reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

aparat fotograficzny
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Gru 2005, 21:04    Temat postu: aparat fotograficzny Odpowiedz z cytatem

interesuje mnie opina uzytkownikow Forum na temat aparatow cyfrowych.Jak oceniaja aparaty fotograficzne ,a szczegolnie tz hybrydy.Nosze sie z zamiarem wymiany aparatu ,troche boje sie lustrzanki cyfrowej ,te wszystkie obiektywy noszone w torbie i ich wymiana ,pozatym jestem ,,,amator Very Happy .
Ps Dawno nie bylo........ Odzajera....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 3 Gru 2005, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pędzę na miotle z odpowiedzią.

Lustrzanka cyfrowa to chyba najlepszy wybór. Wymiana obiektywów jest skrajnie prosta, naciskasz guziczek, przekręcasz obiektyw, wyjmujesz go.

Ja używam Canona EOS 300D, naprawdę bardzo fajnie się sprawuje, dla amatora w sam raz. W canonach jest fajne to, że mają wbudowany proglam automatycznego wyostrzania barw, także kolory są bardziej soczyste. Jeżeli zalezy ci na naturalnych - polecam Nikony.

Wiele też zależy od obiektywu - ja używam 75-300 ze stabilizatorem obrazu i standardowego - 24-85 mm bodajże. Nie jest to sprzęt wysokiej klasy, ale ze zdjęć jestem naprawdę zadowolony, mogę wysłać kilka próbek.

A, no i filtry - UV - redukuje mgłę, polaryzacyjny - redukuje odblaski światła i wyostrza kolor nieba. 1 filtr - 100 zł, wkręcasz go na obiektyw.

Ah, jeszcze - dobrze jest mieć jeszcze dysk - kiedy robisz dużo zdjęć (a cyfrową lustrzanką mało się nie robi :]), to o wiele taniej wychodzi niż dokupowanie kolejnych kart pamięci. Dyski mają różną pojemność, ale mi 30gb w zupełności wystarczy. Chyba, że masz iPoda - wystarczy, że podłączysz USB do aparatu i zrzucasz wszystko na iPoda.

W Islandii niestety mialem analogówkę, też canona (eos 300) Zdjęcia robi ładne, ale trzeba się z tym aparatem zaznajomić najpierw. Lustrzanka ma tą przewagę, że gdy robisz zdjęcie od razu je możesz obejrzeć i zmienić czas naświetlania, lub przesłonę (brzmi skomplikowanie, ale wystarczy przesunąć jeden guzik w aparacie;)). No i zawsze masz te zdjęcia na dysku, lub na płycie i nikt ci nie zepsuje kliszy. Bo mi, na ten przykład rozwalili czarno-białą kliszę z Owczych i praktycznie, nie mam stamtąd zdjęć. Poza tym - warunki były trudne i czasami trudno było analogowy ustawić.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Gru 2005, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 3 dni przegladam strony internetowe i waham sie pomiedzy Olympusem E-500 lustrzanka z obiektywem 14-45mm (35-90mm) i 40-150mm (36-360mm) i
samsungiem pro-815 hybryda z najwiekszym zoomem 15X,Canony sa owszem bardzo zachwalane ale duzo drozsze tu.Ten Samsung odpowiada mi bo zoom duzy i ma sporo pixeli,latwiejszy w obsludze..ale ten drugi ma chyba lepsze parametry.Moze poprostu kupic i sprobowac.....Do tej pory poslugiwalam sie tylko malym samsungiem,kompakcikiem.Przyznam sie tez ze kieruje sie cena bo ida swieta ....Troche mnie tez przeraza waga takich aparatow.Moj maz ma pentaxa analoga z obiektywem ,szyja az boli od noszenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 3 Gru 2005, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak - ja się nie interesuję za bardzo fotografią, także nie mam pojęcia o samsungach. Z tego, co wiem, to, oczywiście oprócz Nikonów, uważanych za najlepsze(słusznie zresztą), poleca się Canony.

Moze po prostu kup przze e-bay, można tam trafić naprawdę tanio nieużywanego Nikona, czy canona.

Co do wagi - dopóki nie nosisz na szyi aparatu z większym obiektywem, to naprawdę jest on leciutki. Żeby był cieżki musisz doczepić do niego naprawdę dużą giwerę (zresztą - głównie to sam obiektyw waży).

I naprawdę polecam filtr polaryzacyjny. Różnica kolosalna a wydatek nieduży i na lata (jeśli dbasz o filtr:])
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Gru 2005, 1:51    Temat postu: Aparaty cyfrowe Odpowiedz z cytatem

A ile jest do wydania na ten aparat? Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Gru 2005, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, jeśli miałbym polecać (bo znam te aparaty):

- Nikon D50, 6,1 mln mpx +obiektyw 28-50 mm, rozdzielczości:
3008 x 2000
2240 x 1488
1504 x 1000
U nas kosztuje ok. 2900 zł w sklepach internetowych.

- Nikon D70S - 4700 zł (różne wersje w zależności od obiektywu - samo body 3700 zł) - 6,3 mln mpx, rozdzielczości podobne.

- Canon EOS 350 D 8 mlnmpx - 3200 zł

A jak nie masz co robić z pieniędzmi Wink - Nikon d2x.

Do któregoś z Nikonów, lub obydwóch, dają pilota - fajny bajer, kiedy robisz zdjęcie ze statywu z dłuższym czasem naświetlania (jakieś nocne zdjęcia itp.) to nie musisz się bać, że poruszysz statyw, naciskająć guzik.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 4 Gru 2005, 14:18    Temat postu: Re: Aparaty cyfrowe Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
A ile jest do wydania na ten aparat? Smile
szczerze mowiac nie chcialam przekroczyc 1000$,ale to tez juz max...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 4 Gru 2005, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to - canon EOS 350D. NA pewno będziesz zadowolona. A jak nie, to będziesz mogła mi go oddać Wink .

Kod:
http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.636-canon_eos_350d_digital_digital_rebel_xt


Zresztą - polecam tą stronę przejrzeć, jeżeli się wahasz. Nie polecam natomiast pytać się w sklepach, bo zauważyłem, że o jakikolwiek aparat się nie zapytasz, to jest zawsze lepszy od innych, niezawodny, niezniszczalny, wręcz idealny. Albo to ja mam pecha to sprzedawców.

Zresztą - model wybierzesz sama. Ja po prostu poleciłbym Canona.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Gru 2005, 3:14    Temat postu: Przelicznik ogniskowej Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Olympus E-500 lustrzanka z obiektywem 14-45mm (35-90mm) i 40-150mm (36-360mm)

O ile się dobrze orientuję, to przelicznik dla Olympusa E-500 to 2x, a więc ten pierwszy obiektyw będzie miał ogniskową (po przeliczeniu jako ekwiwalent): 28-90 a ten drugi: 80-300.
Chyba, że ten przelicznik jest inny, bo pewności nie mam - rzadko króry sprzedawca podaje ten ważny parametr...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 5 Gru 2005, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko ktory sprzedawca mówi cokolwiek ponad to, co można przeczytać w reklamówce, czy w katalogu danej firmy.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Gru 2005, 13:01    Temat postu: Aparaty cyfrowe Odpowiedz z cytatem

Ponieważ z mojej odpowiedzi zrobił się pokaźny artykulik więc Redakcja stwierdziła, że lepiej dołączyć ten tekst do już istniejącego artykułu o sprzęcie potrzebnym podczas zwiedzania Islandii.
Zachęcam więc do kliknięcia na:

http://www.iceland.pl/wyposaz_wypr.html
(część II poświęcona cyfrówkom)

A podyskutować można oczywiście tutaj (na Forum) Smile

Zaproponowałem najciekawsze obecne dziś na rynku cyfrówki ze średniej półki.

Wszystkie porady są nastawione głównie na wykorzystanie amatorskie stąd wszystko jest przedstawione w skrócie. Jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości to proszę pytać. O ile będę znać odpowiedź to chętnie podzielę się wiedzą. Gdy tej wiedzy mi zabraknie, to mam na podorędziu specjalistę od spraw fotografii (zarówno cyfrowej jak i analogowej).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Gru 2005, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta.
Nikon robi fantastyczne aparaty /bylo to pisane wczesniej/ ale na Islandii nie ma serwisu. Jak się coś stanie to jest to wysyłane do Danii i może to trwać nawet do 2 miesięcy.

Polecam ci Canona EOS 20D poprostu bajer Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 5 Gru 2005, 15:56    Temat postu: Re: Aparaty cyfrowe Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Ponieważ z mojej odpowiedzi zrobił się pokaźny artykulik .

Dzieki Objasniaczu!!!!!!!!!!!!!!!!!wkoncu moge cos pojac z tej czarnej magii stron internetowych.Bo juz od aberracji chromatycznych ,ogniskowch ,matryc o liniowym transferze i innych boli mnie glowa.Wkoncu cos po ludzku...dla mniej oswieconych... lol spadam czytac
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 5 Gru 2005, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten canon, o którym piszesz, Viking - jest rzeczywiście bardzo dobry. Ale też i drogi.

Odżajer zwrócił też uwagę na jedną sprawę - nie wystarczy sam przecież. Oczywiście - jeżeli masz zamiar robić zdjęcia siebie na tle widoków, to możesz sobie kupić body i jeden, standardowy obiektyw.

Jak chcesz sie pobawić, to przyda ci się większy obiektyw, ewentualnie jakiś szerokokątny. Bardzo przydatna jest też lampa błyskowa - chyba większość cyfrówek ma wbudowane lampy, ale mają one niezbyt dużą moc. No i - jak już mówiłem - zamiast kupowania 10 kart pamięci lepiej zainwestować w przenośny dysk, albo iPoda - takie jest moje zdanie (tym bardziej, że ja już na dwie zepsute karty trafiłem Mad - kupowane w firmowym sklepie). Zresztą, styczność z fotografią mam tylko dzięki swojemu tacie,żadnym fachowcem nie jestem. Piszę na podstawie własnego doświadczednia. I nie radzę wybierać aparatu na podstawie fukncji "anywstrząsów".

Zresztą, Odżajer napisał b. dobry artykuł i on ci na pewno pomoże.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Gru 2005, 4:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ten canon, o którym piszesz, Viking - jest rzeczywiście bardzo dobry. Ale też i drogi.


Zgadza się jest to drogi aparat, ale mieści się w cenie którą podała karuta.
Samsung albo Olympus o których pisze założycielka tego topika nie są warte swojej ceny.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 6 Gru 2005, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, u nas samo body 20D kosztuje ponad 5000 zł (5200-5400 tak mniej wiecej). Zastanawia mnie, ile kosztuje taki canon za granicą, samo body. Bo na e-bayu wszystkie ceny (ale już ze szkłami) przekraczają 1000$.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 6 Gru 2005, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu sa ceny
http://www.hanspetersen.is/Default.asp?Page=221
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 6 Gru 2005, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli, 20D kosztuje 2,329.45 $ Shocked , według tych cen.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Gru 2005, 2:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Ale można kupić w sklepie bez cłowym. Nie pamietam teraz ceny. Około 1300$.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Gru 2005, 3:17    Temat postu: Aparaty cyfrowe Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
I nie radzę wybierać aparatu na podstawie fukncji "anywstrząsów".

Wbrew pozorom właśnie ta funkcja (tzw. stabilizator obrazu) jest bardzo ważną innowacją techniczną, o czym przekonywał mnie mój zaprzyjaźniony znawca.
Też mi się wydawało, że to bajer, ale jednak okazuje się dość pożyteczne; podobnież jest to dość zaawansowana technika i dlatego nie wszystkie firmy to stosują.
Minolta i Panasonic zasłynęły jako pierwsze, które wdrożyły tego typu rozwiązania (choć nie są one zdaje się identyczne).
Pozwala to na wyostrzenie zdjęcia, co jest ważne, gdy zdjęcia robi się bez statywu.
Niestety nie miałem okazji wypróbować tego typu rozwiązań, ale specjalista mówił mi, że warto ten parametr brać pod uwagę przy kupnie aparatu.

Mnie osobiście marzy się jednak Canon 350D z gripem na dodatkowe baterie i obiektywem Canon 10-22mm Smile
Jednak tego typu zestaw to wydatek już rzędu 8600 zł (ok. 2600 USD).
Dlatego w tej chwili zastanawiałbym się nad Samsungiem Pro815 , Fuji Finepix 9500 lub Kodakiem P880.
Najbardziej uniwersalnym narzędziem dla Ciebie Karuto wydaje się być Samsung, gdyż oferuje duży zakres ogniskowej i potężny wizjer.
Prawdopodobnie również Samsung stosuje system antywstrząsowy (stabilizator obrazu) ale przy opisach tego modelu nie zauważyłem takiej adnotacji, więc nie dodałem do jego opisu.
Więcej o tym aparacie można poczytać na http://www.samsung-foto.pl/index.php?option=content&task=view&id=77
Ciekawostką jest fakt, że można robić zdjęcia dyskretne, gdyż Pro815 posiada drugi mniejszy ekranik LCD na górze, więc mając zawieszony aparat na szyi możemy pstrykać zdjęcia w tłumie nie robiąc z tego sensacji Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron