reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

WĘDKARSTWO W ISLANDII
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mike_mil
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2005, 15:06    Temat postu: WĘDKARSTWO W ISLANDII Odpowiedz z cytatem

Jestem zagożałym wędkarzem,planuję wyjazd do IS w 2006r za pracą..
chciałbym się dowiedzieć jak tam na miejscu stoi sprawa z licencjami na wędkowanie..
co,gdzie i jak...
co można połowić,ile kosztuje tam sprzęd wędkarski itp..
co warto wziąść ze sobą z domu
może są na forum osoby zarażone ta wspaniałą ''chorobą''..

pozdrawiam- M\M
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 30 Gru 2005, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzet jest duzo drozszy niz w Polsce ,wiec wez z domu ,ale przygotuj sie na dezynfekcje na lotnisku ,chyba ze nowy i zapakowany .Ceny licencji sa bardzo zrocnicowane .przecietnego smiertelnika raczej nie stac na lowienie lososia,to rarytas dla bogaczy .Chyba ze gdzies z boku.....ale nie polecam bo jak zlapia moze byc kara.W tym roku byly w sprzedazy karty na wiele jezior na Is za 5 tys.czyli 250 zl.W moich okolicach sa jeziorka gdzie lowi sie za dzien za 1000 kr czyli 50 zl ,ale lapiesz tylko male trocie lub pstragi.Tu przewaznie kroluje wedkarstwo muchowe.Trzeba miec duzo cierpliwosci i latem siatke na glowe bo komarki gryza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike_mil
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2005, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mi właśnie nie zależy na łowieniu łososi...
interesuje mnie zwiedzanie i łowienie w niewielkich rzeczkach,jeziorach jakichś pstrągów,okoni i szczupaków.. itp....

ile orientacyjnie może kosztować tam na miejscu kij spiningowy średniej klasy oraz kij muchowy......??

słyszałem że szczupak jest tam uznawany wrecz za szkodnika..prawda to?
Powrót do góry
elloth

PostWysłany: 30 Gru 2005, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak i w całej skandynawii szczupak uważany jest za szkodnika, ludziki głównie nastawiają się na pstrągi na śródlądziu, ale słyszałem, że da sie wyciągnąć naprawdę niezłe okazy szczupola.Wink

Ostatnio zmieniony przez elloth dnia 30 Gru 2005, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 30 Gru 2005, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz Karuta napisala za jeziora i rzeki musisz placic.
Ale za lowienie w oceanie nie placisz nic.
Chessek

PostWysłany: 30 Gru 2005, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisał:
Jak i w całej skandynawii szczupak uważany jest za szkodnika, ludziki głównie nastawiają się na pstrągi na śródlądziu, ale słyszałem, że da sie wyciągnąć naprawdę niezłe okazy szczupola.Wink

Tak, nawet w Polsce nie jest zbyt popularny gdyz zjada inne ryby (przeciez jakos musi jejść Neutral ). A szczupaka mozna duzego wyłowić, sporo kilo dobrego mięsa Very Happy

Ale czy nie lepiej łowic w Polsce? Może to mało proIslandzki poglad Wink

Pozdrawiam i zyczę udanych łowów.
Powrót do góry
viking
PostWysłany: 30 Gru 2005, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale czy nie lepiej łowic w Polsce?

Ja w Polsce nigdy sie nie interesowalem wedkarstwem. Przerazala mnie procedura.
Tutaj jest to o wiele prostrze. Nigdy nie lowilem na rzekach i w jeziorach, lowie tylko w oceanie. Trafiaja sie piekne okazy Dorsza, czasami Losos.
Chessek

PostWysłany: 30 Gru 2005, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:

Ja w Polsce nigdy sie nie interesowalem wedkarstwem. Przerazala mnie procedura.
Tutaj jest to o wiele prostrze. Nigdy nie lowilem na rzekach i w jeziorach, lowie tylko w oceanie. Trafiaja sie piekne okazy Dorsza, czasami Losos.

Ja miałem takie ułatwienie, że po prostu brałem wędkę i szedłem nad staw. Nigdy nie zapomne jak w Kwietniu chodziłem po stawie aby odchaczyć spławik który się zaplątał w jakichś krzakach.
Wg. mnie w Polsce się fajnie wędkuje, jezdzisz na jakieś jezioro i łowisz. A jak wyłowisz coś dużego to się cieszysz jak dziecko (zresztą łowiłem jak byłem dzieckiem więc to nie jest dobre porównanie Wink ).

Pozdrawiam
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 30 Gru 2005, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu sa tylko lososie ,pstragi teczowe,cos podobnego do troci wedrownej-laciate nazywa sie urriði i bleikja...cos a"la pstrag ale z rozowym brzuszkiem.Te gatunkie sa odizolowane od ostatniej epoki lodowcowej w jeziorach i roznia sie od ryb na kontynencie.co do cen to ...wiec zestaw z muchami znalazlam na necie za ok 16 tys kr ,zwykly zestaw wedka plus blaszki to taniej ,ok 10 tys.Tylko ze ja sie nie znam i ,,,pewnie to dla amatorow.A w oceanie to ....dla ludzi majacych malo czasu ,zarzucasz i wyjmujesz Very Happy
Powrót do góry
elloth

PostWysłany: 30 Gru 2005, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze w Polsce nie łowi się "fajnie" - tylko na wybranych akwenach sumowych, karpiowo-linowych jest nieźle. PZW o jeziora dba średnio, a jeziora należące do prywatnych właścicieli są notorycznie kłusowane (głównie prądem) - zostają łowiska specjalne, ale co to za frajda.

Skandynawia jest znana z najlepszych łowisk pstrągowych w Europie - przede wszystkim się tu NIE KŁUSUJE - kary są pewnie strasznie wysokie, poza tym (odwrotnie niż w Polsce) obowiązuje tu zasada "złap i wypuść" - a Polscy wędkarze w dużej mierze łowią po to, by mieć, co jeść (mowa tu głównie o Mazurach) - ci, łowiący dla sportu to u nas niewielki procent ogółu wędkarzy. Po prostu - w Skandynawii się o środowisko dba.

Łowię od ładnych paru lat i dochodzę do wniosku, że Polska raczej nie oferuje dobrych warunków do wędkarstwa. Zresztą - każdy europejski wędkarz chce pojechać na skandynawskie pstrągi ; ).
Chessek

PostWysłany: 30 Gru 2005, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisał:
Po pierwsze w Polsce nie łowi się "fajnie" - tylko na wybranych akwenach sumowych, karpiowo-linowych jest nieźle. PZW o jeziora dba średnio, a jeziora należące do prywatnych właścicieli są notorycznie kłusowane (głównie prądem) - zostają łowiska specjalne, ale co to za frajda.

Skandynawia jest znana z najlepszych łowisk pstrągowych w Europie - przede wszystkim się tu NIE KŁUSUJE - kary są pewnie strasznie wysokie, poza tym (odwrotnie niż w Polsce) obowiązuje tu zasada "złap i wypuść" - a Polscy wędkarze w dużej mierze łowią po to, by mieć, co jeść (mowa tu głównie o Mazurach) - ci, łowiący dla sportu to u nas niewielki procent ogółu wędkarzy. Po prostu - w Skandynawii się o środowisko dba.

Łowię od ładnych paru lat i dochodzę do wniosku, że Polska raczej nie oferuje dobrych warunków do wędkarstwa. Zresztą - każdy europejski wędkarz chce pojechać na skandynawskie pstrągi ; ).

Hmm, ja łowię (łowiłem) prywatnie na prywatnych stawach i miałem święty spokój Very Happy
Łowienie dla sportu? To jakby dla sportu tylko postrzelic lisa czy dzika.
Nie popieram tego podobnie jak kłusowników. To porazanie prądem to kwalfikuje się pod kryminał.

Pozdrawiam
Powrót do góry
elloth

PostWysłany: 30 Gru 2005, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - dyskusja jest o wędkarstwie w Islandii więc nie będę się rozwlekał. Wink

Cytat:
Łowienie dla sportu? To jakby dla sportu tylko postrzelic lisa czy dzika

Rozmawiamy o wędkarstwie, a nie o strzelaniu do dzików. Po pierwsze - dzików i lisów jest mniej, trudniej do nich strzelać, strzelenie dzika kosztuje. Złowiona ryba powinna być wypuszczona - o ile nic jej nie jest (haczyk nie utkwił w skrzelach, nie uszkodziliśmy pęcherzyków etc...) - praktykuje się to w każdym cywilizowanym kraju.

Zastanawiam się nad łowieniem na muchę w Islandii, biorąc pod uwagę siłę wiatru, wiejącego tu b. często, musi to całekim zabawnie wyglądać, gdy wędkarz próbuje zarzucić 20gramową imitację muchy Wink. Trzeba uważać, żeby się w sznur nie zaplątać Wink.
mike_mil
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2005, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....................20gramową imitację muchy ........................

no nie do końca......muszki są wiązane najczęściej na haczykach nr 16-9
podpowiem że 16ka to jest taka wielkość jakbyś szpilkę na 3 częsci przecioł i zrobił 3 haczyki:)

wypuszczać jak najbardziej,ale raz na jakis czas zrobić pstrąga na maśle i w wrzywach,lub na grilu to też nie przestępstwo-1zasad-brac ryby w takich ilosciach jakich potrzeba...

a łowienie w stawach nie jest wędkarstwem tylko łapaniem ryb......jak dla mnie......
chdzi tu też o obcowanie z piękna naturą.....urzeranie się w ciszy i spokoju z chordami komarów i muszek......

ps.są na forum jacys pasjonaci tego pięknego sportu,którzy łowią w IS jakieś rybki??

pozdro for all-M\M
Powrót do góry
mike_mil
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2005, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....................20gramową imitację muchy ........................

no nie do końca......muszki są wiązane najczęściej na haczykach nr 16-9
podpowiem że 16ka to jest taka wielkość jakbyś szpilkę na 3 częsci przecioł i zrobił 3 haczyki:) I mają po 1gramie ciężaru(tym co powoduję że możemy taką muszką zażucić jest SZNUR MUSZKARSKI stosowany zamiast żyłki)

wypuszczać jak najbardziej,ale raz na jakis czas zrobić pstrąga na maśle i w wrzywach,lub na grilu to też nie przestępstwo-1zasad-brac ryby w takich ilosciach jakich potrzeba...

a łowienie w stawach nie jest wędkarstwem tylko łapaniem ryb......jak dla mnie......
chdzi tu też o obcowanie z piękna naturą.....urzeranie się w ciszy i spokoju z chordami komarów i muszek......

ps.są na forum jacys pasjonaci tego pięknego sportu,którzy łowią w IS jakieś rybki??

pozdro for all-M\M
Powrót do góry
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 4 Maj 2006, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Wędkarzy i nie tylko:)

W Polsce ulubioną odmianą wędkowania był dla mnie spining, na Islandii jestem około roku i po ostatnich wypadach na łono natury zuważyłem wiele uroczych strumieni i chciałbym wrócić do tej formy wypoczynu jaką jest wędkarstwo.
Pytanie do tych którzy właśnie tą metodą wędkują na Islandii.

1. Ile kosztuje roczne pozwolenie na wędkowanie(nie dotyczy pozwolenia na łososia)?.

2.Czy posiadanie zezwolenia na wędkowanie upoważnia do wędkowania na wszystkich zbiornikach wodnych Islandi (rzeki,jeziora)? Jeżeli nie to jak to dokładnie wygląda, tzn: czy zezwolenie jest na konkretny zbiornik?

3.Czy zezwolenie jest wydawane na konkretne gatunki ryby?

4. Czy posiadając zezwolenie na pstrągi mogę spiningować w dowolnie napotkanym potoku?

Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi i jeszcze raz pozdrawiam.
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
PostWysłany: 4 Maj 2006, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.veidikortid.is/-tu mozesz kupic karte uprawniajaca do polowow.Duzo rzek jest w rekach prywatnych i dlatego lepiej poprostu wpisac ja na www.leit.is i sprobowac /tam poszukac info.Sa strony typu http://www.agn.is/,http://www.veidileyfi.is/,http://www.thingvellir.is/thjodgardurinn/veidileyfi/,http://www.laxamyvatn.is/veidileyfi.asp itd ,ogolnie jesli wpiszesz w rubryke ...veiðileyfi to wyskoczy ci pelno stron.
Powrót do góry
Tomm_ zwei

PostWysłany: 6 Cze 2006, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanko czy wszedzie nad oceanem mozna sobie z brzegu lowic bez zadnego pozwolenia czy sa moze jakies obszary specjalnie do tego wyznaczone ???
Powrót do góry
viking
PostWysłany: 6 Cze 2006, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy wszedzie nad oceanem mozna sobie z brzegu lowic bez zadnego pozwolenia czy sa moze jakies obszary specjalnie do tego wyznaczone ???

Chyba wszędzie. Jeszcze nikt mi nigdy nie zwrócił uwagi, że robie coś nie tak.
Tomm_ zwei

PostWysłany: 6 Cze 2006, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Viking za odpowiedz

I mam jeszcze jedno pytanie poniewaz polawialem trochu nad oceanem w USA i tam trzebabylo zarombiscie daleko od brzegu zarzucac przynete czy podobnie jest w Islandii a moze to zalezy od miejsca w jakim sie wedkuje .
Powrót do góry
viking
PostWysłany: 7 Cze 2006, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Islandii łowie z molo i nigdy nie nęce. Zarzucam różnie i trafiają się fajne sztuki. Ja bardziej łowie dla samego wędkowania. Może raz, no dwa razy zjadłem to co złowiłem lol
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: