reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Piwo z Islandii dla kolekcjoner贸w i do degustacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Islandofilska gie艂da
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Piwarium

Do潮czy: 26 Gru 2010
Posty: 6
Sk眃: piwarium.pl
PostWys砤ny: 27 Gru 2010, 19:09    Temat postu: Piwo z Islandii dla kolekcjoner贸w i do degustacji Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jestem kolekcjonerem, a obiektem mojego zainteresowania jest piwo, a konkretniej jego degustacja. W celu dokumentowania swoich piwnych do艣wiadcze艅 za艂o偶y艂em stron臋: piwarium.pl
Obecnie posiadam piwa z 43 kraj贸w, przy czym jeszcze Rumunia jest "w drodze".

Za cel postawi艂em sobie zdobycie w nadchodz膮cym roku piw ze 100 kraj贸w 艣wiata. St膮d moja pro艣ba do Was, a zw艂aszcza do os贸b z 艁odzi lub Radomia, kt贸re planuj膮 w tym roku odwiedzi膰 Polsk臋 i mog艂yby mi przywie藕膰 chocia偶 jedno piwko z kraju Waszego aktualnego pobytu.

Przy okazji ciekaw jestem orientacyjnych cen piw z Islandii i jakie to ma prze艂o偶enie na zarobki w tym kraju. A mo偶e w gr臋 wchodzi wysy艂ka? Zapewne jeste艣cie do艣wiadczeni w tym wzgl臋dzie i potrafiliby艣cie wyceni膰 mi paczk臋 o wadze do 5kg.

Oczywi艣cie zale偶y mi na piwach z g贸rnej p贸艂ki, nawet je艣li mia艂yby by膰 sporo dro偶sze - z tego co widz臋, najlepszymi s膮 脰lvisholt Lava oraz Viking Stout.
Je艣li kto艣 mia艂by natomiast dodatkowe miejsce w baga偶u, to mo偶e uda艂oby si臋 tak偶e znale藕膰 piwo z innego kraju, kt贸rego nie mam w swojej kolekcji.
W miar臋 mo偶liwo艣ci postaram si臋 jako艣 odwdzi臋czy膰.

PS. Czyta艂em regulamin. Widzia艂em, 偶e nie nale偶y podawa膰 link贸w do stron www przed napisaniem 15 wypowiedzi. Nie widz臋 jednak sensu za艣miecania Waszego forum swoimi wypowiedziami pisanymi na si艂臋, a uzna艂em, 偶e warto podeprze膰 si臋 stron膮 z w艂asn膮 kolekcj膮.
Co wi臋cej, widzia艂em w膮tki na temat birofil贸w, kt贸rzy poszukiwali podk艂adek lub innych gad偶et贸w - ja tego nie szukam, a zale偶y mi konkretnie na samym piwie - tak wi臋c, wyszukiwark臋 r贸wnie偶 wykorzysta艂em.

Zach臋cam do zadawania pyta艅, je艣li czego艣 jeszcze nie napisa艂em, a powinienem - ch臋tnie odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie, Krzysiek.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
perwolek

Do潮czy: 23 Wrz 2008
Posty: 43
Sk眃: Reykjavik-艁贸d藕
PostWys砤ny: 28 Gru 2010, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Witam, na pocz膮tek masz tu linka do Vinbudin:

http://www.vinbudin.is/DesktopDefault.aspx/tabid-50/cat-bjor?categoryName=Bjor
Po prawej stronie pod napisem Framleidsluland wybierz Island a pojawi膮 Ci si臋 piwa rozlewane na Islandii.

Nie wiem jak dobrze orientujesz si臋 w Islandzkim rynku alkocholowym, ale musisz wiedzie膰 偶e Vinbudin to swoisty monopolista na Islandii. Tylko w tej sieci sklep贸w mo偶esz naby膰 alkochol. Nie kupisz tutaj piwa np w supermarkiecie lub na stacji benzynowej.

Na tej stronie masz r贸wnie偶 kr贸tki opis piwa i jego cene. Cena jest jednakowa w ka偶dym sklepie na terenie ca艂ego kraju. 100 ISK (koron islandzkich) to oko艂o 2,60z艂. 艣rednia cena piwa to 300 ISK wi臋c prawie 10z艂 a to ca艂kiem sporo nawet jak na islandzkie zarobki - alkochol jest tu poprostu drogi.

Lava Stout:
http://www.vinbudin.is/DesktopDefault.aspx/tabid-54?productID=13901

V铆king Stout:
http://www.vinbudin.is/DesktopDefault.aspx/tabid-54?productID=12538

A tutaj daje Ci linka do poczty islandzkiej a konkretnie cen paczek zagranicznych:

http://www.postur.is/english/desktopdefault.aspx/136_view-176/tabid-123/138_read-475/

Koszt 5kg paczki do Polski to (2530 ISK + 5kg x 520 ISK) 5130 ISK to jest oko艂o 130z艂.

W razie pyta艅 pisz w miare mo偶liwo艣ci postaram si臋 Ci odpowiedzie膰. Pozdrawim.

Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Piwarium

Do潮czy: 26 Gru 2010
Posty: 6
Sk眃: piwarium.pl
PostWys砤ny: 28 Gru 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuj臋 bardzo za obszern膮 odpowied藕.

呕e tak powiem, wbrew temu co s膮dzisz, piwa w Islandii wcale nie s膮 takie drogie - zw艂aszcza z perspektywy piwosza takiego jak ja.
Przyk艂adowo Fullers Vintage Ale kosztuje 1041kr, czyli ok 27z艂, przy czym w Polsce jego cena to 30z艂. Podobnie jest z innymi piwami - tutaj kosztuj膮 po 500 kr, a w Polsce zazwyczaj w przedziale 10-15z艂.

Przesy艂ka tak偶e nie wychodzi jako艣 przesadnie drogo, aczkolwiek zdecydowanie bardziej op艂acalne zapewne b臋dzie przywiezienie piwa przez kogo艣. Zw艂aszcza, 偶e wysy艂ka 1-2 piw kosztowa艂a by oko艂o 75z艂.

No mo偶e, 偶e ten sklep jest w stanie wys艂a膰 piwa do Polski po jakie艣 atrakcyjniejszej cenie (bo mo偶e ma umow臋 z poczt膮).

Z tego co sobie upatrzy艂em (w kolejno艣ci od tych, kt贸re chcia艂bym najbardziej):
Lava Stout - 559 kr.
V铆king Stout - 329 kr.
F枚roya Ydun - 283kr.
Royal Stout - 329 kr.
Samuel Adams Cream Stout - 458 kr.

Tilburg's Dutch Brown Ale - 349 kr.

A je艣li da si臋 kupi膰 tak偶e te, przy kt贸rych nie ma koszyka to tak偶e:
F枚roya Bj贸r 6x33 cl fl 铆 枚skju - 2500 kr.
Egils Malt J贸labj贸r - 319 kr.

V铆king J贸labj贸r - 259 kr.
Meantime Chocolate - 689 kr.
M贸ri - 489 kr.
Skj谩lfti - 329 kr.
Samuel Adams Winter Lager - 499kr.
Kaldi D枚kkur - 331kr.
Anchor Old Foghorn - 798 kr.

Pogrubi艂em te, na kt贸rych zale偶a艂oby mi najbardziej. Z pierwszej listy na pierwszych dw贸ch miejscach najwy偶ej oceniane piwa z Islandii, przy czym obydwa s膮 stoutami - moim ulubionym gatunkiem. Na trzecim miejscu jest Foroya, czyli piwo z Wysp Owczych, cho膰 wola艂bym zakupi膰 6-pak - ka偶de inne Smile

Je艣li kto艣 z Was by艂by w stanie przywie藕膰 co艣 z tego do Polski, tak abym nie musia艂 wydawa膰 dodatkowo na przesy艂k臋, to b臋d臋 niezmiernie wdzi臋czny. Jestem w stanie dojecha膰 w ka偶de miejsce w Polsce, cho膰 oczywi艣cie najlepiej w obr臋bie 艂贸dzkiego, mazowieckiego lub dolno艣l膮skiego Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
perwolek

Do潮czy: 23 Wrz 2008
Posty: 43
Sk眃: Reykjavik-艁贸d藕
PostWys砤ny: 28 Gru 2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi艣cie masz racj臋 pisz膮c 偶e piwa na Islandii nie s膮 takie drogie, dotyczy to jednak tylko piw gatunkowych, markowych. Ta reg贸艂a nie spradza si臋 niestety w przypadku piw rodzimych kt贸re kupuj臋 przeci臋tny konsument. Piwa importowane s膮 dro偶sze od rodzimyich zar贸wno na Islandii i w Polsce i ich ceny s膮 por贸wnywalne. Jednak cena 殴ywca w polsce jest ju偶 kilkukrotnie ni偶sza ni偶 cena Vikinga na Islandii, podobnie zreszt膮 wygl膮da kwestja pozosta艂ych alkocholi.
Z tego co wiem to Vinbudin niestety nie prowadzi wysy艂ki piwa (jak i pozosta艂ych alkocholi) te koszyki dotycz膮 zam贸wienia do konkretnego sklepu Vinbudin na terenie Islandii. Pod tym adresem masz mape wszystkich sklep贸w monopolowych na Islandii https://www.vinbudin.is/desktopdefault.aspx/tabid-3/, jak widzisz nie jest tego du偶oSmile na dodatek wiel z nich czynna jest przez godzin臋 dziennie od poniedzia艂ku do pi膮tku i maj膮 bardzo ograniczony asortyment z t膮d ta opcja zam贸wie艅 i koszyki.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Piwarium

Do潮czy: 26 Gru 2010
Posty: 6
Sk眃: piwarium.pl
PostWys砤ny: 28 Gru 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, 偶e nie mam i nie b臋d臋 mia艂 okazji wybra膰 si臋 do tego kraju...

Z tego co pokazuje mi google, to aktualny kurs ISK wzgl臋dem Z艂otego prezentuje si臋 ca艂kiem nie藕le jak dla mnie, bo 100ISK to oko艂o 1.66z艂

A co za tym idzie 4000 ISK, kt贸re wysz艂o mi w podanym przez Ciebie sklepie to ca艂kiem zno艣na kwota. Wychodzi mi, 偶e uzbiera艂o mi si臋 razem z butelkami oko艂o 7kg, czyli to kolejne 6000 ISK. To akurat jeszcze ca艂kiem przyzwoicie je艣li chodzi o sprowadzanie do Polski.

Oczywi艣cie wola艂bym jeszcze zaoszcz臋dzi膰 na przesy艂ce, ale nawet zak艂adaj膮c, 偶e kto艣 by艂by tak mi艂y i mi przywi贸z艂 te piwa do Polski, to i tak b臋dzie mnie kosztowa艂 transport do danej osoby.

W zwi膮zku z tym, b臋d臋 wdzi臋czny za odezwanie si臋 do mnie przez osoby, kt贸re mog艂yby mi zapakowa膰 przesy艂k臋 i wys艂a膰. Ja oczywi艣cie pokrywam wszelkie koszty, a po powrocie do Polski ch臋tnie pocz臋stuj臋 piwem Very Happy

F枚roya Bj贸r 6x33 cl fl 铆 枚skju
V铆king Stout
Lava Stout
Royal Stout
Samuel Adams Cream Stout

Waga po przeliczeniu wychodzi oko艂o 5800g (9x600g butelki + 400g puszka) + pud艂o i wype艂nienie. Mo偶e nawet uda艂oby si臋 zmie艣ci膰 w 7kg.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Piwarium

Do潮czy: 26 Gru 2010
Posty: 6
Sk眃: piwarium.pl
PostWys砤ny: 28 Gru 2010, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak google oszukuje - popatrzy艂em na kursy walut na innych stronach i faktycznie wynosi on oko艂o 2,60 za 100 ISK. W zwi膮zku z tym 260z艂 za 10 piw to ju偶 troch臋 drogo...

Lepiej b臋dzie poczeka膰 a偶 mo偶e zg艂osi si臋 kto艣 kto by艂by w stanie mi je przywie藕膰. Oczywi艣cie sw贸j udzia艂 dostanie, ale to i tak, jak s膮dz臋 bardziej op艂acalne ni偶 wysy艂ka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
patryk23l
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 28 Gru 2010, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda ze wczesniej nie napisales, sporo rodakow lecialo na swieta do Polski.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
qwiat

Do潮czy: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWys砤ny: 29 Gru 2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam widze ze w asortymencie piw z polski niemasz piw ze szczecina takich jak bosman bosman full produkowanych przez holding carlsberg naprawde polecam to piwo i radze sie czym predzej zaopatrzyc pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
qwiat

Do潮czy: 07 Cze 2007
Posty: 173
PostWys砤ny: 29 Gru 2010, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialem linki wyslac:

http://www.bosman.pl/index1.html

http://www.bosman.pl/niepasteryzowany/niepasteryzowany.html

przy okazji zaklad bosmana mozna zwiedzic jak i wiele innych miejsc w szczecinie wiec polecam wybrac sie na wycieczke:D
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Piwarium

Do潮czy: 26 Gru 2010
Posty: 6
Sk眃: piwarium.pl
PostWys砤ny: 29 Gru 2010, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk -> no w艂a艣nie w 艣wi臋ta przyszed艂 pomys艂, 偶eby spr贸bowa膰 zdobywania piw z nowych kraj贸w za po艣rednictwem ichniejszych Polonii. Zacz膮艂em od Islandii. No, ale moje za艂o偶enie obejmuje ca艂y rok, a jeszcze s膮 艣wi臋ta wielkanocne, wakacje i ostatecznie kolejne Bo偶e Narodzenie Smile

Qwiat -> polskimi piwami si臋 tutaj nie zajmujemy, bo tylko ba艂agan si臋 robi. Bosman oczywi艣cie jest na uwadze, ale po kolei - polskie piwa dodaj臋 regularnie, ale z racji tego, 偶e nie przepadam za lagerami, staram si臋 wyszukiwa膰 innych gatunk贸w - najcz臋艣ciej zza granicy. Jak dobrze p贸jdzie, to do ko艅ca 2011 uda mi si臋 spr贸bowa膰 wszystkich polskich piw, a przynajmniej zdecydowanej wi臋kszo艣ci.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Piwarium

Do潮czy: 26 Gru 2010
Posty: 6
Sk眃: piwarium.pl
PostWys砤ny: 9 Sty 2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qwiat -> dzisiaj na stronie zamie艣ci艂em Bosmana, o kt贸rego prosi艂e艣 Very Happy
piwarium.pl/piwo.php?id=529

Mo偶e jednak kto艣 si臋 zmobilizuje, 偶eby przywie藕膰, albo chocia偶 wys艂a膰 do Polski par臋 piwek z Islandii i Wysp Owczych Smile

Swoj膮 drog膮, Rumunia ju偶 zamieszczona na stronie, a w drodze jest Gruzja - razem z ni膮 b臋dzie 45 kraj贸w Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Islandofilska gie艂da Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron