reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Finlandia, Estonia, Łotwa i Litwa.
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 10 Sie 2011, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poznałem wszystkie te narody wódke z nimi piłem i powiem szczerze że żadnych cech germańskich ani tym bardziej "wikingowatości" ani w Łotyszach ani Estończykach ani tym bardziej w Litwinach nie widziałem mało tego uważam ich za.... ale to nie ważne nie jestem rasistą jak suomcośtam. Autorze tego tematu jesteś najtragiczniejszą postacią tego forum, bezapelacyjnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 10 Sie 2011, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
darek 13 gadasz takie bzdury, ze aż jest to śmieszne.
Kraje bałtyckie zostały zaatakowane przez ZSRR i włączył je on do swojego terytorium mimo zbrojnego oporu na OGROMNĄ SKALĘ. Polacy woogle nie walczyli przeciw Sowietow, atakującym Polskę 17 września! Natomiast Estończycy zacielke bronili się w formacjach niemieckich, walki toczyły się w płn-wsch Estonii. Tak samo bronili się Łotysze i Litwini. Uczestnictwo w Estońskim Legionie SS porównywalnie do liczby mieszkańców BYŁO OGROMNE, znacznie bardziej spektakularne niż w niemieckim SS.

USA i większość krajów zachodnich nigdy nie uznała właczenia krajów bałtyckich do ZSRR. Podczas gdy uznawały komunistyczną Polske, a więc właściwie tez włączoną do ZSRR.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Okupacja_krajów_bałtyckich

http://en.wikipedia.org/wiki/Occupation_of_the_Baltic_states

Ale to jeszcze nic. Walka zbrojna przeciw ZSRR trwała w krajach bałtyckich do lat 70 tych!

Byli to tzw. Leśni Bracia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leśni_Bracia

Ostatni z nich, Estończyk- August Sabbe został zabity przez sowieckich zbrodniarzy w 1978r !!!)

Poczytaj sobie o nich w książce WOJNA W LESIE, estońskiego premiera Marta Laara:

Zapomniałes jeszcze dopisac o tym :Oto niektóre jednostki estońskie,biorące
udział w dławieniu Powstania Warszawskiego,oczywiście w służbie niemieckiej:
-Waffen Grenadier Division der SS{estonische Nr1}-d-ca-SS
Brigadenfuhrer Franz Augsberger.
-Estonische Polizei Btl.W/34-d-ca-ppłk.Rudolf Martinson.
-Estonische Polizei Btl.F/37-d-ca-mjr. Karl Saimre
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 11 Sie 2011, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10/10 fordur, jestes agentem 007 tego foruma lol.

Jeszcze trzeba dodac do tego skrajnego nacjonalizmu i szowinizmu co Litwini wyrabiaja z Polakami. Polacy tam sa rdzennymi mieszkancami bo mieszkaja od kilkuset lat. A suomieesti bedzie pewnie twierdzil ze to tak jak Rosjanie sa najezdzcy i powinno sie ich wyrzucic do Polski. Litwini prowadza perfidna kampanie przeciw Polakom zeby ich wyeliminowac i robia to metodami gorszymi niz za czasow sowieckich. Totalne absurdy typu zmuszania do pisanie nazwisk po litewsku, zamykanie szkol, nie wolno mowic ze byl polski poeta tylko litewski Adamus Mickevicius i pelno podobnych. Propaganda leci ze Polska chce im Wilno odebrac, Wilno nie wolno mowic bo to Vilnius jest. To jest chory nacjonalizm a suomieesti bedzie to w 100% popieral bo zlapal bakcyla i mu mozg wyzarl.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Sie 2011, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fordur007 napisa:
Poznałem wszystkie te narody wódke z nimi piłem i powiem szczerze że żadnych cech germańskich ani tym bardziej "wikingowatości" ani w Łotyszach ani Estończykach ani tym bardziej w Litwinach nie widziałem mało tego uważam ich za.... ale to nie ważne nie jestem rasistą jak suomcośtam. Autorze tego tematu jesteś najtragiczniejszą postacią tego forum, bezapelacyjnie.


hehe, po pierwsze to widzę, że jesteś specjalistą od "germańskości" i "wikingowatości", żałosne.... Wsi nie palili i nie pływali drakkarami, po tym poznałeś brak "wikingowatości"? Ten Twój to jeden z najgłupszych komentarzy jakie wiedziałem...
Po drugie skąd wiesz, że byli to napewno Estończycy, Łotysze czy Litwini czy sprawdzaleś imiona i nazwiska? A moze to Ruscy z tych krajów, których tam jest od cholery przez okupację sowiecką- nawieziono ich tam wtedy mnóstwo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 12 Sie 2011, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
fordur007 napisa:
Poznałem wszystkie te narody wódke z nimi piłem i powiem szczerze że żadnych cech germańskich ani tym bardziej "wikingowatości" ani w Łotyszach ani Estończykach ani tym bardziej w Litwinach nie widziałem mało tego uważam ich za.... ale to nie ważne nie jestem rasistą jak suomcośtam. Autorze tego tematu jesteś najtragiczniejszą postacią tego forum, bezapelacyjnie.


hehe, po pierwsze to widzę, że jesteś specjalistą od "germańskości" i "wikingowatości", żałosne.... Wsi nie palili i nie pływali drakkarami, po tym poznałeś brak "wikingowatości"? Ten Twój to jeden z najgłupszych komentarzy jakie wiedziałem...
Po drugie skąd wiesz, że byli to napewno Estończycy, Łotysze czy Litwini czy sprawdzaleś imiona i nazwiska? A moze to Ruscy z tych krajów, których tam jest od cholery przez okupację sowiecką- nawieziono ich tam wtedy mnóstwo.

nie tyle sprawdzałem co znałem je już wcześniej lol i uwierz mi że to nie byli "RUSCY"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 12 Sie 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
seeslav, hehe, ależ głupoty opowiadasz, wszyscy Polacy, którzy byli czy pracowali w Estonii wypowiadają się o niej w najlepszych superlatywach. Widać biedaku dostałeś w kość od Estończyków, bo Estończycy często uważają Polaków za coś w rodzaju Rusków, więć niekiedy mogą nie lubić Polaków, ale większość lubi Polaków.

No to musze ciebie zmartwic..... jakieś 36 milionów Polaków między Bugiem a Odrą,większośc(o ile nie cała Very Happy ) Europa, baaaa reszta świata (o ile wie o wynalazkach zwanych Litwą,Łotwą czy twą ukochaną Estonią) uważa ich za RUSKICH tak niestety oni wciąż dla większości są RUSKIMI i RUSKIMI jeszcze długo pozostaną! Swoją drogą od jakiegoś już czasu ze łzami w oczach próbujesz nas uświadamiac na siłę ile % krwi germańskiej znajduje się w krwi przeciętnego Estończyka, do jakiej rasy należą i skąd przybyli... niestety na niewiele to się zda bo oni dla nas wciąż są RUSKIMI!
ps.słowo "RUSKI" używam celowo wedle sugestii suomieesti.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Sie 2011, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fordur007 napisa:
suomieesti napisa:
seeslav, hehe, ależ głupoty opowiadasz, wszyscy Polacy, którzy byli czy pracowali w Estonii wypowiadają się o niej w najlepszych superlatywach. Widać biedaku dostałeś w kość od Estończyków, bo Estończycy często uważają Polaków za coś w rodzaju Rusków, więć niekiedy mogą nie lubić Polaków, ale większość lubi Polaków.

No to musze ciebie zmartwic..... jakieś 36 milionów Polaków między Bugiem a Odrą,większośc(o ile nie cała Very Happy ) Europa, baaaa reszta świata (o ile wie o wynalazkach zwanych Litwą,Łotwą czy twą ukochaną Estonią) uważa ich za RUSKICH tak niestety oni wciąż dla większości są RUSKIMI i RUSKIMI jeszcze długo pozostaną! Swoją drogą od jakiegoś już czasu ze łzami w oczach próbujesz nas uświadamiac na siłę ile % krwi germańskiej znajduje się w krwi przeciętnego Estończyka, do jakiej rasy należą i skąd przybyli... niestety na niewiele to się zda bo oni dla nas wciąż są RUSKIMI!
ps.słowo "RUSKI" używam celowo wedle sugestii suomieesti.


Fordur007 to muszę zmartwić ciebie, bo cała Europa uważa Polaków z RUSKICH!!!!!! Dla Łotyszy czy Estończyków to POLACY SĄ RUSKIMI!!!! Nikt na zachodzie nie uważa tych narodów za Ruskich, za to Polaków bardzo często TAK !!!!!!!!!
Możesz powiedzieć jedną rzecz półgłówku- co oni mają wspólnego z Ruskimi, a co mają wspólnego z Ruskimi Polacy? Oni nie są Słowianami, ale Bałtami i Ludami Fińskimi, więc nie są spokrewnieni z Ruskimi. Polacy są spokrewnieni. Łotwa i Estonia główną część swojej historii spędziła pod panowaniemiem niemieckim i skandynawskim, podczas gdy Polska pod panowaniem Ruskim. Ich języki nie są w żaden sposób podobne do ruskiego, a polski jest bardzo podobny do ruskiego jako język słowiański. Głupku! To właśnie Polacy są ruskimi!, a te narody nie mają z Ruskimi nic wspólnego.
CAŁA EUROPA I CAŁY ŚWIAT UWAŻA LITWĘ, ŁOTWĘ I ESTONIĘ ZA PAŃSTWA BAŁTYCKIE I WIĄŻE JE ZE SKANDYNAWIĄ. A POLSKĘ UWAŻA SIĘ ZA RUSKÓW I KRAJ WSCHODNI I PRAWIE ROSJA.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Sie 2011, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla przeciętnego Łotysza, a tym bardziej Estończyka Polacy to Ruscy, taka jest niestety prawda...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 12 Sie 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Estończycy uważają się za Skandynawów. A ty Fordur007 ucz się historii i śwatopoglądu, to co przedstawiam to podstawowe fakty z encyklopedii itp.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 13 Sie 2011, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suomieesti napisa:
... cała Europa uważa Polaków z RUSKICH!!!!!! Dla Łotyszy czy Estończyków to POLACY SĄ RUSKIMI!!!! Nikt na zachodzie nie uważa tych narodów za Ruskich, za to Polaków bardzo często TAK !!!!!!!!!
....


RUSKI półggłowku przeca to ty wychowałeś się w CCCP miałeś radziecki paszport, twoim ojczystym językiem jest rosyjski zaś gwarą estoński, to ty rzyłeś, chodziłeś do szkoły, jeździłeś na wakacje, mieszkałeś i srałeś w kraju rad, czyli w takim który nie dawał sobie rady z niczym

Rusku-suomiesti nie obrażaj innych i spróbuj zrozumieć jak marną formą istnienia jesteś, jak wielkim obrzydzeniem napawasz świat cywilizowany. Jeżeli ktokolwiek uważa tobie podobnych za ludzi, faszyto abyś zdechł, to tylko dlatego że nie zna waszej parszywej historii.
Z czego mam mieć podziw dla ciebie?
Z tego że twój dziad mordował mojego dziada pospołú i na zmianę najpierw a niemcami, potem z ruskami, czy dlatego że ze swojej parszywej historii, półgłówku abyś zdechł, nie wyciągasz wniosków!
A może powinienem uważać cię za człowieka bo jesteś dumny z tego żes potomek bandytów, głupek i zawsześ dalej gotowy mordować bo h... wie co byle twoja racja była.
Normalni ludzie dążą do zgody, normalni ludzie< nie są dumni z dziatka nazisty, normalni nie chwalą się zasraną historią w której ich przodkowie jak chorągiewki na wietrze raz byli po jednej, to znów po innej stronie. Po której dokładnie nie wiadomo, to nieważne byle dalej siać nienawiść, byle dalej mordować, byle dalej walczyć w imię zemsty, pamięci, historii i h,,,, wie czego aby tylko komuś poderżnąć gardło.

Chcąc dać przykład jako pierwszy powiadam do ciebie rusku-sumoisti, przestań faktom przeczyć, nie mógł mi co każdy wie i uważa, poszukajmy razem zgody w duchu szacunku i porozumienia, poszukajmy tego co w naszej historii było dobre i na łączy, na pohybel faszystą i innym bandytą.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 13 Sie 2011, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek13, jako głupi rusek, nie rozumiesz kilku rzeczy i właśnie w sposobie myślenia widać tak podobną mentalność Polaków do Ruskich, Polacy to Ruscy i to może potwierdzić każdy, kto patrzy z pespektywy, dużo można zmienić, ale genów nie zmienisz.
1) Estończycy nie byli nigdy jak choronkiewka. Estończycy stali za Niemcami, bo Niemcy są narodem bliskim kulturowo dla Estończyków. Po drugie wyzwolili Estończyków spod radzieckiej okupacji- krótkiej. Nie można więc powiedzieć, że byli jak chorongiewka, bo do ostatniej kropli krwi walczyli po jednej stronie, po stronie Niemiec. Estończycy, zawsze stali po stronie Niemiec i Szwecji, nawet podczas bitew Polska vs. Szwecja, rozgrywających się na terenie Estonii, tj.:
pod Weißenstein (Biały kamień, Paide)- estońscy chłopi poparli Szwedów,
tak samo było w bitwie pod Wesenborgiem (Rekvere).
2) W Finlandii normalni ludzie także są dumni z dziadka naizsty, poczytaj trochę o fińskim SS. Zresztą, jakiego nazisty???? Ale to dla ciebie za trudne...
3) Dla Polaków jest szacunek taki co do rusków, to jest to samo plemię, ta sama mentalność, ten sam sposób myślenia, widać to naprawdę tak samo. Polacy=Ruscy. I tyle
4) Heh, nie znam rosyjskiego, ale polski jest bardzo podobny do ruskiego, widać to po słowach różnych.
5) Estonia nigdy nie zależała do ZSRR, to w Polsce, w komunistycznym kraju, zwanym PRL, tak mówiono w celach propagandowych. Dla krajów zachodnich Estonia, Łotwa oraz Litwa były pod okupacją sowiecką, nie należały do ZSRR. I tak oficjalnie uznały to kraje zachodnie, w tym USA, i oczywiście te kraje. Więc na terenie Estonii nigdy nie było kraju rad, tak jest to oficjalnie uznane.
6) Rasa nordycka się powoli, powoli przebudza. I wtedy pokaże na co ją stać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 13 Sie 2011, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu stoi jak byk żeś wychował się w sojuzie, stą zatwardziałość umysłu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Socjalistycznych_Republik_Radzieckich
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 13 Sie 2011, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie ty pokazujesz nam szowinizm, ślepotę zero tolerancji, zero współpracy.
Dla mnie dzikusów podobnych tobie powinien spotykać brak tolerancji. Jak porządnie byś po xxxx dostał to pokochałbyś pokojowe współistnienie i zapomniałbyś o dziadku o dziadku mordercy, zaś że jeszcze nikt wam porządnie skóry nie przetrzepał to śnisz te swoje chore wojenne sny o sile i potędze.

Wjazdu radzieckiej armii jak do Gruzji koledze życzę, wtedy umiłujesz pokojową koegzystencję.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 13 Sie 2011, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"CAŁA EUROPA I CAŁY ŚWIAT UWAŻA LITWĘ, ŁOTWĘ I ESTONIĘ ZA PAŃSTWA BAŁTYCKIE I WIĄŻE JE ZE SKANDYNAWIĄ. A POLSKĘ UWAŻA SIĘ ZA RUSKÓW I KRAJ WSCHODNI I PRAWIE ROSJA"
aaaahahahhahahahahah jak juz ci pisalem wiekszośc mieszkańców "zachodu" jesli już ma świadomośc o istnieniu takich krajów jak "byłe radzieckie republiki Łotwa,Litwa i Estonia" to owe państewka kojarzone są z Białorusią,Kazachstanem i Ukrainą a nie Skandynawią!!!! Człowieku oprzytomniej! Piszesz herezje wcale nie zdziwie się jak w następnym poście zaczniesz nam wmawiac ze Volvo pochodzi tak naprawde z Łotwy a Nokia jest z Estonii!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
fordur007

Doczy: 19 Kwi 2010
Posty: 47
Skd: Akureyri
PostWysany: 13 Sie 2011, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Rasa nordycka się powoli, powoli przebudza. I wtedy pokaże na co ją stać." Już dawno to zrobiła!!!!!!!!!!!!!!! Norwegia,Dania,Szwecja i Finlandia znajdują sie w czołówce największych potęg gospodarczych świata, niestety ani słowa nie ma tam o postsowieckich republikach. Za to zdanie które zacytowałem powinni cie zamknąc do pierdla na obserwacje, ten cały Breivik pewnie myślał podobnie! Obecnie przebywam w Norwegii, z czystej ciekawości zapytam Norwegów w poniedziałek czy uważają Litwinów ,Estończyków i Łotyszy za Skandynawów, bo skoro suomiesti pisze że wszyscy tak myślą to jestem ciekaw! Wyniki sondy w poniedziałkowy wieczór, tymczasem życze miłego łikendu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 13 Sie 2011, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. darek13 poczytaj tu, jeśli woogle umiesz angielski, szczególnie dział: List of recognition and non-recognition of annexation . Np. wg USA Litwa, Łotwa i Estonia nigdy nie należały do Związku Radzieckiego, tylko były pod okupacją sowiecką, tak samo jak dla prawie wszystkich krajów świata (za wyjątkiem krajów komunistycznych jak np. Polska- PRL). Jedynie, Australia, Holandia, Nowa Zelandia i Hiszpania uznały włączenie tych państw do ZSRR, ale tylko i wyłącznie ze względów politycznych, tzn. ZSRR powiedział im- damy wam to i to, ale za to uznajecie aneksję krajów bałtyckich.
Wiesz, komunistyczne bzdury, która masz w głowie to nieprawda! PRL nie istnieje! Sxxxxn wcale nie był dobry! A np. Katyń miał miejsce!

2. Fordur007, ja jak ci pisałem, to Polskę łączą z Białorusią czy Kazachstanem a nie kraje bałtyckie, które łączą ze skandynawią na świecie. Jak widać po tej mapie, podział Europy wg ONZ:



Gdzie jest Polska? Europa Wschodnia (czerwony). A gdzie kraje bałtyckie?- Europa Północna (niebieski).

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Europa_P%C3%B3%C5%82nocna&stable=0&shownotice=1

2. HEHE, możesz nie pytać bo co mnie obchodzi zdanie Norwegów czy kogokolwiek zresztą. Są fakty i tyle. Np. jeden ze znanych polskich muzyków myślał, że np. na Islandii mieszkają tylko Eskimosi i powiedzieła to w TV. I co z tego? Co mnie obchodzi jego zdanie.
Kraje bałtyckie są mało znane, z racji obecności w ZSRR, możliwe, że część ludzi łączy je z Rosją, chodź ja spotkałem się z innymi opiniami, ale nie ma to znaczenia, co myślą ludzie, ale jaki jest fakt.

3. Oooo, co za bzdury wypisujesz... Finowie są Skandynawami... No ciekawe. W takim razie jakim cudem Finowie mogą być Skandynawami, a ich najbliżsi krewni Estończycy nie są Skandyanwami????? Prawda jest taka, że ani Finowie, ani Estończycy nie są Skandynawami, chodź niektózy ludzie z tych krajów tak siebie uznają, ale są to kraje z silnymi wpływami skandynawskimi. Estonia i Łotwa MAJĄ WIĘKSZE wpływy germańskie niż Finlandia. Finlandia ma jednak większe wpływy skandynawskie, a w Estonii i na Łotwie, podzieliło to się między wpływy skandynawskie a niemieckie (niemieckie były woogle silniejsze).

Zresztą poczytaj trochę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Estonia (dział Estonia, a Skandynawia)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Estończycy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łotysze

http://pl.wikipedia.org/wiki/Finowie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 13 Sie 2011, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat wczoraj rozmawiałem cały wieczór z Norwegiem mieszkającym w Polsce i o Finach powiedział tak: "Szwedzi czy Duńczycy są jak Norwegowie, ale Finowie.... Nie są zupełnie inni, to nie są Skandynawowie, "too much drinking""
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 13 Sie 2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat wczoraj rozmawiałem cały wieczór z Norwegiem mieszkającym w Polsce i o Finach powiedział tak: "Szwedzi czy Duńczycy są jak Norwegowie, ale Finowie.... Nie, są zupełnie inni, to nie są Skandynawowie, "too much drinking""
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 13 Sie 2011, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie, weźcie sobie na luz, pogoda ładna, na spacer idźcie, głowy przewietrzcie. Wszak ludźmi jesteście, a nie zwierzętami Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
suomieesti

Doczy: 28 Maj 2010
Posty: 234
PostWysany: 13 Sie 2011, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co było celem tego człowieka?


To Alfons Rebane ("Rebane" znaczy po estońsku- "Lis"). Jego celem, tak jak praktycznie wszystkich Estończyków, bylo: "Häving Bolsevismile", czyli po estońsku "Zniszczyć Bolszewizm". To jeden z dwóch nie-niemieców, odznaczony w czasie drugiej wojny światowej krzyżem żelaznym z liścimi dębu, drugi był Belgiem.

Co było celem tego człowieka?
Także "Häving Bolsevismile", to Johan Laidoner, żonaty z Polką, pierwszy człowiek na świecie, który pokonał Bolszewików (nie licząc I wojny światowej gdzie też zostali pokonani, ale oni wtedy sami się poddali tzn. zakończyli wojnę, w którą zamieszana była jeszcze jako Rosja). Wtedy TYSIĄCE ochotników z Finlandii zostało zapisanych do Estońskiej Armii by bronić Estończyków, było też mnóstwo Szwedów i Duńczyków, oraz BRYTYJSKIE ROYAL NAVY wysłało swoje okręty by bronić Estonii!!! Ktoś kiedyś bronił Polski:)???





Poczytaj tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Johan_Laidoner

I tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_estońsko-bolszewicka

Książka o Johanie Laidonerze autorstwa fińskiego historyka Marttiego Turtoli:


Johan Laidoner, wódz naczelny Armii Estońskiej, w Polsce, w 1939r.:

Generał Johan Laidoner przechodzi [pzed frontem kompanii honorowej na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Obok widoczny marszałek Edward Rydz-Śmigły, za nim minister spraw wojskowych gen. dyw. Tadeusz Kasprzycki:


Uroczyste śniadanie wydane prze Prezydenta RP Ignacego Mościckiego (2 z lewej) na Zamku Królewskim na cześć generała Johana Laidonera (3 z lewej). Widoczni także Marszałek Polski Edward Rydz-Śmigły (1 z lewej), gen. dyw. Tadeusz Kasprzycki (2 z prawej) oraz minister spraw zagranicznych Józef Beck (1 z prawej):


Generał Johan Laidoner u trumny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obok widoczny gen. bryg. Janusz Głuchowski (z prawej):


Generał Johan Laidoner (1 z prawej) w rozmowie z Prezydentem RP Ignacym Mościckim (w środku) oraz marszałkiem Edwardem Rydzem-Śmigłym (z lewej) na Zamku Królewskim w Warszawie:


Generał Johan Laidoner (z prawej) oddaje honory poległym przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie:


Uczestnicy uroczystego obiadu, wydanego przez Marszałka Polski Edwarda Rydza-Śmigłego (3 z lewej, po zewnętrznej części stołu) na cześć gen. Johana Laidonera (1 z lewej) i jego małżonki w salonach Hotelu "Bristol" w Warszawie. Widoczni także minister spraw wojskowych gen. dyw. Tadeusz Kasprzycki, szef Sztabu Głównego gen. bryg. Wacław Stachiewicz:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron