reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ceny żywnosci w Islandii
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tudja
Gość
PostWysłany: 14 Gru 2005, 1:04    Temat postu: Ceny żywnosci w Islandii Odpowiedz z cytatem

Mam prośbe o podanie przyblizonych cen podstawowych produktów spozywczych (chleb, mleko, wedlina, sery, itp.) Jak maja się ceny gdy operuje się "portfelem" polskim? Dziekuje z góry i pozdrawiam. Aga
Powrót do góry
elloth

PostWysłany: 14 Gru 2005, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy, czy chcesz jeść pseudo-chleb(czyli innymi słowy mówiąc - niejadalne gówno) z Bonusa, czy chleb dobry.

Bonusowy kosztuje bodajże około 70 ISK, za średnią paczkę (na jeden - dwa dni dla 1 osoby) - jest to chleb tostowy i tylko jako tosty dało się go jeść, choć znam takich, którzy uwielbiają jeść taki chleb na zimno...

Naprawdę dobry chleb (różne rodzaje - od białego, przez białe z rónymi przyprawami, po ciemne) w piekarni kosztował ok. 230 ISK. To jest normalny chleb (taki trochę dmuchany, podobny do tego, który sprzedają u nas w hipermarketach).

Wędliny - tu ci powiem, że ceny nie pamiętam. Choć, myślę, że gdy je spróbujesz, to przestaniesz je kupować. Cena była raczej uzależniona od typu wędlin - bodajże salami było najtańsze.

Sery - ser żółty był dość drogi, ok 250 ISK za niewielki kawałek. Oczywiście - mówię o wersji tańszej.
einar

PostWysłany: 14 Gru 2005, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykładowe ceny wybranych produktów są dostepne na ICELAND.PL
Oczywiście ceny się zmieniają zależnie od najróżniejszych promocji. Mozna tez jest sprawdzać w folderach reklamowych np. Bonusa, dostepnych na firmowej stronie.

Ceny wybranych produktów i usług na Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

PostWysłany: 14 Gru 2005, 10:25    Temat postu: dobre sobie. Odpowiedz z cytatem

A skad takie wiadomosci posiadacie?Ja tu mieszkam i wiem jedno, w kazdym sklepie sa rozne ceny. Wiekszosc artykolow kosztuje wiecej niz w Polsce. Sa sklepy zwane Bonusami, gdzie jest stosunkowo tanio. Czasami taniej nawet niz w Polsce np. maka, cukier, oliwki, makaron, przeciery pomidorowe, kukurydze, pomidory w puszkach ,pieczarki w puszkach itd. Jesli chodzi o wedliny niektore wcale sie nie roznia od naszych, a niektore dla nas Polakow sa faktycznie nie jadalne. Nie nalezy kupowac nigdy wedzonych wedlin, poniewaz oni wedza je w brzozie i czyms , o czym nie chce pisac. I uwaga na cukierki ich produkcji, oni uwielbiaja anyz i solone slodycze. Jadac do Islandii najlepiej nauczyc sie piec chleb , bulki itd samemu, W jednym sklepie bulka slodka kosztuje 250 koron , a w drugim 2 kg maki 48 koron. Nalezy zapomniec o ziemniakach, one sa faktycznie niesmaczne i bardzo drogie. A makarony maja super i naprawde tanie. To tyle.
Basia

PostWysłany: 14 Gru 2005, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie jesli jedzie sie na krotki okres czasu to moze mozna brac na przetrwanie, ale nam sie juz znudzilo...
Polecam patent - mleko, maslo, maka w Bonusie, ale juz sery, ryby, mieso, warzywa - w lepszych sklepach. Mieso i ryby kupuje tylko swieze - maja zupelnie inny smak niz te Bonusowe. Drozsze, owszem, ale wole zjesc mniej za to czegos dobrego. Podobnie z wedzonym lososiem, niby ta sama firma, ale ten Bonusowy smakuje inaczej niz z Hagkaupa. Sprawdzalam wielokrotnie. Chleb najlepszy w naszym rankingu to Fjallabraud od Joi Fela. Najswiezsze mieso jest w Hagkaupie w Kringlanie, przynajmniej tak twierdzi nasza kucharka w pracy i chyba sie z tym zgodze.
Powrót do góry
music80s
Gość
PostWysłany: 14 Gru 2005, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jola

PostWysłany: 14 Gru 2005, 12:54    Temat postu: Re: dobre sobie. Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
A skad takie wiadomosci posiadacie?Ja tu mieszkam i wiem jedno, w kazdym sklepie sa rozne ceny.

No to oczywiste, że ceny tego samego produktu mogą się różnić w różnych sklepach. Przecież to normalne - w Polsce też tak jest. Ale zawsze lepiej podać komuś, kto o nie pyta ceny orientacyjne, niż nie podać ich wcale. Skąd je mamy? Kupowaliśmy to wszystko na Islandii, to mamy.. Kupowało się zazwyczaj w hipermarketach, często w Bónusie, więc ceny są z tych sklepów - tych które sama polecasz.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 14 Gru 2005, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie nalezy kupowac nigdy wedzonych wedlin

Mamy rozumiec ze znasz smaki wszystkich ludzi i wiesz co komu smakuje. Ja kupuje wedzone wedliny i nawet je zjadam. Nie wszystkie dostepne na rynku Islandzkim wedliny mi smakuja, ale nigdy bym nikomu nie powiedzial nie jedz tego bo to jest obrzydliwe.
Grazyna

PostWysłany: 14 Gru 2005, 14:07    Temat postu: ja nie napisalam ze to jest obrzydliwe, przeczytaj dokladnie Odpowiedz z cytatem

Jezeli Ci one smakuja to smacznego. Ale ja napisalam z calkiem innego powodu. Wiem jak wyglada wedzenie mies w Islandii. I ja osobiscie dziekuje. A reszte sam sobie wydedukuj ,jak jestes taki. Ja w dobrej wierze a tu "huzia na Jozia". Jak ktos cos napisze z czym sie nie zgadzacie to tak reagujecie! Szkoda myslalam, ze wymienimy jakies wspolne spostrzezenia i pomysly. Poniewaz jestem osoba raczej obiektywna i wesola to chyba sie nie polubimy. A szczerze piszac to jest mi przez Was nieprzyjemnie. Wole Isladczykow oni sa bardziej otwarci. Bylam ostatnio na balu, czescio zorganizowanym na moja czesc, bawilam sie super. Moze temu ze,.... ale co tam . Zycze Wam duzo szczescia i zdrowia.
einar

PostWysłany: 14 Gru 2005, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale na wszystkich tak sie obrażasz? Bez przesady:) Ja na przykład też jestem osobą wesołą i nie mam nic do Ciebie. Nie zauważyłem tez żadnego huzia na nikogo:) No po prostu dyskutujemy sobie. Ja wędzonych islandzkich wędlin nie próbowałem. I szczerez powiem, że teraz zaciekawiony dwiema sprzecznymi opiniami nie omieszkam spróbowac przy dowolnej okazji. Więc rozmowa przyniosła pozytywne skutki, bo mnie zachęciła do spróbowania czegoś, czego bym może nie spróbował, tylko dlatego, że nie wiedziałbym, że jest warte sprawdzenia osobiście. Według mnie taka wymiana poglądów, to ideal rozmowy Smile Grażyna - jesteś u nas krótko i nie obrażaj sie na forumowiczów po raptem kilku postach...
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 14 Gru 2005, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja proponuje aby kazdy sprobowal wszystkiego ,bo przeciez kazdemu smakuje co innego .Ja uwielbiam wedzone baranie mieso...a co strasznego jest w ich sposobie wedzenia Grazynko...powiedz nam...Ogolnie parowki i kielbasy nie sa takie jak w Polsce ale mozna tez jakos je tak przygotowac ze beda zjadliwe.Uwaga tylko na wszystko co zaczyna sie od Hrosakjöt bo to konskie mieso.
Powrót do góry
Grazyna

PostWysłany: 14 Gru 2005, 15:48    Temat postu: Dziekuje. Odpowiedz z cytatem

Jesli naprawde jestescie ciekawi, to Islandczycy wedza swoje wedliny nie tylko na tradycyjnym opale , ale takze na lajnie owczym. U nich to jest taka tradycja.Ale to taka "tajemnica poliszynera". A wiec kto lubi, niech je na zdrowie. Islandzykom nie szkodzi to i smakoszom polskim tez nie
Lubsko

PostWysłany: 14 Gru 2005, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli za około miesiąc pojadę do Islandii to mam zamiar sprubować WSZYSTKIEGO. Nie będę kupował po 1 kg od razu ale po troszeczku dla sprawdzenia. Pracę mam załatwioną w Rejkiawiku więc sklepów tam nie brakuje zapewne i tanich i tych droższych. Nie rusza mnie czy jest to robione w łąjnie czy zgniłe czy cokolwiek innego.... Chciałbym poznać wszystko. Zapewne potem będę kupował to co lubie i mnie stać. Praca w piekarni więc pieczywo będę miał z 1 ręki Very Happy i cieplutkie .
Powrót do góry
Tudja
Gość
PostWysłany: 14 Gru 2005, 16:45    Temat postu: Witam. Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam dziekuje za pomoc i informacje. Nie są dla mnie tylko wujka,który za tydzien wyjeżdża do Islandii na rok do pracy. Chciałam mu jakies informacje podrzucić. Bo niestety w tej kwestii to raczej niewiele wiem. Byłam w Norwegii i Szwecji i tak sobie ceny wyobrażałam.
Chleb też był tam średniawy. Bardzo pozdrawiam. Jeśli będę potrzebowac jeszcze wiadomości to chętnie sie znów zgłoszę. Papa.
P.S. Islandia jest cudna (w to nie wątpie), ale wole Węgry. Agulina
Powrót do góry
viking
PostWysłany: 14 Gru 2005, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jesli naprawde jestescie ciekawi, to Islandczycy wedza swoje wedliny nie tylko na tradycyjnym opale , ale takze na lajnie owczym

Zgadza sie. Jednakze jest to stara metoda. Dzisiaj stosuje sie ja tylko do Hangikjot. Jest to wedzona baranina. Wiem cos na ten temat, pracuje przy miesie.
W Polsce w hodowli pieczarek stosuje sie lajno konskie.

Grazyna wcale nie mialem zamiaru na ciebie naskakiwac. Jezeli tak to odebralas to bardzo cie przepraszam. Ja chcialem tylko powiedziec, ze kazdy powinien skosztowac i sam ocenic czy mu smakuje.
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 14 Gru 2005, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wcale mi nie przestarszyliscie i tak bede sie zajadac hangikjötem Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Grazyna

PostWysłany: 14 Gru 2005, 17:19    Temat postu: Juz dobrze. Odpowiedz z cytatem

Ja tez troche przesadzilam. Prawda jest taka, ze kiedys sprobowalam szynki wedzonej w brzozie. Nie wiem czy ktos tez mial okazje. ale ja mialam dlugo niesmak do ich wedlin. A jesli juz jestesmy przy jedzeniu, to na tym przyjeciu byly cuda niewidy. Najlepsze bylo ciasto z lodami w srodku polane cieplym sosem malinowym. Ale wino to bylo do bani.Piwa nie pije to nie mam rozeznania. Moja corka chodzi tu do szkoly, ktora jest zaprzeczeniem polskiej szkoly. Moge troche pogadac na ten temat, ale to chyba nie jest wlasciwe miejsce na ten temat. Jesli to kogos interesuje, to niech mi podpowie, gdzie mam pisac na ten temat. Bo nie chce balaganu robic tutaj. Pozdrawiam wszystkich. lol
Chessek

PostWysłany: 14 Gru 2005, 17:21    Temat postu: Szkoła Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Moja corka chodzi tu do szkoly, ktora jest zaprzeczeniem polskiej szkoly. Moge troche pogadac na ten temat, ale to chyba nie jest wlasciwe miejsce na ten temat. Jesli to kogos interesuje, to niech mi podpowie, gdzie mam pisac na ten temat. Bo nie chce balaganu robic tutaj. Pozdrawiam wszystkich. lol

To z pewnością ciekawy temat. Probonuję Historia, Kultura, Ludzie. Jestem bardzo ciekaw jak to wyglada Very Happy

Pozdrawiam
Powrót do góry
viking
PostWysłany: 14 Gru 2005, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wcale mi nie przestarszyliscie i tak bede sie zajadac hangikjötem

Ale ja nie mialem zamiaru cie straszyc lol
Grazyna

PostWysłany: 15 Gru 2005, 13:36    Temat postu: spotkamy sie na historii.. Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na tamta strone. I pozdrawiam Was wszystkich.

Ostatnio zmieniony przez Grazyna dnia 15 Gru 2005, 13:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: