reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Pomy艂ki bank贸w - poradnik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 24 Lis 2008, 12:10    Temat postu: Pomy艂ki bank贸w - poradnik Odpowiedz z cytatem

banki.
poradnik praktyczny jak sobie radzic z.
wstawiam bo a nuz sie przyda komus.









ps. jak ktos ma problemy jakies bankowe moge doradzic. darmo. spraw jednak za nikogo zalatwiac nie bede. jakby co pw.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 24 Lis 2008, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno nie jestem jedynym, ktorym bank w swej uprzejmosci swiadczy niezamowione uslugi. streszczenie historii:



to 13k bank sciagnal sobie z mojego konta 1 grudnia. termin platnosci rachunkow to 6 grudnia. jak widac kazdy orze jak moze. zwlaszcza teraz. & zwlaszcza banki. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko glitnir tak dziala. http://klubmistrzowbiznesu.bblog.pl/wpis,citi;handlowy;problemy;z;plynnoscia,16949.html - link od siewy ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mjkl, Zatroskany twierdzi 偶e w Polsce Banki nie maj膮 problem贸w.
To te偶 jaka艣 moherowa propaganda............... Wink
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Mjkl, Zatroskany twierdzi 偶e w Polsce Banki nie maj膮 problem贸w.
To te偶 jaka艣 moherowa propaganda............... Wink


jak pokazuje historia banki nigdy i nigdzie nie mialy i nie beda miec zadnych problemow. problemy maja jedynie klienci bankow. i tak bedzie zawsze. ;]

np lehmann brothers nie "zbankrutowal" bez przyczyny. chinczycy mieli sporo ich akcji & jednoczesnie sporo rezerw $. islandzkie banki tez "bankrutuja" nie bez przyczyny... 2+2=4 (chociaz ktos tu na forum moze polemizowac) ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
rob4l
Go舵
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
nie tylko glitnir tak dziala. http://klubmistrzowbiznesu.bblog.pl/wpis,citi;handlowy;problemy;z;plynnoscia,16949.html - link od siewy ;]


No to ja moze przytocze swoja historyjke - jakies ok 2 tyg temu pojechalem sobie na myjnie Shella przy Smaralindzie. Pozno bylo i mimo ze moje autko grymasi na widok myjacych szczot automatycznych to nakazalem mu wskoczyc pod prysznic, wieczorem to chyba jedno z niewielu miejsc gdzie mozna umyc auto niewlasnorecznie:) No i wjechalem patrze a tam automat do placenia karta - mysle se ze fajnie bo nie trzeba chodzic do budynku stacji. Chcialem zaplacic ale cos nie chcialo przyjac zadnej islandzkiej karty, wiec uzylem polskiej debetkarty z mBanku. Zaplacilem 1800kr wszystko ladnie, pieknie. Nazajutrz z ciekawosci zerknalem na konto a tam z mojego konta pobrano uwaga - 153zl!! Wg kursu z tego dnia 1800kr = <40zl Wchodze wiec w historie - nic nie ma, mysle: wiec jest w blokadach. Patrze faktycznie ponad 153zl - Skeljungur Reykjavik - data sie zgadza - myjnia. Tu mozecie tylko pomsylec - bo admin zabrania - jaki potok slow poplynal z ust moich hehe Smile
Na drugi dzien chwycilem za telefon i dzwonie do infolinii mBanku. Odebral pracownik - opowiadam mu historie a on na to, ze nic nie moze zrobic, ze widocznie tyle to kosztowalo i moge sobie wniesc reklamacje. jak poprosilem o namiary na jego zwierzchnika: nazwisko, tel & e-mail i postarszylem Rzecznikiem Praw Konsumenta to koles zaczal udawac ze mnei nie slyszy i po kilkukrotnym: "Hallo nie slysze Pana..." odlozyl sluchawke. Zadzwonilem ponownie, Pani odebrala - byla duzo milsza i bardziej kumata - powtorzylem jak papuga ta sama historyjke, dowiedzialem sie, ze nic nie moga zrobic bo transakcja jest w blokadach i musze czekac, az ja zaksieguja (a moje pieniadze wyparowaly do blokad i nie moglem ich uzyc). Dowiedzialem sie ze wg banku oryginalna kwota transakcji to - Uwaga!! - 700 000 ISK!!! za mycie auta!! - Zanotowalem wiec dane tej pracowniczki, oznajmilem ze rozmowa jest nagrywana takze przeze mnie, ponownie poprosilem o dane zwierzchnikow i obiecalem poinformowac stosowne instytucje jesli sprawa do jutra nie zostanie wyjasniona. W koncu to moje pieniadze, ktore bezprawnie zniknely z konta. Nastepnego dnia wszedlem na konto - zobaczylem, ze moje 153zl wrocily na konto, blokady zniknely i suma sumarum okazalo sie, ze mialem mycie za free Smile
Powr髏 do g髍y
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l napisa:
mjkl napisa:
nie tylko glitnir tak dziala. http://klubmistrzowbiznesu.bblog.pl/wpis,citi;handlowy;problemy;z;plynnoscia,16949.html - link od siewy ;]


No to ja moze przytocze swoja historyjke - jakies ok 2 tyg temu pojechalem sobie na myjnie Shella przy Smaralindzie. Pozno bylo i mimo ze moje autko grymasi na widok myjacych szczot automatycznych to nakazalem mu wskoczyc pod prysznic, wieczorem to chyba jedno z niewielu miejsc gdzie mozna umyc auto niewlasnorecznie:) No i wjechalem patrze a tam automat do placenia karta - mysle se ze fajnie bo nie trzeba chodzic do budynku stacji. Chcialem zaplacic ale cos nie chcialo przyjac zadnej islandzkiej karty, wiec uzylem polskiej debetkarty z mBanku. Zaplacilem 1800kr wszystko ladnie, pieknie. Nazajutrz z ciekawosci zerknalem na konto a tam z mojego konta pobrano uwaga - 153zl!! Wg kursu z tego dnia 1800kr = <40zl Wchodze wiec w historie - nic nie ma, mysle: wiec jest w blokadach. Patrze faktycznie ponad 153zl - Skeljungur Reykjavik - data sie zgadza - myjnia. Tu mozecie tylko pomsylec - bo admin zabrania - jaki potok slow poplynal z ust moich hehe Smile
Na drugi dzien chwycilem za telefon i dzwonie do infolinii mBanku. Odebral pracownik - opowiadam mu historie a on na to, ze nic nie moze zrobic, ze widocznie tyle to kosztowalo i moge sobie wniesc reklamacje. jak poprosilem o namiary na jego zwierzchnika: nazwisko, tel & e-mail i postarszylem Rzecznikiem Praw Konsumenta to koles zaczal udawac ze mnei nie slyszy i po kilkukrotnym: "Hallo nie slysze Pana..." odlozyl sluchawke. Zadzwonilem ponownie, Pani odebrala - byla duzo milsza i bardziej kumata - powtorzylem jak papuga ta sama historyjke, dowiedzialem sie, ze nic nie moga zrobic bo transakcja jest w blokadach i musze czekac, az ja zaksieguja (a moje pieniadze wyparowaly do blokad i nie moglem ich uzyc). Dowiedzialem sie ze wg banku oryginalna kwota transakcji to - Uwaga!! - 700 000 ISK!!! za mycie auta!! - Zanotowalem wiec dane tej pracowniczki, oznajmilem ze rozmowa jest nagrywana takze przeze mnie, ponownie poprosilem o dane zwierzchnikow i obiecalem poinformowac stosowne instytucje jesli sprawa do jutra nie zostanie wyjasniona. W koncu to moje pieniadze, ktore bezprawnie zniknely z konta. Nastepnego dnia wszedlem na konto - zobaczylem, ze moje 153zl wrocily na konto, blokady zniknely i suma sumarum okazalo sie, ze mialem mycie za free Smile


powinienes zadac zwrotu 700tys isk. lepiej bys na tym wyszedl & imo daloby rade ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyk艂ady przytoczone tutaj zapewne mo偶na by by艂o mno偶y膰, pracownicy teleobs艂ugi zlewaj膮 klient贸w, jednak przy nadaniu rozmowie odpowiedniego tonu (nie pisze tutaj o u偶yciu haubic typy k. ch. d. itp tylko rzeczowych argument贸w) mo偶na sporo zdzia艂a膰, do tego warto zanotowa膰 imi臋 i nazwisko rozm贸wcy a tak偶e kontakt do kierownictwa... chyba trzeba by zmieni膰 tytu艂 w膮tku na Banki - poradnik jak za艂atwia膰 reklamacje POZYTYWNIE Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 3 Gru 2008, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od dawna uwa偶am,偶e banki to z艂odzieje w bia艂ych r臋kawiczkach. No w sumie ich dzia艂alno艣膰 nie nale偶y do charytatywnych, ale naprawde cz臋sto nabijaj膮 kliet贸w w butelk臋. Kiedy艣 dosta艂am pismo,偶e powinnam odes艂a膰 do jakiego艣 tam banku swoje 5 000 EURR, bo jakie艣 tam procedury by艂y niew艂a艣ciwe. Jako艣 mi t艂umaczyli to zawile, azeby by艂o 艣mieszniej, to pismo to najpierw dotar艂o do mego banku. Oczywi艣cie powiedzia艂am, 偶e nawet mi to nigdy nie przysz艂o by do g艂owy taka g艂upota , azeby doda膰 pikanteri to musia艂am z艂o偶y膰 pisemne o艣wiadczenie w banku,偶e mam ich pro艣b臋 w xxxx. Pono膰 to nie by艂 odosobniony przypadek w Polsce. Wczoraj te偶 by艂am w szoku, jak dzie艅 po dniu 艣ci膮gni臋to mi 2 razy kas臋 za t臋 sam膮 operacj臋. Ja rozumiem,偶e kasjerka co艣 zknoci艂a, ale 偶eby by艂 dzie艅 r贸偶nicy?
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 4 Gru 2008, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Ja od dawna uwa偶am,偶e banki to z艂odzieje w bia艂ych r臋kawiczkach.


tak nie trzeba uwazac. tak po prostu jest.

Grazyna napisa:
Wczoraj te偶 by艂am w szoku, jak dzie艅 po dniu 艣ci膮gni臋to mi 2 razy kas臋 za t臋 sam膮 operacj臋. Ja rozumiem,偶e kasjerka co艣 zknoci艂a, ale 偶eby by艂 dzie艅 r贸偶nicy?


takich "pomylek", zwlaszcza teraz, bedzie znacznie wiecej. w okresie swiatecznym jeszcze wiecej. btw nierzadko sie zdarza, ze szeregowi pracownicy bankow dostaja instrukcje od swoich przelozonych, ze 1 na 100 transakcji ma byc "skorygowana"...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 11 Gru 2008, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 napisa:
to: valitor@valitor.is

hi. could you please explain me differences in currency exchange rates differences?

info provided by those 4 websites:
http://corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_results.jsp?from=ISK&to=EUR&rate=0.0
http://www.valitor.is/
http://sedlabanki.is/?PageID=183
http://www.kaupthing.is/

proves that it's pretty hard to tell on what basis do you estimate value of a krona.
i'd really appreciate any reasonable explanation
please reply asap


2 napisa:
from: ingibjorgs@valitor.is

Hi Krzysztof
The person that can give me the exact information about these diffrences has been in a meeting all day. I will try to contact him first thing tomorrow morning so I can give you a thorough explanation.

Með kveðju / Best regards
Ingibj枚rg


3 napisa:
to: ingibjorgs@valitor.is

Hi.
Please do that & please hurry up if it's possible, because I'm not sure if Valitor can provide me valid info & maybe it'll be better to contact Sedlabanki authorities or Talsmaður Neytenda?
Regards
Kristof

_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 11 Gru 2008, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciezko cos im idzie odpowiedz. ta osoba posiadajaca informacje o roznicach w kursie pewnie dzis tez caly dzien ma spotkania jakies. ;]

jak ktos ciekawy mozna dzwonic 525 2000 albo pisac valitor@valitor.is & zapytac co i jak. zdaje sie, ze pracuje tam tez jakis polak, wiec osoby majace problemy z komunikacja w jezykach obcych moga tez info jakies moze uzyskac. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 11 Gru 2008, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
ciezko cos im idzie odpowiedz. ta osoba posiadajaca informacje o roznicach w kursie pewnie dzis tez caly dzien ma spotkania jakies. ;]

jak ktos ciekawy mozna dzwonic 525 2000 albo pisac valitor@valitor.is & zapytac co i jak. zdaje sie, ze pracuje tam tez jakis polak, wiec osoby majace problemy z komunikacja w jezykach obcych moga tez info jakies moze uzyskac. ;]


Chyba tylko jedna osoba mo偶ne odpowiedzie膰 na to pytanie, niejaki pan D.O. , w zesz艂ym tygodniu chcia艂o z nim pogada膰 par臋 os贸b http://www.youtube.com/watch?v=Uf9RQEfeJJI ale te偶 pewnie by艂 na jakim艣 wa偶nym spotkaniu


Ostatnio zmieniony przez siewa26 dnia 11 Gru 2008, 20:16, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 11 Gru 2008, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na serio nie wierz臋 w 偶adne racjonalne wyt艂umaczenie z ich strony
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 12 Gru 2008, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
A na serio nie wierz臋 w 偶adne racjonalne wyt艂umaczenie z ich strony


no wytlumaczenie jest takie, ze ta roznica to ich zysk. fajnie byloby tylko, gdyby oni to napisali. moze jutro. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agatka

Do潮czy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWys砤ny: 13 Gru 2008, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kursy dla platnosci kartami sprawdza sie dla Visy na www.valitor.is a dla MasterCard na www. borgun.is.

Czasami Visa ma wyzsze kursy niz Master ale jest tez odwrotnie.

13/12/2008
Visa - PLN - 41,763
MasterCard -PLN - 41,4903
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kalina674

Do潮czy: 27 Lis 2008
Posty: 49
Sk眃: St膮d, na razie
PostWys砤ny: 13 Gru 2008, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sprawdzam na takiej stronie

http://www.corporate.visa.com/pd/consumer_services/consumer_ex_results.jsp?from=AUD&to=ISK&rate=0.01
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
agatka

Do潮czy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWys砤ny: 13 Gru 2008, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na tej stronie masz mniej dokladny kurs
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kalina674

Do潮czy: 27 Lis 2008
Posty: 49
Sk眃: St膮d, na razie
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem. Mnie si臋 pokrywa przelicznik wg strony Visy, a nie wg Valitora, a czasem jest r贸znica nawet kilku koron na dolarze. A dok艂adno艣膰 do 4 miejsc po przecinku nie jest mi potrzebna. Nie p艂ac臋 milionowych rachunk贸w Smile
Ale na pewno jest przydatna w przypadku islandzkich kart.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron