reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

W臉DKARSTWO W ISLANDII
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 28 Cze 2009, 15:27    Temat postu: Re: W臉DKARSTWO W ISLANDII Odpowiedz z cytatem

TomGlow napisa:
Witam serdecznie wszystkich w臋dkarzy. Prosz臋 o umiejscowienie jakiego艣 zdj臋cia Isy, poniewa偶 nie wiem jak ona wygl膮da i jakie posiada r贸偶nice pomi臋dzy is膮 a dorszem. szuka艂em wiadomo艣ci o isie, ale bez skutku. Z g贸ry dzi臋kuje.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Plamiak
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Situ

Do潮czy: 05 Gru 2009
Posty: 19
Sk眃: Garwolin
PostWys砤ny: 14 Sty 2010, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pytanie do w臋dkarzy na Islandii.
Podczas mojej wyprawy rowerowej w lato chcia艂bym zabra膰 w臋dk臋. Mam troche poj臋cia o spinningu na polskich wodach, ale na rzekach g贸rskich i w morzu nie mia艂em okazjii.

Czy zabranie ma艂ego lekkiego pontonu to dobry pomys艂? G艂贸wnie w celu po艂owu na morzu, lub we fiordach. Jak gdzies rozbije namiot to kilka godzin przed snem mysl臋 po艂owi膰.

M贸g艂by kto艣 w skr贸cie opowiedziec jakie przyn臋ty wzi膮膰 na rzeki a jakie na ryby morskie? A tak偶e kilka s艂贸w o technikach po艂owu ryb morskich i jakies dobre miejsca? B臋de bardzo wdzi臋czny.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 14 Sty 2010, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz zamiar wyplynac na ocean na pontonie ktory ci sie zmiesci do bagazu rowerowego to jestes kandydatem do nagrod darwina.

to nie jest ba艂tyk, jak cie jakis prad pociagnie to twoje zmumifikowane zw艂oki znajda na barbados.

teoretycznie jest zakaz wwozenia sprzetu wedkarskiego na islandie, jednak wiekszosci sie udaje, pozostali p艂ac膮.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Situ

Do潮czy: 05 Gru 2009
Posty: 19
Sk眃: Garwolin
PostWys砤ny: 19 Sty 2010, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O pr膮dach dobrze wiem i na otwarty ocean nie wyp艂yne, chodzi mi g艂贸wnie o fiordy, zatoki itd..... na rzeki b臋de wykupowa艂 pozwolenia.

Wracaj膮c do pytania -
Jakie przyn臋ty najlepiej uzywa膰 na morze i jakie techniki po艂owu? Nigdy nie 艂owi艂em w s艂onych wodach, jestem t臋py w tym temacie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
polis78

Do潮czy: 01 Mar 2008
Posty: 31
PostWys砤ny: 30 Kwi 2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ktos jest czlonkiem VR moze kupic veiðikortið w siedzibie zwiazku po 3500 isk. Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
AMDXP77

Do潮czy: 15 Maj 2010
Posty: 5
PostWys砤ny: 16 Maj 2010, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamietam sezon polowu na rzekach islandzkich rozpoczyna sie rownoczesnie z rozpoczeciem lata.Karta wedkarska na 36 rzek to koszt 6000isk,o taka karte pytaj na kazdej stacji paliw OLIS.Nie na wszystkie rzeki trzeba pozwolenie.Kroluje tutaj wedkarstwo muchowe,czyli przewaznie pstrag,losos w sezonie.Jak wiem z doswiadczenia pstrag doskonale bierze takze na robaka i kukurydze z puszki.Do takiego lowienia wystarczy leciutki sprzecik.Co do oceanu,to jak wszem i wobec wiadomo lapiemy metoda gruntowa,przygruntowa.Przyneta moze byc kawalek ryby,miesa,najlepsze efekty osiaga sie przy polowie na krewetke,wczesniej zaparzona w goracej wodzie poto aby nie spadala z haczyka gdyz jest stosunkowo miekka.Na takie polowy nie trzeba specjalnego pozwolenia.Wyplywanie na pontonie gdziekolwiek w ocean stanowczo odradzam!!!Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
AMDXP77

Do潮czy: 15 Maj 2010
Posty: 5
PostWys砤ny: 16 Maj 2010, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji,nie odbiegajac zbytnio od tematu,moze ktos sie interesuje czy w Selfos lub niedalekiej odleglosci znajduje sie jakis sklep wedkarski.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
derdol

Do潮czy: 18 Maj 2010
Posty: 4
PostWys砤ny: 18 Maj 2010, 13:44    Temat postu: Wyjazd Odpowiedz z cytatem

Zeby nie by艂o przeczyta艂em wszyskie 4 strrony ale nikt jednak nie uzyska艂em inforamcji jakie mia艂em zamiar uzyskac.
Wybieram sie w po艂owie sierpnie na trip stopem naooko艂o ba艂tyku i p贸藕niej z Danie (Hanstolm lub Esbjerg) promem na wyspy owcze i dalej do Seydysfjordur. Potem chce r贸wnie偶 okr膮zy膰 ca艂膮 ISL. I tu w艂asnie mia艂em pomys艂 偶eby sobie polowic. dawa艂em juz posty na forach wedkarskich ale r贸wniez nieduzo sie dowiedzia艂em. najwa偶niejsze jest dal mnie 偶eby ta w臋dka i ca艂y sprzet zajmowa艂 b ma艂o miejsca. Wiem ze odpowiedni by艂by tele spinn. I co konieczne jest podkre艣lam konieczne do tej w臋dki i kolowrotka. Tzn przynety, sp艂awik jaka grubo艣c zy艂ki?? Od razu m贸wie 偶e b臋de chcia艂 jesc te ryby razem z moimi dwoma kumplami 偶eby po prostu zaoszcz臋dzi膰 na 偶arciu. Je偶li pozowlenie tak jak wczesniej pisali艣cie kosztuje 800Isk czy 1000 na dzien to skoko i i tak sie bardziej oplaca jak na trzech

Z g贸ry dziekuje za pomoc
Derdol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
adasko767

Do潮czy: 11 Sty 2009
Posty: 14
Sk眃: E艁K
PostWys砤ny: 3 Cze 2010, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol koledzy mam do was prosbe i nie piszcie glupot!!!!!!!!!!!!!!! na 32 rzeki karte mozna kupic na olisie??????????????? brech i to wielki!!!!!!!!!!! na jeziora tak a NIE NA RZEKI!!!!!!!!!!!. jesli juz piszecie cos dowiedz sie czy piszesz z glowa i prawde pozniej pisz!!!!!!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Scissor_Sisters

Do潮czy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Sk眃: Olsztyn
PostWys砤ny: 6 Cze 2010, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agresji wyraz cz臋sty....
_________________
Mi casa Su casa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 6 Cze 2010, 22:51    Temat postu: Re: Wyjazd Odpowiedz z cytatem

derdol napisa:
Zeby nie by艂o przeczyta艂em wszyskie 4 strrony ale nikt jednak nie uzyska艂em inforamcji jakie mia艂em zamiar uzyskac.
Wybieram sie w po艂owie sierpnie na trip stopem naooko艂o ba艂tyku i p贸藕niej z Danie (Hanstolm lub Esbjerg) promem na wyspy owcze i dalej do Seydysfjordur. Potem chce r贸wnie偶 okr膮zy膰 ca艂膮 ISL. I tu w艂asnie mia艂em pomys艂 偶eby sobie polowic. dawa艂em juz posty na forach wedkarskich ale r贸wniez nieduzo sie dowiedzia艂em. najwa偶niejsze jest dal mnie 偶eby ta w臋dka i ca艂y sprzet zajmowa艂 b ma艂o miejsca. Wiem ze odpowiedni by艂by tele spinn. I co konieczne jest podkre艣lam konieczne do tej w臋dki i kolowrotka. Tzn przynety, sp艂awik jaka grubo艣c zy艂ki?? Od razu m贸wie 偶e b臋de chcia艂 jesc te ryby razem z moimi dwoma kumplami 偶eby po prostu zaoszcz臋dzi膰 na 偶arciu. Je偶li pozowlenie tak jak wczesniej pisali艣cie kosztuje 800Isk czy 1000 na dzien to skoko i i tak sie bardziej oplaca jak na trzech

Z g贸ry dziekuje za pomoc
Derdol
pozwolenie na odlow na jakies 30 jezior kosztuje chyba 6 albo 7 tys na rok
Powr髏 do g髍y
Ratay

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 8 Cze 2010, 8:15    Temat postu: rejs dooko艂a isl Odpowiedz z cytatem

A wi臋c w odpowiedzi do pytania kolegi o rejsie dooko艂a islandii, poleca艂bym jak sam m贸wi艂e艣 spinning贸wk臋 tele. Ja osobi艣cie podr贸偶uj臋 tak偶e z plecakiem po Islandii i mam doczepion膮 shimano catan臋. Mo偶e nie jest wygodna tak jak tele, ale spe艂nia si臋 jako spinning wy艣mienicie. Nie lubi臋 艂owi膰 na spin tele, bo nie oddaje tego tak dobrze jak dwu cz臋艣ciowa : D
W臋dzisko od 50-80g raczej. Na Twoim miejscu zabra艂bym du偶o b艂yskotek, i spinner贸w. Guma odpada, twistery odpadaj膮, kopyta i r贸偶ne takie bzdety. Nie bawimy sie z rybkami tylko je zach臋camy, prawda ? D艂g w臋dziska nie jest w sumie wa偶na, byle nie wzi膮膰 ci臋偶kiej, i bardzo d艂ugiej

Ko艂owrotek raczej z pokroju l偶ejszych, o wi臋kszych szpulach. Trzeba by by艂o samemu zobaczy膰 jakie pasuj膮 do takiego rodzaju spinning贸wek (偶eby si臋 nie okaza艂o, 偶e ko艂owrotek jest ci臋偶szy od w臋dziska, bo wtedy 艣rodek ci臋偶ko艣ci b臋dzie na ko艅cu r臋koje艣ci)

偶y艂ka jak najbardziej do 10 kg, mo偶e troch臋 mniej. Lepiej dmucha膰 na zimne, ni偶 p贸藕niej przeklina膰 ka偶d膮 ryb臋. Osobi艣cie bior臋 ze sob膮 tak膮 ma艂膮 cie艅k膮 stalow膮 lub 艣ci艣le zawijan膮 tkanin膮 偶y艂k臋 ( ju偶 nie pami臋tam nazwy) tu偶 przy haku tak z 15 cm. Haki w zale偶no艣ci od rybki, poleca艂bym 8-12 a na wi臋ksze 4-6
Przyn臋ta? jak najbardziej filet, krewetki. Jesli si臋 艂owi na grunt oczywi艣cie. Filet z czerniaka, raczej m艂odego, ale r贸wnie dobrze mo偶e by膰 z innej rybki. Lub pol臋dwica.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Cze 2010, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jak w temacie wybieram sie na ryby, potrzebna bedzie 艂贸dka, czy moze znacie firm臋, kt贸ra wypozycza 艂贸dki?
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ratay

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 14 Cze 2010, 11:05    Temat postu: 艂贸dki Odpowiedz z cytatem

Witam, co do 艂贸dek to nie ma problemu w zale偶no艣ci od miejsca po艂owu. Na drugim ko艅cu Islandii mo偶na sobie powypo偶ycza膰 czy to w eskifjordur czy w rejonie tych fiordow. W akureyri tez nie ma problemu tak samo jak w Reykjaviku. Jesli Cie to interesuje jest nawet specjalna firma ktora zabiera ludzi na statek ktorzy maja ochote polowic. Sprzet chyba mozna wynajac, raczej tak. Ale jesli zabierasz sie samemu-nie ma problemu. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze mala lodka plus wedka morska nie bardzo ze soba wspolgraja. Osobiscie wybralbym rejs statkiem i polowy na duzych glebokosciach : )

Pozdrawiam. Ratay
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 14 Cze 2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz. Zdaje sie jednak, ze troch臋 rozp臋dzi艂am si臋 z t膮 艂贸dk膮. Bior膮c pod uwag臋 moje ostatnie wyczyny z w臋dk膮 w r臋ce to raczej najpierw zajm臋 si臋 technik膮 i w艂a艣ciwym doborem przyn臋t Smile Mistrzem niestety w tym nie jestem a natura nie obdarzy艂am mnie w臋dkarskim geniuszem, tak偶e my艣l臋, 偶e najpierw warto dowiedziec sie cos o rybach jakie mam ochot臋 z艂apa膰 i na co one maj膮 ochot臋. Ostatnio nie dane mi by艂o nacieszyc sie ryb膮 na haczyku, pewnie dlatego, ze przyn臋ta nie trafi艂a w ich gust, to tak jak podawac zwietrza艂e piwo osobie, kt贸ra pije czerwone wino lub nadzieja, ze ko艂o mojej przyn臋ty bedzie przep艂ywac ryba samob贸jca i sama nadzieje mi si臋 na haczyk Smile
No niestety nie wysz艂o Smile ale to nic, moze nastepnym razem jak zaczaj臋 si臋 na ryby to mi sie cos trafi Smile
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ratay

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 7 Lip 2010, 18:28    Temat postu: 艂贸dki Odpowiedz z cytatem

Je艣li chodzi o ceny wypo偶yczenia 艂贸dek to w zale偶no艣ci od najmniejszych:

motor贸wka 8 osobowa a raczej formie pontona - 15.000 ISK

du偶a 艂贸d藕 24 osobowa z metalowym kad艂ubem - 79.000 ISK

Drewniana 艂贸d藕 faldur 45 osobowa 159.000 ISK

Dosy膰 wielka 70 osobowa 艂贸d藕 Sylvia - 190.000 ISK

Ceny 艂odzi w Husaviku


W Reykjaviku i podobnie na drugim ko艅cu Islandii ceny ponton贸w motorowych wahaj膮 si臋 w granicach 3000-6000 za 45 min
_________________
FORUM.GOJIRA.PL
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Sie 2010, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Panowie na co lowicie yse ???

Co ciekawego mozna na spðiniung zlapac z brzegu?? mam na mysli ocean a nie jeziora.

I na co lapac ?? blaszka , obrotowka???


Co polecacie ???
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej sk贸rze Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Ratay

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 4 Sie 2010, 16:00    Temat postu: na co lowic Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od siebie powiem, 偶e obrot贸wka sprawdza si臋 tylko na jeziorach lub na jaki艣 `narybek` tu偶 przy brzegu je艣li chodzi o ocean. Wed艂ug mnie najlepszym rozwi膮zaniem jest daleki grunt na filecik lub je艣li spining to tylko pilkery. z brzegu radzi艂bym co艣 do 40g raczej.

tu偶 przy brzegu mo偶na z艂apa膰 czerniaka lub co艣 z rodziny dorsz贸w tak偶e is臋. W reykjaviku nie zda偶y艂o mi si臋 z艂apa膰 isy jeszcze ale wiem, 偶e jest mo偶liwe z艂apa膰 tak偶e rekinka psiego i to ca艂kiem sporego. Na grunt to wiadomo... kr贸luj膮 diab艂y morskie i fl膮dry.
_________________
FORUM.GOJIRA.PL
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ratay

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 40
PostWys砤ny: 4 Sie 2010, 16:02    Temat postu: na co Odpowiedz z cytatem

aaa i polecam wszelakie odblaskowe rzeczy tak偶e grzechotki. Blaszka b臋dzie w sam raz ale w膮skie srebrne pilkery kt贸re 艣wietnie odbijaj膮 艣wiat艂o w wodzie s膮 idealne na nasze `wody`[/code]
_________________
FORUM.GOJIRA.PL
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Sie 2010, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuje z odpowiedz !!!!

A gdzie najlepiej jecha膰 na makrele ??? i Na co 艂owi膰 ???

S艂ysza艂em ze najlepiej jecha膰 do Keflaviku, ale nie wiem czy to prawda.

Czy kto艣 co艣 wie w tej kwestii ??
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej sk贸rze Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nast阷ny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron