, czesali 0,5 h, przyczepili się np do dwóch śpiworów które miał dla siebie jednego. Trzeba mieć farta i już. Jedzenie na Islandii poza mięsem wolowym i pieczywem ,bo baranina jest tania, jest porównywalne cenowo z Polską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 22 Maj 2008, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka napisał:
A czy jest na granicy z Danią (z Seydisfiordur do port Hantsholm) tłumacz polski, czy obywatel polski ma prawo skorzystania z pomocy z tłumacza jeśli jest takowy na granicy, i ile się za tą usługę płaci, jeśli się płaci Question

Trochę zamotałam, ale może ktoś odpowie Wink




Nie możliwe, że nit nie wie. Tłumacz by się przydał ponieważ, tu nie chodzi o zwykłą odprawę, tylko wypełnienie dokumentów związanych z tranzytem na granicy, prawdopodobnie dokumenty będą w języku duńskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Maj 2008, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tłumacz by się przydał


Nie wydaje mi się żeby na każdej granicy pomimo opinii jaką mają Polacy o nie uczeniu się języków był tłumacz.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron