reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣?
Id do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 9 Lut 2004, 15:41    Temat postu: Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣? Odpowiedz z cytatem

Witam!

Obieca艂am rozrusza膰 to forum Twisted Evil Wi臋c mo偶e na pocz膮tek taki temat "Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣?" Kto co艣 o sobie napisze? Pozdrawiam,

Johanna Valdimarsdottir
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 17 Lut 2004, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozruszac to bedzie ciezko.. Ale damy rade :-)

Johanna, czemu nie dalas sama dobrego przykladu i nie napisalas na poczatek o sobie? 8)

Ja sobie studiuje i mieszkam w Poznaniu, w te wakacje planuje wypad na Faeroe, ogolnie staram sie nie nudzic ;-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 17 Lut 2004, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hurra, nareszcie mi kto艣 odpowiedzia艂 Very Happy

Kilka s艂贸w o mnie:
Narazie mieszkam w Kielcach, ucz臋szczam do II klasy gimnazjum. Cierpie na zaawansowan膮 islandofili臋, jak tylko jestem na necie to co chwil臋 sprawdzam czy na iceland.pl lub forum nie ma czego艣 nowego lol Poza tym trenuj臋 szachy i cz臋sto sobie je偶d偶臋 na turnieje. Tez sie staram nie nudzi膰. Jestem wielk膮 optymistk膮 i jestem pewna, 偶e wkr贸tce si臋 przeprowadz臋 na Islandi臋 :wink: hmmm...Kt贸re by tu miejsce wybra膰? mo偶e Akureyri albo Vestmannaeyar... czy Reykjavik lol Ale to dopiero za par臋 lat bo studiowa膰 bed臋 oczywi艣cie na Oxfordzie j臋zyk Moj膮 kolejn膮 pasj膮 jest muzyka. Tr贸jca moich ukochanych zespo艂贸w: Placebo, Radiohead i Coldplay. Rozpisa艂am si臋 troszeczk臋, teraz wasza kolej Exclamation

Pozdrawiam,

Johanna Valdimarsdottir
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 18 Lut 2004, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesc na Islandie? Brrr... zima tam musi byc okrutnie :-) Szaro, buro i ciemno na dodatek. Czasem jak sobie zerkam na jakiegos webcama to podziwiam ludzi, ktorzy tam wytrzymuja bez depresji 8)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 18 Lut 2004, 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeeeeee, zupelnie nie tak wyglada zima na Islandii!!

Bylam tam prawie w zimie. Moze dni troche krotsze, ale nie jest buro. Jasniutko jest, slonce czesto mocno swieci. Cudownie wygladaja gory, a zamarzniete wodospady! Jakby ktos zrobil stop-klatke, niesamowite!

Jesli chodzi o temperatury, to wystarczy czesto spogladac na termometr na naszej stronie, ktory pokazuje temp. w Reykjaviku. Zazwyczaj w czasie zimy tam jest wyzsza temp. niz u nas.

Jak wracalam samolotem do Polski, to wyruszylam w lekkich ciuchach, bo na Islandii bylo calkiem cieplo, a nad Warszaw膮 kapitan samolotu powiedzial: "W Warszawie piekna pogoda! Temperatura: -3 stopnie!"
No pieknie, a ja wszystkie cieple rzeczy mam w luku bagazowym! Nie spodziewalam sie, ze wracam do zimnych krajow, choc wiedzialam ze zazwyczaj na Islandii jest cieplej ale jakos tak czlowiek zawsze mysli o tej Islandii jakos "chlodno" Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 18 Lut 2004, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu, tyle tylko, ze co innego pojechac tam turystycznie, a co innego byc na stale i zyc "codziennoscia". Co innego piekne wodospady, czy gory, a co innego "miasta", zasypane blotem i sniegiem.
Moze te webcamy takie nieszczesliwie poustawiane (co to za pomysl, zeby pokazywac stacje benzynowa??), ale jakos mam takie odczucia Smile Moze bledne..

P.S. Zreszta co ja sie madruje, jak nie bylem :-) Szczerze powiedziawszy zachecilas mnie do "zimowego" wyjazdu, chyba wowczas taniej jest?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 18 Lut 2004, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duzo taniej, samochody, hotele mniej kosztuja. Wstepy w rozne miejsca nie sa platne, tam gdzie w sezonie trzeba kupic bilety, itd.

Kamery rzeczywiscie sa zazwyczaj na stacjach benzynowych. Tak sie sklada ze Islandczycy lubia robic wiele rzeczy 'przy okazji'. Tak wiec, skoro juz i tak kamery sa to czemu nie dac od razu obrazu w internecie? No i stad te obrazki ze stacji benzynowych.

Miasta tak ogolnie sa bardzo spokojne i na pierwszy rzut oka zawsze wygladaja smutnie. Coz, malo ludzi to i malo sie dzieje. Ale po dluzszym pobycie tam zorientujesz sie ze to tylko ich zaleta. Kameralnosc, spokoj i poczucie bezpieczenstwa. Mozesz zostawic samochod otwarty, dom tez i nic ci nie zginie, nawet jak przyjdziesz po paru dniach. Ja przynajmniej jak wysiadam na Islandii, czuje sie jak w domu. Super jest!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 18 Lut 2004, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przeniesc na Islandie? Brrr... zima tam musi byc okrutnie Szaro, buro i ciemno na dodatek. Czasem jak sobie zerkam na jakiegos webcama to podziwiam ludzi, ktorzy tam wytrzymuja bez depresji


eech nie pierwszy mi ten pomys艂 odradzasz Smile ale zimno mi nie przeszkadza, zreszta Jola ju偶 Ci opowiedzia艂a co nieco o Islandii zim膮. Marz臋 偶eby mieszka膰 w艂a艣nie w tym kraju i ewentualnie stamt膮d je藕dzi膰 na wycieczki do innych klimat贸w. Podoba po prostu mi si臋 styl 偶ycia Islandczyk贸w Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Blida
Go舵
PostWys砤ny: 21 Lut 2004, 6:15    Temat postu: kim jestem Odpowiedz z cytatem

moze troche jestem w tyle, w temacie, ale i tak chce sie przedstawic, wiec chyba nikomu nie przeszkadza, ze tak 'pozno' pisze.
jeszcze trzy miesiace temu mieszkalam na islandii, ale teraz mieszkam przy Montrealu, w Kanadzie. w islandii zakochalam sie 'od pierwszego wejrzenia', czyli kiedy przyjechalam tam pierwszy raz latem 1997. pol roku pozniej juz tam mieszkalam. nie bede sie rozpisywac, bo wyszlaby z tego historia na 10 stron.
moja ulubiona grupa jest Placebo i wlasnie chcialam was poinformowac, ze Placebo zagra w Islandii (dzis wlasnie przeczytalam te wiadomosc na mbl.is)
no i jeszcze wspomne, ze jestem tlumaczem na najlepszej polskiej stronie o islandii Smile
pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 21 Lut 2004, 21:35    Temat postu: Re: kim jestem Odpowiedz z cytatem

Blida napisa:
pol roku pozniej juz tam mieszkalam. nie bede sie rozpisywac, bo wyszlaby z tego historia na 10 stron.


Kurcze.. tak sobie mysle, ze chyba co drugi Islandczyk jest obcokrajowcem".. :-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 22 Lut 2004, 20:16    Temat postu: Re: kim jestem Odpowiedz z cytatem

Blida napisa:
moze troche jestem w tyle, w temacie, ale i tak chce sie przedstawic, wiec chyba nikomu nie przeszkadza, ze tak 'pozno' pisze.

Wreszcie kto艣 wr贸ci艂 do tematu Smile
Cytat:
moja ulubiona grupa jest Placebo i wlasnie chcialam was poinformowac, ze Placebo zagra w Islandii (dzis wlasnie przeczytalam te wiadomosc na mbl.is)

Du偶o mamy fan贸w Placebo na tym forum:) Blida, Alia i ja, kto艣 jeszcze? Szkoda, 偶e ch艂opaki narazie nie planuj膮 koncertu w Polsce.
Cytat:
no i jeszcze wspomne, ze jestem tlumaczem na najlepszej polskiej stronie o islandii

Czy偶by iceland.pl Very Happy
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Blida
Go舵
PostWys砤ny: 23 Lut 2004, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie, ze iceland.pl Very Happy
Powr髏 do g髍y
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 23 Lut 2004, 1:31    Temat postu: Re: kim jestem Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:

Du偶o mamy fan贸w Placebo na tym forum:) Blida, Alia i ja, kto艣 jeszcze? Szkoda, 偶e ch艂opaki narazie nie planuj膮 koncertu w Polsce.

Juz dwa razy byli.. ostatni raz 5 miesiecy temu, jeszcze Ci malo? :wink:
Ja na Pania Guðmundsd贸ttir pol zycia czekalem...
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 23 Lut 2004, 11:56    Temat postu: Re: kim jestem Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Juz dwa razy byli.. ostatni raz 5 miesiecy temu, jeszcze Ci malo? :wink:
Ja na Pania Guðmundsd贸ttir pol zycia czekalem...

Ma艂o mi, bo ani razu nie by艂am Crying or Very sad zawsze mi co艣 wypadnie wa偶niejszego... Ale na Sigur R贸s musz臋 pojecha膰 Exclamation
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 23 Lut 2004, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pech faktycznie Sad
Pociesze Cie - ja tez jeszcze ani razu nie bylem.
Jak to mowia: Placebo nie zajac, nie ucieknie j臋zyk
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 26 Lut 2004, 20:36    Temat postu: pocz膮tki islandofilii Odpowiedz z cytatem

Kto chcia艂 si臋 przedstawi膰, to ju偶 si臋 chyba przedstawi艂. Gratuluj臋 odwagi :wink: A je艣li nie to najwy偶szy czas!
To teraz mam kolejny temat: Jak to si臋 sta艂o, 偶e zacz臋li艣cie si臋 interesowa膰 Islandi膮? Dlaczego w艂a艣nie ona, a nie np. Nowa Zelandia zwr贸ci艂a wasz膮 uwag臋?
U mnie zacz臋艂o si臋 jakie艣 2 lata temu od pewnej ksi膮偶ki... cho膰 mia艂a beznadziejn膮 fabu艂臋, jednak zach臋ci艂a mnie do Islandii. By艂o to mo偶e kilka opis贸w, nic poza tym, ale w艂a艣nie dlatego chcia艂am si臋 wi臋cej dowiedzie膰 Smile
Pozdrawiam
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 26 Lut 2004, 21:39    Temat postu: Co powiecie na "przeprowadzke"? Odpowiedz z cytatem

Troch臋 niefortunnie zaczeli艣my temat "Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣?" w tym topiku. Islandofile i Islandofilia jak najbardziej zwiazane s膮 z Islandi膮. Zreszt膮 Johanna zaproponowa艂a teraz nowy, bardzo ciekawy temat, kt贸ry r贸wnie偶 dotyczy naszej ukochanej Wyspy.

Co Wy na to, 偶eby przenie艣膰 si臋 z tymi tematami do: "R贸偶ne (inne tematy zwi膮zane z Islandi膮)" ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Qortes

Do潮czy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Sk眃: Pozna艅
PostWys砤ny: 27 Lut 2004, 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam, ze miejsce jest jak najbardziej adekwatne. Temat o islandofilach jest o NAS a nie o Islandii. Ktos, szukajacy informacji o Isl sredno bylby zainteresowany tym, co tu piszemy. Watek wiec chyba jak najbardziej offowy..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Odwied stron autora Numer GG
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 27 Lut 2004, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
A ja uwazam, ze miejsce jest jak najbardziej adekwatne.


Nie ma sprawy. Zostajemy tu. Ja to sie ciesze, mniej roboty dla mnie Very Happy

Mimo wszystko mi sie wydaje, ze moze powinno byc o nas, ale bedzie tak naprawde o Islandii. :wink: Bo piszac o naszej Islandofilii bedziemy pisac o Wyspie. A co zrobimy jesli ktos zaproponuje temat o Wyspach Kanaryjskich? lol To jest prawdziwy Off-topic.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 27 Lut 2004, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed艂ug mnie temat pasuje do obydwu dzia艂贸w, cho膰 w艂a艣nie tu go za艂o偶y艂am Smile W艂a艣ciwie jest mi oboj臋tne, gdzie b臋dzie si臋 znajdowa膰. Chocia偶 jest o nas, to jednak znajd膮 si臋 tu cenne informacje o Islandii, np. pisali艣my wcze艣niej o klimacie na Wyspie zim膮. Osoba szukaj膮ca informacji o Wyspie sama wybierze, czy ma ochot臋 czyta膰 o Islandofilach, mo偶e jednak nie trafi膰 do off-topiku, spodziewaj膮c si臋 temat贸w o Wyspach Kanaryjskich :wink: Jolu, decyzja nale偶y do Ciebie!
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Nast阷ny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron