reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zniesienie pozwolenia na pobyt

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 1 Sie 2008, 17:37    Temat postu: Zniesienie pozwolenia na pobyt Odpowiedz z cytatem

Byłam wczoraj w urzędzie złożyć papierki ale dzięki Bogu na nasze szczęście (oszczędzając nasze kieszenie i czas) kobieta z okienka powiedziała od dziś (1.08) zmienia się prawo i załatwiając prawo jazdy czy coś nie trzeba się starać o pobyt. heheh nie bardzo się na tym znam i nie wiem przy czym ten pobyt potrzebny ale po to co mnie interseuje (prawko) już na szczęście nie Very Happy
Cool Cool Cool
Powrót do góry
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Sie 2008, 21:53    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

wybacz ale tak nieskladnie napisalas ze nic nie rozumie:((
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Sie 2008, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie trzeba poprostu starac sie o pozwolenie o pobyt!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
alice47

Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 113
Skąd: Akranes
PostWysłany: 1 Sie 2008, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszą o tym zresztą na stronie utl

http://www.utl.is/english
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Sie 2008, 23:22    Temat postu: pozwolenie Odpowiedz z cytatem

http://www.utl.is/frodleikur-og-frettir/nr/375
wiem, ale z samej wypowiedz nieza bardzo to wynikalo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 2 Sie 2008, 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk23l dokładnie bo dla Islandczyka pobyt to żaden problema teraz to lepiej dla nas. Mi głównie podoba się to że chcąc zrobić prawo jazdy, nie trzeba latać i składać papierki i na dodatek jeszcze im za to płacić... Smile
Powrót do góry
MILIK

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Opole
PostWysłany: 4 Sie 2008, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientuje sie ktos ile kosztuje prawko na motor?
_________________
Trzeba żyć a nie tylko istnieć... / <Devil in me>Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 4 Sie 2008, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ja na przykład nie, ale jak będziesz wiedzieć to daj znać Very Happy Very Happy
Powrót do góry
lol
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 12
PostWysłany: 8 Sty 2009, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wiecie moze czy pobyt potrzebny jest aby dostac zasilek dla bezrobotnych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 8 Sty 2009, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponoc nie, ale nie jest to takie pewne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 8 Sty 2009, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwolenie na pobyt wymagane, na prace zniesione chyba 3 lata temu.
Powrót do góry
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 8 Sty 2009, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał Sxxxxn pozwolenie na pobyt jest wymagane, ale.....

W praktyce wygląda to tak, że przez pierwsze trzy miesiace pobytu na Is jestes legalnie (niby jako turysta) i w tym czasie wyrabiasz sobie kennitala, meldujesz się i w ogóle wszystko.. najważniejsze jednak jest to, że widniejesz w ich rejestrze (systemie). Po upływie tych trzech miesięcy system powinien automatycznie "wyrzucić Cię" z rejestru w ten sposób, że po podaniu Twojego kennitala zamiast wskazywać Twój adres zameldowania na Is powinien wskazywać Twój adres zameldowania w Polsce i wtedy z zasiłku nici. Ale..... czasem tak się nie dzieje... to znaczy: po upływie tych trzech miesięcy system nadal wskazuje adres zameldowania na Is. W przypadku takiego farta mozesz dostać zasiłek dla bezrobotnych bez prawa pobytu Smile
Niestety nie znam statystyki co do ilości takich przypadków. Jeśli bardzo się nie chce starać o prawo pobytu lub nie ma się możliwości jego uzyskania można zaryzykować. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hanka79

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 8 Sty 2009, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, piszecie o pozwoleniu na pobyt a takowego już nie ma. Moje pozwolenie upłynęło dnia 31.12.2008 i pani w urzędzie powiedziała że już nic nie muszę składać bo teraz tylko trzeba mieć na Islandii legalny adres zameldowania i tyle. Ale może znowu coś się zmieniło...
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 9 Sty 2009, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli coś się zmieniło to może od początku tego roku, bo jeszcze miesiąc temu kumplowi załatwiałem prawo pobytu.
To wizy zostały zniesione, teraz dostaje się tylko kartke papieru - bardzo podobny dokumencik do tego, który dostaje się przy wyrobieniu kennitala. Tylko trochę uboższy w informacje. Nawet policja nie wie o co chodzi w tym dokumencie - byłem świadkiem jak dwoje policjantów (hmm jak w liczbie mnogiej napisać że to była policjantka i policjant? he he chyba policjanci nie?) nie było w stanie odpowiedzieć co to za dokument.
Faktycznie jest na nim informacja o zameldowaniu (ale w sensie takim, że jest się w tym ich rejestrze) i że to zameldowanie jest bezterminowe.. tzn w miejscu "do kiedy:" nie ma daty lub jest tylko dzień i miesiąc bez podania roku.. czyli można mieszkać bezterminowo.. Natomiast na tym dokumencie otrzymywanym przy wyrobienu kennitala na dole jest (a przynajmniej powinna być) data do kiedy jest się legalnie na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kocur
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 236
PostWysłany: 9 Sty 2009, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaach skjuza! Nie zaczaiłem od razu!! W Twoim przypadku chodziło pewnie o to, że teraz jak już ktoś wcześniej dostał pozwolenie na pobyt to praktycznie po upłynięciu jego terminu, pozwolenie na pobyt z terminowego zamienia się na bezterminowe.. Świta mi, że weszło coś takiego.. ale powinnaś dostać ten dokumencik pocztą, a w Urzędzie Statystycznym na Borgatun 24 na życzenie od ręki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 9 Sty 2009, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze to ktos czytal
http://www.utl.is/english/residence-permits/eea-members/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 9 Sty 2009, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche zamieszania z tym jest. Mialem gotowe dokumenty, gdyz pobyt konczyl mi sie w 2008r. poszedlem a tam mowia ze juz nie trzeba skladac.
Pozniej w gazecie Folk czytam ze by dostac zasilek to nie trzeba miec pozwolenia na pobyt a pozwolenie na prace.
Nie znam przypadku by ktos z tego powodu nie dostal zasilku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 9 Sty 2009, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale juz np niorac telefon na abonament - trzeba miec te papierki w porzadku. kiedy pytalem, czy potrzebne mi jakies papierki jeszcze, powiedzieli ze wszytsko jest ok - kiedy w sklepie podalem kennitala, sprzedawca powiedzial, ze nie jestem " w pelni zarejestrowany" mimo, ze wstukujac ken. wyskakuje oczywiscie moj adres i wszytskie inne potrzebne informacje, takze wypelnilem te dokumenty (ponownie, bo widac te sprzed 2 lat chyba sie stracily??) a za 2 tyg jak podjechalem, wszystko bylo juz ok, takze papierek niby nie potrzebny (do zasilku podobno tez nie - wystarczy swiadectwo pracy, skattkort i wypelniony wniosek), ale sa syt, kiedy sie okazuje, ze jednak cos nie gra - mimo ze telefonicznie pani z biura, gdzie wysyla sie podanie o pobyt, potwierdzila, ze jestem zarejestrowany, a dalszego procesu juz nie przeprowadzala, poniewaz zniesiono ten obowiazek. jesli komus to nie potrzebne, nie musi robic, ale jak widac, czasem moze sie przydac, a nic nas to nie kosztuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron