reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 1 Mar 2004, 1:59    Temat postu: Re: pocz膮tki islandofilii Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Jak to si臋 sta艂o, 偶e zacz臋li艣cie si臋 interesowa膰 Islandi膮? Dlaczego w艂a艣nie ona, a nie np. Nowa Zelandia zwr贸ci艂a wasz膮 uwag臋?


Tak naprawd臋 interesuje mnie ca艂y 艣wiat, w szczeg贸lno艣ci pod wzgl臋dem turystycznym. Chcia艂abym zwiedzi膰 jeszcze wiele miejsc na naszej planecie. Pierwsze moje podr贸偶e to by艂y raczej ciep艂e klimaty. Lubi臋 planowa膰 moje kolejne podr贸偶e, czyta膰 o danym kraju, przegl膮da膰 dok艂adnie mapy i opracowywa膰 trasy. Kiedy艣 po kolejnym wyje藕dzie w ciep艂e miejsca przenios艂am sw贸j wzrok na Skandynawi臋. Zacz臋艂am si臋 bli偶ej przygl膮da膰 miejscom, kt贸re s膮 tam ciekawe, podoba艂y mi si臋 liczne jeziora Finlandii (tak fajnie wygl膮daj膮 na mapie i zastanawia艂am si臋 jak wygl膮daj膮 w rzeczywisto艣ci), chcia艂am dojecha膰 do p贸艂nocnych kra艅c贸w Europy na przyl膮dek Nordkapp, zwiedzi膰 fiordy.

No i wybra艂am si臋. Zobaczy艂am te wszystkie miejsca i zafascynowana Skanynawi膮 pod ka偶dym wzgl臋dem wr贸ci艂am do domu. Najbardziej przypad艂a mi do gustu Norwegia.

Potem chcia艂am brn膮膰 dalej na p贸艂noc. Ju偶 planowa艂am wypraw臋 na Spitsbergen. W jednej z opcji mia艂o by膰 zahaczenie o Islandi臋 i Grenlandi臋. Przygotowuj膮c si臋 do takiej podr贸偶y si艂膮 rzeczy poczyta艂am i poogl膮da艂am wiecej o Islandii. My艣l o wyje藕dzie coraz bardziej przesuwa艂a si臋 w kierunku samej Islandii, bo tylko tam jest taka r贸偶norodno艣膰 niesamowitych zjawisk i krajobraz贸w. Niesamowite i bardzo tajemnicze by艂o dla mnie ujrzenie jak pracuje matka-ziemia. 呕yjemy w "spokojnym" pod tym wzgl臋dem miejscu i nie wyobra偶amy sobie jak to jest zobaczy膰 co艣 takiego. Dlatego w艂a艣nie tymczasowo zrezygnowa艂am wtedy z innych p贸艂nocnych kierunk贸w i wybra艂am si臋 na Islandi臋. Jak si臋 mo偶na domy艣le膰 - nie 偶a艂owa艂am tego i nigdy za nic na 艣wiecie nie odda艂abym swoich prze偶y膰 i wspomnie艅 z Wyspy. Kocham j膮 ca艂ym sercem.

Od tamtej pory moim punktem docelowym wyjazd贸w jest tylko Islandia, cho膰 czasem mam ochot臋 zobaczy膰 te偶 jakie艣 inne miejsca. Ale sztandarowym przyk艂adem, 偶e moje serce zosta艂o na zawsze na Islandii jest fakt, 偶e ostatnio ju偶 mia艂am zarezerwowan膮 wycieczk臋 do Egiptu (po 2 tygodniach od powrotu z wyprawy na Islandi臋) i sz艂am j膮 wykupi膰. W ostatniej chwili skr臋ci艂am do innego biura podr贸偶y i... zn贸w kupi艂am bilety na Islandi臋 Smile Maj膮c w r臋ce bilety do Keflav铆ku, poczu艂am si臋 jak po dobrze wykonanej robocie Smile

No i teraz zn贸w t臋sknie strasznie za moj膮 Wysp膮. W tej chwili ju偶 nie zastanawiam si臋 nawet nad innym rozwi膮zaniem, jak tylko zn贸w si臋 znale藕膰 na Islandii.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
monia2p

Do潮czy: 17 Kwi 2004
Posty: 18
Sk眃: Naglowice,a na razie krak贸w
PostWys砤ny: 18 Kwi 2004, 18:46    Temat postu: Re: Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣? Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Witam!

Obieca艂am rozrusza膰 to forum Twisted Evil Wi臋c mo偶e na pocz膮tek taki temat "Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣?" Kto co艣 o sobie napisze? Pozdrawiam,

Johanna Valdimarsdottir


No to czas na mnie:)ca艂kiem niedawno dowiedzia艂am si臋 o tej stronce i jak na razie to jest jedn膮 z lepszych jakie znalaz艂am:)SmileSmilea teraz co艣 o mnie: jastem monia, mam 16 wiosenek ko艅cz臋 w艂a艣nie gimn.(nareszcie!!!) jak 艂atwo si臋 domy艣li膰 kocham Islandi臋 i mam nadziej臋 偶e kiedy艣 uda mi si臋 tam pojecha膰... mieszkam w nag艂owicach ko艂o j臋drzejowa:) Na艂ogowo gram w siatk贸wk臋 i jerzd偶臋 na rowerku:)kocham czyta膰 ksi膮偶ki(najbardziej Grahama Mastertona!!!) Dobra na razie starczy:)SmileSmile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 19 Kwi 2004, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ja Exclamation Jestem studentem, mam 23 lata. Interesuj膮 mnie kraje p贸艂nocne, w szczeg贸lno艣ci Skandynawia. Mam tak ju偶 od dzieci艅stwa, zawsze poci膮ga艂a mnie p贸艂noc i wszystko z ni膮 zwi膮zane. Ponadto lubi臋 "odkrywcze" podr贸偶e i wycieczki rowerowe, niestety brak wystarczaj膮cych funduszy ogranicza moje mo偶liwo艣ci poznawania odleg艂ych krain Sad . Poza tym ciekawi mnie wszystko po trochu, od nauk 艣cis艂ych po humanistyczne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
monia2p

Do潮czy: 17 Kwi 2004
Posty: 18
Sk眃: Naglowice,a na razie krak贸w
PostWys砤ny: 23 Kwi 2004, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c贸偶 za zbieg okoliczno艣ci!!! a to dlatego 偶e ja poza Islandi膮 uwielbiam jeszcze Norwegi臋(szczeg贸lnie miasteczko Bergen) i Finlandi臋. Z Finlandi膮 艂膮czy mnie poza tym to, 偶e od 5 lat no艂ogowo s艂ucham HIMa(ja go kocham!!! no dobara mo偶e nie jego a jego g艂os ale to ma艂y szczeg贸lik kt贸rego nie warto si臋 czepia膰Smile...)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 23 Kwi 2004, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia2p napisa:
ja poza Islandi膮 uwielbiam jeszcze Norwegi臋(szczeg贸lnie miasteczko Bergen)

to przez te Sagi Sandemo Twisted Evil Ale Islandia najlepsza Very Happy
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
wlosek
Go舵
PostWys砤ny: 22 Maj 2004, 13:09    Temat postu: Pawel Odpowiedz z cytatem

Cze wszystkim mam na imie Pawel jestem z Sandgerdi (dziura jak wiecie lol )no ale coz przynajmniej znam cale Sandgerdi przynajmniej w moim wieku bo jest tu tylko po 1 klasie od 1 do 10 .A poza ta wiocha to .....hmmmm......koncze wlasnie szkole (tylko szkoda ze podstawowke haha)i nie wiem co bede robil pozniej mysle o roku pracy ale kazdy mowi ze pozniej ciezko sie z tego wyplatac wiec chyba pojde dalej do szkoly.Kocham muzyke najlepiej hh polski,techno trance,sam pisze troszke textow zazwyczaj cos w podobie do hh,druga rzecza kora kocham to komputerek z ktorego teraz pisze j臋zykVery Happy . Lubie tez wedkarstwo (dosyc czesto tu lowie),no i chyba jak kazdy chlopak lubie maszyny zazwyczaj samochody i motory ale inne tez nie sa zle.Wiec to bylem ja tralalalala POZDRO zapraszam na moja stronke www.geocities.com/wlosekp gg:4702396
Powr髏 do g髍y
Lauraana
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Sk眃: Gdansk/101 Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Maj 2004, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hymzz... Jestem Ania :) studiuje psychologie w Gdansku. Slucham mum, sigur ros, Bjork i Iron Maiden ;)) wiem wiem... piekne polaczenie.

Fascynacja Islandia w moim przypadku przeniosla sie z genami. W dziecinstwie w moim pokoju wisialy mapy Islandii (jedna "normalna" druga taka ze smokami i innymi hybrydami :), a mama spiewala mi Islandzkie kolysanki :) Islandcy znajomi mamy przywozili mi barbie (wiec jak ich tu nie kochac ;)) a mama uparcie gadala do mnie w jezyku ktorego nie rozumialam.

Dzis zaluje ze jako dziecko nie chcialam sie uczyc Islandzkiego, a mama mnie nie zmuszala (choc moze to milo z jej strony), bo wtedy wchodizloby latwo, a dzis pozostaje wkuwanie :/

Pierwszy raz bylam tam jako dziecko i nic nie pamietam ;} pozniej jeszcze dwa razy, a teraz znowu w lipcu planuje jechac :))

Pozdrawiam
_________________
og ef þ煤 vilt þ谩 skal 茅g lj煤ga að þ茅r...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
jassa
Go舵
PostWys砤ny: 26 Maj 2004, 20:29    Temat postu: Szczesciarze!!! Odpowiedz z cytatem

Hej! Ale z was szczesciarze! ja tylko marze i marze o pobycie na tej pieknej wyspie! Moze ktos zabierze mnie ze soba? Smile Nie zajmuje duzo miejsca Smile Czekam na propozycje....
Powr髏 do g髍y
Gollum
Go舵
PostWys砤ny: 12 Lip 2004, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zacz臋艂o si臋 prawie trzydzie艣ci lat temu od przeczytania ksia偶eczki "Spotkanie z Islandi膮" Haliny Ogrodzi艅skiej. Nie by艂a to mo偶e fascynacja, ale co艣 tam zosta艂o i czeka艂o na wykie艂kowanie. Potem (jakie艣 dziesie膰 lat temu) pr贸bowa艂em przebrn膮膰 przez "Dzwon Islandii" Laxnessa. Nie uda艂o si臋. Go艣膰 ma tak cie偶ki j臋zyk, 偶e da艂em spok贸j. I na dobre zacz臋艂o si臋 jesienia ub. roku. Dowiedzia艂em si臋, 偶e w Wielkije Grze b臋d膮 eliminacje do geografii Skandynawii. Mnie i kumpla Wojtka, z kt贸rym obskoczyli艣my spor膮 cz臋艣膰 porz膮dnych teleturniej贸w, nie trzeba by艂o namawia膰. Zabralismy sie do ostro roboty i efekt by艂 taki, 偶e on gra w pierwszej parze a ja jako trzeci jestem rezerwowym.
I w trakcie nauki to co艣 sprzed trzydziestu lat zakie艂kowa艂o i wyros艂o. I ju偶 zosta艂o.
I gdy zarobi臋 (lub wygram) wi臋ksze pieni膮dze, to najpierw pojad臋 na Islandi臋.
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 12 Lip 2004, 23:18    Temat postu: Wygrana Odpowiedz z cytatem

Gollum napisa:
I gdy zarobi臋 (lub wygram) wi臋ksze pieni膮dze, to najpierw pojad臋 na Islandi臋.

Czego z ca艂ego serca 偶yczymy!
A skoro tak du偶o wiecie o Islandii, to zawsze w chwili nudy mo偶ecie co艣 skrobn膮膰 na portal iceland.pl Smile Mn贸stwo ciekawostek zapewne macie w g艂owach, o kt贸rych nikt z nas nie ma bladego poj臋cia...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Gollum
Go舵
PostWys砤ny: 13 Lip 2004, 7:53    Temat postu: Re: Wygrana Odpowiedz z cytatem

Adeviq napisa:
A skoro tak du偶o wiecie o Islandii, to zawsze w chwili nudy mo偶ecie co艣 skrobn膮膰 na portal iceland.pl Smile Mn贸stwo ciekawostek zapewne macie w g艂owach, o kt贸rych nikt z nas nie ma bladego poj臋cia...

To raczej my nie mamy o wielu ciekawostkach bladego poj臋cia. O ile informacje z innych kraj贸w skandynawskich czerpiemy z ksi膮偶ek, o tyle o Islandii g艂贸wnie z internetu. Ale oczywi艣cie gdy co艣 wynajdziemy, to skrobniemy.
Powr髏 do g髍y
Olcia

Do潮czy: 15 Wrz 2004
Posty: 13
Sk眃: Polska>Gda艅sk
PostWys砤ny: 15 Wrz 2004, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od艣wierzam stary temat

tak po pierwsze chcia艂abym wszystkich powita膰 =)

mam na imi臋 Ola (jak nietrudno si臋 domy艣li膰 Wink), mam 14 lat, mieszkam w Gda艅sku i tutaj si臋 ucz臋, Islandi膮 zainteresowa艂am si臋 jaki艣 czas temu, dok艂adniej m贸wi膮c ca艂膮 Skandynawi膮, ale g艂ownie Islandi膮 Twisted Evil , przed poszukiwaniami w internecie ciekawych stron o tej tematyce nie przypuszcza艂am, 偶e tyle os贸b cierpi na islandofili臋 Wink narazie to wszystko =)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 15 Wrz 2004, 16:30    Temat postu: Powitanie Odpowiedz z cytatem

No to witaj w gronie zara偶onych Very Happy
Napisz co艣 o sobie, czym si臋 interesujesz, co w Islandii najbardziej Ci臋 poci膮ga, bo dla ka偶dego Islandia jest ciekawa z r贸偶nych powod贸w...
Gdzie si臋 zarazi艂a艣 epidemi膮 islandofilii? Smile
Mo偶e wybierasz si臋 tam w najbli偶szym czasie? Z Gda艅ska troch臋 bli偶ej chyba... (przynajmniej mo偶na porwa膰 jaki艣 kuter rybacki i pop艂yn膮膰) Smile

Pozdrawiam
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 15 Wrz 2004, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Olu Smile
Islandofilia jest ci臋偶k膮 chorob膮, ale da si臋 z tym 偶y膰 :wink:
Pisz du偶o i baw si臋 dobrze na forum!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Olcia

Do潮czy: 15 Wrz 2004
Posty: 13
Sk眃: Polska>Gda艅sk
PostWys砤ny: 15 Wrz 2004, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowa艅 mam kilka i bardzo r贸偶ni膮 si臋 od siebie no bo jak po艂膮czy膰 szeroko poj臋te zainteresowanie Skandynawi膮 z Inkwizycj膮 i sztukami walki Wink

Co mnie poci膮ga w Islandii? Z pozoru 艂atwe pytanie ale ci臋偶ko mi odpowiedzie膰 :wink: czy odpowied藕, 偶e wszystko, usadysfakcjonuje Ci臋? Wink

pozdrawiam =)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 15 Wrz 2004, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

28 Sierpnia wyszuka艂em t膮 stron臋 i to dzi臋ki niej si臋 zaczynam z偶ywa膰 z Islandi膮 ! Coraz bardziej mnie tam ci膮gnie ale mam dopiero 14 lat... Sad wi臋c jeshcze sobi臋 poczekam>>>
To najlepsza Polska strona o Islandii i tyle.
I LOVE YOU ISLANDIA Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 15 Wrz 2004, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUDZIE ISLANDOFILII SI臉 NIE DA WYLECZY膯 !!
I BARDZO SI臉 PRZYJEMNIE Z NI膭 呕YJ臉 !!!

Pozdrawiam was wszystkich >>>
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 17 Wrz 2004, 8:42    Temat postu: leczy膰 czy nie leczy膰? Odpowiedz z cytatem

Nawet nie warto pr贸bowa膰 si臋 z niej leczy膰. Wr臋cz przeciwnie - warto z ni膮 chodzi膰 i zara偶a膰 innych :wink: 8)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 17 Wrz 2004, 11:24    Temat postu: Re: leczy膰 czy nie leczy膰? Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Nawet nie warto pr贸bowa膰 si臋 z niej leczy膰. Wr臋cz przeciwnie - warto z ni膮 chodzi膰 i zara偶a膰 innych :wink: 8)

Nie warto a po drugie si臋 nie da z tego wyleczy膰.
Ja zarazi艂em ju偶 swoj膮 dziewczyn臋, wkr贸tce pojawi si臋 na forum iceland.pl Very Happy

POZDRO>>
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
wed
Go舵
PostWys砤ny: 3 Pa 2004, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja r贸wniez sie przywitam, przede wszystkim z autorami tej strony, kt贸ra znaczaco umila mi czas spedzany w pracy :wink: teraz w planach islandzkie radio przez siec-szefostwo nie powinno zauwazyc...


pzdr.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Nast阷ny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron