reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Piwo z Islandii dla kolekcjonerów i do degustacji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandofilska giełda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piwarium

PostWysłany: 27 Gru 2010, 19:09    Temat postu: Piwo z Islandii dla kolekcjonerów i do degustacji Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jestem kolekcjonerem, a obiektem mojego zainteresowania jest piwo, a konkretniej jego degustacja. W celu dokumentowania swoich piwnych doświadczeń założyłem stronę: piwarium.pl
Obecnie posiadam piwa z 43 krajów, przy czym jeszcze Rumunia jest "w drodze".

Za cel postawiłem sobie zdobycie w nadchodzącym roku piw ze 100 krajów świata. Stąd moja prośba do Was, a zwłaszcza do osób z Łodzi lub Radomia, które planują w tym roku odwiedzić Polskę i mogłyby mi przywieźć chociaż jedno piwko z kraju Waszego aktualnego pobytu.

Przy okazji ciekaw jestem orientacyjnych cen piw z Islandii i jakie to ma przełożenie na zarobki w tym kraju. A może w grę wchodzi wysyłka? Zapewne jesteście doświadczeni w tym względzie i potrafilibyście wycenić mi paczkę o wadze do 5kg.

Oczywiście zależy mi na piwach z górnej półki, nawet jeśli miałyby być sporo droższe - z tego co widzę, najlepszymi są Ölvisholt Lava oraz Viking Stout.
Jeśli ktoś miałby natomiast dodatkowe miejsce w bagażu, to może udałoby się także znaleźć piwo z innego kraju, którego nie mam w swojej kolekcji.
W miarę możliwości postaram się jakoś odwdzięczyć.

PS. Czytałem regulamin. Widziałem, że nie należy podawać linków do stron www przed napisaniem 15 wypowiedzi. Nie widzę jednak sensu zaśmiecania Waszego forum swoimi wypowiedziami pisanymi na siłę, a uznałem, że warto podeprzeć się stroną z własną kolekcją.
Co więcej, widziałem wątki na temat birofilów, którzy poszukiwali podkładek lub innych gadżetów - ja tego nie szukam, a zależy mi konkretnie na samym piwie - tak więc, wyszukiwarkę również wykorzystałem.

Zachęcam do zadawania pytań, jeśli czegoś jeszcze nie napisałem, a powinienem - chętnie odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie, Krzysiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
perwolek

PostWysłany: 28 Gru 2010, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, na początek masz tu linka do Vinbudin:

http://www.vinbudin.is/DesktopDefault.aspx/tabid-50/cat-bjor?categoryName=Bjor
Po prawej stronie pod napisem Framleidsluland wybierz Island a pojawią Ci się piwa rozlewane na Islandii.

Nie wiem jak dobrze orientujesz się w Islandzkim rynku alkocholowym, ale musisz wiedzieć że Vinbudin to swoisty monopolista na Islandii. Tylko w tej sieci sklepów możesz nabyć alkochol. Nie kupisz tutaj piwa np w supermarkiecie lub na stacji benzynowej.

Na tej stronie masz również krótki opis piwa i jego cene. Cena jest jednakowa w każdym sklepie na terenie całego kraju. 100 ISK (koron islandzkich) to około 2,60zł. średnia cena piwa to 300 ISK więc prawie 10zł a to całkiem sporo nawet jak na islandzkie zarobki - alkochol jest tu poprostu drogi.

Lava Stout:
http://www.vinbudin.is/DesktopDefault.aspx/tabid-54?productID=13901

Víking Stout:
http://www.vinbudin.is/DesktopDefault.aspx/tabid-54?productID=12538

A tutaj daje Ci linka do poczty islandzkiej a konkretnie cen paczek zagranicznych:

http://www.postur.is/english/desktopdefault.aspx/136_view-176/tabid-123/138_read-475/

Koszt 5kg paczki do Polski to (2530 ISK + 5kg x 520 ISK) 5130 ISK to jest około 130zł.

W razie pytań pisz w miare możliwości postaram się Ci odpowiedzieć. Pozdrawim.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piwarium

PostWysłany: 28 Gru 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź.

Że tak powiem, wbrew temu co sądzisz, piwa w Islandii wcale nie są takie drogie - zwłaszcza z perspektywy piwosza takiego jak ja.
Przykładowo Fullers Vintage Ale kosztuje 1041kr, czyli ok 27zł, przy czym w Polsce jego cena to 30zł. Podobnie jest z innymi piwami - tutaj kosztują po 500 kr, a w Polsce zazwyczaj w przedziale 10-15zł.

Przesyłka także nie wychodzi jakoś przesadnie drogo, aczkolwiek zdecydowanie bardziej opłacalne zapewne będzie przywiezienie piwa przez kogoś. Zwłaszcza, że wysyłka 1-2 piw kosztowała by około 75zł.

No może, że ten sklep jest w stanie wysłać piwa do Polski po jakieś atrakcyjniejszej cenie (bo może ma umowę z pocztą).

Z tego co sobie upatrzyłem (w kolejności od tych, które chciałbym najbardziej):
Lava Stout - 559 kr.
Víking Stout - 329 kr.
Föroya Ydun - 283kr.
Royal Stout - 329 kr.
Samuel Adams Cream Stout - 458 kr.

Tilburg's Dutch Brown Ale - 349 kr.

A jeśli da się kupić także te, przy których nie ma koszyka to także:
Föroya Bjór 6x33 cl fl í öskju - 2500 kr.
Egils Malt Jólabjór - 319 kr.

Víking Jólabjór - 259 kr.
Meantime Chocolate - 689 kr.
Móri - 489 kr.
Skjálfti - 329 kr.
Samuel Adams Winter Lager - 499kr.
Kaldi Dökkur - 331kr.
Anchor Old Foghorn - 798 kr.

Pogrubiłem te, na których zależałoby mi najbardziej. Z pierwszej listy na pierwszych dwóch miejscach najwyżej oceniane piwa z Islandii, przy czym obydwa są stoutami - moim ulubionym gatunkiem. Na trzecim miejscu jest Foroya, czyli piwo z Wysp Owczych, choć wolałbym zakupić 6-pak - każde inne Smile

Jeśli ktoś z Was byłby w stanie przywieźć coś z tego do Polski, tak abym nie musiał wydawać dodatkowo na przesyłkę, to będę niezmiernie wdzięczny. Jestem w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce, choć oczywiście najlepiej w obrębie łódzkiego, mazowieckiego lub dolnośląskiego Smile
Powrót do góry
perwolek

PostWysłany: 28 Gru 2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację pisząc że piwa na Islandii nie są takie drogie, dotyczy to jednak tylko piw gatunkowych, markowych. Ta regóła nie spradza się niestety w przypadku piw rodzimych które kupuję przeciętny konsument. Piwa importowane są droższe od rodzimyich zarówno na Islandii i w Polsce i ich ceny są porównywalne. Jednak cena Źywca w polsce jest już kilkukrotnie niższa niż cena Vikinga na Islandii, podobnie zresztą wygląda kwestja pozostałych alkocholi.
Z tego co wiem to Vinbudin niestety nie prowadzi wysyłki piwa (jak i pozostałych alkocholi) te koszyki dotyczą zamówienia do konkretnego sklepu Vinbudin na terenie Islandii. Pod tym adresem masz mape wszystkich sklepów monopolowych na Islandii https://www.vinbudin.is/desktopdefault.aspx/tabid-3/, jak widzisz nie jest tego dużoSmile na dodatek wiel z nich czynna jest przez godzinę dziennie od poniedziałku do piątku i mają bardzo ograniczony asortyment z tąd ta opcja zamówień i koszyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piwarium

PostWysłany: 28 Gru 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie mam i nie będę miał okazji wybrać się do tego kraju...

Z tego co pokazuje mi google, to aktualny kurs ISK względem Złotego prezentuje się całkiem nieźle jak dla mnie, bo 100ISK to około 1.66zł

A co za tym idzie 4000 ISK, które wyszło mi w podanym przez Ciebie sklepie to całkiem znośna kwota. Wychodzi mi, że uzbierało mi się razem z butelkami około 7kg, czyli to kolejne 6000 ISK. To akurat jeszcze całkiem przyzwoicie jeśli chodzi o sprowadzanie do Polski.

Oczywiście wolałbym jeszcze zaoszczędzić na przesyłce, ale nawet zakładając, że ktoś byłby tak miły i mi przywiózł te piwa do Polski, to i tak będzie mnie kosztował transport do danej osoby.

W związku z tym, będę wdzięczny za odezwanie się do mnie przez osoby, które mogłyby mi zapakować przesyłkę i wysłać. Ja oczywiście pokrywam wszelkie koszty, a po powrocie do Polski chętnie poczęstuję piwem Very Happy

Föroya Bjór 6x33 cl fl í öskju
Víking Stout
Lava Stout
Royal Stout
Samuel Adams Cream Stout

Waga po przeliczeniu wychodzi około 5800g (9x600g butelki + 400g puszka) + pudło i wypełnienie. Może nawet udałoby się zmieścić w 7kg.
Powrót do góry
Piwarium

PostWysłany: 28 Gru 2010, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak google oszukuje - popatrzyłem na kursy walut na innych stronach i faktycznie wynosi on około 2,60 za 100 ISK. W związku z tym 260zł za 10 piw to już trochę drogo...

Lepiej będzie poczekać aż może zgłosi się ktoś kto byłby w stanie mi je przywieźć. Oczywiście swój udział dostanie, ale to i tak, jak sądzę bardziej opłacalne niż wysyłka.
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
PostWysłany: 28 Gru 2010, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ze wczesniej nie napisales, sporo rodakow lecialo na swieta do Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
qwiat

PostWysłany: 29 Gru 2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam widze ze w asortymencie piw z polski niemasz piw ze szczecina takich jak bosman bosman full produkowanych przez holding carlsberg naprawde polecam to piwo i radze sie czym predzej zaopatrzyc pozdrawiam
Powrót do góry
qwiat

PostWysłany: 29 Gru 2010, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialem linki wyslac:

http://www.bosman.pl/index1.html

http://www.bosman.pl/niepasteryzowany/niepasteryzowany.html

przy okazji zaklad bosmana mozna zwiedzic jak i wiele innych miejsc w szczecinie wiec polecam wybrac sie na wycieczke:D
Powrót do góry
Piwarium

PostWysłany: 29 Gru 2010, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk -> no właśnie w święta przyszedł pomysł, żeby spróbować zdobywania piw z nowych krajów za pośrednictwem ichniejszych Polonii. Zacząłem od Islandii. No, ale moje założenie obejmuje cały rok, a jeszcze są święta wielkanocne, wakacje i ostatecznie kolejne Boże Narodzenie Smile

Qwiat -> polskimi piwami się tutaj nie zajmujemy, bo tylko bałagan się robi. Bosman oczywiście jest na uwadze, ale po kolei - polskie piwa dodaję regularnie, ale z racji tego, że nie przepadam za lagerami, staram się wyszukiwać innych gatunków - najczęściej zza granicy. Jak dobrze pójdzie, to do końca 2011 uda mi się spróbować wszystkich polskich piw, a przynajmniej zdecydowanej większości.
Powrót do góry
Piwarium

PostWysłany: 9 Sty 2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qwiat -> dzisiaj na stronie zamieściłem Bosmana, o którego prosiłeś Very Happy
piwarium.pl/piwo.php?id=529

Może jednak ktoś się zmobilizuje, żeby przywieźć, albo chociaż wysłać do Polski parę piwek z Islandii i Wysp Owczych Smile

Swoją drogą, Rumunia już zamieszczona na stronie, a w drodze jest Gruzja - razem z nią będzie 45 krajów Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandofilska giełda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: