reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ceny 偶ywnosci w Islandii
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Tudja
Go舵
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 1:04    Temat postu: Ceny 偶ywnosci w Islandii Odpowiedz z cytatem

Mam pro艣be o podanie przyblizonych cen podstawowych produkt贸w spozywczych (chleb, mleko, wedlina, sery, itp.) Jak maja si臋 ceny gdy operuje si臋 "portfelem" polskim? Dziekuje z g贸ry i pozdrawiam. Aga
Powr髏 do g髍y
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zale偶y, czy chcesz je艣膰 pseudo-chleb(czyli innymi s艂owy m贸wi膮c - niejadalne g贸wno) z Bonusa, czy chleb dobry.

Bonusowy kosztuje bodaj偶e oko艂o 70 ISK, za 艣redni膮 paczk臋 (na jeden - dwa dni dla 1 osoby) - jest to chleb tostowy i tylko jako tosty da艂o si臋 go je艣膰, cho膰 znam takich, kt贸rzy uwielbiaj膮 je艣膰 taki chleb na zimno...

Naprawd臋 dobry chleb (r贸偶ne rodzaje - od bia艂ego, przez bia艂e z r贸nymi przyprawami, po ciemne) w piekarni kosztowa艂 ok. 230 ISK. To jest normalny chleb (taki troch臋 dmuchany, podobny do tego, kt贸ry sprzedaj膮 u nas w hipermarketach).

W臋dliny - tu ci powiem, 偶e ceny nie pami臋tam. Cho膰, my艣l臋, 偶e gdy je spr贸bujesz, to przestaniesz je kupowa膰. Cena by艂a raczej uzale偶niona od typu w臋dlin - bodaj偶e salami by艂o najta艅sze.

Sery - ser 偶贸艂ty by艂 do艣膰 drogi, ok 250 ISK za niewielki kawa艂ek. Oczywi艣cie - m贸wi臋 o wersji ta艅szej.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyk艂adowe ceny wybranych produkt贸w s膮 dostepne na ICELAND.PL
Oczywi艣cie ceny si臋 zmieniaj膮 zale偶nie od najr贸偶niejszych promocji. Mozna tez jest sprawdza膰 w folderach reklamowych np. Bonusa, dostepnych na firmowej stronie.

Ceny wybranych produkt贸w i us艂ug na Islandii
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 10:25    Temat postu: dobre sobie. Odpowiedz z cytatem

A skad takie wiadomosci posiadacie?Ja tu mieszkam i wiem jedno, w kazdym sklepie sa rozne ceny. Wiekszosc artykolow kosztuje wiecej niz w Polsce. Sa sklepy zwane Bonusami, gdzie jest stosunkowo tanio. Czasami taniej nawet niz w Polsce np. maka, cukier, oliwki, makaron, przeciery pomidorowe, kukurydze, pomidory w puszkach ,pieczarki w puszkach itd. Jesli chodzi o wedliny niektore wcale sie nie roznia od naszych, a niektore dla nas Polakow sa faktycznie nie jadalne. Nie nalezy kupowac nigdy wedzonych wedlin, poniewaz oni wedza je w brzozie i czyms , o czym nie chce pisac. I uwaga na cukierki ich produkcji, oni uwielbiaja anyz i solone slodycze. Jadac do Islandii najlepiej nauczyc sie piec chleb , bulki itd samemu, W jednym sklepie bulka slodka kosztuje 250 koron , a w drugim 2 kg maki 48 koron. Nalezy zapomniec o ziemniakach, one sa faktycznie niesmaczne i bardzo drogie. A makarony maja super i naprawde tanie. To tyle.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie jesli jedzie sie na krotki okres czasu to moze mozna brac na przetrwanie, ale nam sie juz znudzilo...
Polecam patent - mleko, maslo, maka w Bonusie, ale juz sery, ryby, mieso, warzywa - w lepszych sklepach. Mieso i ryby kupuje tylko swieze - maja zupelnie inny smak niz te Bonusowe. Drozsze, owszem, ale wole zjesc mniej za to czegos dobrego. Podobnie z wedzonym lososiem, niby ta sama firma, ale ten Bonusowy smakuje inaczej niz z Hagkaupa. Sprawdzalam wielokrotnie. Chleb najlepszy w naszym rankingu to Fjallabraud od Joi Fela. Najswiezsze mieso jest w Hagkaupie w Kringlanie, przynajmniej tak twierdzi nasza kucharka w pracy i chyba sie z tym zgodze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
music80s
Go舵
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:30, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 12:54    Temat postu: Re: dobre sobie. Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
A skad takie wiadomosci posiadacie?Ja tu mieszkam i wiem jedno, w kazdym sklepie sa rozne ceny.


No to oczywiste, 偶e ceny tego samego produktu mog膮 si臋 r贸偶ni膰 w r贸偶nych sklepach. Przecie偶 to normalne - w Polsce te偶 tak jest. Ale zawsze lepiej poda膰 komu艣, kto o nie pyta ceny orientacyjne, ni偶 nie poda膰 ich wcale. Sk膮d je mamy? Kupowali艣my to wszystko na Islandii, to mamy.. Kupowa艂o si臋 zazwyczaj w hipermarketach, cz臋sto w B贸nusie, wi臋c ceny s膮 z tych sklep贸w - tych kt贸re sama polecasz.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie nalezy kupowac nigdy wedzonych wedlin


Mamy rozumiec ze znasz smaki wszystkich ludzi i wiesz co komu smakuje. Ja kupuje wedzone wedliny i nawet je zjadam. Nie wszystkie dostepne na rynku Islandzkim wedliny mi smakuja, ale nigdy bym nikomu nie powiedzial nie jedz tego bo to jest obrzydliwe.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 14:07    Temat postu: ja nie napisalam ze to jest obrzydliwe, przeczytaj dokladnie Odpowiedz z cytatem

Jezeli Ci one smakuja to smacznego. Ale ja napisalam z calkiem innego powodu. Wiem jak wyglada wedzenie mies w Islandii. I ja osobiscie dziekuje. A reszte sam sobie wydedukuj ,jak jestes taki. Ja w dobrej wierze a tu "huzia na Jozia". Jak ktos cos napisze z czym sie nie zgadzacie to tak reagujecie! Szkoda myslalam, ze wymienimy jakies wspolne spostrzezenia i pomysly. Poniewaz jestem osoba raczej obiektywna i wesola to chyba sie nie polubimy. A szczerze piszac to jest mi przez Was nieprzyjemnie. Wole Isladczykow oni sa bardziej otwarci. Bylam ostatnio na balu, czescio zorganizowanym na moja czesc, bawilam sie super. Moze temu ze,.... ale co tam . Zycze Wam duzo szczescia i zdrowia.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale na wszystkich tak sie obra偶asz? Bez przesady:) Ja na przyk艂ad te偶 jestem osob膮 weso艂膮 i nie mam nic do Ciebie. Nie zauwa偶y艂em tez 偶adnego huzia na nikogo:) No po prostu dyskutujemy sobie. Ja w臋dzonych islandzkich w臋dlin nie pr贸bowa艂em. I szczerez powiem, 偶e teraz zaciekawiony dwiema sprzecznymi opiniami nie omieszkam spr贸bowac przy dowolnej okazji. Wi臋c rozmowa przynios艂a pozytywne skutki, bo mnie zach臋ci艂a do spr贸bowania czego艣, czego bym mo偶e nie spr贸bowa艂, tylko dlatego, 偶e nie wiedzia艂bym, 偶e jest warte sprawdzenia osobi艣cie. Wed艂ug mnie taka wymiana pogl膮d贸w, to ideal rozmowy Smile Gra偶yna - jeste艣 u nas kr贸tko i nie obra偶aj sie na forumowicz贸w po raptem kilku postach...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja proponuje aby kazdy sprobowal wszystkiego ,bo przeciez kazdemu smakuje co innego .Ja uwielbiam wedzone baranie mieso...a co strasznego jest w ich sposobie wedzenia Grazynko...powiedz nam...Ogolnie parowki i kielbasy nie sa takie jak w Polsce ale mozna tez jakos je tak przygotowac ze beda zjadliwe.Uwaga tylko na wszystko co zaczyna sie od Hrosakj枚t bo to konskie mieso.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 15:48    Temat postu: Dziekuje. Odpowiedz z cytatem

Jesli naprawde jestescie ciekawi, to Islandczycy wedza swoje wedliny nie tylko na tradycyjnym opale , ale takze na lajnie owczym. U nich to jest taka tradycja.Ale to taka "tajemnica poliszynera". A wiec kto lubi, niech je na zdrowie. Islandzykom nie szkodzi to i smakoszom polskim tez nie
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Lubsko

Do潮czy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je偶eli za oko艂o miesi膮c pojad臋 do Islandii to mam zamiar sprubowa膰 WSZYSTKIEGO. Nie b臋d臋 kupowa艂 po 1 kg od razu ale po troszeczku dla sprawdzenia. Prac臋 mam za艂atwion膮 w Rejkiawiku wi臋c sklep贸w tam nie brakuje zapewne i tanich i tych dro偶szych. Nie rusza mnie czy jest to robione w 艂膮jnie czy zgni艂e czy cokolwiek innego.... Chcia艂bym pozna膰 wszystko. Zapewne potem b臋d臋 kupowa艂 to co lubie i mnie sta膰. Praca w piekarni wi臋c pieczywo b臋d臋 mia艂 z 1 r臋ki Very Happy i cieplutkie .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tudja
Go舵
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 16:45    Temat postu: Witam. Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam dziekuje za pomoc i informacje. Nie s膮 dla mnie tylko wujka,kt贸ry za tydzien wyje偶d偶a do Islandii na rok do pracy. Chcia艂am mu jakies informacje podrzuci膰. Bo niestety w tej kwestii to raczej niewiele wiem. By艂am w Norwegii i Szwecji i tak sobie ceny wyobra偶a艂am.
Chleb te偶 by艂 tam 艣redniawy. Bardzo pozdrawiam. Je艣li b臋d臋 potrzebowac jeszcze wiadomo艣ci to ch臋tnie sie zn贸w zg艂osz臋. Papa.
P.S. Islandia jest cudna (w to nie w膮tpie), ale wole W臋gry. Agulina
Powr髏 do g髍y
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jesli naprawde jestescie ciekawi, to Islandczycy wedza swoje wedliny nie tylko na tradycyjnym opale , ale takze na lajnie owczym


Zgadza sie. Jednakze jest to stara metoda. Dzisiaj stosuje sie ja tylko do Hangikjot. Jest to wedzona baranina. Wiem cos na ten temat, pracuje przy miesie.
W Polsce w hodowli pieczarek stosuje sie lajno konskie.

Grazyna wcale nie mialem zamiaru na ciebie naskakiwac. Jezeli tak to odebralas to bardzo cie przepraszam. Ja chcialem tylko powiedziec, ze kazdy powinien skosztowac i sam ocenic czy mu smakuje.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wcale mi nie przestarszyliscie i tak bede sie zajadac hangikj枚tem Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 17:19    Temat postu: Juz dobrze. Odpowiedz z cytatem

Ja tez troche przesadzilam. Prawda jest taka, ze kiedys sprobowalam szynki wedzonej w brzozie. Nie wiem czy ktos tez mial okazje. ale ja mialam dlugo niesmak do ich wedlin. A jesli juz jestesmy przy jedzeniu, to na tym przyjeciu byly cuda niewidy. Najlepsze bylo ciasto z lodami w srodku polane cieplym sosem malinowym. Ale wino to bylo do bani.Piwa nie pije to nie mam rozeznania. Moja corka chodzi tu do szkoly, ktora jest zaprzeczeniem polskiej szkoly. Moge troche pogadac na ten temat, ale to chyba nie jest wlasciwe miejsce na ten temat. Jesli to kogos interesuje, to niech mi podpowie, gdzie mam pisac na ten temat. Bo nie chce balaganu robic tutaj. Pozdrawiam wszystkich. lol
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Chessek

Do潮czy: 31 Lip 2005
Posty: 121
Sk眃: 艁贸d藕
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 17:21    Temat postu: Szko艂a Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Moja corka chodzi tu do szkoly, ktora jest zaprzeczeniem polskiej szkoly. Moge troche pogadac na ten temat, ale to chyba nie jest wlasciwe miejsce na ten temat. Jesli to kogos interesuje, to niech mi podpowie, gdzie mam pisac na ten temat. Bo nie chce balaganu robic tutaj. Pozdrawiam wszystkich. lol


To z pewno艣ci膮 ciekawy temat. Probonuj臋 Historia, Kultura, Ludzie. Jestem bardzo ciekaw jak to wyglada Very Happy

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Gru 2005, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wcale mi nie przestarszyliscie i tak bede sie zajadac hangikj枚tem


Ale ja nie mialem zamiaru cie straszyc lol
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 15 Gru 2005, 13:36    Temat postu: spotkamy sie na historii.. Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na tamta strone. I pozdrawiam Was wszystkich.
_________________
Brunetka


Ostatnio zmieniony przez Grazyna dnia 15 Gru 2005, 13:40, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron