reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rozpierdalator
w oczekiwaniu na zablokowanie
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: Zakład Karny
PostWysłany: 11 Lut 2011, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="LadyGaga"][quote="Rozpierdalator"]oriętuje sie ktos za co wczoraj z bezrobocia wypłacali pieniadze[/quote]
Wczoraj wyplacili dlatego , ze tak im wyszlo z rozliczenia za ostatni miesiac . A takze za to , ze jestes bezrobotnym , bezrobotná . I jeszcze za to , ze w Islandii czlowiek jest czlowiekiem i gdy traci prace to chocby nie wiem jak sie zapieral , to potrzebuje pieniadze dla podtrzymania zycia biologicznego . Jest to rzecz niebywala i rzad islandzki to rozumie . Niestety w naszej starszej Ojczyznie nikt tego do dzisiaj nie pojál . Na dodatek o ludziach lub stworzeniach bozych ( do wyboru ) , którzy straca prace i chca codziennie jesc ( co najmniej ) i odwaza sie wyjechac do krajów inaczej dzialajacych ( czytaj nie pozwalajacych zdechnac ) , mówia jako o nieudacznikach , albo zbieglych przestepcach albo co najwyzej zdrajcach swietego narodu , panstwa polskiego . I co w tym wszystkim najsmieszniejszego - sa tacy tu obecni na bezrobociu , którzy do dzisiaj nie wiedza po co to jest ( Vinnumálastofnun )? Confused[/quote] ty LadyGaga jak masz pisac cos co nie wnosci do tematu to wez zamilcz kobieto h.uj ciebie obchodzi czy ktos jest kryminalistą czy nie jak ktos pracował legalnie to mu sie nalezy i tyle a pytanie było czy ktos sie orjętuje a nie o kryminalistach więc milcz wiesniaro bez odbioru
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczepan

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 11 Lut 2011, 18:31    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

Dziewczyna napisała jakie opinie sa o takich ktorzy wyjezdzaja zagranice do roboty. Naucz sie czytac. Polecam zebys sobie zmienił imie na xxxxxxx mózg. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczepan

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 11 Lut 2011, 18:33    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

zacenzurowało sie samo. Roz......lony mozg miało byc. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LadyGaga

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysłany: 11 Lut 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Szczepan za wsparcie . Nie moge sie powstrzymac , zeby nie odpowiedziec uzytkownikowi Rozpierdalatorowi . W odpowiedzi do pytania Pana Rozpierdalatora - byly dwa pierwsze zdania . Reszta to tak zwana refleksja i osobiste negatywne przezycia . Na drugi raz bede pisal z objasnieniami . Przeczytaj jeszcze raz , a jak nie umiesz to nie zadawaj pytan . Powinienes sie zapytac - dlaczego . Za co - to nalezy sie zapytac w innych okolicznosciach . Aha , poza pierwszymi dwoma zdaniami , ta reszta akurat Pana nie powinna interesowac . Dla mnie nauczka - trzeba czytac chociaz podpisy pod nickiem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LadyGaga

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysłany: 11 Lut 2011, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpierdalator napisał:
ty LadyGaga jak masz pisac cos co nie wnosci do tematu to wez zamilcz kobieto h.uj ciebie obchodzi czy ktos jest kryminalistą
Naprawde , nie interesuje mnie niczyja przeszlosc i osobowosc . I niech tak bedzie w druga strone rĂłwniez !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magilla

Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 11
Skąd: kef.
PostWysłany: 12 Lut 2011, 18:50    Temat postu: KURSY Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie

Dla chętnych osób które ukończyły I stopien masażu zorganizowanego przez MSS w Keflaviku, istnieje możliwość przeprowadzenia kolejnych etapów!!!
Wymagane jest 8-10 osĂłb do przeprowadzanie kursu.

Chętnych prosze o kontakt z Panią Evą Alexdottir- polka pracująca dla mss
eva@mss.is


DODATKOWO - mozna zorganizowac kurs sushi.Minimum 8 osĂłb.

Ogłoszenie umieszczam, poniewaz w ten sposob istnieje szansa zorganizowania kursów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zeberka

Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Lut 2011, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3-go marca wszystkie trzy biura vinnumalastofnun (w rejonie Reykjaviku) zostana przeniesione do jednego ktory bedzie znajdowal sie na ul. Kringlan 1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sania

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 16
PostWysłany: 28 Lut 2011, 20:05    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

Prosze Mi napisać jak się rejestruje pierwszy raz przez internet na bezrobocie?
Dziś byłam ostatni dzień we pracy i jutro chce iść do urzędu pracy, ale słyszałam, że trzeba najpierw wypełnić formularz przez internet.
Czy będzie ktoś miły i podpowie Mi jak trzeba to wypełnić i w którym miejscu na stronie Urzed znajduje sie taki formularz z góry dziekuje:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nikiwoju

Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 9
PostWysłany: 1 Mar 2011, 3:56    Temat postu: Re: zapytanie Odpowiedz z cytatem

sania napisał:
Prosze Mi napisać jak się rejestruje pierwszy raz przez internet na bezrobocie?
Dziś byłam ostatni dzień we pracy i jutro chce iść do urzędu pracy, ale słyszałam, że trzeba najpierw wypełnić formularz przez internet.
Czy będzie ktoś miły i podpowie Mi jak trzeba to wypełnić i w którym miejscu na stronie Urzed znajduje sie taki formularz z góry dziekuje:)


Na stronie http://www.vinnumalastofnun.is/heim/ musisz utworzyć swoje konto w zakładce http://www.vinnumalastofnun.is/minar-sidur/RegisterUser.aspx

kolejno: nr kennitala, Nafn (imie i nazwisko), adres e-mail, hasło, ponownie hasło.

Następnie należy wypełnić szereg informacji, niestety w języku islandzkim. Także bez znajomości języka będzie ciężko. Najlepiej poprosić o pomoc kogoś kto zna język lub osobę w urzędzie pracy (bez problemów pomogą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sania

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 16
PostWysłany: 1 Mar 2011, 7:58    Temat postu: bezrobocie Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedźSmile
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
morsuczek

Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysłany: 1 Mar 2011, 10:49    Temat postu: logowanie Odpowiedz z cytatem

czy ktos sie kiedys zapomnial zalogowac w danych dniach 20-25 i zalogowal sie 26 ? kiedy dostal zasilek ?

bede wdzieczn za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
morsuczek

Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysłany: 1 Mar 2011, 13:27    Temat postu: Re: logowanie Odpowiedz z cytatem

morsuczek napisał:
czy ktos sie kiedys zapomnial zalogowac w danych dniach 20-25 i zalogowal sie 26 ? kiedy dostal zasilek ?

bede wdzieczn za odpowiedzi




juz dziekuje za odpowiedzi.
normalnie dzisiaj dostalam zasilek Smile

pozdrawiam i dizkeuje za odzew w tej sprawie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yarek

Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: hafnarfjordur
PostWysłany: 2 Mar 2011, 19:25    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

czy ktoś potrafi mi wyjaśnić dlaczego moja żona dostaje coraz to niższy zasiłek? W tym miesiącu to już zakrawa na żart. Czy ktoś ma ten sam problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 2 Mar 2011, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknij na launa i bedziesz wiedzial w czym jest problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
morsuczek

Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysłany: 2 Mar 2011, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka. mam pytanie Wink

czy ktos wie jak sie zalatwia sprawy dotyczace .. nie wiem jak to nazwac..
dzwonil do mnie Pan w sprawie pracy .. czy jezeli zatrudni mnie na okres probny czy w tym czasie normalnie bede dostawac zasilek tylko mniejszy o ten procent wyplaty ( nie wiem czy skladniowo pisze ale mysle ze zrozumienie? Wink ) czy zabiora mi zasilek i potem beda w razie czego spowrotem naliczac ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
betty1974

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 63
PostWysłany: 3 Mar 2011, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morsuczek napisał:
hejka. mam pytanie Wink

czy ktos wie jak sie zalatwia sprawy dotyczace .. nie wiem jak to nazwac..
dzwonil do mnie Pan w sprawie pracy .. czy jezeli zatrudni mnie na okres probny czy w tym czasie normalnie bede dostawac zasilek tylko mniejszy o ten procent wyplaty ( nie wiem czy skladniowo pisze ale mysle ze zrozumienie? Wink ) czy zabiora mi zasilek i potem beda w razie czego spowrotem naliczac ?
Wszystko zalezy do tego jaka prace ci zaproponowano,jesli jest to mniej niz 100% reszte doplaca Vinnumalastofnun.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darekewa

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 3
PostWysłany: 7 Mar 2011, 18:25    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy dostał ktoś papiery do rozliczenia rocznego z vinnumalastofnun lub może jest gdzieś do pobrania, dzięki za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kreanus

Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 7 Mar 2011, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanie -ile właściwie wynosi zasiłek dla bezrobotnych?...........Jedni mówią że teraz 110 tyś a inni że 150 tyś ,--jak to wkoncu jest?--dzięki za odp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 7 Mar 2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.vinnumalastofnun.is/atvinnuleysisbaetur/spurt-og-svarad-um-atvinnuleysisbaetur/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek M

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 48
Skąd: LUBLIN - HAFNARFJORDUR
PostWysłany: 7 Mar 2011, 22:05    Temat postu: Re: witam Odpowiedz z cytatem

darekewa napisał:
Mam pytanie czy dostał ktoś papiery do rozliczenia rocznego z vinnumalastofnun lub może jest gdzieś do pobrania, dzięki za odpowiedzi

Są na twojej stronie Vinnumálastofnun
pod zakładką: Launamiðar
_________________
Guilty for being the best
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 65 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron