reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

polskie rodziny na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Farben Lehre
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 28 Gru 2006
Posty: 36
PostWysany: 11 Lis 2007, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked a skąd te twoje przypuszczenia !!! fakt znam kolezke ! i znam temat ale to nie to samo ! co ja ! lol a ty w dedektywa sie zabawiasz czy co Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 11 Lis 2007, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farben Lehre napisa:
Shocked a skąd te twoje przypuszczenia !!! fakt znam kolezke ! i znam temat ale to nie to samo ! co ja ! lol a ty w dedektywa sie zabawiasz czy co Wink


Ja jestem pewny ze REWI i FL to ta sama osoba. Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
_acha_

Doczy: 07 Pa 2007
Posty: 41
Skd: Ciałem Polska_Szczecin - sercem Islandia Rejkiawik
PostWysany: 12 Lis 2007, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę jaki ciekawy temat ....... lol
życie na odległość ...zdrada ...rogi Twisted Evil lol ....

Ja mam bardzo zdrowe podejście do zdrady.
Ja się poprostu nie martwie na zapas ... jeżeli przyjdzie mi kiedyś odczuć ją na włsnej skórze wtedy bede sie martwić ... Rolling Eyes ...a raczej pakować siebie bądz męża ....

W tej chwilii moj mąż jest na Isl. ja w Polsce ....
nie zadręczam się ....

Uważam ,że jeżeli ktoś napraaaaaaawde chce zdradzić ...zrobi to wszedzie ..
nie musi być daleko ....

w końcu pod latarnią najciemniej ..nie ? lol
_________________
"Zabierz mnie do Kraju paradoksu ...Do kraju lodu i ognia "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Lis 2007, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w miejscu, gdzie latwiej sie zyje, mozna sie bardziej skoncentrowac na sobie & pomyslec o tym czego sie chce. i zdobyc sie w koncu na decyzje, ze nie chce sie z kims juz dluzej byc bo nie jest sie z nim szczesliwym czy spelnionym.

bredzenie o lamaniu zasad jest nieco smieszne... ale wiadomo, ze punkt widzenia czesto zalezy od punktu siedzenia...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 12 Lis 2007, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
w miejscu, gdzie latwiej sie zyje, mozna sie bardziej skoncentrowac na sobie & pomyslec o tym czego sie chce. i zdobyc sie w koncu na decyzje, ze nie chce sie z kims juz dluzej byc bo nie jest sie z nim szczesliwym czy spelnionym

Może nie dokońca chodzi o ta łatwość życia ale ludzie kiedy żyją z dala od siebie zaczynają mysleć o tym co jest ważne dla nich w zyciu. Oczywiście każdy może ulec jakiejś pokusie. Ale osoba dojrzała jest w stanie ocenić co jest dla niej najważniejsze w życiu. Ludzie którzy kochają i szanują się i ich związek ma zdrowe relacje nie bedą sie zdradzać. Jesli bedąc w związku mysli sie o kimś innym, dochodzi do zdrady to sygnał ze coś nie gra i albo wspólnie się pracuje nad tym a jesli ludzie nie chcą tego robić to powinni się rozstać a nie chować głowę w piasek i narzekać jaki to on czy ona jest niedobra.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 12 Lis 2007, 19:23    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Ale jakie zdrowe podejscie do zwiazku sie ma gdy trwa to na odleglosc dlugie lata. Moj kolega jest swietnym przykladem...chcial wracac ale ona mowi nie bo z czego bedziemy zyli, zostal , po 6 latach samotnosci znalaz sobie kobiete a ona sie zdziwila. Wkoncu kazdy ma jakies potrzeby i nie wierze w szczesliwy zwiazek na odleglosc ..kiedy to trwa za dlugo.Nawet najmocniejsze uczucie sie oslabia, zreszta na ten temat to mozna by bylo dyskutowac bez konca.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 12 Lis 2007, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie było , 9 lat włóczę się po świecie . Jakoś mi to nie zaszkodziło . I co jestem jakiś wyjątkowy ? Nie . Wiem czego chcę i zawsze mam dokąd wrócić. Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 12 Lis 2007, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście zapomiałam dodać że nie wyobrażam sobie tego żeby widzieć sie 2 razy do roku dlatego jestem tu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 13 Lis 2007, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiąwszy na logikę. Każdy z nas się zmienia dojrzewa, środowisko w jakim przebywamy zawsze ma na nas jakis wpływ, będąc gdzieś mamy swoje wzloty i upadki, nie żyjemy przecież gdzies tam zawieszeni w próżni. Takie są fakty czy komuś to pasuje czy nie. Nasza "druga połówka" też ma swoje życie nie sugeruję tu bynajmniej o żadnej zdradzie,( nie biorę w tym wypadku takiej obcj). Dobrze jest jeszcze gdy ciągle dane osoby mają kontakt ze sobą i mogą się dzielić swoimi przezyciami. ale jeżeli te kontakty z biegiem czasu się także rozluzniają to.... Po jakimś czasie gdy się bedzie chciało ze sobą być na stałe to okaże się to nie możliwe pomimo najlepszych chęci. Bo osoba która została i która wyjechała to całkiem inni ludzie. I za nic nie moga się dogadać razem. Nie ma tu nikogo winy, może wspólna jedynie. Że mamona tak zasłoniła prawdziwy sens życia, że straciliśmy coś o wiele ważniejszego. Nie wspominam nawe o dzieciach, ktore zawsze tęsknią za rodzicem , a te rzeczy materialne to tylko namiastki prawdziwego życia rodzinnego. Oczywiście to tylko jedna strona medalu, bo każdy z nas ma prawo żyć godnie i ma prawo i obowiązek stworzyć rodzinie odpowiednie warunki życia, i kiedy to jest trudne w ojczyżnie trzeba próbować gdzie indziej, ale lepiej razem z rodziną. Niestety tak juz w życiu jest ,że wszystko ma swoje plusy i minusy, Wyjazd całą rodziną to też wielkie wyzwanie życiowe i może byc czasami bardzo cięzko na począku.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 13 Lis 2007, 8:05    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Grazynka zgadzam sie z toba Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Lis 2007, 9:56    Temat postu: Re: hej Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisa:
Ale jakie zdrowe podejscie do zwiazku sie ma gdy trwa to na odleglosc dlugie lata. Moj kolega jest swietnym przykladem...chcial wracac ale ona mowi nie bo z czego bedziemy zyli, zostal , po 6 latach samotnosci znalaz sobie kobiete a ona sie zdziwila. Wkoncu kazdy ma jakies potrzeby i nie wierze w szczesliwy zwiazek na odleglosc ..kiedy to trwa za dlugo.Nawet najmocniejsze uczucie sie oslabia, zreszta na ten temat to mozna by bylo dyskutowac bez konca.


nie oslabia sie tylko raczej nie istnieje... i moze nawet nie istnialo nigdy... na pewno nie na tyle, aby postawic druga osobe czy uczucie ponad zrobienie przede wszystkim sobie dobrze, czy pieniadze, ktore chce sie zarobic zeby je potem wydac.

ktos kto zaslania sie takim stwierdzeniem 'z czego bedziemy zyli' & stawia to ponad bycie razem w sumie juz dokonal wyboru... & obwinianie drugiej osoby o zaistniala pozniej sytuacje jest zwyklym wygodnym usprawiedliwianiem sie & uspokojeniem sumienia.. 'przeciez ciezko pracowalam, chcialam dobrze, a on mnie zostawil dla innej...'
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Lis 2007, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisa:
Może nie dokońca chodzi o ta łatwość życia ale ludzie kiedy żyją z dala od siebie zaczynają mysleć o tym co jest ważne dla nich w zyciu.


wlasnie chyba przede wszystkim o to chodzi. ;] najzwyklejsza hierarchia potrzeb...



masz dach nad glowa. czujesz sie najedzony. nie martwisz sie o prace. masz pieniadze. jestes bezpieczny. idziesz dalej... btw potrzeba seksualna jest potrzeba fizjologiczna... niezaspokojona albo niezaspokojona w pelni raczej wykluczy odczuwanie innych potrzeb & skoncentrowanie sie na tych najprostszych...

Arysta napisa:
Oczywiście każdy może ulec jakiejś pokusie. Ale osoba dojrzała jest w stanie ocenić co jest dla niej najważniejsze w życiu. Ludzie którzy kochają i szanują się i ich związek ma zdrowe relacje nie bedą sie zdradzać. Jesli bedąc w związku mysli sie o kimś innym, dochodzi do zdrady to sygnał ze coś nie gra i albo wspólnie się pracuje nad tym a jesli ludzie nie chcą tego robić to powinni się rozstać a nie chować głowę w piasek i narzekać jaki to on czy ona jest niedobra.


ano tak to jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
_acha_

Doczy: 07 Pa 2007
Posty: 41
Skd: Ciałem Polska_Szczecin - sercem Islandia Rejkiawik
PostWysany: 13 Lis 2007, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Mój mąż wstępnie wyjechał na 2 lata ...po tym czasie iałyśmy z córką do
Niego dołączyć bądz On wrócić do Polski ....
Na Islandii jest od czerwca ....w marcu dołączamy do Niego .....
Ja nie umiem żyć jak "żona marynarza" czekać 3 miesiące aby przeżyć pięknie ...2 tygodnie ....bo kolejne 2 z Jego urlopu przepłakałam myśląc o rozłące Sad
To nie dla mnie ..... nie dla Niego ....tęsknimy za sobą ....
mamy dziecko ....w ogóle jesteśmy oprócz tego ze małzenstwem to najlepszymi kumplami ....brakuje mi Go jak ręki ....

Wole mieć mniej kasy ....żyć skromniej na Islandii jako rodzina !
Niż jako "słomiana wdowa" w Polsce mogąca pozwolić sobie na wszystko ( finanse)

Mąż rozwija się w pracy ...
Zaczyna grać w klubie w jakiejś drugiej lidze Rejkiaviku ...
Robi wszystko to co realizuje Go ....
Planujemy być na Islandii jakieś 5 lat ....." więc komu w drogę temu czas"

Mamy dopiero po 24 lata , córka 1,5 roku ....
najlepsze lata życia osobno ?
ciesząc się "ochłapami"chwil razem ...?
Nieeeee ....nie dla nas ......

i nie chodzi o niewierność .....w ogóle ...pisałam wczesniej co o tym sądze .....

RODZINA POWINNA BYC RAZEM JEZELI JEST TAKA MOZLIWOSC
_________________
"Zabierz mnie do Kraju paradoksu ...Do kraju lodu i ognia "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Lis 2007, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powodzenia acha. sie uda. :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 13 Lis 2007, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
powodzenia acha. sie uda. :]


Powodzenia acha, sie zobaczy czy sie uda. Zycie proste nie jest.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
_acha_

Doczy: 07 Pa 2007
Posty: 41
Skd: Ciałem Polska_Szczecin - sercem Islandia Rejkiawik
PostWysany: 13 Lis 2007, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziękuje Wink
Nie idealizuję lol wiem ,że róznie może być ....
mamy gdzie wrócić ....
Ale kto nie ryzykuje ... Wink

Do odważnych świat należy Smile

_________________
"Zabierz mnie do Kraju paradoksu ...Do kraju lodu i ognia "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Lis 2007, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem ludzie wybieraja rozwiazanie z gatunku "bycia ze soba na odleglosc" z innych powodow niz pieniadze...
Wyobrazcie sobie zwiazek, gdzie dwoje ludzi nie ma potrzeby ciaglego trzymania sie za reke, jedzenia razem sniadania i kolacji kazdego dnia. Niezaleznosc nie wyklucza przeciez wiernosci i milosci. I jest sie wiernym nie dlatego, ze maz/zona patrzy, ale dlatego, ze sie po prostu chce byc. Zgadzam sie, ze taki zwiazek jest dla ludzi, ktorych maja juz za soba jakas przeszlosc, znaja sie jak lyse konie i obydwoje zgadzaja sie na takie rozwiazanie, akceptuja je, i , co wiecej, dobrze sie z nim czuja. Jesli ktorakolwiek strona cierpi - to nie ma sensu.

Ale kazde, nawet w pelni akceptowane przez obie strony, "bycie ze soba na odleglosc", wymaga czestych odwiedzin i spotkan, co do tego nie ma dwoch zdan. I nie wystarczy tydzien raz na pol roku, niestety...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Lis 2007, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisa:
Czasem ludzie wybieraja rozwiazanie z gatunku "bycia ze soba na odleglosc" z innych powodow niz pieniadze...
Wyobrazcie sobie zwiazek, gdzie dwoje ludzi nie ma potrzeby ciaglego trzymania sie za reke, jedzenia razem sniadania i kolacji kazdego dnia. Niezaleznosc nie wyklucza przeciez wiernosci i milosci. I jest sie wiernym nie dlatego, ze maz/zona patrzy, ale dlatego, ze sie po prostu chce byc. Zgadzam sie, ze taki zwiazek jest dla ludzi, ktorych maja juz za soba jakas przeszlosc, znaja sie jak lyse konie i obydwoje zgadzaja sie na takie rozwiazanie, akceptuja je, i , co wiecej, dobrze sie z nim czuja. Jesli ktorakolwiek strona cierpi - to nie ma sensu.


ano tez tak byc moze. lecz mimo tej niezaleznosci & potrzeby wolnosci z czasem pojawia sie potrzeba bycia blizej. i jest imo raczej silna.

Basia napisa:
Ale kazde, nawet w pelni akceptowane przez obie strony, "bycie ze soba na odleglosc", wymaga czestych odwiedzin i spotkan, co do tego nie ma dwoch zdan. I nie wystarczy tydzien raz na pol roku, niestety...


dokladnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
_acha_

Doczy: 07 Pa 2007
Posty: 41
Skd: Ciałem Polska_Szczecin - sercem Islandia Rejkiawik
PostWysany: 13 Lis 2007, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąż wyjezdza na 3 miesiące przyjeżdza na miesiąc ......
To nie dla mnie .....
No i omija Go włąściwie "tacierzyństwo" .... Rolling Eyes

_________________
"Zabierz mnie do Kraju paradoksu ...Do kraju lodu i ognia "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 13 Lis 2007, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_acha_ napisa:
tacierzyństwo


Ojcostwo Wink
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron