reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Czy administrowanie ma sens?
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy administrować forum?
TAK
83%
 83%  [ 40 ]
NIE
12%
 12%  [ 6 ]
A CO ZA RÓŻNICA?
4%
 4%  [ 2 ]
Wszystkich Gosw : 48

Autor Wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 9 Sty 2006, 18:28    Temat postu: Czy administrowanie ma sens? Odpowiedz z cytatem

Zwracam się z pytaniem przede wszystkim do tych użytkowników forum, którzy są zainteresowani działem Nauka, praca, pobyt stały.
Czy forum ma być administrowane? Czy jeżeli ktoś pyta po raz setny o to samo, to należy to jakoś porządkować? Czy jeżeli nowy temat ma tytuł np. "kto wie" to bez problemu jesteście w stanie zrozumieć, o co chodzi? Jeżeli będzie tysiąc nowych tematów dotyczących tego samego to komukolwiek będzie łatwiej szukać interesujących informacji?
Pytacie o rzeczy, które były omawiane tak wiele razy na tym forum, że trudno byłoby policzyć. W "Nauka, praca, pobyt stały" są aż 3 strony! Postów jest tak dużo, że nie chce mi się ich nawet liczyć!! Naprawdę myślicie, że nie ma tam interesujących rzeczy? Bo ja zajrzałem ostatnio na 1 strony wszystkich działów. Tam zamieszczane były często najciekawsze informacje. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i się znajdzie.

Skąd pomysł, że można przyjść na czyjeś forum i robić co się żywnie podoba? Założone zostało forum z myślą o miłośnikach Islandii. I właśnie w tym celu, wydajemy rocznie grubą kasę na utrzymanie strony, siedzimy po ileś godzin dziennie, żeby przetłumaczyć trochę informacji o Islandii. I macie to wszystko za darmo. Nie musicie wysyłać smsów, żeby się czegoś dowiedzieć ani nie bierzemy kasy za udzielanie porad. Ale jak czytam posty osób, które pytają o coś, o czym pisaliśmy dzień wcześnie to szlag mnie trafia. Pamiętacie w ogóle jeszcze, że forum jest tylko dodatkiem do portalu ICELAND.PL?
Rozmawiano tu kiedyś o sprawach naukowych, o turystyce, kulturze, o tym jak bardzo kochamy wyspę, która nas połączyła - czyli o Islandii. A teraz forum zostało zdominowane przez osoby, które (w większości - nie mówię, że wszyscy!) przychodza tu tylko do jednego działu, nie przestrzegają zasad, nie są zainteresowane tematem forum. Piszą po kilka nic nie wnoszących postów i znikają. A forumowicze, którzy są z nami od niemal początku czują się na tym zdominowanym jednym tematem - pracą, forum nie jak u siebie! Tylko dlatego, że ktoś wchodzi i nie raczy przyjąć do wiadomości, że to jest forum o Islandii a nie o pracy w Islandii! A może zmieńmy ICELAND.PL w taki portal poświęcony pracy na Islandii? My się szybko uczymy. Zbierze się materiały dotyczące zagadnień prawnych i zajmiemy się zbieraniem ogłoszeń? Zrobi się taki islandzki pośredniak dla Polaków... Jak pomysł? Chyba jednak do PUP-y z czymś takim.

Kiedyś włączałem forum z wypiekami na twarzy. Człowiek cieszył się z każdej nowej wiadomości. A teraz na samą myśl o włączeniu forum robi mi się nieprzyjemnie.

Dlatego zwracam się z pytaniem do użytkowników - wszystkich. Czy forum być administrowane, czy niech się dzieje co chce? Pamiętajcie tylko, że jeśli puścimy wszystko samopas to niczego nie znajdzie taki będzie tutaj bajzel.
Bo czasem naprawdę mamy dość.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr Pink Eyes
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 16 Gru 2005
Posty: 22
PostWysany: 9 Sty 2006, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze mowi! wodki mu dac! a tak powaznie mam te same odczucia co ty Einar wiec ADMINISTROWAC!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 9 Sty 2006, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najdziwniejsze jest to ze na samej gorze watku praca ,nauka itd jest temat ogloszenia forumowiczow ...a ludzie wciaz zakladaja nowe watki .Podejrzewam ze nie chce sie nawet wejsc do opcji szukaj i wpisac Bechtel.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 9 Sty 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
najdziwniejsze jest to ze na samej gorze watku praca ,nauka itd jest temat ogloszenia forumowiczow ...a ludzie wciaz zakladaja nowe watki .Podejrzewam ze nie chce sie nawet wejsc do opcji szukaj i wpisac Bechtel.....


Takie jest moje zdanie:

Problem najbardziej dotyczy działu :Nauka, praca, pobyt stały".
Siłą żeczy ktoś kto szuka pracy będzie zainteresowany tylko i wyłącznie odpowiedzią na własne pytanai ( powtarzające się i ciągle te same jeżeli chodzi o treść) lub uzyskaniem odpowiedzi na to jak i gdzie znaleść pracę. Czyli piszą szybko i bezmyślnie....nie szukając odpowiedzi które są zawarte na forum.
Z pośród ludzi co rejestrują się na forum i zadają pytania i piszą posty ( o których piszemy) napewno część osób tylko szuka pracy i obchodzi ich jak to łatwo i szybko załatwić. Niestety , trzeba się z tym liczyć. Patrząc na ten dział o którym piszę, brak, że tak powiem spujności i przejrzystośći. Myślę, że dalej część osób będzie pisać pytania na które są już gdzieś odpowiedzi i tematy o których już toczy się dyskusja.
Pytanie co robić z tymi postami? Forum jest o Islandii, o miłośnikach Islandii itd., ale ludzie szukający pracy tego nierozumieją, poprostu szukają pracy, nie można ich potrzeb ignorować.
Oczywiście, że administrować!!! Powtarzające się posty i tematy usuwać lub przenosić do działu " powtarzające" Na najbardziej newralgiczne tamety zrobić dział z konkretnymi informacjami (huta, adresy, jak znaleść pracę itd). Stare tematy poprzenosić do działu archiwum (all in one). Pytań natury prawnej i dotyczącej obiegu dokumentów i jak załatwić też się nie uniknie.

Niedługo sam jadę tam do pracy. Islandię traktuję jak cudowny, nowy i niedawno poznany( dzięki temu forum się zainteresowałem) kraj w którym też się "normalnie" zarabia. Mam zamiar regularnie przysyłać zdjęcia (tam gdzie będę mieszkał, z pracy w piekarni i inne "ciekawe" miejsca) oraz udzielać porad, na te pytania na które będę znał odpowiedzi. Jednak są ludzie co interesuje ich tylko jak szybko i łatwo znaleść pracę , całą reszta odchodzi na dalszy plan. Trzeba coś z tym zrobić. Moderować!!!
Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 9 Sty 2006, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na tym forum dosc krotko. Jednak zauwazylam ze adminstratorzy robia kawal dobrej roboty. Moze naprawde poswicic jakis kawalek poswiecony wyszczegolnionym zagadnieniom odnosnie pracy wylacznie. Chodzi mi o tzw podpunkty. Poukladac dotychczasowe pozwy w logiczna calosc i niech juz czytaja sobie. Pozdrowienia administratorom.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 9 Sty 2006, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubsko napisa:
Forum jest o Islandii, o miłośnikach Islandii itd., ale ludzie szukający pracy tego nierozumieją, poprostu szukają pracy, nie można ich potrzeb ignorować.
.

ale nikt przeciez nie ignoruje,tylko przez takie egoistyczne tworzenie nowych watkow ,robi sie balagan i czlowiek ktory chce przyjsc cos poczytac ,poszukac ,szybko sie zniechci.Na ogloszenia o pracy jest przeznaczony watek pod nazwa ogloszenia forumowiczow.Badzmy odpowiedzialni za to co robimy i piszemy i przestrzegajmy zasad na forum ,pozniewaz czas ktory moderatorzy przeznaczja na szufladkowanie nieuporzadkowanych postow mogli by spozytkowac w innyc sposob.Szanujmy ich prace!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
UncleBechtel

Doczy: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysany: 9 Sty 2006, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem trzeba temat o pracy zamknąć, bo zaraz zrobi się jeszcze poradnik przemytniczy. Poza tym widzę, że są osoby które starają się zawsze trzy grosze wcisnąć, bez znajomości tematu, ale tylko w celu nabicia sobie postów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Svartskjegg

Doczy: 27 Lis 2005
Posty: 23
Skd: Śląsk
PostWysany: 9 Sty 2006, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dołączyłem do forum jako miłośnik Islandii jako kraju, jej kultury i przyrody a nie tylko jako potencjalnego miejsca pracy.
W zupełności podzielam zdanie Einara - wolę czytać jeden post o kraju dziennie niż próbować przebrnąć przez 20 postów będących ogłoszeniami o pracy czy jej poszukiwaniu.

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 9 Sty 2006, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Svartskjegg napisa:
Ja dołączyłem do forum jako miłośnik Islandii jako kraju, jej kultury i przyrody a nie tylko jako potencjalnego miejsca pracy.
W zupełności podzielam zdanie Einara - wolę czytać jeden post o kraju dziennie niż próbować przebrnąć przez 20 postów będących ogłoszeniami o pracy czy jej poszukiwaniu.

Pozdrawiam


Też się z tym zgadzam, tylko co robić z "problemowymi" postami o których mowa? Czy znajdzie sie miejsce na forum dla tych co tylko szukają pracy czy nie? Czy kasować, przenosić czy co? W tym problem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
helguera

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skd: Madrid
PostWysany: 9 Sty 2006, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Właśnie oddałem głos...
Na forum jestem od niedawna. Czytam często i długo nawet bardzo stare posty... sam napisałem tylko kilka (może zbyt poważnych :-(), ale staram się "wtrącać", tylko wtedy, gdy to co wiem coś wnosi do sprawy...Dyskusja przecież może być twarda byleby coś wnosiła do tematu, a uczestnicy nie obrażali się bez przyczyny, nie znając nawet jeden drugiego. Ale od jakiegoś czasu jestem zdegustowany: włączam kompa i sprawdzam nowe posty... a tam "posty komety" bez składu i ładu, przelotne pytania o byle co i gdziekolwiek...
Rozumiem ludzi szukających pracy, na wszelki sposób, sytuacja życiowa często do tego zmusza...życzę im jak najlepiej.
Ale trochę szacunku dla pracy administratorów (i użytkowników) please!!! Inaczej ta zabawa nie ma sensu, a ludzie, którzy przyszli tutaj z miłości do Islandii, odejdą...i znajdą sobie inne forum.
pozdrawiam
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Daniel

Doczy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skd: Katowice
PostWysany: 11 Sty 2006, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności! Smile
Z całym szacunkiem dla Einara, muszę przyznać, że ten temat jest nieco spóźniony. Już od długiego czasu zauważam, że nie dzieje się dobrze na forum Sad
Cytat:
(...)Bo ja zajrzałem ostatnio na 1 strony wszystkich działów. Tam zamieszczane były często najciekawsze informacje. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu i się znajdzie.(...)

I właśnie o to chodzi Exclamation Był już wałkowany wiele razy temat wyszukiwarki, były ostrzeżenia, widać nic to nie daje, może trzeba zacząć kasować posty?
Cytat:
(...)Rozmawiano tu kiedyś o sprawach naukowych, o turystyce, kulturze, o tym jak bardzo kochamy wyspę, która nas połączyła - czyli o Islandii.(...)

Kiedy dołączałem do grona forumowiczów tak było, naprawdę łza się w oku kręci, kiedy odkopie się jakiś stary temat, jest taki konkretny i raczej nie ma w nim miejsca na off-topic i tym podobne bzdury. Teraz niestety jest inaczej, każdy temat, po kilku postach całkowicie zmienia treść na jak najmniej islandzką Confused To mi się bardzo nie podoba.
Cytat:
Kiedyś włączałem forum z wypiekami na twarzy. Człowiek cieszył się z każdej nowej wiadomości. A teraz na samą myśl o włączeniu forum robi mi się nieprzyjemnie.

No właśnie. Też mam te same odczucia, właściwie moja dłuższa nieobecność na forum była spowodowana właśnie tym o czym pisze Einar.
Cytat:
Dlatego zwracam się z pytaniem do użytkowników - wszystkich. Czy forum być administrowane, czy niech się dzieje co chce?

Forum ma być administrowane, jak najbardziej, inaczej sięgnie ono poziomu np. forum onetu. Trzeba być tylko trochę bardziej zdecydowanym: kasować tematy i posty nie na temat i w ostateczności banować niepokornych użytkowników Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Petraszcze
Go
PostWysany: 12 Sty 2006, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takze jestem za tym aby porządkowac forum.To fakt ze ludzie jadący tam do pracy "atakują"forum dość często ,no ale wejść na iceland.pl może kazdy i tego sie raczej nie zmieni.Moze dałoby coś utworzenie na stronie głównej porad i odpowiedzi związanych z wyjazdem do pracy a konkretnie info o firmach itp.,chodzi mi o wyłaczenie tych spraw z forum.Ale to tez nie 100%gwarancja.Przyznam szczerze ze czesto czytam posty,ktore nic nie wnosza tzn.sa potwierdzeniami poprzednich,nie chce wskazywac autorów tych postów bo to nie o to chodzi.No ale jesli ktoś nie ma w miarę interesującego tematu lub konkretnego zapytania to może niech lepiej zajmie się czytaniem róznych informacji ,których na stronie nie brakuje,po co robić coś na siłę?Wiem że to dość żmudne i na pewno frustrujące ale administrować forum należy moim zdaniem.Forumowicze na pewno będą wdzięczni.
Powrt do gry
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 14 Sty 2006, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez obwijania w bawełne. Forum zeszło na psy. Kiedys było miejscem jednoczacym pasjonatów, dzis jest masa gnoju, którego nie chce mi sie przerzucac by dotrzec do wartosciowych rzeczy.

Pamietam pierwsze posty, gdy....a zresztą

pa!
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 29 Sty 2006, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ahh .. i Ja pamiętam tamte czasy Rolling Eyes

Pozdrawiam PRAWDZIWYCH ISLANDOFILI ! Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 29 Sty 2006, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
było miejscem jednoczacym pasjonatów, dzis jest masa gnoju....!

widzisz moze ludzie sie wypalili czy co...ja probowalam troszke produkowac sie w dziale islandologia...ale jakos malo odpowiedzi ...bardziej walkowany temat to kobietki ,huta no i kawaly.A moze Very Happy wg zasady jestes tym co jesz ,jestesmy tym co piszemy ... -poprostu .A moze najbardziej wierni uzytkownicy Forum uciekli ,bo przerazily ich obrazliwe posty niektorych.Mam tylko nadzieje ze nie wyczerpaly sie tematy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 29 Sty 2006, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszystko da się odbudować.
Tematy się nie wyczerpały.. na pewno nie o Islandii..
Myśle również, że administracja powinna zadbać o moderatorów poszczególnych subfor. Moderatorami zostają osoby na ogół zaufane i odpowiedzialne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 29 Sty 2006, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast nowych metod moderowania wystarczyłyby stare, dobre zasady rozsądnego pisania...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 2 Lut 2006, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że strasznie dużo gnoju się tu pojawiło. Jedyny, warty przeczytania dział to Islandologia i Kultura. Jest zbyt wielu użytkowników, którzy piszą dużo i nie na temat. Z forum o Islandii powoli robi się forum pogaduchy i ogłoszenia o pracę.. To tyle.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lut 2006, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisa:
Jest zbyt wielu użytkowników, którzy piszą dużo i nie na temat. Z forum o Islandii powoli robi się forum pogaduchy i ogłoszenia o pracę.. To tyle.


Masz świętą rację. Ubolewamy nad tym bardzo. Robimy co możemy, ale musimy non stop siedziec na forum i kasowac tematy reklamujące firmy (co jest tu niedozwolone) oraz kasowac posty, które nic nie wnoszą a tylko zaśmiecają.
Jak tak dalej pójdzie, zlikwidujemy topiki, które są tu nieporządane. W naszym zamiarze, topik Nauka praca pobyt stały, miał służyć do wymiany doświadczeń ludzi którzy pracują na Islandii, mieszkają tam i uczą się. Chcielismy się dowiedzieć czegoś o życiu w tym kraju. Niestety, nie poszło po naszej myśli. Zrobimy cos z tym, nie martwcie się... Tęsknimy za czasami, kiedy było tu co poczytać i się czego dowiedzieć..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 2 Lut 2006, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo tak! Pamiętam jak w sierpniu ubiegłego roku było 2x mniej użytkowników, i był taki spokój, posty były bardzo ciekawe i zawsze znajdowałem czas na odwiedzenie forum. Bardzo fajnie dyskutowało się z Odżajerem ( o tak ODŻJEREM, a nie odzajerka jak przez jakis okres myślałem Wink ). Achh, jak wspomnę tamte czasy...... tuptup
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron